• Pirmdiena, 2020. gada 1. jūnijs
  • Vārda diena: Mairita, Bernedīne, Biruta
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Kā dzirdējām, lai nokļūtu Papes dabas parkā, var nākties krietni pārbaudīt pacietību, mērojot šo bezceļu. Tomēr par tūristu un apmeklētāju vajadzībām parka teritorijā netiek aizmirsts. Veikaliņš, kur Papes dabas parka apmeklētāji, varēja iepirkties, vērsies ciet. Bet tā vietā apmeklētājiem būs pieejama kafejnīca, kuru atvēris kāds uzņēmējs.

Viesos:

Andersone - Kolosova Liene
'Kursas laiks' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Jaunie ārsti protestēs pret nepietiekamo finansējumu nozarei

Nepietiekamais finansējums veselības aprūpes nozarei rada jaunajos ārstos neticības un vilšanās sajūtu. Tas nozīmē, ka ilgais sadarbības un plānošanas darbs ir palicis bez rezultāta. Tā nākamā gada budžetu intervijā Latvijas Radio komentēja Latvijas jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Viņš minēja, ka asociācija pagājušajā nedēļā ir izlēmusi rīkot protesta akciju. Tas nebūs streiks. Arī ielās jaunie ārsti neplāno iziet. Taču protests iesaistīs visu Latviju, tas gaidāms tuvāko nedēļu laikā.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Šo dienu, 15.oktobri, Valsts prezidents ierosinājis pasludināt par valsts valodas dienu. Egils Levits šodien piedalīsies arī grāmatas "Valoda un valsts" sējuma atvēršanas svētkos. Bet mūs šorīt vairāk interesē pati valodas diena un tās nozīme. Tādēļ esam sazvanījuši LU profesoru, filoloģijas doktoru Andreju Veisbergu.

Viesos:

Veisbergs Andrejs
LU profesors, filoloģijas doktors

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Trīs jaunas, atšķirīgas izstādes atklās Jūrmalas pilsētas muzejā

Ļoti daudzveidīgus vizuālus un emocionālus iespaidus piedāvās trīs jaunās izstādes, ko 16.oktobrī atklās Jūrmalas pilsētas muzejā. Visus māksliniekus vieno tas, ka visi ir gleznotāji, bet savā mākslinieciskajā rokrakstā viņi ir ļoti atšķirīgi.

Jāņa Veisa darbi priecē ar saviem spilgtajiem dabas motīviem, Antras Ivdras gleznām ir vairāk apcerīgs raksturs, bet Inese Ziemele provocē domāt par globālām problēmām un mūžīgajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Braucējus pie sarkanās gaismas sākumā ķers fotoradari Berģos un uz Rīgas apvedceļa

Trīs krustojumos Rīgā un Pierīgā jau drīzumā fotoradari varētu sākt fiksēt arī tos, kas brauc pie sarkanās gaismas. Eksperti norāda – tā sauktās sarkanās gaismas kameras ir pierasta lieta ceļu satiksmē daudzviet Eiropā, lai disciplinētu autovadītājus, jo pie „sarkanā” izraisītie negadījumi nereti ir ļoti smagi.

Vada:

Māra Rozenberga
Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Izziņo "Dod 5 tematu" - centīsies atnākt pieci.lv radio raidījumu vadītājs Toms Grēviņš .

Viesos:

Grēviņš Toms
Pieci.lv programmu vadītājs

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Mēs komandējam baktērijas. Uz jautājumiem atbild profesors Anatolijs Danilāns

Vai baktērijas komandē mūsu dzīvi un vai tās var izraisīt kunģa-zarnu trakta funkcionālos traucējumus, šos un citus jautājumus iztirzāsim raidījumā sarunā ar gastroenterologu profesoru Anatoliju Danilānu.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Mašīnas nākotnē jeb kā mainīt paradumus, lai mazāk ietekmētu vidi

Autotransportu bieži vien min kā vienu no lielākajiem vides piesārņotājiem. Vienlaikus ir skaidrs, ka auto ir kļuvis par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Lai ietekmi uz vidi mazinātu un sasniegtu Eiropas Savienības klimata mērķus, būs jāmainās gan auto industrijai, gan mūsu paradumiem.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Režisores Ksenijas Ohapkinas filmas "Nemirstīgie" pirmizrāde Latvijā būs Riga IFF laikā

Režisores Ksenijas Ohapkinas darbs "Nemirstīgie", kas veidots, sadarbojoties Latvijas studijai „VFS Films” un Igaunijas studijai „Vestilind”, šogad Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā piedzīvoja pasaules pirmizrādi un tika apbalvots ar Kristāla Globusu kategorijā „Labākā dokumentālā filma”. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 23. oktobrī festivālā Riga IFF laikā.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Jaunas ieceres arhitektūras izglītībā Latvijā. Iepazīstina Austris Mailītis

Šogad aprit 150 gadi, kopš Latvijā var iegūt augstāko izglītību arhitektūrā. Sarunā par arhitektūras izglītību Latvija interesējamies, kā varētu attīstīties arhitektūras izglītība Latvijā, kāpēc būtu nepieciešama konceptuālās arhitektūras skola un kādus virzienus mūsdienu arhitektūra pieprasa – tehnisko vai māksliniecisko.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Neatkarības karš. Latvijas armija dodas pretuzbrukumā bermontiešiem

Neatkarības karš. Stāsta vēsturnieks Jānis Šiliņš. Pirms simts gadiem, 1919. gada 15. oktobrī, tikai nedēļu pēc Bermonta armijas uzbrukuma Rīgai, Latvijas armija devās prettriecienā.

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Par mazo un vidējo uzņēmējdarbību un ES fondu atbalstu

Saruna par mazo un vidējo uzņēmējdarbību un atbalstu, ko šie uzņēmumi var gūt no Eiropas Savienības. Pēc mazliet vairāk nekā gada noslēgsies pašreizējais Eiropas Savienības fondu plānošanas periods, un tad ir jautājums, ko var paspēt izdarīt pašreizējā periodā un ko gaidīt no jaunā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Olimpiāžu, mūzikas skolas un sporta sacensību lietderība skolēna izaugsmē

Vai bērnam vajadzīgas sacenšanās skolu vidē? Diskutējam par olimpiāžu, mūzikas skolu un sporta sacensību lietderību un skolēna personīgo izaugsmi

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Augstāk par zemi

Dzejniece Elvīra Bloma šobrīd strādā pie dzejas kopas, kas kuras iedvesmas avots ir interneta komentāri un google meklētāja izmestas frāzes. Savukārt māksliniece Vika Eksta izmēģinājusi spēkus, pārtulkojot Raini smaidošo ģīmīšu un salikto plaukstiņu - viedierīču tastatūras emodži zīmju valodā. Kur virzās mūsdienu dzeja?

Viesos:

Eksta Vika
māksliniece
Bloma Elvīra
muzejnice, dzejniece

15:36

Vietu lietas Latvijā

Artūra Hartmaņa vāktā kolekcija stāsta par Pampāļu senatni

Artūrs Hartmanis, puika būdams, sācis vākt senlietas no dzimtā novada, tagad viņa kolekcija jau ir labi zināma un iekļauta vairākos tūrisma ceļvežos. Sertificēti mērtrauki, radio abonomenta atļauja, piena pieņemšanas grāmatiņa un vācu armijas ķivere, kas pēckara gados izmantota kā benzīna piltuve –  eksponāti ar kolekcijas saimnieka stāstiem sniedz ieskatu Pampāļu vēsturē.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" veltīts neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" veltīts neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei un paliatīvās aprūpes sistēmas sakārtošanai Latvijā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Salacgrīvas novada Kuivižos Jirgensonu ģimene septembrī atvēra krodziņu un moteli Kuivižkrogs. Saimnieks Atis Jirgensons līdz šim darbojies būvniecības jomā, un ar Lauku atbalsta dienesta finansējumu šosejas Rīga - Tallina malā uzcelts arī skatu tornis. Krodziņā var iegriezties arī apmeklētāji ar suņiem. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Strauji tuvojas Rīgas Starptautiskais kino festivāls ar ļoti apjomīgu programmu - gandrīz 150 filmu ar 11 programmām 11 dienās. Kultūras afišas laikā ielūkosimies dažās no programmām, kas varētu būt interesantas visplašākajam skatītāju lokam. Viena no tām - "Festival Selection".

Šī diena vēsturē

1582. gada 15. oktobrī Eiropas katoļu zemēs stājās spēkā jauns kalendārs, joprojām dēvēts tā ieviesēja pāvesta Gregora XIII vārdā - par Gregora kalendāru. Pāreja uz šo daudz precīzāko kalendāru, kas nerada nobīdi starp astronomisko un kalendāra laiku, gan ievilkās vairāk nekā trīs gadsimtu ilgumā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Veselības un sociālās aprūpes darbiniekus neapmierina nozarei plānotais finansējums

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome lems par protesta akcijām, jo to neapmierina veselības nozarei plānotais finansējums.

 

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

LU pētnieki veic migrācijas tematikas aptauju

Latvijas Universitātes migrācijas pētnieku grupa septembrī uzsākusi lielāko migrācijas tematikai veltīto aptauju, kurā tiek aicināti piedalīties gan tie tautieši, kas pastāvīgi vai daļēji dzīvo ārpus Latvijas, gan tie, kas pēc dzīves vai darba ārzemēs ir atgriezušies Latvijā. Šāda mēroga aptauja Latvijā tiek veikta jau otro reizi. Par aptaujas mērķiem, ko parādīja iepriekšējā aptauja un kā jūtas atbraucēji, vairāk interesējās Inga Ozola.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Valdība apstiprina plānu veidot 39-as pašvaldības

Mediķi gatavojas plašiem protestiem, ja netiks palielinātas algas

Baltijas jūras austrumos mencu nozvejas kvota samazināta par 92 procentiem

Pasaules ekonomikas izaugsme šogad būs lēnākā kopš globālās finanšu krīzes, paziņojis Starptautiskais Valūtas fonds.

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Neatkarības karš. Latvijas armija dodas pretuzbrukumā bermontiešiem

Neatkarības karš. Stāsta vēsturnieks Jānis Šiliņš. Pirms simts gadiem, 1919. gada 15. oktobrī, tikai nedēļu pēc Bermonta armijas uzbrukuma Rīgai, Latvijas armija devās prettriecienā.

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Dubultportretā mūziķes – māsas Margarita un Kristīne Balanas

Māsas Balanas augušas Dobelē, daudz spēlējušas Eiropas pilsētās kā ielu muzikanti. Tagad laikraksts „The Times” raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā „žilbinoši virtuozu” mūziķi. Savukārt viņas māsa čelliste Margarita Balanas ir viena no aizraujošākajām un daudzpusīgākajām šī laika māksliniecēm.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Mēs komandējam baktērijas. Uz jautājumiem atbild profesors Anatolijs Danilāns

Vai baktērijas komandē mūsu dzīvi un vai tās var izraisīt kunģa-zarnu trakta funkcionālos traucējumus, šos un citus jautājumus iztirzāsim raidījumā sarunā ar gastroenterologu profesoru Anatoliju Danilānu.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Burvju vijole. Ukraiņu tautas pasaku stāsta Artūrs Skrastiņš

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Par mazo un vidējo uzņēmējdarbību un ES fondu atbalstu

Saruna par mazo un vidējo uzņēmējdarbību un atbalstu, ko šie uzņēmumi var gūt no Eiropas Savienības. Pēc mazliet vairāk nekā gada noslēgsies pašreizējais Eiropas Savienības fondu plānošanas periods, un tad ir jautājums, ko var paspēt izdarīt pašreizējā periodā un ko gaidīt no jaunā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Noras Ikstenas stāsti " Danielas seanss" un "Gadījums ar Kornēliju"

Šodien apaļā jubilejā sveicam rakstnieci Noru Ikstenu. Jūsu uzmanībai piedāvājam ieklausīties Noras Ikstenas stāstos - " Danielas seanss" un "Gadījums ar Kornēliju". Lasa Lelde Vikmane. Režisore Diāna Bērza. 1995.gada ieraksts.

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:48

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Neatkarības karš. Latvijas armija dodas pretuzbrukumā bermontiešiem

Neatkarības karš. Stāsta vēsturnieks Jānis Šiliņš. Pirms simts gadiem, 1919. gada 15. oktobrī, tikai nedēļu pēc Bermonta armijas uzbrukuma Rīgai, Latvijas armija devās prettriecienā.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Režisores Ksenijas Ohapkinas filmas "Nemirstīgie" pirmizrāde Latvijā būs Riga IFF laikā
Jaunas ieceres arhitektūras izglītībā Latvijā. Iepazīstina Austris Mailītis

Režisores Ksenijas Ohapkinas darbs "Nemirstīgie", kas veidots, sadarbojoties Latvijas studijai „VFS Films” un Igaunijas studijai „Vestilind”, šogad Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā piedzīvoja pasaules pirmizrādi un tika apbalvots ar Kristāla Globusu kategorijā „Labākā dokumentālā filma”. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 23. oktobrī festivālā Riga IFF laikā.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Dubultportretā mūziķes – māsas Margarita un Kristīne Balanas

Māsas Balanas augušas Dobelē, daudz spēlējušas Eiropas pilsētās kā ielu muzikanti. Tagad laikraksts „The Times” raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā „žilbinoši virtuozu” mūziķi. Savukārt viņas māsa čelliste Margarita Balanas ir viena no aizraujošākajām un daudzpusīgākajām šī laika māksliniecēm.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Olimpiāžu, mūzikas skolas un sporta sacensību lietderība skolēna izaugsmē

Vai bērnam vajadzīgas sacenšanās skolu vidē? Diskutējam par olimpiāžu, mūzikas skolu un sporta sacensību lietderību un skolēna personīgo izaugsmi

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Mašīnas nākotnē jeb kā mainīt paradumus, lai mazāk ietekmētu vidi

Autotransportu bieži vien min kā vienu no lielākajiem vides piesārņotājiem. Vienlaikus ir skaidrs, ka auto ir kļuvis par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Lai ietekmi uz vidi mazinātu un sasniegtu Eiropas Savienības klimata mērķus, būs jāmainās gan auto industrijai, gan mūsu paradumiem.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika