Sestdiena, 2024. gada 15. jūnijs

Vārda diena: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Ingrīda un Guntars Sebri Gulbenes novada Daukstu pagasta z/s Pļavnieki audzē ābeles, ķiršus, plūmes, bumbieres un rudens avenes. Saimniekiem ir arī 9 siltumnēcas, kurās aug zaļumi un dārzeņi. Ingrīda strādā arī Gulbenes novada vidusskolā par vēstures skolotāju un izpētījusi dzimtas vēsturi. Dārza darbos liels palīgs ir gan meita Gundega, gan pārējie 4 bērni.

Viesos:

Sebris Guntars
zemnieks
Sebre Ingrīda
augļkope un vēstures skolotāja
Sebre Gundega
agronome - dārzkope

06:35

Laika Ritu Raksti

Vējš folklorā. Iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi

Par vēju tautas dziesmās, mīklās, teikās, ticējumos, buramvārdos un sakāmvārdos tradicionālās kultūras raidījuma Laika Ritu Raksti iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas notikumu apskats.
*
Šī diena vēsturē. 2011. gada 25. maijs ir diena, kad amerikāņu televīzijas zvaigzne Opra Vinfrija atvadās no saviem skatītājiem, noslēdzot sarunu šovu "The Oprah Winfrey Show", kuru viņa vadīja 25 gadus.

Vada:

Elīna Baltskara

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Lai ārzemēs dzīvojošie tautieši savu uzkrāto kapitālu varētu investēt Latvijas uzņēmumos, remigrantu organizācija „Ar pasaules pieredzi Latvijā piedāvā jaunu programmu diasporai. To Saeimas deputāti kopā ar valsts institūcijām vakar apsprieda Saeimas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēdē.
*
Balvos – skvērā iepretim Mākslas skolai – un Viļakā pie pilsētas domes uzstādītas publiski pieejamas velosipēdu remonta stacijas, kurās ikviens var veikt nelielus remontdarbus vai uzpumpēt riepas savam velosipēdam, skrejritenim, bērnu ratiem vai ratiņkrēslam.
Velosipēdu remonta stacijas pilsētvidē vairs nav jaunums – tādas uzstādītas daudz kur Rīgā, Pierīgā, Ventspilī, Saldū, Līvānos, Gulbenē, Alūksnē un citviet. Tagad, pateicoties konkursā Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022 iegūtajai naudas balvai, tādas uzstādītas arī Balvos un Viļakā.

Vada:

Elīna Baltskara

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Pasaules čempionātā hokejā pusfināla spēļu diena

Pasaules čempionātā hokejā klāt izšķirošie notikumi - šodien, 25. maijā, pusfināli, kuros noskaidros divus zelta pretendentus. 

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Valodu apguva arī tūristus vadot. Saruna ar tulkotāju no zviedru valodas Mudīti Treimani

Lennebergas Emīls, Pepija Garzeķe, laupītāja meita Ronja, Madikena un trollītis Mumins ir tikai daži no zviedriski sarakstītās bērnu literatūras tēliem, kas pie latviešu lasītājiem nonākuši, vislielākajā mērā pateicoties arī tulkotājai Mudītei Treimanei. Kopš 1980. gada, kad viņa pievērsās tulkošanai, publicēts krietni pāri simtam viņas tulkojumu, kā arī Mudītes Treimanes pašas publikācijas, galvenokārt – par Ziemeļvalstu literatūras aktualitātēm. Mudīte Treimane tulkojusi arī no dāņu, norvēģu un angļu valodas un nule saņēmusi augstu atzinību – Karaliskās Zviedru akadēmijas balvu tulkošanā.

Vada:

Zane Eniņa

Lasīt vairāk

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:33

Labrīt

Kā ir būt sievietei kiberdrošības pasaulē? Cik grūti vai viegli ir sevi pasargāt no draudiem virtuālajā vidē? Iepazīstinām ar organizāciju Women4Cyber Latvia.
*
Rietumu noteikto sankciju mērķiem pret Krieviju ir jābūt reālistiskiem. Atgriezeniskās saites mehānisms, kas nereti ir iebūvēts Rietumu domāšanā par sankcijām, diktatūrās vienkārši neeksistē, tāpēc nevaram sagaidīt, ka politiskā sistēma Krievijā reaģētu tā, kā tas notiktu mūsu sabiedrībās. Šādu viedokli par sankciju spējām mainīt Krievijas režīma politiku, intervijā Latvijas Radio pauda Bendžamins Hilgen-stoks, Kijivas Ekonomikas augstskolas vecākais ekonomists.

Vada:

Elīna Baltskara

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Greizie rati

Spārni ir, bet tālu nenes. Mīklas min māsas Inguna un Agnese kopā ar Vilemu un Jukku Emīlu

Spārni ir, bet tālu nenes. Šo Lizetes Kārkluvalkas un citu klausītāju atsūtītās mīklas Greizajos ratos min divas māsas: Inguna Šternberga no Baldones un Agnese Āboliņa ar dēliem Vilemu (6 gadi) un Jukku Emīlu (11 gadi) no Austrijas.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

10:45

Mūzika

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Uldis Bērziņš – dzejnieks, atdzejas meistars un skolotājs

Piemineklis kazai. Ulža Bērziņa pirmais dzejas krājums, kurā viņš valodu izceļ kā patstāvīgu realitāti un tā kļūst par viņa mūža mūzu. Par Uldi Bērziņu – atdzejas meistaru un skolotāju –, atzīmējot viņa 80. gadskārtu, saruna Kultūras rondo studijā, ieklausoties paša meistara balsī un tekstos.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Sestdiena, 25. maijs pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Franču dziesmas leģendai Šarlam Aznavūram - 100

Franču dziesmas leģenda Šarls Aznavūrs bija iecerējis nodzīvot līdz 100 gadu vecumam. Tikai nedaudz tomēr pietrūka. Viņš tika aizsaukts mūžībā 94 gadu vecumā. Šonedēļ apritēja datums, kuru tā vēlējās piedzīvot Aznavūrs - 22. maijā apritēja 100 gadi, kopš pasaulē nāca par Francijas Frenku Sinatru dēvētais armēņu izcelsmes dziedātājs un aktieris. Populārā dziedātāja karjera mērāma vairāk nekā 70 gadu garumā.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Laikmeta krustpunktā

Igo: Neizslēdzu iespēju atkal dziedāt krieviski, ja Krievijā notiks kas šausmīgi pozitīvs

Es uzskatu, ka valodai nav nekādu problēmu, un neizslēdzu iespēju kādreiz atkal dziedāt krieviski – taču tikai tad, ja Krievijā notiks kas šausmīgi pozitīvs, saka mūziķis, dziedātājs un mākslinieks Igo. Par kautiņiem grupā "Līvi", biznesu un bandītiem deviņdesmitajos, par "Remix" slavas laikiem un dzīvi pēc avārijas – saruna ar Igo Laikmeta krustpunktā.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Bērna sasniegumi skolā: kā tos izvērtēt un analizēt vecākiem?

Mācību gadam noslēdzoties, vecākiem būs iespēja novērtēt savu bērnu izaugsmi un skolā sasniegto, kas gala atzīmē ierakstīts liecībā. Kā uztvert un analizēt sava skolēna mācību sasniegumus, ja tie nav tik augsti, kā cerēts. Vai vecākiem jāmeklē iespējas motivēt bērnu, vai jāpārliek atbildība uz paša skolēna pleciem?

Vada:

Agnese Linka
Liene Vimba

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Vai tas ir normāli?

Kādas attiecības var saukt par toksiskām: kā tās atpazīt?

Kad attiecības var nosaukt par toksiskām? Kā var atpazīt toksiskas attiecības, kā no tādām izvairīties un ko darīt, ja mēs paši atrodamies šādās attiecībās?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Inga Kalniņa kopā ar vīru Amatas pagastā audzē Būru šķirnes kazas un aitas

Latvijā ir 12 saimniecības, kur audzē Būru gaļas šķirnes kazas un viena no tām atrodas Cēsu novada Amatas pagasta "Dzeņos". Inga Kalniņa izaugusi Rīgā, vēlāk ar ģimeni dzīvoja Cēsīs, bet pirms 12 gadiem nopirka lauku māju Amatas pagastā. Gan Inga, gan vīrs Māris strādā algotu darbu, bet pirms pieciem gadiem sāka audzēt Būru šķirnes kazas un aitas.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:35

Laika Ritu Raksti

Vējš folklorā. Iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi

Par vēju tautas dziesmās, mīklās, teikās, ticējumos, buramvārdos un sakāmvārdos tradicionālās kultūras raidījuma Laika Ritu Raksti iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Teātra garša. 2024. gada 7. raidījums. Sarunājas Mārtiņš Vilsons un Ance Muižniece

Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 7. raidījums. Tiekas Mārtiņš Vilsons un Ance Muižniece.

Lasīt vairāk

17:45

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Sestdiena, 25. maijs pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Kolnasāta

Itai lobuok - DEPE
Fotografs Eduards Medvedevs: talantu ir juokūp, juodisciplinej i juopraktizej
Dzīšmu stuosts - latgalīšu volūdu i latgalīši Eirovizejā

Rubrikā „Itai lobuok” profesore Lideja Leikuma turpynoj stuosteit par tū, kaidus vuordus, tū salykumus ci formys lobuok lītuot latgaliski. Itūreiz par tū kai latgaliski lobuok pasaceit „ķepa".

Vada:

Edeite Laime

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Bioloģe Sandra Stabinge: Vērtīgas sēklas vajag iedot trim audzētājiem, tad tās ir drošībā

Sandra Stabinge ir bioloģe, Latvijas sēklu bibliotēkas aizsācēja, mantoto kultūraugu zīmola veidotāja. Daudzas senās, vecmāmiņu lolotās šķirnes ir uz izzušanas robežas. Taču permakultūras dārzniecības entuziaste Sandra apņēmusies glābt, kas vēl glābjams. Viņa radījusi kustību, kas apzina mantotos kultūraugus, ievāc sēklas, lolo tās savos dārzos un mainās ar tām.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Dzīvnieku telpas uztvere un spēja orientēties telpā

Kā skudra zina, kur tai mājas, un vai vientuļa vabole var apmaldīties? Kā putns zina ceļu mājup, un vai visi citi dzīvnieki orientējas dabā tāpat kā cilvēki - pēc ceļiem, pēc ēkām un dabas objektiem? Vai dzīvniekiem prātā ir kartes, vai arī tie mājupceļu atrod tikai pēc "deguna"?

Vada:

Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

87. Pasaules čempionāta hokejā Bronzas medaļas ieguvēji - Latvijas izlases hokejisti -stāsta savas mīļākās pasakas
Spēkajānis. Latviešu tautas pasaku stāsta Harijs Vītoliņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Laikmeta krustpunktā

Igo: Neizslēdzu iespēju atkal dziedāt krieviski, ja Krievijā notiks kas šausmīgi pozitīvs

Es uzskatu, ka valodai nav nekādu problēmu, un neizslēdzu iespēju kādreiz atkal dziedāt krieviski – taču tikai tad, ja Krievijā notiks kas šausmīgi pozitīvs, saka mūziķis, dziedātājs un mākslinieks Igo. Par kautiņiem grupā "Līvi", biznesu un bandītiem deviņdesmitajos, par "Remix" slavas laikiem un dzīvi pēc avārijas – saruna ar Igo Laikmeta krustpunktā.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

21:58

Mūzika

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Ketlīna Tesāro. Elegance

Ketlīnas Tesāro grāmatas "Elegance" fragmenti. Tulkojusi Ieva Elsberga. Režisore Antonija Apele. Radiolasījumu veidojusi Līga Kokare. Lasa Zane Daudziņa.

Lasīt vairāk

22:50

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Franču dziesmas leģendai Šarlam Aznavūram - 100

Franču dziesmas leģenda Šarls Aznavūrs bija iecerējis nodzīvot līdz 100 gadu vecumam. Tikai nedaudz tomēr pietrūka. Viņš tika aizsaukts mūžībā 94 gadu vecumā. Šonedēļ apritēja datums, kuru tā vēlējās piedzīvot Aznavūrs - 22. maijā apritēja 100 gadi, kopš pasaulē nāca par Francijas Frenku Sinatru dēvētais armēņu izcelsmes dziedātājs un aktieris. Populārā dziedātāja karjera mērāma vairāk nekā 70 gadu garumā.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Uldis Bērziņš – dzejnieks, atdzejas meistars un skolotājs

Piemineklis kazai. Ulža Bērziņa pirmais dzejas krājums, kurā viņš valodu izceļ kā patstāvīgu realitāti un tā kļūst par viņa mūža mūzu. Par Uldi Bērziņu – atdzejas meistaru un skolotāju –, atzīmējot viņa 80. gadskārtu, saruna Kultūras rondo studijā, ieklausoties paša meistara balsī un tekstos.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Laikmeta krustpunktā

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Bioloģe Sandra Stabinge: Vērtīgas sēklas vajag iedot trim audzētājiem, tad tās ir drošībā

Sandra Stabinge ir bioloģe, Latvijas sēklu bibliotēkas aizsācēja, mantoto kultūraugu zīmola veidotāja. Daudzas senās, vecmāmiņu lolotās šķirnes ir uz izzušanas robežas. Taču permakultūras dārzniecības entuziaste Sandra apņēmusies glābt, kas vēl glābjams. Viņa radījusi kustību, kas apzina mantotos kultūraugus, ievāc sēklas, lolo tās savos dārzos un mainās ar tām.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

Spārni ir, bet tālu nenes. Mīklas min māsas Inguna un Agnese kopā ar Vilemu un Jukku Emīlu

Spārni ir, bet tālu nenes. Šo Lizetes Kārkluvalkas un citu klausītāju atsūtītās mīklas Greizajos ratos min divas māsas: Inguna Šternberga no Baldones un Agnese Āboliņa ar dēliem Vilemu (6 gadi) un Jukku Emīlu (11 gadi) no Austrijas.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:45

Skaņu raksti

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

Itai lobuok - DEPE
Fotografs Eduards Medvedevs: talantu ir juokūp, juodisciplinej i juopraktizej
Dzīšmu stuosts - latgalīšu volūdu i latgalīši Eirovizejā

Rubrikā „Itai lobuok” profesore Lideja Leikuma turpynoj stuosteit par tū, kaidus vuordus, tū salykumus ci formys lobuok lītuot latgaliski. Itūreiz par tū kai latgaliski lobuok pasaceit „ķepa".

Vada:

Edeite Laime

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika

05:56

LR1 frekvenču pieteikums