• Trešdiena, 2020. gada 27. maijs
  • Vārda diena: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
  • Rīgā +17.8°C, DR vējš 0.4m/s, 770mm Hg, 38%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Juta Strīķe: Visi JKP soļi sastopas ar regulāru pretestību no koalīcijas partneru puses

"Tas, ka par kādu amatpersonu nav dzirdēts nekas slikts, nav pietiekams kritērijs, lai viņu ieceltu svarīgajā amatā." tā par Normunda Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu Valsts drošības dienesta priekšnieka amatā Latvijas Radio programmā Labrīt izteicās Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe. 

Viņa minēja, ka pirms Mežvieta apstiprināšanas viņa vēlētos kandidātu uzklausīt arī atbildīgajās Saeimas komisijās, nevis aprobežoties ar apspriešanu slēgtajā ministru kabineta sēdē. Tai pat laikā Strīķe atteicās novērtēt šī brīža koalīcijas stabilitāti, apšaubot premjera partijas vēlmi nomainīt JKP ar Zaļo un zemnieku savienību un tādā veidā atgriezties pie "vecās politikas". Šodien "konservatīvo” frakcija plāno tikties ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu no „Jaunās Vienotības”, lai izrunātu šo jautājumu.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Festivāls "Komēta" nedēļas nogalē norisināsies Daugavgrīvas cietoksnī

Nedēļas nogalē uz trim dienām par īpašu kultūras salu jau ceturto gadu pārvērtīsies Daugavgrīvas cietoksnis Bolderājā, jo tur notiks brīvdabas festivāls „Komēta”. Kā allaž – liela vieta festivālā būs atvēlēta mūzikai no visas pasaules, bet līdzās tam notiks arī izrādes, cirka priekšnesumi, meditācijas, lekcijas un vēl daudzas citas aktivitātes.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

07:44

Labrīt

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:15

Eiropa šodien

08:17

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Festivāls ir brīnišķīga iespēja satikties un izbaudīt plašu emociju gammu

Ir festivāli, kas domāti nelielam apmeklētāju pulciņam, un ir festivāli, kas pulcē vairākus desmitus tūkstošus skatītāju. Ko derētu zināt, ja ir nolemts doties uz kādu no Latvijas festivāliem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Lielo zālēdāju loma: Vai tie atgriezīsies Latvijas dabā savvaļā

Savulaik Eiropā lielie zālēdāji kā savvaļas zirgi, tauri un sumbri bija ierasta ainavas sastāvdaļa. Arī Latvijā. Nu tie ir atgriezušies. Mozaīkveida ainavas veidošana, kam ir liela nozīme dabas daudzveidības uzturēšanā, droši vien ir šodien svarīgākais šo dzīvnieku uzdevums. Taču pagaidām lielie zālēdāji sastopami vien dabas parkos. Vai tie varētu atkal kļūt par īstiem savvaļas dzīvniekiem?

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Mākslai vajag telpu Vasaras mājā tapušas interpretācijas par mākslinieku Juri Gagaini
Izstādē "Naivā" darbus rāda autori, kas līdz šim savas prasmes turējuši noslēpumā

Iniciatīvas „Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā Esplanādē šonedēļ atklāta trešā izstāde no izstāžu cikla “LMA100”. Tā veltīta metālmāksliniekam un metālmākslas pedagogam Jurim Gagainim. Viņš gan Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju, gan studentu atmiņās palicis kā punktuāls un principiāls speciālists, kuram īpaši svarīgi bijis, lai viss būtu „savās vietās”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Siguldas Opermūzikas svētki: Maija Kovaļevska debitē "Toskā", Diāna Zandberga spēlē Listu

Nedēļas nogalē, no 26. līdz 28.julijam norisināsies Siguldas Opermūzikas svētki. Festivāls notiks jau 27.reizi. Svētku centrā šoreiz būs Pučīni slavenā opera „Toska”, kurā titullomā debitēs starptautiskā operzvaigzne Maija Kovaļevska.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Aizdomas, ka "Latvijas dzelzceļš 35-u miljonu eiro iepirkumu sagatavojis vienam pretendentam,

Tilta ēnā palikušie Daugavpils iedzīvotāji pieprasa 200-tūkstoš eiro kompensācijas,

Šodien paziņos jauno Lielbritānijas premjerministra vārdu,

Latvijas Radio ziņu dienests nepiekrīt valdes rosinātajam mediācijas procesam.

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā

Komponists, mūziķis, pa reizei dziedātājs Uldis Marhilēvičs arī šovasar ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

12:37

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā

Komponists, mūziķis, pa reizei dziedātājs Uldis Marhilēvičs arī šovasar ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Diskusija: Vai iespējams iznākt no pelēkās zonas sabiedriskās ēdināšanas jomā?

Vakar diskutējām par minimālo algu un nodokļiem, šodien šo tematu turpināsim, pievēršoties vienai konkrētai nozarei - ēdināšanas biznesam. Ar to daudzi no mums saskaras ik dienu, tajā strādā daudzi darba ņēmēji, bet sabiedriskā ēdināšana līdz šim raksturota arī kā piemērs ēnu ekonomikai valstī. Vai godīgi maksājot nodokļus un cienīgas algas darbiniekiem, ēdināšanas bizness Latvijā var pastāvēt bez konflikta ar Valsts ieņēmumu dienestu?

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Drošība: Kā bērnam rīkoties, ja svešinieks palūdz izmēģināt velosipēdu

Jautājums par bērnu braucamrīku – divriteņu, skrejriteņu, skrituļdēļu un citu pārvietošanās līdzekļu – drošību īpaši aktualizējas pavasarī un vasaras brīvlaikā. Kā sargāt bērnu braucamrīkus un kā mācīt bērniem piesardzību, uzmanību un rīcību gadījumos, kad svešinieks palūdz izmēģināt velosipēdu?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Augstāk par zemi

Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm - grāmatā un Latvijas vēsturē

Kuršu ķoniņi ir Livonijas ordeņa vasaļi, septiņu Kurzemes brīvciemu iedzīvotāju pēcteči. Brīvvēsturnieks Agris Dzenis diezgan pamatīgi pētījis, ka šādi lēņu vīri savulaik Latvijas teritorijā bijuši ne mazums, ne tikai Kurzemē, bet arī Vidzemē. Kuršu ķoniņu spēks ir tajā, ka viņi spējuši cauri gadsimtiem savas tiesības nosargāt, un arī šobrīd ir gatavi no jauna godā celt šo stāstu. Nesen Turlavā tika atvērta grāmata „Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm”, turpat Turlavā arī Kuldīgas muzejs plāno atvērt savu filiāli.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Taurupe: Kara laikā tapusi fotogrāfija par 3 kilogramiem biezpiena

Smalki rokdarbi no pagājušā gadsimta 20.-30.gadiem, Otrā pasaules kara laikā tapusi fotogrāfija, kuras cena bija 3kg biezpiena un stāsts par Sibīrijā dzīvojošiem taurupiešiem – to lūkojam Taurupes novadpētniecības muzejā.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Vides dienests pārmet "Biolaram" vilcināšanos sakopt Zemgalē piesārņotās ceļmalas
Latvijas zinātnieki pirmo reizi pētīs ledājus Svalbārā

AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" ir pārsūdzējusi Valsts vides dienesta (VVD) izdotos lēmumus saistībā ar Zemgalē piesārņotajām ceļmalām, tādējādi dienests uzskata, ka uzņēmums apzināti novilcina procesa izskatīšanu un piesārņoto vietu sakopšanu. Savukārt rūpnīca "Biolars"" gatavojas par saviem līdzekļiem veikt atkārtotas grunts analīzes.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam:

Inga Eglīte pēc profesijas ir grāmatvede lietvede, bet jau 7 gadus viņa kā mājražotāja cep kūkas un dažādus konditorejas izstrādājumus. Auces novada Vītiņu pagasta centrā, savā ceptuvē, viņa rīko arī kūku cepšanas meistarklases. Pie Ingas Eglītes ciemojās Daina Zalamane.

Kultūras afiša. Atvaļinājumu laikā, kad izvēlamies atpūsties ārpus pilsētas, kino piedāvājumu varam caurskatīt savā datorā - populārajā straumēšanas vietnē "Netflix" kā arī citos resursos. Taču, ja ir vēlme noskatīties kādu latviešu filmu, palīgā nāk vietne ņemdroši.lv. Kas tajā atrodams, izstāstīs Toms Treibergs.

Šī diena vēsturē

811. gada 23. jūlijā Bizantijas imperatora Nikifora I karaspēks ieņēma bulgāru galvaspilsētu Plisku. Iekarotāji noraidīja bulgāru hana Kruma piedāvāto mieru un nežēlīgi postīja bulgāru zemes, tomēr galu galā šis karagājiens bizantiešiem izvērtās katastrofā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Par britu Konservatīvās partijas līderi kļūst Boriss Džonsons

Vairākums Lielbritānijas valdošās Konservatīvās partijas biedru atbalstījis bijušo ārlietu ministru Borisu Džonsonu partijas vadītāja amatā. Paredzams, ka viņš kļūs par nākamo Lielbritānijas premjerministru, nomainot šajā amatā Terēzu Meju.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Pasaulē sarūk miljonāru skaits un viņu bagātība, bet pieaug nevienlīdzība

Pirmo reizi septiņos gados sarukusi pasaules miljonāru bagātība. Par to liecina šomēnes publicēts ziņojums par pagājušo gadu. Pirmo reizi kopš globālās finanšu krīzes samazinājies arī miljonāru skaits. Neskatoties uz to, pasaules bagātākajiem pēdējos septiņos gados tik un tā izdevies par vairāk nekā 60% palielināt savu turību – kopā ņemot līdz 68 triljoniem ASV dolāru. Starptautiskais Valūtas fonds brīdina par ienākumu pieaugošo nevienlīdzību, un aicina uz kapitālisma kursa maiņu.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Latvijas stāsti Latvijas simtgadei

Balvu novada Briežuciema pagastā

Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas Balvu novada Briežuciema pagasta "Kronīšos" pie Vijas un Jāzepa Jermacāniem. Vija ir skolotāja, Jāzeps - autovadītājs. Piemājas saimniecībā viņi kopā ar 5 bērniem audzē cūkas, govis un graudus, Vija cep maizi un sien sieru. Saimnieki arī dejo un darbojas amatierteātrī.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Latvijas TV laika ziņu redaktors Toms Bricis. Sarunas ne tikai par laiku

Bērnībā viņš esot no bibliotēkas paņēmis tādu pabiezu populārzinātnisku enciklopēdiju angļu valodā par meteoroloģiju un tulkojis to. Starpbrīžos un pēc stundām sēdējis bibliotēkā pie kartēm un pētījis. Mēs ar Tomu Brici tiksimies tūdaļ pēc Jāņiem, lai palūkotos, vai viņa solītās svētku laika prognozes piepildījušās.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Festivāls ir brīnišķīga iespēja satikties un izbaudīt plašu emociju gammu

Ir festivāli, kas domāti nelielam apmeklētāju pulciņam, un ir festivāli, kas pulcē vairākus desmitus tūkstošus skatītāju. Ko derētu zināt, ja ir nolemts doties uz kādu no Latvijas festivāliem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par mēnesi un pelēnu. Pasaku stāsta Gunārs Jakobsons

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Diskusija: Vai iespējams iznākt no pelēkās zonas sabiedriskās ēdināšanas jomā?

Vakar diskutējām par minimālo algu un nodokļiem, šodien šo tematu turpināsim, pievēršoties vienai konkrētai nozarei - ēdināšanas biznesam. Ar to daudzi no mums saskaras ik dienu, tajā strādā daudzi darba ņēmēji, bet sabiedriskā ēdināšana līdz šim raksturota arī kā piemērs ēnu ekonomikai valstī. Vai godīgi maksājot nodokļus un cienīgas algas darbiniekiem, ēdināšanas bizness Latvijā var pastāvēt bez konflikta ar Valsts ieņēmumu dienestu?

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Astrida Lindgrēne "Saulespļava"

Zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes darba "Saulespļava" radio kompozīcija. Tulkojusi Alvīne Putne. Lasa Antra Liedskalniņa. Ierakstīts 1994. gadā.

 

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:33

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā

Komponists, mūziķis, pa reizei dziedātājs Uldis Marhilēvičs arī šovasar ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

23:37

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā

Komponists, mūziķis, pa reizei dziedātājs Uldis Marhilēvičs arī šovasar ielūdz uz festivālu "Zaļais stars" Pāvilostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Mākslai vajag telpu Vasaras mājā tapušas interpretācijas par mākslinieku Juri Gagaini
Izstādē "Naivā" darbus rāda autori, kas līdz šim savas prasmes turējuši noslēpumā
Siguldas Opermūzikas svētki: Maija Kovaļevska debitē "Toskā", Diāna Zandberga spēlē Listu

Iniciatīvas „Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā Esplanādē šonedēļ atklāta trešā izstāde no izstāžu cikla “LMA100”. Tā veltīta metālmāksliniekam un metālmākslas pedagogam Jurim Gagainim. Viņš gan Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju, gan studentu atmiņās palicis kā punktuāls un principiāls speciālists, kuram īpaši svarīgi bijis, lai viss būtu „savās vietās”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Latvijas TV laika ziņu redaktors Toms Bricis. Sarunas ne tikai par laiku

Bērnībā viņš esot no bibliotēkas paņēmis tādu pabiezu populārzinātnisku enciklopēdiju angļu valodā par meteoroloģiju un tulkojis to. Starpbrīžos un pēc stundām sēdējis bibliotēkā pie kartēm un pētījis. Mēs ar Tomu Brici tiksimies tūdaļ pēc Jāņiem, lai palūkotos, vai viņa solītās svētku laika prognozes piepildījušās.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Drošība: Kā bērnam rīkoties, ja svešinieks palūdz izmēģināt velosipēdu

Jautājums par bērnu braucamrīku – divriteņu, skrejriteņu, skrituļdēļu un citu pārvietošanās līdzekļu – drošību īpaši aktualizējas pavasarī un vasaras brīvlaikā. Kā sargāt bērnu braucamrīkus un kā mācīt bērniem piesardzību, uzmanību un rīcību gadījumos, kad svešinieks palūdz izmēģināt velosipēdu?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Lielo zālēdāju loma: Vai tie atgriezīsies Latvijas dabā savvaļā

Savulaik Eiropā lielie zālēdāji kā savvaļas zirgi, tauri un sumbri bija ierasta ainavas sastāvdaļa. Arī Latvijā. Nu tie ir atgriezušies. Mozaīkveida ainavas veidošana, kam ir liela nozīme dabas daudzveidības uzturēšanā, droši vien ir šodien svarīgākais šo dzīvnieku uzdevums. Taču pagaidām lielie zālēdāji sastopami vien dabas parkos. Vai tie varētu atkal kļūt par īstiem savvaļas dzīvniekiem?

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika