• Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
  • Vārda diena: Rasa, Rasma, Maira
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Covid-19 pandēmija ir radījusi izmaiņas daudzās nozarēs un darbības jomās. Arī tajā, kur un cik daudz tiek investēts. Visu šo nedēļu mēs analizējam dažādus ar investēšanu saistītus datus. Šodien - par uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumiem, kas veido redzamāko un bieži arī finansiāli apjomīgāko investīciju daļu. Ja pērn pavasarī šajā jomā iestājās pauze, tad visai drīz tie atsākās un daudzi eksperti norāda, ka pēc pandēmijas ir gaidāms pat sava veida aktīvu iegādes bums.
*
Viens no dižā baroka komponista Georga Fridriha Hendeļa ievērojamākajiem vokāli instrumentālajiem darbiem oratorija „Mesija tika pirmatskaņots Dublinā, 1742. gada 13. aprīlī.

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Izglītības un zinātnes ministrija turpina īstenot profesionālās izglītības strukturālo reformu, kas paredz izmaiņas arī Daugavpils reģiona profesionālās izglītības tīklā. Daugavpilī patlaban ir trīs ministrijas pakļautībā esošas profesionālās izglītības iestādes Daugavpils tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums un Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola, kuru paredzēts reorganizēt sākot ar nākamo gadu. Taču šīs nav vienīgās plānotās izmaiņas. Daugavpils tehnikumā arī ir nobažījušies par to, ka reorganizācijas rezultātā viņi var zaudēt daļu savu telpu, izglītības programmu un izglītojamos.
*
Pavasaris ir aktīvs dārza darbu un sējas laiks. Pieprasījums pēc sēklas materiāliem ir liels, tomēr laukos to trūkst. Piemēram, šobrīd dabūt kartupeļus sēklai var būt diezgan problemātiski. Nav arī daudz tādu, kas audzē stādāmo augļu koku materiālu, kaut gan pieprasījums ir.

Viesos:

Andersone Liene
Laikraksta “Kurzemes vārds” žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Aigars Rostovskis: Darba tirgus Covid pandēmijas dēļ ir būtiski mainījies

Darba tirgus Covid pandēmijas ietekmes dēļ ir būtiski mainījies, vairākas nozares apturējušas darbu, citas pielāgojušās un pat attīstās, bet krīzes laikā īpaši asi redzams, ka darbinieku izglītība būtiski atpaliek no tā, ko prasa darba tirgus, intervijā Latvijas Radio raidījumam Labrīt norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Tokijā atklātā Andra Zēgnera izstāde ir velte Japānas un Latvijas draudzībai

Šogad aprit 100 gadu kopš nodibinātas Latvijas un Japānas diplomātiskās attiecības. 1921.gada sākumā Japāna bija starp piecām Antantes valstīm, kas pieņēma lēmumu par Latvijas starptautisko atzīšanu jeb atzīšanu ''de iure''.  Šim notikumam par godu, Tokijā, Bunkjo universitātē 6.aprīlī atklāta latviešu fotomākslinieka Andra Zēgnera izstāde ''Dzintara noslēpumi''.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Aptauja: Liela daļa diasporas pārstāvju cer Latviju apmeklēt jau šovasar

Liela daļa Latvijas diasporas pārstāvju cer, ka Latviju varēs apmeklēt jau šovasar un jau plāno braucienus, intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:08

Eiropa šodien

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Vetārstu redzeslokā biežāk nonāk no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāti mīļdzīvnieki. Savukārt PVD apstiprina, ka uz Krievijas un Baltkrievijas robežas mājdzīvnieku imports pieaudzis kopš aizvadītā gada sākuma un biežāk fiksēti arī labturības pārkāpumi.
*
Kā labāk dzīvot - kārtējais raidījums par vakcināciju.

Viesos:

Jansons Elvis
LR1 raidījumu vadītājs

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Vakcinācija turpinās, neskaidro jautājumu mazāk nepaliek

Lai gan vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ilgst jau divus mēnešus, jautājumu par vakcinēšanos un vakcīnām mazāk nekļūst. Drīzāk otrādi. Tāpēc raidījumu Kā labāk dzīvot veltām speciālistu iztaujāšanai par to, kā norit vakcinācijas process, kā arī skaidrojam jaunāko informāciju par šobrīd pieejamām vakcīnām pret Covid-19.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Medikamentu piesārņojums un tehnoloģijas vides attīrīšanai. Iepazīstina Brigita Daļecka

Pētniece Brigita Daļecka aizstāvējusi promocijas darbu Rīgas Tehniskajā universitātē un Zviedrijas Karaliskajā tehnoloģiju institūta par mikroskopisku sēņu pielietojumu farmācijas vielu piesārņojuma attīrīšanā. Kā veidojas šāds piesārņojums?

Vada:

Sandra Kropa
Sintija Ambote
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Kalpošana, mīlestības ceļš mūzikā un jubilejas koncerts. Saruna ar Pēteri Vasku
Rīgas Sv. Pētera baznīcas liktenis joprojām iestrēdzis Saeimas gaiteņos

Par kalpošanu un mīlestības ceļu mūzikā saruna ar komponistu Pēteri Vasku, gatavojoties Latvijas Radio kora koncertierakstam ‘’Pēteris Vasks un domubiedri’’ un komponista 75 gadu jubilejas koncertam “Klātbūtne”, kas izskanēs 16. aprīlī tiešraidē no koncertzāles “Cēsis”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Otrdiena, 13. aprīlis, pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Indija - visapdzīvotākā pasaules demokrātiskā valsts

Stāsts par pasaulē visapdzīvotāko demokrātisko valsti – par Indiju. Pagājušajā nedēļā bijām Antarktīdā. Tur nav pat politiskās pārvalde sistēmas, bet Indijā uzreiz jāpēta, vai tā ir patiesi demokrātiska, vai tomēr nē.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 13. aprīlis

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Diskusija: Augstskolu piedāvājums, darba tirgus vēlmes un Covid ietekme

Izglītības un zinātnes ministrija jau otro gadu apkopo informāciju par augstskolu beidzēju darba gaitām un atalgojumu, kas noderēs, lai studiju virzienus varētu efektīvāk pielāgot prasībām darba tirgū. Cik lielā mērā augstskolu piedāvājums atbilst prasībām darba tirgū un kā Covid pandēmijas izraisītā krīze ietekmēs augstskolu beidzēju iespējas?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Naudu krāt vai ieguldīt: Tālredzīgākie un labākie ieguldījumi bērna nākotnē

Martā valsts ģimenēm piešķīra vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā ģimenēm par katru bērnu. Tie, kam bija konkrētas vajadzības, šo naudu jau ir iztērējuši, bet ir arī daudz vecāku, kuri plāno naudu krāt vai to ieguldīt. Sociālajos tīklos var lasīt, ka vecāki grasās arī pirkt akcijas. Diskutējam par tālredzīgākiem un labākiem ieguldījumiem bērna nākotnē.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Zeme 2050: Ilgtspējīga nākotne

Kā ceļot pa pasauli, to neizpostot?

Diskutējam par ekotūrisma elementiem, filozofiju un tālāko attīstību. Stāsts par dabas tūrismu, pārgājieniem un dabas izzināšanu, kā arī ceļotājas pieredze.

Vada:

Aleksis Vilciņš
Katrīna Lauga

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Valdība paredz Rīgas un Ventspils ostas pārveidot par kapitālsabiedrībām
Pirmdien vakcinēti tikai 1949 cilvēki, bet krājumos ir 49 000 vakcīnas devu

Rīgas un Ventspils ostas tiks pārveidotas par kapitālsabiedrībām, kuru kapitāldaļas pieder valstij un var piederēt arī pašvaldībai, otrdien lēma Ministru kabinets, nododot grozījumus Likumā par ostām tālākai skatīšanai Saeimā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Nacionālais Kino centrs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 16 gadiem pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā, tās darbs notiks tiešsaistē no 21. līdz 24. aprīlim ar noslēgumu 25. aprīlī. Pieteikties var vēl šodien līdz pat pusnaktij, un par ieceri plašāk pastāstīs Toms Treibergs.

Mediju apskats.

Šī diena vēsturē. Viens no dižā baroka komponista Georga Fridriha Hendeļa ievērojamākajiem vokāli instrumentālajiem darbiem - oratorija „Mesija - tika pirmatskaņots Dublinā, 1742. gada 13. aprīlī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Fiskālās disciplīnas padome pauž bažas par atbalsta pasākumu raksturu Covid krīzes laikā

Atbalsta pasākumi Covid-19 krīzē aizvien vairāk izskatās politiski, nevis ekonomiski pamatoti, uzskata Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) vadītāja Inna Šteinbuka. FDP publiskojusi Fiskālās disciplīnas uzraudzības starpziņojumu par Latvijas stabilitātes programmu 2021.-2024.gadam.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Autotirgotājos atgriežas optimisms; uz salonu pēc jauna auto jādodas ar iepirkumu groziņu

Marts nācis ar pozitīvām ziņām autotirgū – par trešdaļu kāpis pārdoto mašīnu skaits, salīdzinot ar pērno martu. Turklāt rosība manāma arī jauno, ne tikai lietoto automašīnu segmentā, kur tirgojās arī stingro ierobežojumu laikā, jo daudziem braucamais ir nepieciešamība, nevis ekstra. Pamazām vērojami arī korporatīvo klientu darījumi, kas nozīmē, ka uzņēmēji sāk ieguldīt attīstībā, ļaujot domāt par optimisma atgriešanos. Tirgotāji gan pasmaida par valdības noteikumiem, jo esot amizanti, kad klients savu “Bentley” izvēlas, rokās turēdams iepirkumu groziņu.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam. Bieži vien dārzā audzējam pupiņas vai kartupeļus, kuru sēklu esam nopirkuši nevis veikalā, bet tās iedevusi vecmāmiņa vai kaimiņiene. Izrādās, paši to nezinot, cilvēki tādā veidā saglabā kultūraugu daudzveidību. Šopavasar Latvijā veidojas augu un sēklu maiņas punkti un Ikšķilē tādu izveidojusi Sandra Stabinge. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 13. aprīlis, pl. 18:00

 

* Valdībā izceļas skandāls par gauso vakcinācijas gaitu un Daugavpils solījumu ļaut izvēlēties vakcīnas
* Eiropā Covid-19 upuru skaits pārsniedzis miljonu
* Covid krīzes atbalstu valsts dāsni maksājusi arī zemniekiem, kas tajā nemaz nav cietuši

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Indija - visapdzīvotākā pasaules demokrātiskā valsts

Stāsts par pasaulē visapdzīvotāko demokrātisko valsti – par Indiju. Pagājušajā nedēļā bijām Antarktīdā. Tur nav pat politiskās pārvalde sistēmas, bet Indijā uzreiz jāpēta, vai tā ir patiesi demokrātiska, vai tomēr nē.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Paravieglatlēte Diāna Dadzīte: Ir 95% ticības, ka būsim Tokijas spēlēs

Kopš agras bērnības Diāna bija ļoti sportiska meitene. Pirms vairākiem gadiem Diāna cieta autoavārijā Vācijā, un no tā brīža viņa ir ratiņkrēslā. Diāna piedalījusies 2016. gada vasaras paraolimpiskajās spēlēs, kur, uzstādīja jaunu pasaules rekordu šķēpa mešanā un ieguva arī bronzas medaļu diska mešanā.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Lai gan vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ilgst jau divus mēnešus, jautājumu par vakcinēšanos un vakcīnām mazāk nekļūst. Drīzāk otrādi. Tāpēc raidījumu Kā labāk dzīvot veltām speciālistu iztaujāšanai par to, kā norit vakcinācijas process, kā arī skaidrojam jaunāko informāciju par šobrīd pieejamām vakcīnām pret Covi-19

Viesos:

Stūre Ieva
Vakcinācijas projekta biroja pārstāve
Kroiča Juta
Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja un profesore

Vada:

Elvis Jansons

20:45

Labu nakti

H.K. Andersena pasaku „Vecā ielas laterna stāsta Pēteris Liepiņš. 2. daļa

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Diskusija: Augstskolu piedāvājums, darba tirgus vēlmes un Covid ietekme

Izglītības un zinātnes ministrija jau otro gadu apkopo informāciju par augstskolu beidzēju darba gaitām un atalgojumu, kas noderēs, lai studiju virzienus varētu efektīvāk pielāgot prasībām darba tirgū. Cik lielā mērā augstskolu piedāvājums atbilst prasībām darba tirgū un kā Covid pandēmijas izraisītā krīze ietekmēs augstskolu beidzēju iespējas?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Pieminot aktieri Imantu Skrastiņu. Jānis Klīdzējs "Dancis ar vilkiem"

12.aprīlī izcilajam teātra aktierim, Radioteātra daudzu iestudējumu aktierim un režisoram Imantam Skrastiņam būtu apritējuši apaļi 80. Šovakar, godinot viņu, skan Jāņa Klīdzēja darbs "Dancis ar vilkiem" Imanta Skrastiņa lasījumā. 1996.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Indija - visapdzīvotākā pasaules demokrātiskā valsts

Stāsts par pasaulē visapdzīvotāko demokrātisko valsti – par Indiju. Pagājušajā nedēļā bijām Antarktīdā. Tur nav pat politiskās pārvalde sistēmas, bet Indijā uzreiz jāpēta, vai tā ir patiesi demokrātiska, vai tomēr nē.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Kalpošana, mīlestības ceļš mūzikā un jubilejas koncerts. Saruna ar Pēteri Vasku
Rīgas Sv. Pētera baznīcas liktenis joprojām iestrēdzis Saeimas gaiteņos

Par kalpošanu un mīlestības ceļu mūzikā saruna ar komponistu Pēteri Vasku, gatavojoties Latvijas Radio kora koncertierakstam ‘’Pēteris Vasks un domubiedri’’ un komponista 75 gadu jubilejas koncertam “Klātbūtne”, kas izskanēs 16. aprīlī tiešraidē no koncertzāles “Cēsis”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Paravieglatlēte Diāna Dadzīte: Ir 95% ticības, ka būsim Tokijas spēlēs

Kopš agras bērnības Diāna bija ļoti sportiska meitene. Pirms vairākiem gadiem Diāna cieta autoavārijā Vācijā, un no tā brīža viņa ir ratiņkrēslā. Diāna piedalījusies 2016. gada vasaras paraolimpiskajās spēlēs, kur, uzstādīja jaunu pasaules rekordu šķēpa mešanā un ieguva arī bronzas medaļu diska mešanā.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Naudu krāt vai ieguldīt: Tālredzīgākie un labākie ieguldījumi bērna nākotnē

Martā valsts ģimenēm piešķīra vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā ģimenēm par katru bērnu. Tie, kam bija konkrētas vajadzības, šo naudu jau ir iztērējuši, bet ir arī daudz vecāku, kuri plāno naudu krāt vai to ieguldīt. Sociālajos tīklos var lasīt, ka vecāki grasās arī pirkt akcijas. Diskutējam par tālredzīgākiem un labākiem ieguldījumiem bērna nākotnē.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Medikamentu piesārņojums un tehnoloģijas vides attīrīšanai. Iepazīstina Brigita Daļecka

Pētniece Brigita Daļecka aizstāvējusi promocijas darbu Rīgas Tehniskajā universitātē un Zviedrijas Karaliskajā tehnoloģiju institūta par mikroskopisku sēņu pielietojumu farmācijas vielu piesārņojuma attīrīšanā. Kā veidojas šāds piesārņojums?

Vada:

Sandra Kropa
Sintija Ambote
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk