Marta vidū policija Latvijā aizturēja kravas automašīnu ar tonnu hašiša. Valsts ieņēmumu dienests 95% no Latvijā ievestajām narkotikām atrod pasta sūtījumos, joprojām populāra ir nelegālo cigarešu ievešana. Bet Covid ierobežojumu dēļ samazinājusies skaidras naudas nedeklarēšana un degvielas kontrabanda no trešās pasaules valstīm.

Valsts ieņēmumu dienest (VID) Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine skaidro, ka joprojām liels pieprasījums ir pēc kontrabandas cigaretēm. Šī gada divos mēnešos izņemti 12,7 miljoni nelegālo cigarešu, līdz ar to nodokļu zaudējumi valsts budžetā ir 2 miljoni eiro.

Muitas pārvalde šogad uzsākusi 52 kriminālprocesus par narkotisko un psihotropo vielu ievešanu, izņemti 1,3 kg aizliegto vielu. 95% no tiem atrasti pasta sūtījumos.

Valsts policijas Narkotiku apkarošanas nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš skaidro – tā kā Latvija ir ES ārējā robeža, tad narkotikas bieži caur Latviju transportē tranzītā. Lielāko daudzumu - 4 lielas narkotiku kravas policija atklāja 2019. gadā.

VID Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine stāsta, ka Covid laikā samazinājusies gan skaidras naudas nedeklarēta ievešana, gan degvielas kontrabanda lielos apjomos.

VID pārstāve vērtē – kad beigsies Covid ierobežojumi un atsāksies lidojumi, arī skaidras naudas, narkotisko vielu un citu nelegālo preču ievešana Latvijā turpināsies ierastajā apjomā.