Šī gada divos ceturkšņos pēc pārdošanas apjoma lielākais apdrošināšanas veids Latvijā bija veselības apdrošināšana – tā sastāda 23% no kopējā apjoma. Samazinājies dzīvības apdrošināšanas līgumu skaits, savukārt, pieaugusi īpašumu – māju un ēku apdrošināšana, bet automašīnu īpašnieki tradicionāli iegādājas Kasko un Octa polises. Kā pandēmija ietekmējusi apdrošināšanas nozari un kā to ietekmēs nākotnes izaicinājumi - kiberapdrošināšana un ilgtspējība?

Apdrošināšanas tirgi Baltijas valstīs ir līdzīgi, jo liela daļa apdrošināšanas kompāniju strādā visās trīs Baltijas valstīs un klientiem piedāvā līdzīgus produktus un pakalpojumus. Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins stāsta, ka lielākās atšķirības ir veselības apdrošināšanas jomā.

Apdrošināšanas kompānijas "Balta" valdes loceklis Uldis Dzintars stāsta, ka šī gada astoņos mēnešos veselības apdrošināšana augusi par 8%. Iedzīvotāji pie ārstiem iet retāk, bet palielinājusies vidējā summa par ārstēšanu.

 

Uldis Dzintars no "Baltas" arī stāsta, ka kopumā nedzīvības apdrošināšana šogad augusi tikai par 2,6%, kas ir pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Bet pandēmijas laikā par 11,9% palielinājies to cilvēku skaits, kas apdrošina savus īpašumus.

Pagājušajā nedēļā Rīgā notika starptautiska konference „Apdrošināšana un pārapdrošināšana Baltijā”, kurā piedalījās 200 nozares speciālisti no 15 Eiropas valstīm. Tajā sprieda arī par nozares nākotnes izaicinājumiem. Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins stāsta, ka nozare turpmāk daudz vairāk domās par ilgtspēju un ieguldījumiem zaļās investīcijās.

Konferencē runāja par vēl kādu problēmu – visā pasaulē strauji pieaug kibernoziegumus skaits. Turpina Balta valdes loceklis Uldis Dzintars.

Ar vēl vienu Covid pandēmijas izaicinājumu – attālināto pārdošanu apdrošinātāji tiek galā veiksmīgi, bet sola neaizmirst arī par tiem, kas joprojām vēlēsies saņemt pakalpojumu pa telefonu vai uz vietas birojā.