Pirmdiena, 2023. gada 11. decembris

Vārda diena: Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie bioloģes Rūtas Abajas Kolkā. Rūta ir Vides risinājumu institūta pētniece un projektu vadītāja. Viņa arī vada vienu no sēklu maiņas punktiem Kurzemē - Kolkā un Dundagā, kur vietējie iedzīvotāji dalās ar dažādu pašu audzētu kultūraugu, piemēram, pupu un zirņu sēklām. Rūta apgūst arī permakultūras gudrības, ir sertificēta dabas eksperte un piedalījās Latvijas dabas vērtību apzināšanā - dabas skaitīšanā.

Viesos:

Abaja Rūta
dabas eksperte, Kolkas un Dundagas sēklu maiņas punkta koordinatore un vēstnese

06:35

Laika Ritu Raksti

Viena pate man aitiņa pelēkām kājiņām. Brūnās, pelēkās un zaļās krāsas mītiskā nozīme

Par brūnās, pelēkās un zaļās krāsas mītisko nozīmi tradicionālās kultūras raidījumā Laika Ritu Raksti stāsta latviešu apģērba vēstures pētniece Ieva Pīgozne, Limbažu tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" vadītāja Baiba Vaivare un etnoloģi, apģērbu un tekstiliju vēstures pētnieci Anete Karlsone.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1774. gadā dzimis Taurijas kņazs Grigorijs Potjomkins – cilvēks, no kura vārda atvasināts apzīmējums „Potjomkina sādža.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Latviešiem piemītošā īpašība ar dažādiem nostāstiem un mītiem apvīt dabas objektus režisoram Uģim Oltem bija viens no ierosmes avotiem, veidojot savu debijas spēlfilmu Upurga. Filma ir mitoloģisks trilleris, kura darbība notiek mūsdienās kādā nomaļā Latvijas nostūrī, kur ierodas filmētāju grupa, lai uzņemtu veģetāro desiņu reklāmu. Gluži praktiskā iecere ātri vien pārvēršas sirreālā mistērijā, jo mežonīgās dabas tuvums cilvēkos atraisa dziļi slēptas dziņas un emocijas. Spēlfilmas Upurga pirmizrāde būs 3.oktobrī, bet jau šo piektdien ceļu pie skatītājiem sāka seriāls par filmas tapšanas aizkulisēm, kas ir atsevišķa stāsta vērtas.
*
Ar tomātu svētkiem Dobelē šī sezona tomātu audzētājiem faktiski esot noslēgusies. Rūpju grumbas pierē tomātu audzētājiem gan ievelkas domājot par pavasari. Audzētāji aplēsuši, ka energoresursu cenu kāpuma dēļ, nākamgad stādiem jāmaksā vismaz par piecdesmit centiem vairāk nekā šogad, bet jau tagad esot redzams, ka iedzīvotāju pirktspēja sarūk.

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Nedēļas spilgtāko notikumu apkopojums. Šonedēļ starp ziņām jāizceļ nedēļas uzruna, nedēļas prognozes, nedēļas nesarunāšanās, protests un bēres.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Keramikā nejauši uzradīta pasaules karte, kur nolasāmas Eiropas, ASV, Latvijas, Ukrainas un Krievijas tēli. Talsu novada muzejā pašlaik skatāma keramikas darbnīcas „Ciparnīca veidotā izstāde „Nestabilitāte. Tas nevar būt!. Ikdienā keramiķu Diānas Dzelmes un Naura Galviņa darbs vairāk saistāms ar darbu veidošanu praktiskām vajadzībām, taču šoreiz uzmanība veltīta tieši mākslas darbu radīšanai. Autorus ietekmējusi gan nestabilā situācija, kas saistīta ar pandēmiju, gan kara apstākļi Ukrainā.
*
Strauji sadārdzinoties energoresursiem, valsts mājsaimniecībām kompensēs daļu no izdevumiem. Atbalsts tiks piešķirts gan centralizēti, sedzot daļu no rēķina summas par gāzi apkurei un siltumapgādi, taču citiem atbalstu būs iespēja saņemt, vēršoties savā pašvaldībā klātienē vai arī iesniedzot pieteikumu elektroniski.

Vada:

Daira Zīle

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:35

Labrīt

Eksperte: Kaitnieciska seksuāla uzvedība trešdaļā gadījumu notiek starp bērniem

Kaitnieciska seksuāla uzvedība, kurā iesaistīti jaunieši, ierasti tiek saistīta ar pieaugušo pāridarījumiem pret bērniem. Tā gan nav patiesība – aptuveni katra trešā epizode notikusi savstarpēji starp diviem nepilngadīgiem cilvēkiem. Septembra pirmajā pusē Latviju apmeklēja zviedru sociālā darba eksperte un kognitīvi biheiviorālās pieejas psihoterapeite Anete Birgersone-Tela (Anette Birgersson Thell). Viņa ir izveidojusi īpašu programmu darbam ar bērniem un pusaudžiem ar kaitējošu seksuālu uzvedību vai traumu no tās.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Vai katrs no mums redz skolu citādāk? Lasām kopā ar Vilhelmu

Ar deviņgadīgo Vilhelmu cenšamies saprast, vai katrs no mums redz skolu citādāk un kā redzam cilvēkus sev apkārt. Par to mūs mudina domāt divas izlasītās grāmatas - Toma Dirgēla detektīvs "Doms un Toms I. Pazudušās slotas lieta" un Margitas Aueres piedzīvojumu pilnā grāmata "Maģisko zvēru skola 2. Bedres".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Greizie rati

No kreisās puses ir dzīvnieks, no labās - koks? Mīklas min kopas "Graudi" dalībnieki

Kas no kreisās puses ir dzīvnieks, bet no labās - koks? Šo Ievas Vaivodes un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Tomes folkloras kopas "Graudi" dalībnieki: Ilmārs un Iveta Zemnieki, Līga Lūse, Sarmīte Pugača, Ilze Rumpe, Līga Skujiņa ar deviņgadīgo meitu Anci Lauru Valaini un kopas vadītāja Dace Priedoliņa.

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Kino režisors Ivars Seleckis 88. dzimšanas dienu svin ar jaunu filmu "Zemnieki"

4. oktobrī pirmizrādi piedzīvos dokumentālista Ivara Selecka jaunā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki" – stāsts par Latviju 21. gadsimtā, kad cilvēki pamet pilsētas, lai sāktu saimniekot Latvijas laukos, informēja filmas pārstāvji. Saruna ar Latvijas kino vecmeistaru, kurš 22. septembrī nosvinēja 88. dzimšanas dienu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Sestdiena, 24. septembris pl. 12:00

 

Turpinoties pseidoreferendumu norisei Ukrainā, ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
*
Mazākumtautību skolās pāreju uz latviešu valodu gaida ar bažīgu optimismu
*
Latvijas motokrosa izlase sāk Nāciju kausa sacensības, Ostapenko sasniedz Seulas turnīra finālu
*

 

Lasīt vairāk

12:20

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja un aktrise Nensija Vilsone jeb "dziesmu stiliste"

20. februārī aprit 85 gadi, kopš dzimusi ievērojamā amerikāņu dziedātāja un aktrise Nensija Vilsone. Viņa arī pieder pie tiem māksliniekiem, kas uz skatuves veiksmīgi aizvadījuši vairāk par pusgadsimtu, dziedot visdžādākajos stilos.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Laikmeta krustpunktā

Māris Gailis: Krīzi vajag izmantot, tās laikā var risināt lietas, ko citādi grūti izdarīt

Man ir princips – savā dzīvē ik pēc pieciem gadiem kaut ko mainīt. Tā pirms 26 gadiem, aizejot no politikas, teica Māris Gailis. Viņa premjerēšanas laikā Latvija spēra pirmos soļus uz Eiropas Savienību, sāka modernizēt ierēdniecību un pensiju sistēmu, bet piedzīvoja arī banku krīzes, reketu un privatizācijas. Saruna ar uzņēmēju, pasaules apceļotāju, ekspolitiķi Māri Gaili.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Spēlfimas "Māsas" rosina runāt par ārpusģimenes aprūpes un adopcijas jautājumiem

Filma "Māsas" atspoguļo Latvijas sistēmas bērnu pieredzi un dilemmas gan par ārvalstu adopciju, gan šo bērnu vēlmi atrast savus bioloģiskos vecākus. Par šiem jautājumiem un reālajām vecāku un bērnu pieredzēm ārpusģimenes aprūpē sarunājamies arī Ģimenes studijā.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Ķepa uz sirds

Nežēlība pret dzīvniekiem: vai mocītājiem var piemērot aizliegumu turēt suni vai kaķi

Nežēlība pret dzīvniekiem šokē – vai pāridarītājus atrod un soda? Kāpēc tiesa reti piespriež reālus cietumsodus un vai dzīvnieku mocītājiem var piemērot aizliegumu turēt suni vai kaķi, skaidrojam raidījumā. Raidījuma viesi: Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs un dzīvnieku patversmes „Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Vada:

Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

15:34

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Iveta un Andrejs Savdoni Auru pagastā audzē lazdas un tirgo arī to stādus

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie Ivetas un Andreja Savdoniem Dobeles novada Auru pagastā. Pirms 10 gadiem saimnieki sāka audzēt lazdas, tagad tās aug 2,5 hektāru platībā un saimnieki tirgo arī lazdu stādus.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:35

Laika Ritu Raksti

Viena pate man aitiņa pelēkām kājiņām. Brūnās, pelēkās un zaļās krāsas mītiskā nozīme

Par brūnās, pelēkās un zaļās krāsas mītisko nozīmi tradicionālās kultūras raidījumā Laika Ritu Raksti stāsta latviešu apģērba vēstures pētniece Ieva Pīgozne, Limbažu tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" vadītāja Baiba Vaivare un etnoloģi, apģērbu un tekstiliju vēstures pētnieci Anete Karlsone.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Savus darbus lasa un dziesmas izpilda Lauris Valters

Dzeja un mūzika autora izpildījumā. Savus darbus lasa un dziesmas izpilda Lauris Valters. Kompozīciju veidojis un autoru intervē Dzintars Tilaks. 2021.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

17:32

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Sestdiena, 24. septembris pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:20

Kolnasāta

Ar dzīsmem pīpiļdeits myužs – operdzīduotuojai Annai Šnukutei 85
Vuordineica - LUMSTEITĪS, LUMSTYNUOTĪS
Itai lobuok:-MES

Augusta sākumā 85 gadu jubileju svinēja Latgalē dzimusī un augusī operdziedātāja Anna Šņukute. Lai parunatos par dziedātājas bērnību Latgalē, ceļu uz opermāju Rīgā, garo operdziedātājas darba mūžū un latgaliski taisītajam koncertprogrammām laikos, kad latgaliešu valoda no skatuves nemaz tik bieži neskanēja,  ciemos pie Annas  bija aizdevusies Edīte Husare.

Lasīt vairāk

18:50

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Bundziniece Nelli Bubujanca: Arī septiņdesmit gados es spēlēšu bungas

Ārpus ierastā! Tieši tā varam raksturot šī vakara Monopola viešņu, kas sievišķīgumu nezaudējot, dara lietas, ko esam pieraduši redzēt no puišiem, un kas mūsu tautas rāmajam garam iedod jaunu enerģiju un skatu nākotnē. Mūziķe - bundziniece un perkusioniste Nelli Bubujanca.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Unikāls pārklājums no pelniem kosmosa kuģiem un droniem kara laukā

No atkritumiem uz zvaigznēm - tāds ir inženieru radīts risinājums iekārtām, kurām jābūt karstumizturīgām. No pelniem radīts pārklājums varētu noderēt gan kosmosa kuģu radīšanā, gan pasargāt no bezpilota lidaparātus no lāzeriem.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Reiz dzīvoja sapnītis. Pasaku stāsta G.Jākobsons

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Viens pret vienu

LTV raidījuma atkārtojums

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Māris Bērziņš "Ērika Trauma sapnis"

Māra Bērziņa romāna "Ērika Trauma sapnis" fragmentus lasa Dainis Bērziņš. 2005.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:43

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:20

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja un aktrise Nensija Vilsone jeb "dziesmu stiliste"

20. februārī aprit 85 gadi, kopš dzimusi ievērojamā amerikāņu dziedātāja un aktrise Nensija Vilsone. Viņa arī pieder pie tiem māksliniekiem, kas uz skatuves veiksmīgi aizvadījuši vairāk par pusgadsimtu, dziedot visdžādākajos stilos.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Kino režisors Ivars Seleckis 88. dzimšanas dienu svin ar jaunu filmu "Zemnieki"

4. oktobrī pirmizrādi piedzīvos dokumentālista Ivara Selecka jaunā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki" – stāsts par Latviju 21. gadsimtā, kad cilvēki pamet pilsētas, lai sāktu saimniekot Latvijas laukos, informēja filmas pārstāvji. Saruna ar Latvijas kino vecmeistaru, kurš 22. septembrī nosvinēja 88. dzimšanas dienu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

01:20

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Bundziniece Nelli Bubujanca: Arī septiņdesmit gados es spēlēšu bungas

Ārpus ierastā! Tieši tā varam raksturot šī vakara Monopola viešņu, kas sievišķīgumu nezaudējot, dara lietas, ko esam pieraduši redzēt no puišiem, un kas mūsu tautas rāmajam garam iedod jaunu enerģiju un skatu nākotnē. Mūziķe - bundziniece un perkusioniste Nelli Bubujanca.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Laikmeta krustpunktā

Māris Gailis: Krīzi vajag izmantot, tās laikā var risināt lietas, ko citādi grūti izdarīt

Man ir princips – savā dzīvē ik pēc pieciem gadiem kaut ko mainīt. Tā pirms 26 gadiem, aizejot no politikas, teica Māris Gailis. Viņa premjerēšanas laikā Latvija spēra pirmos soļus uz Eiropas Savienību, sāka modernizēt ierēdniecību un pensiju sistēmu, bet piedzīvoja arī banku krīzes, reketu un privatizācijas. Saruna ar uzņēmēju, pasaules apceļotāju, ekspolitiķi Māri Gaili.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

No kreisās puses ir dzīvnieks, no labās - koks? Mīklas min kopas "Graudi" dalībnieki

Kas no kreisās puses ir dzīvnieks, bet no labās - koks? Šo Ievas Vaivodes un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Tomes folkloras kopas "Graudi" dalībnieki: Ilmārs un Iveta Zemnieki, Līga Lūse, Sarmīte Pugača, Ilze Rumpe, Līga Skujiņa ar deviņgadīgo meitu Anci Lauru Valaini un kopas vadītāja Dace Priedoliņa.

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:38

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

Ar dzīsmem pīpiļdeits myužs – operdzīduotuojai Annai Šnukutei 85
Vuordineica - LUMSTEITĪS, LUMSTYNUOTĪS
Itai lobuok:-MES

Augusta sākumā 85 gadu jubileju svinēja Latgalē dzimusī un augusī operdziedātāja Anna Šņukute. Lai parunatos par dziedātājas bērnību Latgalē, ceļu uz opermāju Rīgā, garo operdziedātājas darba mūžū un latgaliski taisītajam koncertprogrammām laikos, kad latgaliešu valoda no skatuves nemaz tik bieži neskanēja,  ciemos pie Annas  bija aizdevusies Edīte Husare.

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika