Pērn Latvijā ieradušies par 8% vairāk tūristu nekā gadu iepriekš. Visvairāk tūristi ieradušies no Vācijas, seko Krievija, Baltijas valstis un Lielbritānija. Visbiežāk tūristi apmeklē Rīgu, pērn audzis arī vietējo tūristu skaits.

Latvijas investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava stāsta, ka pērnais gads bijis veiksmīgs tūrisma jomā ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, jo tūristu skaits audzis par astoņiem procentiem.

Rīgas Tūrisma Attīstības biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča stāsta, ka tūristi, kas pērn atbrauca uz Rīgu, ir no ļoti dažādām valstīm un Rīga viņiem bija interesanta arī simtgades pasākumu kontekstā.

Lai gan 80% tūristu galamērķis ir Rīga un tikai 20% - reģioni, Inese Šīrava vērtē, ka arī ārvalstu tūristi labprāt izbrauc vienas dienas ekskursijā ārpus Rīgas.

Rīga šogad vēlas plāno vairāk piesaistīt tūristus no Ukrainas, Polijas, arī Norvēģijas, Dānijas, Nīderlandes, ASV un Ķīnas, bet maijā Rīgā ieradīsies pirmie tūristi no Korejas. Abas tūrisma joma pārstāves vērtē, ka nozarei ir izaugsmes potenciāls.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.