Ar negatīvu lēmumu beidzies pielaides valsts noslēpumam pagarināšanas process Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei. Tāpēc ceturtdien, 8. jūnijā, pēc abpusējas vienošanās viņa pārtrauks pildīt valsts sekretāres amatu Iekšlietu ministrijā. Viņai tiks piedāvāts amats valsts pārvaldē.

Jūrmalā pašvaldību vēlēšanās uzvarētāja – Zaļo un Zemnieku savienība -, visticamāk, varētu veidot domes koalīciju ar Nacionālo apvienību un “Saskaņu”, un pretēji iepriekš paziņotajam aizvien pastāvot iespēja, ka Jūrmalas mēra amatam virzīs kādreizējo pilsētas vadītāju, kriminālprocesā par partiju finansēšanas pārkāpumiem iesaistīto Gati Truksni, LTV "Rīta panorāmā" sacīja ZZS pārstāve, līdzšinēja domes priekšsēdētāja Rita Sproģe.

Pirms 10 gadiem teju puse mazākumtautību skolu beidzēju eksāmenus izvēlējās kārtot krievu valodā, tad pērn šis skaits ir sarucis līdz 15% skolēnu. Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija jau ar nākamo mācību gadu 12.klašu beidzējiem vēlas liegt izvēlēties eksāmenu valodu. 9.klašu absolventiem pāreja uz eksāmeniem tikai valsts valodā notiktu pakāpeniski.

... Un ko domā Tu? Aktuāli notikumi, kurus izvēlamies no katras dienas notikumu klāsta. Gaidām jūsu domas un viedokļus raidījumā ...un ko domā Tu?. Ētera tālruņi 67222888 un 67225599.