Kopš 2005. gada sievietes, kas strādā zinātnē, var pieteikties „L Oreal Baltic"' apbalvojumu programmai „Sievietēm zinātnē". Latvijā balvu saņēmušas jau 48 zinātnieces, piecus gadus šajā programmā piedalās arī zinātnieces no Igaunijas un Lietuvas. Šogad balvai var pieteikties arī sievietes, kas strādā matemātikas, datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju jomā.

Pērn „L’Orel Baltic” apbalvojumu programmā „Sievietēm zinaātnē” saņēma zinātniskā institūta BIOR vadošā zinātniece Iveta Pugajeva par pētījumu ķīmijas jomā. Viņa izstrādāja metodi, kā notekūdeņos novērtēt zāļu un citu cilvēku lietoto vielu daudzumu.

Iveta Pugajeva vērtē, ka balva cēlusi pašapziņu, bet arī likusi izkāpt no komforta zonas.

Latvijas Universitātes asociētā profesore, antropoloģe Aivita Putniņa vērtē, ka apbalvojumam „Sievietēm zinātnē” ir liela nozīme, jo tas iedrošina un ceļ sieviešu pašapziņu.\

„L’Orel Baltic” programmas „Sievietēm zinātnē” koordinatore Ilze Dimanta balvu saņēma 2016. gadā. Viņa stāsta, ka viens no balvas mērķiem ir atbalstīt sievietes, lai viņas turpinātu savu karjeru zinātnē.

„L’Orel Baltic” apbalvojumu programmai „Sievietēm zinātnē” var pieteikties līdz 21. martam, aizpildot anketu projekta mājas lapā. Septiņas izcilas Baltijas zinātnieces katra saņems 6000 eiro turpmākiem pētījumiem un savai izaugsmei.