• Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris
  • Vārda diena: Austris
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Posmos Tukums-Apšuciems un Tukums-Ķesterciems ir uzbūvēti divi jauni ceļi. Šoferiem būtu pamats priecāties, jo tas tagad nozīmē vieglāku un ātrāku pārvietošanos, bet ne šajā gadījumā. Diemžēl šie ceļi esot tik nekvalitatīvi, ka liek uzdot jautājumus par to, vai ieguldītie līdzekļi vispār attaisnojušies. Kādēļ tā sanācis un, vai tagad nāksies tos remontēt par jaunu? Jautāsim Neatkarīgās Tukuma ziņas galvenajai redaktorei Ivonnai Plaudei.

Viesos:

Plaude Ivonna
'Neatkarīgās Tukuma ziņas' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ģenerālprokurors: Bordāns veicis politisko iejaukšanos prokuratūras darbā

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) ierosinājums atlaist ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru ir vērtējams kā politiskā iejaukšanās prokuratūras darbā, taču jautājums par politisko atbildību ministram jāizvērtē pašam. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio 1 minēja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņš uzsvēra, ka prokuratūra strādā apmierinoši, kaut gan uzlabojumi ir iespējami.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Pirmizrādi piedzīvojusi jauniešu uzņemta dokumentālā filma par senioriem. Tas nosakums ir Dzīvs. Pirmizrāde būs arī šodien augstskolas Riseba Arhitektūras un mediju centra telpās. Filma Dzīvs ir par senioru dzīvi, atmiņām, sapņiem un to realizēšanu. Tās tapšanas gaitā jaunieši tikās ar senioriem sociālajos aprūpes centros un apmeklēja savas vecmāmiņas un vectētiņus. Šorīt pie mūsu telefona klausules ir filmas režisors Staņislavs Tokalovs.

Viesos:

Tokalovs Staņislavs
Režisors

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Ģertrūdes ielas teātris aicina uz jubilejas nedēļas izrāžu skati "TOP 10"

Fantastiska eksperimentu laboratorija, kurā valda brīva atmosfēra un kurā var īstenot arī provokatīvus un dumpinieciskus projektus – tā par Ģertrūdes ielas teātri saka režisori, ilggadīgi šī teātra sadarbības partneri.

Oktobrī teātris svin 10 gadu jubileju, un tai par godu 22.oktobrī tur sāksies īpaša izrāžu skate „TOP 10”, kas būs kā esence 10 gadu laikā padarītajam. Skate ilgs līdz svētdienai, un tajā iekļautas gan šobrīd spēlētas izrādes, gan vairāku izrāžu atjaunojumi.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Pensiju 2. līmeņa uzkrājumi pieaug. No 2020. gada līmenī uzkrāto kapitālu varēs mantot

Pensiju 2. līmenī esošie līdzekļi jeb iedzīvotāju uzkrājumi pēdējos gados stabili pieaug – no 3,31 miljarda eiro 2017. gadā līdz 4,13 miljardiem eiro 2019. gada pirmajā pusgadā. Galvenie pieauguma ietekmējošie faktori ir regulārās iemaksas un tas, kāds ir pensiju plāna ienesīgums finanšu tirgos. Par spīti faktam, ka uzkrātais naudas apjoms 2. pensiju līmenī būs svarīgs ikmēneša ienākums vecumdienās, liela daļa Latvijas iedzīvotāji par to neinteresējas. Saistībā ar 2. pensiju līmeni būtiskākās pārmaiņas gaidāmas sākot no 2020. gada 1. janvāra, jo likuma grozījumi paredz, ka 2. līmeņa pensiju līmenī uzkrāto kapitālu varēs mantot.

Vada:

Daira Zīle
Linda Zalāne

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

No šodienas Latvijas Televīzija uzsāk apjomīgo projektu "Diagnoze vēzis". Žurnālisti ir izpētijuši šo tēmu no dažādiem aspektiem un tuvākajā laikā par to būs sižeti, intervijas un diskusijas. Vairāk par šo projektu gatavs stāstīt Latvijas televīzijas Ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs.

Viesos:

Bojārs Guntis
LTV ZD galvenais redaktors

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Izmaiņas optometrista darbā no nākamā gada

2020.gada 1. janvārī optometrists kļūs par ārstniecības personu. Kas tad īsti mainīsies no nākamā gada, kāda būs optometristu un oftamalogu sadarbība un redzes speciālistu lielākie izaicinājumi, par to saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Hakatonā Cēsīs veidos lietotnes pilsētu ietekmes uz ekosistēmu novērtēšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē 25.oktobrī notiks starptautisks klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts hakatons, kura dalībniekiem diennakts laikā būs jārada inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz ekosistēmu un tās pakalpojumiem.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Tuvojas Jāzepa Vītola 6. starptautiskais kordiriģentu konkurss

Turpinot Baltijas valstu vairāk nekā gadsimtu ilgās kora dziedāšanas un kordiriģēšanas skolas tradīcijas, no 22. līdz 26. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kordiriģēšanas katedra organizē Jāzepa Vītola 6. starptautisko kordiriģentu konkursu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Viktora Freiberga grāmata "Kinomāna slimības vēsture" - dziļš, dzīvi apliecinošs darbs

Iznākusi kino pētnieka Viktora Freiberga grāmata „Kinomāna slimības vēsture”, kas ir dziļš, dzīvi apliecinošs darbs par cilvēka gara spēku cīņā ar pārbaudījumiem, bet pāri visam nebeidzama mīlestība uz kino mākslu. Šogad Viktors Freibergs ir arī vieskurators Rīga IFF programmā, viņš izvēlējies filmas programmai „In Techno Veritas”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Rīgā cilvēki protestē pret Zolitūdes traģēdijas tiesas novilcināšanu,

Par "Daugavpils satiksmes" vadītāju ieceļ šī amata pienākumu izpildītāju Blagoveščenski,

Uzkrājumi pensiju otrajā līmenī stabili pieaug, iedzīvotāji par to neinteresējas

Kanādā parlamenta vēlēšanās izšķirsies, vai Trudo izdosies saglabāt varu,

Eiropas Savienība, Ķīna un citas valstis apvienojas kaitīgo izmešu samazināšanai.

Latvijā šonedēļ turpināsies samērā silts laiks, nākamnedēļ gaidāms sniegs un sals!

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Elektroauto ikdienas lietošanā joprojām atpaliek no iekšdedzes dzinējiem

Braucienā no Rīgas uz Valmieru Latvijas Radio testēja, kā elektroauto jūtas pilsētā un kā ar šīm mašīnām var braukt pa šoseju. Skaidrojam, kāpēc mēs Latvijā nevēlamies pirkt elektromašīnas – uz papīra 2018.gadā elektroauto pieaugums bija 40%, taču tās ir tikai 130 jaunas mašīnas.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā - ekonomists, Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš

Mūsu studijā šodien - ekonomists, Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Rudens garie vakari ir labs laiks galda spēlēm kopā ar bērniem

Lietainas dienas un rudens vakari ir īstais laiks, kad mācīt un kopā ar bērniem spēlēt galda spēles. Kādas prasmes tās attīsta bērnos un kādas ir šobrīd interesantākās jaunās spēles?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Lielākajā augļu dārzā Latvijā - Viesītes novada Saukas pagasta Lonē

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas lielākajā augļu dārzā Latvijā - Viesītes novada Saukas pagasta Lonē pie Modra Lāčplēša un Alda Bērziņa. Pirmās ābeles "Poceros" tika iestādītas jau pagājušā gadsimta 30. gados, vēlāk te saimniekoja padomju saimniecība "Lone", bet 1993. gadā pieci īpašnieki izveidoja kopdarbības sabiedrību "Poceri". Modris Lāčplēsis un Aldis Bērziņš kopā mācījās Viesītes vidusskolā, vēlāk mācījās LLA par agronomiem un kā saimniecības stipendiāti atgriezās dzimtajā pusē. Tagad kooperatīvs apsaimnieko 166 ha zemes, 140 ha aug ābeles, dažos hektāros audzē arī zemenes, saldos ķiršus un bumbierus.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Latvijas pērles

Gricgales krogs top par muzeju

Kā tagad izskatās krogā, kas lēnām top par Gricgales vēstures un Medņu dzimtas muzeju, kā te ritēja dzīve 19. gadsimtā, kad ceļinieki stadulā izjūdza zirgus un nakti pārlaida krogā

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

RSU pētīs pesticīdu klātbūtni bērnu un pieaugušo organismā
Nesen Rīgā iegruvušo ēku atzīst par neekspluatējamu, iedzīvotājiem jāmeklē jauni mājokļi

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Darba drošības un vides veselības institūts piedalās starptautiskā pētījumā, lai noteiktu visplašāk lietotos pesticīdus Eiropā, izpētītu to klātbūtni bērnu un pieaugušo organismā, kā arī izvērtētu ietekmi uz veselību.

Vada:

Gusts Kikusts
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kārsavas Lielais tirgus - ilggadēja tradīcija un tikšanās vieta

Kārsavas Lielā tirgus tradīcijai ir vairāk kā 190 gadi, tās sākumi meklējami tālajā 1825. gadā, kad grāfs Šadurskis Kārsavas miestam piešķīra tiesības rīkot tirgus. Laika gaitā mainījušās tirdzniecības vietas, taču pati tradīcija ir palikusi nemainīga – katra mēneša trešajā svētdienā pilsētā tiek tirgotas ne vien rūpniecības preces un apģērbi, bet arī vietējie zemnieku un amatnieku ražotie sieri, maize, kāposti, kartupeļi un arī  mājdzīvnieki.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Aptauja: atbalsta makšķerēšanas un medību tiesību liegšanu ļaunprātīgiem parādniekiem

Aptaujātie Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka vispiemērotākās papildu sankcijas pret personām, kuras ļaunprātīgi izvairās no savu saistību izpildes, tostarp nemaksā uzturlīdzekļus, ir piespiedu darba piespriešana un dažādu personai piešķirto speciālo tiesību atņemšana, piemēram, tiesības medīt, makšķerēt vai iegādāties šaujamieroci, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Vada:

Gusts Kikusts
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Akcijā informē par izvairīšanos no iesaistīšanās finanšu un ekonomiskajos noziegumos

Pagājušajā nedēļā Finanšu izlūkošanas dienests uzsāka izglītojošu akciju "Zini naudas li(ī)kumus!". Tās mērķis ir informēt mazos un vidējos uzņēmumus, kā arī sabiedrību par izvairīšanos no iesaistīšanās finanšu un ekonomiskajos noziegumos. Kā liecina Finanšu izlūkošanas dienesta dati, šī gada pirmajā pusgadā Latvijā ierosināti 102 kriminālprocesi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju – par noziedzīgiem nodarījumiem nodokļu jomā un tautsaimniecībā, krāpšanu un kukuļošanu.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Bojāgājušo tuvinieki piketē pret ilgo tiesāšanu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā

Atbildīgā komisija sola nekavēt novadu reformas skatīšanu

Britu valdība vēlas panākt jaunu balsojumu par premjera Borisa Džonsona un Eiropas Savienības panākto Breksit vienošanos.

Čīlē spēkā pieņemas protesti pret dzīves dārdzību

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Elektroauto ikdienas lietošanā joprojām atpaliek no iekšdedzes dzinējiem

Braucienā no Rīgas uz Valmieru Latvijas Radio testēja, kā elektroauto jūtas pilsētā un kā ar šīm mašīnām var braukt pa šoseju. Skaidrojam, kāpēc mēs Latvijā nevēlamies pirkt elektromašīnas – uz papīra 2018.gadā elektroauto pieaugums bija 40%, taču tās ir tikai 130 jaunas mašīnas.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Guna Spurava: Dzīvojam pašu radītas, bet citu apkopotas informācijas burbuļos

Ko vilkt mugurā, ko šovakar apēst - šos tik ikdienišķos jautājumus vaicājam mūsu skolotājam – internetam. Bet vai šis skolotājs māca būt arī kritiskiem pret paša dotiem padomiem, vaicājam Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītājai Gunai Spuravai.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Izmaiņas optometrista darbā no nākamā gada

2020.gada 1. janvārī optometrists kļūs par ārstniecības personu. Kas tad īsti mainīsies no nākamā gada, kāda būs optometristu un oftamalogu sadarbība un redzes speciālistu lielākie izaicinājumi, par to saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasakas "Pelēkais vilks", "Bagātais un nabagais kaimiņš", "Mačatiņš" stāsta Vilis Daudziņš

Latviešu tautas pasaku gads Radioteātrī. Pasakas "Pelēkais vilks", "Bagātais un nabagais kaimiņš" un "Mačatiņš" stāsta Vilis Daudziņš".

Vada:

Dzintra Matuzāle

Lasīt vairāk

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā - ekonomists, Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš

Mūsu studijā šodien - ekonomists, Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Vokālā grupa Anima solla

Vada:

Inta Pīrāga

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Elektroauto ikdienas lietošanā joprojām atpaliek no iekšdedzes dzinējiem

Braucienā no Rīgas uz Valmieru Latvijas Radio testēja, kā elektroauto jūtas pilsētā un kā ar šīm mašīnām var braukt pa šoseju. Skaidrojam, kāpēc mēs Latvijā nevēlamies pirkt elektromašīnas – uz papīra 2018.gadā elektroauto pieaugums bija 40%, taču tās ir tikai 130 jaunas mašīnas.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Tuvojas Jāzepa Vītola 6. starptautiskais kordiriģentu konkurss
Viktora Freiberga grāmata "Kinomāna slimības vēsture" - dziļš, dzīvi apliecinošs darbs

Turpinot Baltijas valstu vairāk nekā gadsimtu ilgās kora dziedāšanas un kordiriģēšanas skolas tradīcijas, no 22. līdz 26. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kordiriģēšanas katedra organizē Jāzepa Vītola 6. starptautisko kordiriģentu konkursu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Guna Spurava: Dzīvojam pašu radītas, bet citu apkopotas informācijas burbuļos

Ko vilkt mugurā, ko šovakar apēst - šos tik ikdienišķos jautājumus vaicājam mūsu skolotājam – internetam. Bet vai šis skolotājs māca būt arī kritiskiem pret paša dotiem padomiem, vaicājam Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītājai Gunai Spuravai.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

Vokālā grupa Anima solla

Vada:

Inta Pīrāga

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Rudens garie vakari ir labs laiks galda spēlēm kopā ar bērniem

Lietainas dienas un rudens vakari ir īstais laiks, kad mācīt un kopā ar bērniem spēlēt galda spēles. Kādas prasmes tās attīsta bērnos un kādas ir šobrīd interesantākās jaunās spēles?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Hakatonā Cēsīs veidos lietotnes pilsētu ietekmes uz ekosistēmu novērtēšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē 25.oktobrī notiks starptautisks klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts hakatons, kura dalībniekiem diennakts laikā būs jārada inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz ekosistēmu un tās pakalpojumiem.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika