Svētdiena, 2022. gada 25. septembris

Vārda diena: Rauls, Rodrigo

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Pēc Pirmā pasaules kara, velkot robežas starp jaunajām Eiropas valstīm, teritoriju piederība bieži tika izšķirta iedzīvotāju nobalsošanās plebiscītos. Plebiscīts par Austrumprūsijas dienviddaļas piederību Polijai vai Vācijai notika 1920. gada 11. Jūlijā.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Rēzeknē personām ar garīga rakstura traucējumiem ir izveidoti grupu dzīvokļi, ēkas pārbūvē ieguldot pāri par vienu miljonu eiro. Grupu dzīvokļi dos iespēju personām ar garīga rakstura traucējumiem dzīvot sabiedrībā, kļūt patstāvīgākiem, nevis būt izolētiem slēgtās institūcijās. Jāteic, šis ir ceturtais deinstitucionalizācijas infrastruktūras objekts Rēzeknē. Šobrīd grupu dzīvokļi tiek aprīkoti, lai pavisam drīz uzņemtu pirmos iemītniekus.
*
Dienvidkurzemes novadā ir seši muzeji. Šobrīd ir tūrisma sezonas karstākais laiks un ceļotājiem ir iespējas arī salīdzināt biļešu cenas dažādās vietās. Tās, starp citu, arī ietekmē pašreizējie ekonomiskie procesi un inflācija. Tieši par muzeju biļešu cenām jeb ieejas maksu Dienvidkurzemes novadā aizsākās karstas diskusijas.

Viesos:

Kupiča Liene
''Kurzemes vārds'' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Eksperts: Obligātais militārais dienests nepastiprinās tūlītējas militārās spējas

Lēmums ieviest obligāto valsts militāro dienestu ir svarīgs drošības kontekstā, tomēr tas jāvērtē no vairākiem aspektiem, ne tikai no militārā viedokļa, tā Latvijas Radio atzina militārais eksperts un bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Eiropas Komisija publiskojusi ziņojumu par Eiropā paveikto zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā un jau rīt, 12. jūlijā, tiks prezentēta jaunā Eiropas inovāciju programma. Līdz gada beigām uzņēmējiem Latvijā būs pieejamas 2 atbalsta programmas 45 miljoni paredzēti uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai un 25 miljoni jaunu produktu, pakalpojumu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centros.
*
Šobrīd finanšu tirgū vērojams kritums, kas būtiski ietekmē ne vien dažādus uzkrājumu veidus visā pasaulē, bet arī pensiju 2. līmeņa un 3. līmeņa plānu rezultātus tepat Latvijā. Šogad lielākais satricinājums ir bijis karš Ukrainā. Bažas rada arī gaidāmā recesija, izejvielu pieejamība, inflācija un dažādi citi faktori, ko var radīt nestabilā ģeopolitiskā situācija. Kāds šis pusgads ir bijis pensiju uzkrājumiem? Un, vai un kādi bijuši arī pozitīvie aspekti finanšu tirgū?

Viesos:

Rozenfelds Jānis
IPAS SEB Investment Management valdes priekšsēdētājs

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Re:Check pārbauda: Vai šķeldas ražošana pieaugs par 20%?

"Re:Check" pēta: Vai taisnība, ka šķeldas ražošana kāps par 20% un vai tiešām Latvijas valsts mežos saistībā ar ciršanu nekas nemainīsies?

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Ar VKKF mērķprogrammas atbalstu taps pieci jauni iestudējumi muzikālā tēatra laukā

Pavērt jaunus apvāršņus muzikālajam teātrim Latvijā – ar šādu ideju pirms diviem gadiem tika izveidota jauna Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai". Tajā projektus var iesniegt tikai nevalstiskā sektora pārstāvji. Tikko noslēdzies otrais konkurss, kurā atbalstīti pieci projekti, kas sola labu pienesumu Latvijas muzikālā teātra laukā.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Saules paneļi: izvēle, uzstādīšana un pieslēgšanās elektropārvades tīklam

Latvijā  šobrīd valda pamatīgs saules paneļu uzstādīšanas bums. Lai tos uzstādītu, vieni izmanto speciālistu pakalpojumus, bet ir tādi, kas visu dara pašu spēkiem. Par paneļu izvēli, uzstādīšanu un pieslēgšanos elektropārvades tīklam saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

"Deadboti" - nav miruša cilvēka digitāla versija, bet programmatūra

Deadboti - čatbots mirušam cilvēkam. Vai šādus mākslīgā intelekta risinājumus drīkst saukt par cilvēka digitālu versiju un kā tas mainīs to, kā sērojam?

Vada:

Sandra Kropa

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Gaidot Baltvilka balvas pasniegšanu, sācies balsojums portālā LSM.lv
Madaras Kvēpas atziņas gleznās un telpiskos objektos izstādē "Dzīslas" galerijā "Look"

Par Jāņa Baltvilka balvas starptautisko laureātu šogad  kļuvis igauņu rakstnieks Juhani Pitseps par romānu "Ir mēness zelta kuģis" un tulkotāja Marika Muzikante. Ar Mariku Muzikanti un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāju Silviju Tretjakovu pārrunājam, kā mainījies bērnu un jauniešu literatūras klāsts.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Pirmdiena, 11. jūlijs pl. 12:00

 

 

* Ukrainas pilsēta Harkiva piedzīvojusi postošu Krievijas raķešu uzbrukumu, bet valsts austrumos lielus zaudējumus cieš arī Krievijas karaspēks
* Liepājas Universitāte piedāvā veidot Kurzemes Universitāti
* Soda nauda par kavētiem rēķiniem nākamajā apkures sezonā derētu tikai tiem, kam grūtības ar disciplīnu

 

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu grupa "Dr. Hook" atjauno jubilejas turneju

Amerikāņu grupa "Dr. Hook" atjauno jubilejas turneju. Oficiāli grupa beidza pastāvēt 1985. gadā, bet pirms pāris gadiem tika uzsākta koncertturneja, veltīta populārā ansambļa 50. dzimšanas dienai. Tad sākās dažādas veselības problēmas. Bet šogad pasākums turpinās un arī Eiropas klausītājiem tiek atsauktas atmiņā jautrās dziesmiņas, kas priecēja gan koncertu apmeklētājus, gan radio klausītājus pirms pusgadsimta.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts kancelejas pārstāvis Rihards Bambals

Krustpunktā Lielā intervija ar Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītāju Rihardu Bambalu.

Vada:

Arnis Krauze
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 11. jūlijs

Vada:

Arnis Krauze

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Bērns muzicē uz ielas: kādos apstākļos tas pieļaujams un vai tas ir droši

Kādos gadījumos un apstākļos pieļaujama bērnu muzicēšana uz ielas un kad jāsatraucas par bērnu izmantošanu peļņas nolūkos?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Latvijas tēla veidošana: diasporas iesaiste un valsts tēla vēstnešu programma

Kā diaspora var iesaistīties Latvijas tēla veidošanā un veicināt Latvijas atpazīstamību pasaulē? Kas ir Latvijas valsts tēla vēstnešu programma, ar kuru iepazīstināja Minesotā XV Vispārējo dziesmu un deju svētku ASV laikā?

Vada:

Agnese Drunka

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Rīgā sākusies pieteikšanās pašvaldības atbalstītajiem latviešu valodas kursiem
Vēlētāji vēl nedēļu var pieteikt 14.Saeimas balsošanas iecirkņu izveidošanu ārvalstīs

Atvērta pieteikšanās Rīgas pašvaldības projektu konkursa "Latviešu valodas apguves nodrošināšana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem" īstenošanā atbalstītajiem bezmaksas latviešu valodas kursiem. Līdz novembrim apmācības šajos kursos plānots nodrošināt gandrīz 500 iedzīvotājiem.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Tallinas ielas kvartālā Rīgā iespējams nokļūt mākslas labirintā - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Tur šobrīd novērtējama Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras otrā kursa studentu izstāde,un ieskatu tajā sagatavojis Toms Treibergs.
Mediju apskats: apkopojusi Ieva Zeiza.
Šī diena vēsturē: Pēc Pirmā pasaules kara, velkot robežas starp jaunajām Eiropas valstīm, teritoriju piederība bieži tika izšķirta iedzīvotāju nobalsošanās - plebiscītos. Plebiscīts par Austrumprūsijas dienviddaļas piederību Polijai vai Vācijai notika 1920. gada 11. jūlijā. Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

VID aicina sniegt apliecinājums par trešā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem
NRC "Vaivari" palīdzēs Ukrainas mediķiem pilnveidot profesionālās iemaņas

Pašnodarbinātajiem un autoriem, kuri prognozē mazus ienākumus, jāiesniedz VID apliecinājums par trešā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Eiropas inovāciju programmā uzņēmējiem Latvijā būs pieejamas divas atbalsta programmas

Eiropas Komisija publiskojusi ziņojumu par Eiropā paveikto zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā un jau rīt, 12. jūlijā, tiks prezentēta jaunā Eiropas inovāciju programma. Līdz gada beigām uzņēmējiem Latvijā būs pieejamas divas atbalsta programmas – 45 miljoni paredzēti uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai un 25 miljoni – jaunu produktu, pakalpojumu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centros.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Inga Belousa- Es nevaru sēdēt mājās un “rūgt” par lietām, kuras es nedaru

Tā saka un arī ikdienā rīkojassabiedrībā aktīvs cilvēks, biedrības Zaļā brīvība pārstāve, Daugavpils pieteikuma Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursam Ilgtspējas nodrošināšanas koordinatore un arī sarunu platformas LAMPA viena no dalībniecēm.Ingu satrauc ikdienišķas lietas, bet  kuras ietekmē katru no mums- vides un atkritumu problēmas, dzeramā ūdens pieejamība pilsētvidē, mežu izciršana.Tas  ir skatījums sabiedrības ilgtspējā, ar ko Inga Belousa dalās diskusijās, semināros,  aktīvi -sociālajos tīklos un vienkārši jebkurā sarunā ar līdzcilvēku. Plašāk Silvijas Smagares veidotajā ierakstā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Pirmdiena, 11. jūlijs pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Ķepa uz sirds

Suns dienestā - vai viņš sņem algu un kā vada vecumdienas. Stāsta kinoloģe Ilze Fogele

Kas ir suns dienestā un vai viņš saņem algu? Kāpēc narkotiku meklētāji nevar atrast sprāgstvielas un kas notiek ar suni pēc dienesta beigām, raidījumā atklāj Valsts policijas kinoloģe Ilze Fogele ar savu uzticamo draugu un kolēģi – suni Tukku.

Vada:

Magnuss Eriņš
Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Gara ceļinieks - mūziķis, komponists un muižkungs Uģis Prauliņš

Jauns cilvēks, kurš izstaigājis novadus un lauku sētas. Un vīrs, kurš caur saviem darbiem brien purvus un kāpj kalnos, lai ceļotu laikos. Monopola viesis - gara ceļinieks - mūziķis, komponists un muižkungs Uģis Prauliņš.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Saules paneļi: izvēle, uzstādīšana un pieslēgšanās elektropārvades tīklam

Latvijā  šobrīd valda pamatīgs saules paneļu uzstādīšanas bums. Lai tos uzstādītu, vieni izmanto speciālistu pakalpojumus, bet ir tādi, kas visu dara pašu spēkiem. Par paneļu izvēli, uzstādīšanu un pieslēgšanos elektropārvades tīklam saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ebreju tautas pasaku Strādnieks un saimnieks stāsta Āris Rozentāls

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts kancelejas pārstāvis Rihards Bambals

Krustpunktā Lielā intervija ar Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītāju Rihardu Bambalu.

Vada:

Arnis Krauze
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesojamies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā kopā ar muzeja vadītāju Inesi Baranovsku un izstādes "Vetements modeles. Modes arhetipi" kuratori Izabellu Krampu (Isabelle Crampes) no Francijas

Viesos:

Krampa Izabella
izstādes "Vêtements modèles. Modes arhetipi" kuratore
Baranovska Inese
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja

Vada:

Inta Zēgnere

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu grupa "Dr. Hook" atjauno jubilejas turneju

Amerikāņu grupa "Dr. Hook" atjauno jubilejas turneju. Oficiāli grupa beidza pastāvēt 1985. gadā, bet pirms pāris gadiem tika uzsākta koncertturneja, veltīta populārā ansambļa 50. dzimšanas dienai. Tad sākās dažādas veselības problēmas. Bet šogad pasākums turpinās un arī Eiropas klausītājiem tiek atsauktas atmiņā jautrās dziesmiņas, kas priecēja gan koncertu apmeklētājus, gan radio klausītājus pirms pusgadsimta.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Gaidot Baltvilka balvas pasniegšanu, sācies balsojums portālā LSM.lv
Madaras Kvēpas atziņas gleznās un telpiskos objektos izstādē "Dzīslas" galerijā "Look"

Par Jāņa Baltvilka balvas starptautisko laureātu šogad  kļuvis igauņu rakstnieks Juhani Pitseps par romānu "Ir mēness zelta kuģis" un tulkotāja Marika Muzikante. Ar Mariku Muzikanti un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāju Silviju Tretjakovu pārrunājam, kā mainījies bērnu un jauniešu literatūras klāsts.

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Gara ceļinieks - mūziķis, komponists un muižkungs Uģis Prauliņš

Jauns cilvēks, kurš izstaigājis novadus un lauku sētas. Un vīrs, kurš caur saviem darbiem brien purvus un kāpj kalnos, lai ceļotu laikos. Monopola viesis - gara ceļinieks - mūziķis, komponists un muižkungs Uģis Prauliņš.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesojamies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā kopā ar muzeja vadītāju Inesi Baranovsku un izstādes "Vetements modeles. Modes arhetipi" kuratori Izabellu Krampu (Isabelle Crampes) no Francijas

Viesos:

Krampa Izabella
izstādes "Vêtements modèles. Modes arhetipi" kuratore
Baranovska Inese
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja

Vada:

Inta Zēgnere

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Bērns muzicē uz ielas: kādos apstākļos tas pieļaujams un vai tas ir droši

Kādos gadījumos un apstākļos pieļaujama bērnu muzicēšana uz ielas un kad jāsatraucas par bērnu izmantošanu peļņas nolūkos?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

"Deadboti" - nav miruša cilvēka digitāla versija, bet programmatūra

Deadboti - čatbots mirušam cilvēkam. Vai šādus mākslīgā intelekta risinājumus drīkst saukt par cilvēka digitālu versiju un kā tas mainīs to, kā sērojam?

Vada:

Sandra Kropa

Lasīt vairāk