Pirmdiena, 2022. gada 26. septembris

Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1989.gada 19.augustā notika Paneiropas piknika akcija. Tā bija viens no demokratizācijas procesiem toreizējā padomju blokā un viens no soļiem ceļā uz dzelzs priekškara sabrukšanu.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Lietuvas uzņēmumam interese par bijušās viesnīcas pārveidi par dienesta viesnīcu darbiniekiem. Šis objekts savulaik bija būvēts kā Daugavpils Ķīmiskās šķiedras uzņēmuma profilaktorijs. Kādreiz šeit atradās atklātais baseins, pašvaldība kala plānus par tā atjaunošanu un pat ūdensparka izveidi. Un šobrīd interesi par to izrāda Lietuvas augsto tehnoloģiju uzņēmums "Pulsar Optics", kas saskāries ar dzīvokļu pieejamības problēmu Daugavpilī.
*
Jēkabpilī ar padomju laika lielgabala pieminekli bijusi vesela epopeja. Lielgabala pazušana, atrašana Daugavā, sūdzības par kapu apgānīšanu. Un vēlāk patiešām tur arī konstatēja apbedījuma vietas trim sarkanarmiešiem. Šodien ir plānots pārapbedīt šos sarkanarmiešus Brāļu kapos.

Viesos:

Bičevska Ilze
Jēkabpils reģionālā laikraksta "Brīvā Daugava" žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Vēstniece: Situācija Zaporižjas AES ir dramatiska un rada ļoti reālus riskus

Situācija Ukrainā esošajā Zaporižjas atomelektrostacijā ir dramatiska un rada ļoti reālus riskus. To intervijā Latvijas Radio atzīst Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās, tostarp Starptautiskajā Atomenerģijas aģentūrā Katrīna Kaktiņa. Viņa norāda, ka pašlaik ir grūti prognozēt, vai uz Zaporižjas AES tuvākajā laikā izdosies nosūtīt aģentūras ekspertu misiju, taču pie tā aktīvi strādā vairākas puses.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Pērn gada otrajā pusē palielinājusies iedzīvotāju interese par nebanku kredītiem un vidējais patēriņa kredīts, ko piešķīruši nebanku kreditētāji, bija 637 eiro. Patērētāju tiesību aizsardzības centra apkopotie dati liecina, ka 2021. gadā uzlabojusies kredītu atmaksas disciplīna. Vai rudenī, kad būs ievērojami vairāk jāmaksā par komunālajiem maksājumiem, daļa iedzīvotāju nebanku kredītus neizmantos rēķinu apmaksai?
*
Klāt ir pirmās ražas laiks un vasaras beigās, kā allaž, ir plūmes un āboli, bumbieri, arī mellenes un citas veltes. Kāda tad ir šobrīd ogu un augļu raža?

Viesos:

Rudzāte Māra
Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Reportāža no Tukuma novada: Kā zemniekiem šogad sokas labības kulšanas darbi

Visā Latvijā aktīvi rit labības kulšanas darbi. Lai arī daudzviet labības laukos šogad zaudējumus radījusi veldre, tomēr kopumā zemnieki ražu un arī graudu cenas šogad sauc par labām. Karstais un sausais laiks arī bijis ļoti labvēlīgs ražas novākšanai, taču augkopības saimniecības gaida arī lietu, jo ir sējas laiks, kam savukārt vajadzīgs arī mitrums.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

LNSO vasarnīca jau otro reizi Ventspils koncertzālē “Latvija”

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra „LNSO Vasarnīca” otro reizi iegriežas Ventspilī. Šajā nedēļas nogalē gaidāma plaša festivāla programma, kas tapusi sadarbībā ar koncertzāli „Latvija”. Jau šovakar gaidāms pirmais koncerts, kur izskanēs trīs solo miniatūras un amerikāņu komponista Stīva Reiha „Tuksneša mūzika” diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Savukārt, svētdien festivāla programma noslēgsies ar itāļu izcelsmes kanādiešu dziedātājas, mecosoprāna Emīlijas D`Andželo uzstāšanos. 

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Viesojamies pie jaunajiem zemniekiem saimniecībā “Lejaskroķi” Abavas senlejā

Gleznainajā Abavas ielejā, netālu no Sabiles, meža ielokā pie Amulas upes ir paslēpusies zemnieku saimniecība “Lejaskroķi”, kurā saimnieko jaunais zemnieks Toms Zilberts. Viesojoties pie Toma un viņa ģimenes, raidījumā Kā labāk dzīvot turpinām sarunas ar jauniešiem, kas savu dzīvi cieši saistījuši ar lauksaimniecību.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Digitālās brokastis

Tehnoloģiju ziņu topā: Android 13, nepatiesie influenceri un cilvēkveidīgs robots
Tehnoloģiju ietekme uz cilvēku prātiem ar prof. Jurģi Šķilteru
Gaisa kvalitātes un dūmu sensora Elpo apskats #DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa priekšgalā stāsts par jauno Android 13 operētājsistēmu. Provizoriski pārskatāmā nākotnē Elektrum un CSDD elektroauto uzlādes staciju lietotāji varēs lietot arī otra uzņēmuma tīklu. Nepatiesais influenceru dzīvesstils. Xiaomi prezentējis cilvēkveidīgu robota konceptu. Norit pieteikšanās LIAA Ideju kausa konkursam.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Georgs Elgers - pirmais, kurš sagatavojis katoļu dziesmu grāmatu latviešu valodā
Izstādē "Direktora izvēle" Rīgas Biržā apvienots šķietami neiespējams darbu kopums

Georgs Elgers - garīdznieks, mūziķis un dzejas plūsmu pārzinātājs ir viens no ticības spēka enerģiskākajiem adeptiem Livonijā. Viņa sagatavotā katoļu dziesmu grāmata ir pirmais šāds izdevums latviešu valodā. Vienīgais eksemplārs, kurš ir saglabājies, atrodas Viļņas Universitātes Reto grāmatu krājumā, un tieši uz turieni dosimies šīs epizodes nolūkos.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Piektdiena, 19. augusts pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Franču rokenrola pionieris Džonijs Halidejs

Ierasts, ka priekšstats par franču populāro mūziku saistās ar vārdu šansons, kas principā to pašu arī nozīmē – franču dziesma. Un tad pienāca pagājušā gadsimta piecdesmitie gadi, kad pie amerikāņiem parādījās Elviss Preslijs. Jautājums – vai tāda muzikāla nācija kā franči var iztikt bez savas rokenrola zvaigznes? Protams, ka nevar. Par Franču rokenrola pirmo numuru kļuva dziedātājs Džonijs Halidejs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Darbības ap OIK, Igaunijā demontē padomju pieminekļus

Koalīcija vienojusies pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) visiem elektroenerģijas lietotājiem, kā arī juridiskām personām 100% apmērā kompensēt sadales tarifa izmaksas. Igaunija demontē padomju laika pieminekļus. Šīs un citas šīs nedēļas aktualitātes pārrunājam kopā ar žurnālistiem.

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 19. augusts

Vada:

Arnis Krauze

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Uz vienas dienas kafejnīcu Mārupē pie Benefeldu ģimenes

Raidījums Ģimenes studija dodas ciemos pie Benefeldu ģimenes. Gunda un Andris ir triju bērnu vecāki, dzīvo Mārupē, un daudzi vietējie viņu māju atpazīst pēc krāšņā dārza, kurš priecē visos gadalaikos – pat ziemā to izgaismo līksmas krāsainu lampiņu virtenes.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Augstāk par zemi

"Romantiķis" - Daces Vīgantes romāns vēstīs par auto un motosportu padomjlaikā

Šoruden iznāks rakstnieces Daces Vīgantes romāns “Romantiķis” par auto un motosportu padomjlaikā. Stāstījumam ir vēl otrs loks, kurā tiek uzdots jautājums – kā rodas šādas personības, kurās dzinulis dzīvot citādāk ir stiprāks par bailēm sasisties. Iemesli tiek meklēti galvenā varoņa dzīvesstāstā, dzimtas un pat visā 20. gadsimta vēsturē.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Reģiona drošības jautājumus skaidro bijušais NBS komandieris Raimonds Graube

Valsts aizsardzības mācība skolās, militārais dienests, dezinformācijas ietekme un reģiona iedzīvotāju informētība - par šiem uz citiem ar drošības aspektiem saistītiem jautājumiem šoreiz saruna ar bijušo Nacionālo bruņoto spēku komandieri atvaļinātu ģenerālleitnantu un ministra padomnieku militārajos jautājumos Raimondu Graubi.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

15:35

Vietu lietas Latvijā

Pieturpunkti mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas dzīvē un daiļradē

Ar stāstu par Romana Sutas fraku un Aleksandras Beļcovas kleitu Preses ballei, par gleznām ar Itālijas ainavu un meitu Tatjanu Sutu baletdejotājas tērpā, par fotogrāfiju ar neganto dzīvokļa kaimiņieni mēs iepazīstam abu mākslinieku dzīvi un daiļradi muzeja krājumā Pulka ielā.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Jūlijā Latvijā saražoti tikai 38% no patērētās elektrības. Skaidrojam iemeslus
Katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis ir saskāries ar vardarbību

Jūlijā Latvijā saražoti tikai 38% no patērētās elektrības, liecina sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" Elektroenerģijas tirgus apskats. Raidījumā Pēcpusdiena skaidrojam iemeslus.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūra: dziesminieku dienas Sēlijā. Festivāls "Rimbenieks" Un "Vasarnīca" Kurzemē.
Elvja Jansona mediju apskats.
Vēsture: Paneiropas piknika akcija 1989. gada 19. augustā.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Izstrādātas prasības salīdzināšanas rīkam elektronisko sakaru nozarē
Nedēļas nogalē Rīga ar plašu pasākumu programmu svinēs 821. dzimšanas dienu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izstrādājusi prasības, kādas ir jāievēro, nodrošinot salīdzināšanas rīku elektronisko sakaru pakalpojumu izpētei tirgū. Skaidrojam, kādus pakalpojumus un pakalpojumu komplektus šajā salīdzināšanas rīkā paredzēts iekļaut.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Uzlabojas nebanku kredītu atmaksas disciplīna, vidējais patēriņa kredīts - 637 eiro

Pērn gada otrajā pusē palielinājusies iedzīvotāju interese par nebanku kredītiem. Vidējais patēriņa kredīts, ko piešķīruši nebanku kreditētāji, bijis 637 eiro. Patērētāju tiesību aizsardzības centra apkopotie dati liecina, ka 2021. gadā uzlabojusies kredītu atmaksas disciplīna. Vai rudenī, kad būs ievērojami vairāk jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem, daļa iedzīvotāju nebanku kredītus neizmantos rēķinu apmaksai?

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Drīzumā to, kas ir pelēkie zirņi ar speķi, rupjmaizes kārtojums, arī Valmieras vai Rūjienas salāti un vēl citi mums raksturīgie ēdieni varēs uzzināt arī Japānā, jo top Latvijas tradicionālo ēdienu pavārgrāmata.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Piektdiena, 19. augusts pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:30

Zīmolstāsti.lv

Zīmols un reputācija. Latvijas Radio misija cauri laikiem

Latvijas Radio ir viens no vecākajiem zīmoliem, kas joprojām pastāv. Tas pārdzīvojis lielas pārmaiņas šo 96. gadu laikā, jo tas mainījies līdzi varu un laiku maiņām. Tomēr kaut kas diezgan būtisks visiem šiem laikiem cauri ir saglabājies tajā, kā radio uztver sajūt Latvijas sabiedrība.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Maizes ceptuves "Lāči" saimnieks - maizniekmeistars Normunds Skauģis

Maizes ceptuves "Lāči" saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis īstas latviešu rudzu rupjmaizes cepšanas arodu iemācījies no savas mātes. Jau 16 gadu vecumā tēva mājās „Lāči” Normunds Skauģis cepa maizi un pārdeva to „Vidzemes tirgū”. 1993. gadā Normunds Skauģis dibina maizes ceptuvi „Lāči”, un nosaukums dots par godu tēva mājas nosaukumam.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Viesojamies pie jaunajiem zemniekiem saimniecībā “Lejaskroķi” Abavas senlejā

Gleznainajā Abavas ielejā, netālu no Sabiles, meža ielokā pie Amulas upes ir paslēpusies zemnieku saimniecība “Lejaskroķi”, kurā saimnieko jaunais zemnieks Toms Zilberts. Viesojoties pie Toma un viņa ģimenes, raidījumā Kā labāk dzīvot turpinām sarunas ar jauniešiem, kas savu dzīvi cieši saistījuši ar lauksaimniecību.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaka par pusēm. Stāsta Santa Didžus, Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Darbības ap OIK, Igaunijā demontē padomju pieminekļus

Koalīcija vienojusies pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) visiem elektroenerģijas lietotājiem, kā arī juridiskām personām 100% apmērā kompensēt sadales tarifa izmaksas. Igaunija demontē padomju laika pieminekļus. Šīs un citas šīs nedēļas aktualitātes pārrunājam kopā ar žurnālistiem.

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Pētera Pētersona luga "Man 30 gadu". 3. daļa

Pētera Pētersona lugas "Man 30 gadu" iestudējums Nacionālajā teātrī. Režisors Alfrēds Jaunušāns. Galvenajā - Rozes lomā - Velta Līne. 3. daļa.1974. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:39

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Franču rokenrola pionieris Džonijs Halidejs

Ierasts, ka priekšstats par franču populāro mūziku saistās ar vārdu šansons, kas principā to pašu arī nozīmē – franču dziesma. Un tad pienāca pagājušā gadsimta piecdesmitie gadi, kad pie amerikāņiem parādījās Elviss Preslijs. Jautājums – vai tāda muzikāla nācija kā franči var iztikt bez savas rokenrola zvaigznes? Protams, ka nevar. Par Franču rokenrola pirmo numuru kļuva dziedātājs Džonijs Halidejs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Georgs Elgers - pirmais, kurš sagatavojis katoļu dziesmu grāmatu latviešu valodā
Izstādē "Direktora izvēle" Rīgas Biržā apvienots šķietami neiespējams darbu kopums

Georgs Elgers - garīdznieks, mūziķis un dzejas plūsmu pārzinātājs ir viens no ticības spēka enerģiskākajiem adeptiem Livonijā. Viņa sagatavotā katoļu dziesmu grāmata ir pirmais šāds izdevums latviešu valodā. Vienīgais eksemplārs, kurš ir saglabājies, atrodas Viļņas Universitātes Reto grāmatu krājumā, un tieši uz turieni dosimies šīs epizodes nolūkos.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Maizes ceptuves "Lāči" saimnieks - maizniekmeistars Normunds Skauģis

Maizes ceptuves "Lāči" saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis īstas latviešu rudzu rupjmaizes cepšanas arodu iemācījies no savas mātes. Jau 16 gadu vecumā tēva mājās „Lāči” Normunds Skauģis cepa maizi un pārdeva to „Vidzemes tirgū”. 1993. gadā Normunds Skauģis dibina maizes ceptuvi „Lāči”, un nosaukums dots par godu tēva mājas nosaukumam.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Reģiona drošības jautājumus skaidro bijušais NBS komandieris Raimonds Graube

Valsts aizsardzības mācība skolās, militārais dienests, dezinformācijas ietekme un reģiona iedzīvotāju informētība - par šiem uz citiem ar drošības aspektiem saistītiem jautājumiem šoreiz saruna ar bijušo Nacionālo bruņoto spēku komandieri atvaļinātu ģenerālleitnantu un ministra padomnieku militārajos jautājumos Raimondu Graubi.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Uz vienas dienas kafejnīcu Mārupē pie Benefeldu ģimenes

Raidījums Ģimenes studija dodas ciemos pie Benefeldu ģimenes. Gunda un Andris ir triju bērnu vecāki, dzīvo Mārupē, un daudzi vietējie viņu māju atpazīst pēc krāšņā dārza, kurš priecē visos gadalaikos – pat ziemā to izgaismo līksmas krāsainu lampiņu virtenes.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Digitālās brokastis

Tehnoloģiju ziņu topā: Android 13, nepatiesie influenceri un cilvēkveidīgs robots
Tehnoloģiju ietekme uz cilvēku prātiem ar prof. Jurģi Šķilteru
Gaisa kvalitātes un dūmu sensora Elpo apskats #DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis tehnoloģiju ziņu topa priekšgalā stāsts par jauno Android 13 operētājsistēmu. Provizoriski pārskatāmā nākotnē Elektrum un CSDD elektroauto uzlādes staciju lietotāji varēs lietot arī otra uzņēmuma tīklu. Nepatiesais influenceru dzīvesstils. Xiaomi prezentējis cilvēkveidīgu robota konceptu. Norit pieteikšanās LIAA Ideju kausa konkursam.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

05:57

LR1 frekvenču pieteikums