• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Šonedēļ ministri un pašvaldību vadītāji sprieda par nākamā gada budžetu un neskaidrajiem jautājumiem. Zināms, ka 2020.gadā pašvaldībām vairs neatvēlēs konkrētu daļu no nodokļu ieņēmumiem. Pēc kāda principa nākamgad dalīs naudu pašvaldībām, kāda būs iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadale starp valsti un pašvaldībām, kā vietvaras turpmāk dzīvos un kur ņems naudu? Šie ir jautājumi, kas interesē visus reģionus Latvijā, bet šorīt konkrētāk iedziļināsimies Pierīgas situācijā. To lūgsim komentēt Rīgas apriņķa avīzes galvenajam redaktoram Dzintrim Kolātam.

Viesos:

Kolāts Dzintris
'Rīgas apriņķa avīzes' redaktors

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Mārtiņš Panke: Investīciju piesaisti Latvijai sekmētu pašvaldību lielāka ieinteresētība

Baltijas valstu vidū Latvija ir spējusi piesaistīt vismazāk ārvalstu tiešo investīciju, sasniedzot vien nedaudz vairāk par 15 miljardiem eiro. Tomēr Latvijā ir potenciāls investīciju pieaugumam un arī turpmākam ekonomikas izaugsmei, tā Latvijas Radio atzina Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors Mārtiņš Panke.

Kā galveno resursu viņš minēja Latvijā strādājošos cilvēkus, kuriem ir laba darba kultūra, zināšanas un atbildība. Tiesa, tagad esot ļoti jūtams darbaspēka trūkums. Panke arī norādīja, ka investīciju piesaisti sekmētu pašvaldību lielāka ieinteresētība un vēlme radīt jaunas darba vietas.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Tautas frontes muzejā šodien atzīmē 30.gadadienu kopš Latvijas Tautas frontes otrā kongresa. Tas uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem Trešās atmodas notikumiem un tam par godu šodien muzejā notiks sarīkojums Latvijas Tautas frontes treā tēvadēla ceļš. Zvanām toreizējam Tautas frontes vadītājam Dainim Īvānam.

Viesos:

Īvāns Dainis
Kādreizējais Latvijas Tautas frontes vadītājs

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Latvijas Radio koris sagatavojis sakrālās mūzikas programmu "Klātesošā"

Sakrālā mūzika piedāvā ar svaigāku aci paraudzīties uz vērtībām, kas ir Rietumu kultūras pamatā, bet kuras ikdienā pat nepamanām – uzskata diriģents Kaspars Putniņš. Viņa vadībā Latvijas Radio koris sagatavojis jaunu programmu „Klātesošā”, kas iekļaujas ciklā „Sakrālie dziedājumi” un kuras centrā šoreiz būs lūgšana „Ave Maria” dažādu komponistu interpretācijā. Koncerts notiks 11.oktobra vakarā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Šodien būtu jānoslēdzas pieteikšanās termiņam par tiesībām pārvadāt pasažierus ārpus lielajām pilsētām desmit gadu periodā no 2021. līdz 2030. gadam. Tomēr daudzo iebilžu dēļ Autotransporta direkcija lēmusi pieteikšanās laiku pagarināt līdz 21. novembrim. Potenciālo pārvadātāju interese par tiesībām braukāt reģionos ir ievērojama, un par to liecina ne tikai sūdzību skaits, bet arī vairāk nekā 350 uzdotu jautājumu par konkursa procedūru. Kas mainīsies sabiedriskā transporta pakalpojumos pēc gada un kāpēc iepirkumu apstrīd potenciālie pārvadātāji? Sab.transporta pārvadājumus reģionos komentē Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

Viesos:

Ošenieks Ivo
Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents

Vada:

Daira Zīle

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Pasažieru pārvadātāji sāk cīņu par tiesībām strādāt reģionos; biļešu cena var kāpt par 10%

Šodien, 10.oktobrī, būtu jānoslēdzas pieteikšanās termiņam par tiesībām pārvadāt pasažierus ārpus lielajām pilsētām desmit gadu periodā no 2021. līdz 2030. gadam. Tomēr daudzo iebilžu dēļ Autotransporta direkcija lēmusi pieteikšanās laiku pagarināt līdz 21. novembrim. Potenciālo pārvadātāju interese par tiesībām braukāt reģionos ir ievērojama, un par to liecina ne tikai sūdzību skaits, bet arī vairāk nekā 350 uzdotu jautājumu par konkursa procedūru.

Kas mainīsies sabiedriskā transporta pakalpojumos pēc gada un kāpēc iepirkumu apstrīd potenciālie pārvadātāji?

Vada:

Daira Zīle
Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

No "Klasikas" par svētdien plānoto amatieru koru konkursu, ko rīko Latvijas radio, pārraida LR3. No mūsējiem tika vokālā grupa "Anima Sola". Stāsta Inta Pīrāga.

Viesos:

Pīrāga Inta
LR3 Klasika programmu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Sociālās uzņēmējdarbības nedēļā aicina cilvēkus iepazīt šo darbības veidu

No 14. līdz 18.oktobrim Labklājības ministrija Latvijā izsludina Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu, kuras ietvaros, sociālajos uzņēmumos norisināsies atvērto durvju dienas. Kas ir sociālā uzņēmējdarbība un kā iespējams izdarīt ko tādu, ko novērtē visa sabiedrība?

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Nobela prēmija fizikā piešķirta par atklājumiem kosmoloģijā

Šī gada Nobela prēmija fizikā piešķirta trim zinātniekiem par atklājumiem kosmoloģijā, kas sniedz "jaunu sapratni par Visuma struktūru un vēsturi", paziņojusi Zviedrijas Zinātņu akadēmija. Pusi balvas saņems Džeimss Pīblss, kuram ir Kanādas un ASV dubultpilsonība, bet otru pusi Šveices astronomi Mišels Majors un Didjē Kelozs.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Galerijā "Istaba" skatāma kustību mākslinieka Anša Rūtentāla piemiņas izstāde

Šis ir ievērojamā kustību mākslinieka Anša Rūtentāla 70. jubilejas gads. Iedvesmojoties no viņa izrādēm, tapušas vairākas performances, arī laikmetīgās dejas izrāde „Rezonanse. Trīs”. Bet pašlaik galerijā „Istaba” skatāma piemiņas izstāde „Es mīlu jūs visus. /Ansis Rūtentāls/”.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Andra Gaujas filma "Nekas mūs neaptūres" izvirzīta astoņās nominācijās Lielajam Kristapam

Filma „Nekas mūs neapturēs” jau nodēvēta par kaisles drāmu un izvirzīta astoņās nominācijās nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Studijā – režisors Andris Gauja un mākslinieks Jurģis Krāsons. Cilvēciskās dziņas un mūsu katra attieksme – kas savstarpējās attiecībās pieņemams un kas nē.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Fiskālās disciplīnas padome aicina budžetā plānot lielāku drošības spilvenu,

Pasažieru pārvadātāji sāk cīņu par tiesībām strādāt reģionos, biļešu cena var kāpt par desmito tiesu,

Turcija turpina savu militāro operāciju Sīrijas ziemeļos,

Pērn mežu postījumi Eiropā skāruši aptuveni četrus miljonus hektāru.

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Šķēles ģimene gatava dāvināt zemi koncertzalei: Rīgai šī dāvana var izmaksāt miljonus

Ar bijušā premjera Andra Šķēles ģimeni cieši saistīts uzņēmums gatavs valstij dāvināt zemi akustiskās koncertzāles būvei netālu no Andrejostas Rīgā. Tā nav labdarība, kā noskaidroja pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”. Šķēļu ģimenei būve ļoti nepieciešama, lai beidzot sāktu attīstīt īpašumus, kuros ieguldījuši vismaz 25 miljonus eiro.

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: Teritoriālā reforma pavērs ceļu citām reformām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Labas attiecības pēc šķiršanās bērnu dēļ - tas nav viegli, bet ir iespējams

Saglabāt labas attiecības pēc šķiršanās bērnu dēļ - tas nav viegli, bet ir iespējams. Pieredzes stāsti un ieteikumi, kā to izdarīt.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Divas puslodes par notikumiem Sīrijas pierobežā un ASV, Eirokomisijas tapšanas procesu

Divas puslodes par notikumiem Sīrijas pierobežā un ASV, Eirokomisijas tapšanas procesu.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Piekļuvei valsts noslēpumam varēs nosūtīt uz veselības pārbaudi

Lai pārliecinātos, ka personai veselības stāvokļa dēļ nav ierobežotas spējas ievērot valsts noslēpuma aizsardzības nosacījumus, viņu varēs nosūtīt veikt veselības pārbaudi. Ja, lemjot par piekļuves valsts noslēpumam piešķiršanu, personu nosūtīs uz veselības pārbaudi, izmaksas segs no valsts budžeta.

Vada:

Gusts Kikusts
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība Dobelē tika izveidota jau 1945.gadā. Divpadsmit gadus vēlāk te sāka strādāt selekcionārs Pēteris Upītis, kas sapņoja visu Latviju pārvērst ziedošā dārzā. Viņa darbu turpina Dārzkopības institūta zinātnieki, un 45 ha lielajā dārzā tagad aug vairāk nekā 5000 augļaugu kultūru šķirnes un hibrīdi. Ceriņu ziedēšanas laikā dārzā notiek arī klasiskās mūzikas koncerti, vasarā saldo ķiršu degustācijas un rudenī - Ābolu festivāls. Dārzkopības institūta darbinieku mērķis ir Dobelē izveidot atvērtu zinātnes dārzu. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Rīgas Biržā nesen atklāta Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde "Gaismas metafizika"

Šī diena vesture:

šodien atvēlēta latviešu māksliniekam Voldemāram Irbem, sauktam arī Irbīte vai Irbītis. Mākslinieks strādājis galvenokārt pasteļtehnikā, gleznojis ainavas, pārsvarā pilsētas nomaļu skatus, žanra darbus, arī portretus. Tomēr līdz mūsu dienām izdzīvojuši stāsti Irbīti kā pustraku, pinkaini, kurš pa Rīgu staigājis basām kājām, kā vasaru tā ziemu. 10. oktobris ir mākslinieka nāves diena. Viņš šo pasauli atstāja 1944. Gada 10. oktobrī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Par viedierīču lietošanu pie auto stūres reģistrēs vienu pārkāpuma uzskaites punktu
Latvijai "iedalīto" planētu rosina nosaukt par Staburagu, tās zvaigzni - par Liesmu

Stājušās spēkā Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz autovadītājiem par mobilā telefona un citu viedierīču lietošanu pie auto stūres reģistrēt vienu pārkāpumu uzskaites punktu. 

Vada:

Gusts Kikusts
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Rēzeknē ražotās kokogles izmanto Francijas restorānos

Rēzeknē jau vairākus gadus uzņēmumā SIA “Baibiņa” ražo kokogles, kuras tiek eksportētas lielākoties uz Franciju. Kokogles tiek izgatavotas no bērza pēc jaunākajām pirolīzes tehnoloģijām. Uzņēmuma mērķis paplašināt tirgu, pārdodot vairāk saražoto Latvijā.

Vada:

Lāsma Zute

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Mudina domāt par drošības spilvenu budžetā, ekonomists uzskata to par nokavētu

Šuplinska saglabā amatu

Pēc divām trešdaļām padarīta darba valsts ir droša, ka gudrona dīķu sanācijas projekts šoreiz kļūs par piemēru citiem

Eiropas parlamenta deputāti noraida Francijas kandidāti uz komisāra amatu

Rumānijā kritusi valdība

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Šķēles ģimene gatava dāvināt zemi koncertzalei: Rīgai šī dāvana var izmaksāt miljonus

Ar bijušā premjera Andra Šķēles ģimeni cieši saistīts uzņēmums gatavs valstij dāvināt zemi akustiskās koncertzāles būvei netālu no Andrejostas Rīgā. Tā nav labdarība, kā noskaidroja pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”. Šķēļu ģimenei būve ļoti nepieciešama, lai beidzot sāktu attīstīt īpašumus, kuros ieguldījuši vismaz 25 miljonus eiro.

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja Anda Nulle

Palīdzēt fiziski sev pašam. Nav noslēpums, ka to pateikt ir daudz vieglāk, nekā realizēt dzīvē. Mūsu viešņa palīdz cilvēkiem arī tad, kad tos skārusi slimība vai ievainojums. Šovakar saruna par rehabilitāciju ar nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāju Andu Nulli.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Sociālās uzņēmējdarbības nedēļā aicina cilvēkus iepazīt šo darbības veidu

No 14. līdz 18.oktobrim Labklājības ministrija Latvijā izsludina Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu, kuras ietvaros, sociālajos uzņēmumos norisināsies atvērto durvju dienas. Kas ir sociālā uzņēmējdarbība un kā iespējams izdarīt ko tādu, ko novērtē visa sabiedrība?

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Skaņu meža pasaka. 14.mācību stunda, kurā 1 konfekti sadala 8 daļās un uzzina par nošu ilgumu

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: Teritoriālā reforma pavērs ceļu citām reformām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Leons Paegle " Kurš mani mīl"

Sākam raidīt Leona Paegles romāna " Kurš mani mīl" radio dramatizējumu. Lomās: Dace Bonāte,Voldemārs Šoriņš, Jānis Reinis, Dainis Porgants, Pēteris Liepiņš, Māris Andersons, Jānis Skanis. Režisore Irēna Cērmane. 1980. gada ieraksts 4 daļās 3 raidījumos.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:59

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Šķēles ģimene gatava dāvināt zemi koncertzalei: Rīgai šī dāvana var izmaksāt miljonus

Ar bijušā premjera Andra Šķēles ģimeni cieši saistīts uzņēmums gatavs valstij dāvināt zemi akustiskās koncertzāles būvei netālu no Andrejostas Rīgā. Tā nav labdarība, kā noskaidroja pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”. Šķēļu ģimenei būve ļoti nepieciešama, lai beidzot sāktu attīstīt īpašumus, kuros ieguldījuši vismaz 25 miljonus eiro.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Galerijā "Istaba" skatāma kustību mākslinieka Anša Rūtentāla piemiņas izstāde
Andra Gaujas filma "Nekas mūs neaptūres" izvirzīta astoņās nominācijās Lielajam Kristapam

Šis ir ievērojamā kustību mākslinieka Anša Rūtentāla 70. jubilejas gads. Iedvesmojoties no viņa izrādēm, tapušas vairākas performances, arī laikmetīgās dejas izrāde „Rezonanse. Trīs”. Bet pašlaik galerijā „Istaba” skatāma piemiņas izstāde „Es mīlu jūs visus. /Ansis Rūtentāls/”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja Anda Nulle

Palīdzēt fiziski sev pašam. Nav noslēpums, ka to pateikt ir daudz vieglāk, nekā realizēt dzīvē. Mūsu viešņa palīdz cilvēkiem arī tad, kad tos skārusi slimība vai ievainojums. Šovakar saruna par rehabilitāciju ar nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāju Andu Nulli.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Labas attiecības pēc šķiršanās bērnu dēļ - tas nav viegli, bet ir iespējams

Saglabāt labas attiecības pēc šķiršanās bērnu dēļ - tas nav viegli, bet ir iespējams. Pieredzes stāsti un ieteikumi, kā to izdarīt.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Nobela prēmija fizikā piešķirta par atklājumiem kosmoloģijā

Šī gada Nobela prēmija fizikā piešķirta trim zinātniekiem par atklājumiem kosmoloģijā, kas sniedz "jaunu sapratni par Visuma struktūru un vēsturi", paziņojusi Zviedrijas Zinātņu akadēmija. Pusi balvas saņems Džeimss Pīblss, kuram ir Kanādas un ASV dubultpilsonība, bet otru pusi Šveices astronomi Mišels Majors un Didjē Kelozs.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika