• Svētdiena, 2021. gada 17. oktobris
  • Vārda diena: Karīna, Gaits
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Vietā, kur tagad atrodas Akmens tilts, bijis gan plostu, gan pontonu tilts, tāpat bijusi pat iecere zem Daugavas izbūvēt tuneli, tomēr 1955. gadā iepretim Grēcinieku ielai Vecrīgā sāka būvēt tagadējo Akmens tiltu. Lai arī tilta būvniecību pabeidza 1956. gada 20 septembrī, satiksmei to atklāja pēc 1957. gadā. Toreiz to sauca Oktobra tilts un ar šādu nosaukumu tilts lepojās līdz 1992. Gadam, kad tā nosaukumu mainīja uz Akmens tilts.

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Pusgada laikā, kopš Līvānu novads piedāvā segt rezidentūras izmaksas topošajiem ģimenes ārstiem, kuri būs gatavi pēc studijām strādāt novadā, nav pieteicies neviens pretendents. Ģimenes ārstu skaits valstī jau gadiem ilgi ir nepietiekams, bet laukos situācija ir īpaši sarežģīta ģimenes ārsti noveco, pensionējas, aiziet mūžībā. Līvānu novadā lielākā daļa praktizējošo ģimenes ārstu pašlaik ir pirmspensijas vecumā, savukārt, jaunie speciālisti pārsvarā par savu darba un dzīvesvietu izvēlas Latvijas lielās pilsētas. Tāpēc Līvānu novads turpina meklēt un motivēt jaunos ārstus, piedāvājot ne tikai stipendiju 3000 eiro gadā, bet arī pašvaldības īres dzīvokļus.
*
Viens no argumentiem, ieviešot novadu reformu, bija samazināt administratīvās izmaksas un mazināt birokrātisko aparātu, lai galu galā dzīve pašvaldībās būtu ekonomiskāka. Tomēr tagad izrādās, ka izmaksas var arī nesamazināties. Rīgas Apriņķa avīze ir aptaujājusi Pierīgas pašvaldības, un tur situācijas ir dažādas.

Viesos:

Lūse Eva
''Rīgas Apriņķa avīzes'' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Jaunais skolēnu Covid-19 testēšanas modelis uzliks slogu uz ģimeņu pleciem

Vai jaunais skolēnu Covid testēšanas modelis attaisnosies, to rādīs laiks. Tā Latvijas Radio sacīja skolu direktoru asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns.

No šīs nedēļas skolēnu Covid-19 testēšana notiks reizi divās nedēļās, nevis reizi nedēļā, kā tas bija iepriekš. Tā lēmusi valdība. Kalvāns uzskata, ka biežā testēšana sevi neattaisnoja, jo laboratorijām trūka kapacitāte. Jaunais modelis paredz lielāku atbildību ģimenēm.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Mežaparkā norisināsies pirmās Džemmas dienas

Šodien, 20. septembrī, ir izcilās gleznotājas Džemmas Skulmes 96.dzimšanas diena, un to pieminēs ar kādas jaunas tradīcijas aizsākumu. Proti, šodien mākslinieces dzimtas mājā sāksies Džemmas dienas Mežaparkā, kas notiks visas nedēļas garumā. To laikā būs iespēja ielūkoties topošajā Džemmas Skulmes Mākslas telpā, kā arī unikālos materiālos no ģimenes arhīva, kas tiks izmantoti gaidāmajā izstādē par mākslinieci.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Re:Check pēta: iesniegumu bums skolās; testu kociņi

Pēc viena parauga tapuši vecāku iesniegumi, kuros apšaubīts testēšanas tiesiskums, un dezinformācija par testu kociņos it kā esošām kaitīgām vielām. Tās ir skolās ieviesto Covid drošības pasākumu blaknes, ar kurām mācību gada sākumā saskaras Latvijas skolas. Par to stāstām "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" iknedēļas mītu un melu apskatā.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Visi desmit būvnieku kartelī iesaistītie būvnieki ir izmantojuši savas tiesības un Konkurences padomes lēmumu pārsūdzējuši tiesā. Tas savā ziņā ir stratēģisks gājiens, jo kamēr tiesvedība nebūs galā kartelī apsūdzētie būvniekiem nav jāmaksā nedz sods, nedz tiem ir liegta iespēja piedalīties citos iepirkumos. Šo likuma nepilnību ir plānots koriģēt un iespējams šonedēļ grozījumi iepirkumu likumā nonāks Saeimas sēdē uz 2.lasījumu.
*
Sākas ''Kilograms Kultūras'' balsojums.

Viesos:

Treibergs Toms
''Kilograms Kultūras'' balsojuma žūrijas loceklis

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Par mežu ir jārūpējas: svarīgi zināt, kas notiek tavā mežā

Latvijā joprojām ir liels privāto mežu īpašnieku īpatsvars. Daudziem mežs ir investīcija nākotnē, bet, lai to veiksmīgi to pārdotu, par mežu ir jārūpējas un arī pārdošanas process var izrādīties gana sarežģīts un pat riskants. Kāpēc svarīgi zināt, kas notiek tavā mežā?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Iedzīvotāju aptaujas: vai vienmēr ir efektīvi iegūtie rezultāti

Interesējamies, cik neefektīvi var būt daži pētījumi un kuri tad ir tie jautājumi, uz kuriem atbildes patiešām var sniegt aptaujas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

LNB ar izstādi ievada notikumu ciklu "Latviešu grāmatai - 500"
Krāsa un vārds - pētnieciskie instrumenti Barbaras Gailes izstādē "Krāsas"

“Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā” - izstāde, kura Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai - 500” un uz kuru no Upsalas Universitātes bibliotēkas atceļojusi senākā saglabājusies latviešu valodā izdotā grāmata (1585), kas reiz piederēja Rīgas jezuītiem.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Pirmdiena, 20. septembris, pl. 12:00

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

12:30

Pievienotā vērtība

Pandēmija maina pircēju paradumus: retāk izvēlas Latvijas preces un ekoloģiskos produktus

Radījumā par kādu pārsteigumu pircēju paradumos un par to, kā darba vietās risināt covid sertifikātu jautājumus. Biržas sadaļā plašāk par kādu lielu mediju uzņēmumu, kura akcijas jau krietnu laiku tirgo Baltijas biržā.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 20. septembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: P. Stradiņa slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš

Krustpunktā Lielā intervija - Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Pieaugušo bērnu attiecības ar vecākiem: kā tās uzturēt un saglabāt arī no attāluma

Kāpēc pieaugušie bērni pārtrauc attiecības ar saviem vecākiem un vai attiecību saglabāšana par katru cenu ir nepieciešama un veselīga?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

eID kartes: izmantošanas iespējas ārpus Latvijas un diasporas nostāja

Pēdējā laikā arvien biežāk ārpus Latvijas dzīvojošajiem aktuāls kļūst elektronisko identifikācijas (eID) karšu jautājums un tāpēc raidījumā saruna par to, kāds ir eID karšu mērķis, kādas ir tās izmantošanas iespējas ārpus Latvijas.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

104 Latvijas izglītības iestādes saņēmušas starptautisko Zaļo karogu
"Rīgas satiksme" izsludina elektroautobusu iepirkumu

Ekoskolu apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā 20. septembrī 104 izglītības iestādes saņēma starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 – ieguvušas Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

KA - "Smiļģis" Dailes teātrī, Māras Zālītes luga, režisors Viesturs Kairišs.
MA - Mariona Baltkalne
SDV - 1955. gadā iepretim Grēcinieku ielai Vecrīgā sāka būvēt tagadējo Akmens tiltu. To pabeidza 1956. gada 20 septembrī, bet satiksmei atklāja gadu vēlāk. Toreiz to sauca Oktobra tilts un ar šādu nosaukumu tilts lepojās līdz 1992.gadam, kad tā nosaukumu mainīja uz Akmens tilts.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Tiešsaistē norisinās folkloras forums "Baltica-Web 2021"
Ministrs ar uzņēmējiem disktutē par epidemioloģiski drošu pakalpojumu nodrošināšanu

Laikā no 20. līdz 22.septembrim tiešsaistē norisināsies folkloras forums "Baltica-Web 2021", kas veltīts rudens saulgriežiem un Baltu vienības dienai.

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus piedalīties grantu projektu konkursā

Pagājušajā nedēļā Londonā notika ikgadējā starptautiskā aizsardzības un drošības industriju izstāde, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieki, tai skaitā divi Latvijas uzņēmumi – „UAV Factory”, kas ražo bezpilotu lidaparātus, un „Belss”, kas ražo militārās telekomunikācijas un rācijas. Dažādas preces un produktus aizsardzības nozarei ražo ap 100 Latvijas uzņēmumi. Aizsardzības ministrija jau četrus gadus maziem un vidējiem uzņēmumiem rīko grantu projektu konkursu.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Klostera komplekss ar Jezuītu baznīcas fragmentiem varētu kļūt par Ilūkstes vizītkarti

Ilūkstē plāno atjaunot bijušā jezuītu klostera kompleksu. Šobrīd bijušā klostera ēkas ir pamestas, kas pēdējo reizi tika izmantotas kā dzīvojamās telpas. Šobrīd Augšdaugavas novadā sper pirmos soļus vēsturisko ēku izpētei un finansējuma meklēšanai tās atjaunošanai. Savukārt Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde atbalstījusi Ilūkstes klostera kompleksa ar Jezuītu baznīcas fragmentiem virzīšanu Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Vairāk par vēsturiski nozīmīgā objekta saglabāšanu un likteni Ivara Soikāna veidotajā ierakstā.

Vada:

Ivars Soikāns

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Pirmdiena, 20. septembris, pl. 18:00

* Pandēmijas laikā valsts parāds sasniedzis 50% no iekšzemes koprodukta, bet pagaidām parāda apkalpošana nerada slogu valsts budžetam
* Visi kartelī iesaistītie būvnieki Konkurences padomes lēmumu pārsūdz tiesā
* Krievijas augstskolā apšaudē nogalināti seši cilvēki, vairāk nekā 20 ievainoti

*„Pfizer paziņo, ka viņu vakcīna ir droša arī bērniem no piecu gadu vecuma

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Pievienotā vērtība

Pandēmija maina pircēju paradumus: retāk izvēlas Latvijas preces un ekoloģiskos produktus

Radījumā par kādu pārsteigumu pircēju paradumos un par to, kā darba vietās risināt covid sertifikātu jautājumus. Biržas sadaļā plašāk par kādu lielu mediju uzņēmumu, kura akcijas jau krietnu laiku tirgo Baltijas biržā.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Monopola viešņa mākslas terapeite Inga Bitēna

Atkarība nešķiro – tā pārņem neatkarīgi no dzimuma, tautības un mantiskā stāvokļa. Šovakar Monopolā par iespēju mainīties un atrast citus ceļus ar mākslas palīdzību. Mūsu viešņa - mākslas terapeite Inga Bitēna.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Par mežu ir jārūpējas: svarīgi zināt, kas notiek tavā mežā

Latvijā joprojām ir liels privāto mežu īpašnieku īpatsvars. Daudziem mežs ir investīcija nākotnē, bet, lai to veiksmīgi to pārdotu, par mežu ir jārūpējas un arī pārdošanas process var izrādīties gana sarežģīts un pat riskants. Kāpēc svarīgi zināt, kas notiek tavā mežā?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kā vecais zvejnieks ķēniņa meitu sasmīdināja. Pasaku stāsta Juris Lejaskalns

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: P. Stradiņa slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš

Krustpunktā Lielā intervija - Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

DZEJA.II. Studijā režisore Māra Ķimele un aktrise Guna Zariņa

Viesos:

Ķimele Māra
režisore
Zariņa Guna
aktrise

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Pievienotā vērtība

Pandēmija maina pircēju paradumus: retāk izvēlas Latvijas preces un ekoloģiskos produktus

Radījumā par kādu pārsteigumu pircēju paradumos un par to, kā darba vietās risināt covid sertifikātu jautājumus. Biržas sadaļā plašāk par kādu lielu mediju uzņēmumu, kura akcijas jau krietnu laiku tirgo Baltijas biržā.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

LNB ar izstādi ievada notikumu ciklu "Latviešu grāmatai - 500"
Krāsa un vārds - pētnieciskie instrumenti Barbaras Gailes izstādē "Krāsas"

“Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā” - izstāde, kura Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai - 500” un uz kuru no Upsalas Universitātes bibliotēkas atceļojusi senākā saglabājusies latviešu valodā izdotā grāmata (1585), kas reiz piederēja Rīgas jezuītiem.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola viešņa mākslas terapeite Inga Bitēna

Atkarība nešķiro – tā pārņem neatkarīgi no dzimuma, tautības un mantiskā stāvokļa. Šovakar Monopolā par iespēju mainīties un atrast citus ceļus ar mākslas palīdzību. Mūsu viešņa - mākslas terapeite Inga Bitēna.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

DZEJA.II. Studijā režisore Māra Ķimele un aktrise Guna Zariņa

Viesos:

Ķimele Māra
režisore
Zariņa Guna
aktrise

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Pieaugušo bērnu attiecības ar vecākiem: kā tās uzturēt un saglabāt arī no attāluma

Kāpēc pieaugušie bērni pārtrauc attiecības ar saviem vecākiem un vai attiecību saglabāšana par katru cenu ir nepieciešama un veselīga?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Iedzīvotāju aptaujas: vai vienmēr ir efektīvi iegūtie rezultāti

Interesējamies, cik neefektīvi var būt daži pētījumi un kuri tad ir tie jautājumi, uz kuriem atbildes patiešām var sniegt aptaujas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk