Ceturtdiena, 2022. gada 1. decembris

Vārda diena: Emanuels, Arnolds

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Vai tas ir normāli?

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1066. gadā izšķīrās Anglijas vēsture. 25. septembrī pēdējais anglosakšu karalis Harolds Godvinsons kaujā pie Stenfordas tilta sakāva troņa tīkotāju no Norvēģijas – karali Haraldu Skarbo. Tikām 320 km uz dienvidiem viņu jau gaidīja nākamais pretinieks – Normandijas hercogs Viljams.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Sabiedrisko mediju projektā „zeme, kur dzer jau kopš gada sākuma esam pētījuši un analizējuši alkoholisma problēmu Latvijā.Un dati iezīmē skumju ainu. Pirms pandēmijas Latvijā viens cilvēks gadā izdzēra vidēji 12,9 litrus absolūtā alkohola. Aptuvenam salīdzinājumam - litrā degvīna ir vidēji apmēram 400 mililitru absolūtā alkohola. Sabiedrisko mediju projektā analizējām problēmas, ko alkohols nodara cilvēka veselībai un drošībai, arī apkārtējiem, radiniekiem, bet kas vissāpīgāk - alkoholiķu bērniem. Problēmas mazināšanai izstrādāts arī plāns, taču tā ieviešana nav vedusies pavisam sekmīgi un ir skaidrs, ka visu izpildīt neizdosies. Nākamajās minūtēs apskatīsim kā politiskās partijas pirms vēlēšanām raugās uz šo problēmu un kā piedāvā to risināt.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Tuvojoties gada aukstajam laikam, atsākusies akcija Adījumi, kas norisināsies līdz pat 23. oktobrim. Tās iniciatori – sabiedriskā organizācija Mēs Iecavai, aicina visus Latvijas rokdarbniekus ziedot ukraiņu aizstāvjiem savas adītās vilnas zeķes, lai palīdzētu vīriem un sievietēm, kuras dien vai strādā par paramediķēm. Ziedot vilnas zeķes var jebkurā Latvijas pasta nodaļā, citi adījumi pašlaik nav nepieciešami.
*
Mēdz teikt – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, varbūt līdzīgi var teikt arī par gatavošanos ziemai, jo, domājot par šo apkures sezonu, daudzām mājsaimniecībām nākas meklēt jaunus risinājumus. Tādēļ varbūt der ieskatīties arī vēsturē, kā tad mūsu senči sildīja savas mājas, piemēram, Piebalgā, kur ir Latvijas aukstumu rekordists – Zosēnu pagasts. Turpat netālu no Zosēniem, ir Vēverciems - Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija un turp skatīt, kā tad piebaldzēni kādreiz apkurināja savas mājas, devās Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Padomi dārzkopim, dimanta kāzu foto un milzu kora karogs. Dārgumi Turaidas muzejrezervātā

Maza praktiska grāmatiņa, kur smelties padomus augļkopībā - tādu 17. gadsimta 70. gados Rīgā izdeva čehu izcelsmes dārzkopis Jirži Holīks; Skultes kora karoga atjaunošanas stāsts, 1898. gadā fiksēts Miķeļa un Līzes Krastiņu 60. gadu kāzu jubilejas foto – dārgumi Turaidas muzejrezervāta krājumā.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Gudrības pilieni

"Gudrības pilienu" viesi ir 100% rīdzinieki – Gulbju ģimene

Gudrības pilienu viesi ir 100% rīdzinieki – Gulbju ģimene: mamma Dana, tētis Mārtiņš un dēls Jēkabs.

Vada:

Liene Vimba
Dace Vītola

Lasīt vairāk

10:35

Radioteātris bērniem

"Vaļa balss". Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 3. daļa

"Vaļa balss". Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 3. daļa. Režisors Lauris Gundars, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ivo Tauriņš.

Lasīt vairāk

10:55

Mūzika

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Idejas un to izliktās lamatas: Kurā brīdī runas par labāku nākotni pāraug terorā

Valmieras Drāmas teātra ēka šobrīd ir drupu kaudze, kuras Apaļajā zālē četru stundu ilgā izrādē “Nelabie. Pēc Dostojevska” jaunie teātra aktieri kaismīgi sarunājas par idejām un to izliktajām lamatām. Romānu “Velni” Fjodors Dostojevskis sarakstīja kā revolucionārisma kritiku, vīlies 1860. gadu studentu nemieros. Kurā brīdī jaunu cilvēku runas par labāku nākotnes sabiedrību pāraug asiņainā terorā?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Zingera romāns "Šoša" veltīts cilvēciskām jūtām un ir simbolisks mīlas stāsts

Jichoka Baševis Zingera romāns "Šoša", kas veltīts gan cilvēciskām jūtām, ir simbolisks mīlas stāsts savai tautai un valodai.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Svētdiena, 25. septembris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:20

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu mūziķis un orķestra vadītājs Rejs Konifs

Trombons – metāla pūšamais instruments, kas jau ar izskatu vien rosina domas par kaut ko dīvainu un reizē elegantu. Savā laikā populārs bija trombonista Reja Konifa koris un orķestris, kas varēja lepoties ar popzvaigznes cienīgiem komerciāliem panākumiem – dzīves laikā Rejs Konifs ierakstīja pāri par 100 albumiem, to pārdošanas apjomi sasniedza 70 miljonu atzīmi.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Latvijas jauno pludmales volejbolistu pēdējā laika spožie panākumi

Raidījumā Piespēle šoreiz runājam par Latvijas jauno pludmales volejbolistu pēdējā laika spožajiem panākumiem dažādos jauniešu čempionātos.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 25. septembra spēle

Spēlē piedalās Mārtiņš Zvaigzne, Ansis Mazais, Mārtiņš Bērziņš un Jānis Zelčs.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Diasporas amatiertēatri tiksies Stokholmā. Kas mudina latviešus pasaulē spēlēt teātri

Ar pilnu krūti mīlestības un apmātībā pret teātri Pasaules latviešu amatieru teātru savienības jeb PLATS aicināti 23. – 25. septembrī Stokholmā pulcēsies pasaules latviešu amatierteātri diasporas teātru saietā  “Plats solis”. Šis notikums mūs mudina skaidrot, kas nosaka to, ka latvieši ārpus Latvijas aktīvi iesaistās amatierteātru kustībā?

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Kari pēc Pirmā pasaules kara: Grieķijas - Turcijas karš un Turcijas neatkarības karš

Raidījumā pievēršamies simts gadus senai pagātnei, taču šīs pagātnes notikumi rezonē arī šodien. Runa ir par Grieķijas - Turcijas karu un Turcijas neatkarības karu. Tas ir militārs konflikts pēc Pirmā pasaules kara. Stāsta vēsturnieks Dainis Poziņš. 

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

Vienlapes, plakāti un patenti ir interesants grāmatniecības piemērs no zviedru laikiem

Nebūtu pareizi atstāt bez ievērības tos iespieddarbus, kuri – ja arī nav ievietoti vākos – visviens, apliecina grāmatdrukātāja aroda nozīmīgumu. Patents, plakāts un cirkulārijs. To pamatuzdevums: nodrošināt dažādu tābrīža Vidzemes iedzīvotāju grupu – vai sociālo slāņu informētību par norisēm karalistes iekšlietu norisēs.

Vada:

Santa Lauga
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Liepājas teātra stāsti: Imants Ziedonis, Nora Ikstena "Nenoteiktā bija"

Cikls "Liepājas teātra stāsti". Imants Ziedonis, Nora Ikstena "Nenoteiktā bija". Režisore Karīna Tatarinova. 2020.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

17:33

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Svētdiena, 25. septembris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:20

Piespēle

Latvijas jauno pludmales volejbolistu pēdējā laika spožie panākumi

Raidījumā Piespēle šoreiz runājam par Latvijas jauno pludmales volejbolistu pēdējā laika spožajiem panākumiem dažādos jauniešu čempionātos.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Mājas staļļa muzeja saimnieks, "diskotēku vectētiņš" Gunārs Laicāns

Fiziķis, kurš saliek visu pa plauktiņiem. Tā, īsumā raksturojot, Monopols iepazīstina ar šī vakara viesi Gunāru Laicānu, kurš savā dzīvē bijis skolotājs, diskotēku organizētājs, Saeimas deputāts un tagad savas mājas staļļa muzeja īpašnieks.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Buramvārdu pētniecība Latvijā un pasaulē

Buramvārdi un buršanās ir tradīcija, ko cilvēki piekopuši teju visās tautās visos laikos. Kā šīs vietējās tradīcijas sadzīvojošas ar varu un valdošo reliģiju? Ko cilvēki piebūra, kādus vārdus izteica un kādi bija buršanās lietpratēju likteņi laiku grožos?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par zvejnieku Ansi un jūras karali. Pasaku stāsta H.Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Kļūdīties: Ko cilvēki apzīmē kā kļūdu un kā pārvarēt izjūtas pēc pieļautas kļūdas

Mēdz teikt, ka kļūdīties ir cilvēcīgi. Tomēr katrs no mums atšķirīgi reaģē uz to, vai kaut kas nenotiek, kā plānots, vai arī mums nav izdevies sasniegt to, ko esam izlēmuši. Ko cilvēki apzīmē kā kļūdu un kā to sev izskaidro, kā pārvar izjūtas, kas rodas, ja kļūda ir pieļauta?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Finis Veritatis? - par patiesību un meliem mūsdienās. 2. daļa

Turpinām pētīt patiesības un melu fenomenu. Sākt šo sarunu iedvesmoja Māra Kūļa grāmata "Finis veritatis? Par patiesību un meliem", kuras nosaukumā tiek uzdots jautājums Finis veritatis (patiesības beigas). Iepriekšējā reizē skaidrojām vispārīgos jēdzienus tēmas ietvaros, šoreiz saruna par mūsdienām, laiku, kurā dzīvojam. Tā ir aktualitāte ne vien tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas, bet runājam par laikmeta garu.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:20

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu mūziķis un orķestra vadītājs Rejs Konifs

Trombons – metāla pūšamais instruments, kas jau ar izskatu vien rosina domas par kaut ko dīvainu un reizē elegantu. Savā laikā populārs bija trombonista Reja Konifa koris un orķestris, kas varēja lepoties ar popzvaigznes cienīgiem komerciāliem panākumiem – dzīves laikā Rejs Konifs ierakstīja pāri par 100 albumiem, to pārdošanas apjomi sasniedza 70 miljonu atzīmi.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Idejas un to izliktās lamatas: Kurā brīdī runas par labāku nākotni pāraug terorā

Valmieras Drāmas teātra ēka šobrīd ir drupu kaudze, kuras Apaļajā zālē četru stundu ilgā izrādē “Nelabie. Pēc Dostojevska” jaunie teātra aktieri kaismīgi sarunājas par idejām un to izliktajām lamatām. Romānu “Velni” Fjodors Dostojevskis sarakstīja kā revolucionārisma kritiku, vīlies 1860. gadu studentu nemieros. Kurā brīdī jaunu cilvēku runas par labāku nākotnes sabiedrību pāraug asiņainā terorā?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

Zingera romāns "Šoša" veltīts cilvēciskām jūtām un ir simbolisks mīlas stāsts

Jichoka Baševis Zingera romāns "Šoša", kas veltīts gan cilvēciskām jūtām, ir simbolisks mīlas stāsts savai tautai un valodai.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

01:20

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 25. septembra spēle

Spēlē piedalās Mārtiņš Zvaigzne, Ansis Mazais, Mārtiņš Bērziņš un Jānis Zelčs.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Mājas staļļa muzeja saimnieks, "diskotēku vectētiņš" Gunārs Laicāns

Fiziķis, kurš saliek visu pa plauktiņiem. Tā, īsumā raksturojot, Monopols iepazīstina ar šī vakara viesi Gunāru Laicānu, kurš savā dzīvē bijis skolotājs, diskotēku organizētājs, Saeimas deputāts un tagad savas mājas staļļa muzeja īpašnieks.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Gudrības pilieni

"Gudrības pilienu" viesi ir 100% rīdzinieki – Gulbju ģimene

Gudrības pilienu viesi ir 100% rīdzinieki – Gulbju ģimene: mamma Dana, tētis Mārtiņš un dēls Jēkabs.

Vada:

Liene Vimba
Dace Vītola

Lasīt vairāk

03:35

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Mūzika