• Trešdiena, 2020. gada 8. aprīlis
  • Vārda diena: Dana, Dans, Danute, Edgars
  • Rīgā +5.5°C, DR vējš 3.1m/s, 771mm Hg, 81%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Tiesa ir notiesājusi jaunieti ar garīga rakstura problēmām (2.grupas invaliditāte), kurš vasarā ir izraisījis 14 ugunsgrēkus Vecvilgālē. Šis jaunietis ir dzīvojis ar māti deinstitucionalizācijas rezultātā un atzīts arī par rīcībspējīgu. Vairāk par šo lietu zinās stāstīt laikraksta Kurzemnieks galvenā redaktore Daiga Bitiniece, mob. 29 463 930

Kāds ir tiesas spriedums šim jaunietim?

Kādi ir bijuši viņa motīvi izraisot ugunsgrēkus, ja viņš ir rīcībspējīgs?

Kas notiks tālāk? Kādi secinājumi?

Viesos:

Bitiniece Daiga
Laikraksta 'Kurzemnieks' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Riekstiņš: Latviju satrauc Krievijas interpretācija par laiku pirms Otrā pasaules kara

Latvijas un Krievijas ekonomisko attiecību pamatā ir tādas jomas kā transports, tirdzniecība un tūrisms, kas pēdējos gados uzrāda pozitīvas tendences. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio 1 ir minējis Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Taču starpvalstu attiecības šobrīd sarežģī atšķirīgā interpretācija par vēsturiskajiem notikumiem, īpaši par laiku pirms Otrā pasaules kara.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Dailes teātrī šovakar jau 24-to reizi pasniegs mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons. Balvas tiks sadalītas 18 kategorijās, toskait labākajiem klasiskās mūzikas, džeza, alternatīvās, hiphopa, elektroniskās un deju mūzikas ierakstiem. Bet par īpaši emocionālu mirkli, paredzams, kļūs balvu pasniegšana par mūža ieguldījumu, ko šogad saņems dzejnieks Viks un skaņu režisors Kārlis Pinnis, kurš bijis mūsu kolēģis arī Latvijas Radio. Neilgi pirms ceremonijas ar abiem laureātiem sarunājās Māra Rozenberga, un plašāk viņas veidotajā ierakstā.

07:44

Labrīt

Vārda un skaņas meistari ar lielo burtu – dzejnieks Viks un skaņu režisors Kārlis Pinnis

Dailes teātrī šovakar jau 24. reizi pasniegs mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta mikrofons”. Balvas tiks sadalītas 18 kategorijās, toskait labākajiem klasiskās mūzikas, džeza, alternatīvās, hiphopa, elektroniskās un deju mūzikas ierakstiem. Bet par īpaši emocionālu mirkli, paredzams, kļūs balvu pasniegšana par mūža ieguldījumu, ko šogad saņems dzejnieks Viks un skaņu režisors Kārlis Pinnis, kurš bijis mūsu kolēģis arī Latvijas Radio.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Šodien gaidāms spriedums Zolitūdes traģēdijas lietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien pasludinās spriedumu tā dēvēto Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Prokuratūra deviņus cilvēkus apsūdz būvniecības noteikumu pārkāpšanā, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā, nonāvēšanā aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanā.

Vada:

Zane Mače

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Sāk skanēt raidījums par ārpolitiku "Diplomātiskās pusdienas" - Uģis Lībietis, raidījuma veidotājs un vadītājs.

Viesos:

Lībietis Uģis
LR Ziņu dienesta vecākais korespondents

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Latvijas lielākajās augstskolās pētniecības apjoms un pētījumu kvalitāte aug. To apliecina gan Latvijas un Rīgas Tehniskās universitātes, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes dati. Arī izglītības un zinātnes ministrijā stāsta mūsu pētnieku veikumu aizvien biežāk citē ārvalstu zinātnieki. Arī pasaules līmenī vairs neesam atpalicēji, tomēr rezultāti varētu būt vēl labāki un tam nepieciešams lielāks finansējums pētniecībai, kā arī lielāks pētnieku skaits. Skaidro Kristaps Feldmanis.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Pieaug finanšu krāpniecības gadījumi. Bieži nezināšanas dēļ atbalstu sniedz klienti

2019. gadā dubultojies finanšu  krāpniecības mēģinājumu skaits internetā un ne tikai. Kādi ir izplatītākie finanšu krāpniecības veidi, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Jauns raidījumu cikls par kosmosu. Pirmizrādes skatē Parīzē piedalījās arī Latvijas Radio

Pavisam nesen, 10. februārī, no Kanaveralas raga startēja Eiropas Kosmosa aģentūras un NASA zonde „Solar Orbiter”. Tās uzdevums būs pētīt mums tuvāko zvaigzni - Sauli. Par šo un arī citām šobrīd aktuālajām kosmosa izpētes misijām saruna raidījumā.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Tā skan lībieši. Valta Ernštreita dzejolis, veltīts lībiešu Rīgai
LMB nominanti. Vērtē klausītāji Ingrīda Burāne, Andris Morkāns un Lauma Mellēna

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā – 21. februārī, godā celsim lībiešu valodu un varēsim tiešraidē piedalīties lībiešu valodas mācību stundā, ko rīko Latvijas Universitātes Lībiešu institūts. Arī Kultūras Rondo šajā nedēļā skan lībiešu valoda. Dzejnieks Valts Ernštreits lasa savu dzejoli lībiešu valodā, kas veltīts lībiešu Rīgai.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Izstāžu zāli "Arsenāls" slēgs rekonstrukcijai. Stāsta Māra Lāce un Elita Ansone

Vēl tikai šonedēļ ir iespējams apskatīt mākslas darbus izstāžu zālē „Arsenāls”, jo pēc tam muzejs būs uz ilgāku laiku slēgts. Par rekonstrukcijas darbiem „Arsenālā” un  tālāko izstāžu zāles darbību pārrunājam ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktori Māru Lāci un muzeja Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas „Arsenals” vadītāju Elitu Ansoni.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Zolitūdes traģēdijas lietā Sergetam piespriež sešus gadus cietumā, pārējos attaisno,

Būvniecības jomā sākam atkāpties no drošības prasībām, novēro Providus

Pasaules veselības organizācija aicina nepārspīlēt ar drošības pasākumiem koronavīrusa dēļ.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Irāna. Viens no intriģējošākajiem un atšķirīgākajiem valstiskuma piemēriem pasaulē

Latvijas Radio 1 turpmāk otrdienās plkst. 12.30 skanēs raidījums „Diplomātiskās pusdienas”. Kāpēc pusdienas? Tāpēc, ka pusdienlaiks parasti tiek izmantots tieši pusdienām. Kāpēc diplomātiskās? Tāpēc, ka diplomātija patiesībā ir ārpolitikas veidošanas māksla.

Vada:

Uģis Lībietis
Rihards Plūme
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā turpinām sarunu par paliatīvo aprūpi

Krustpunktā šodien runājam par tematu, ko daudz esam apsprieduši projekta „Izmisuma zonā” ietvaros, un tā ir paliatīvā aprūpe. Un šoreiz sarunā par atbalstu paliatīvās aprūpes pacientu tuviniekiem.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Delikātie jautājumi. Saruna par sievietes veselību un rūpēm par sevi pēc dzemdībām

Pēcdzemdību aprūpe ir nepārvērtējami svarīga sievietes veselībai un turpmākās dzīves kvalitātei. Joprojām ir daudz ābeces patiesību, ko jaunās māmiņas nedrīkstētu ignorēt, pat ja jautājumi un problēmas ir delikātas.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Madonas novada Praulienas pagasta "Saulessētā" vāc tējas, liek maisiņos un eksportē

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Madonas novada Praulienas pagasta "Saulessētā". Šeit kādreiz atradās tautas nams un bibliotēka, bet tagad saimnieka Jura Jātnieka vadībā ēkā top tēju ražotne. Pirms 10 gadiem ar tēju vākšanu sāka nodarboties Līga Lieplapa, jau pusotru gadu to dara arī meita Māra. Pērn JAL konkursā Māra tika atzīta par gada jauno uzņēmēju Latvijā, bet vēl pirms gada viņas uzņēmums tika atzīts par gada jaunuzņēmumu Latvijā un otro labāko Eiropā.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Auces novads: Mīklas Ukru vēstures istabā un simts gadu veca liecība Aucē

Vēsturi iepazītam Auces novadā: Ukru vēstures istabā minam mīklas un lasām pierakstus par šī pagasta pagātni, bet Auces vēstures mantojuma saglabāšanas un atbalsta biedrībā lūkojam skolas liecību no 1912. gada, senu Latvijas armijas formu un fotogrāfijas ar Auces skatiem no 20. gadsimta 30. gadiem.

 

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Jaunais sabiedrisko mediju likums pirms otrā lasījuma Saeimā

Saeimas Cilvēktiesību komisija otrdien noslēdza darbu pie jaunā sabiedrisko mediju - elektronisko plašsaziņas mediju likuma projekta pirms balsošanas Saeimā otrajā lasījuma, atbalstot izmaiņas sabiedrisko mediju pārvaldībā. Likums paredz veidot jaunu, tieši par Latvijas Televīziju un Latvijas Radio atbildīgu, padomi trīs cilvēku sastāvā. Savukārt finansējuma jautājums aizvien nav atrisināts, jo likumā paredzēts saglabāt esošo finansēšanas kārtību ar gadskārtēju sabiedrisko mediju cīņu par budžetu.

 

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Madonas novada Praulienas pagastā un apkārtnē dzīvojusi un strādājusi rakstniece Ilze Indrāne. Jau 10 gadus skolēni var piedalīties literārās jaunrades konkursā, kurā iesniegtos darbus vērtē arī rakstniece Ilze Indrāne. Praulienas pamatskolā bija Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Toms Treibergs no raidījuma "Kultūras rondo" sagatavojis veselus trīs ar kinomākslu saistītus ieteikumus: pirmo Spāņu filmu festivālu, ar Zelta palmas zaru titulētu franču kinomistēriju un - vienu no pašām slavenākajām baletizrādēm uz lielā ekrāna.

Šī diena vēsturē

1268. gada 18. februārī pie Rakveres tagadējās Igaunijas ziemeļos notika, domājams, apjomīgākā kauja starp krievu un livoniešu spēkiem Baltijas Krusta karu laikmetā. Par kaujas iznākumu joprojām nav vienota viedokļa, taču tā nepārprotami apturēja Novgorodas mēģinājumus nostiprināties Livonijas ziemeļdaļā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Vairāk nekā sešus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas tiek nolasīts tiesas spriedums
Ekonomikas ministrijas rosinātās izmaiņas Būvniecības likumā

Vairāk nekā sešus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas tiek nolasīts tiesas spriedums.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Veco lielveikalu un tirdzniecības centru paplašināšana - tā ir realitāte ne tikai Rīgā

Veco lielveikalu un tirdzniecības centru pārbūve un paplašināšana - tā ir realitāte ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Tirgošanās platību saimnieki neslēpj, ka iemesli telpu atjaunošanai un piebūvju celšanai nav tikai vēlme pēc mūsdienīgāka dizaina, bet arī cīņa par klientiem.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Zolitūdes "Maximas traģēdijā tiesa astoņus apsūdzētos attaisno, par vainīgu atzīst vien būvinženieri Sergetu. Lietā prokurori nav pienācīgi pildījuši amata pienākumus, secina tiesa. Kalnmeiers pārmetumus noraida,

Pēc Ģenerālprokuratūras lūguma Latvijas tiesa prasa Misānes izdošanu Latvijai,

Lai attīstītu Stradiņa slimnīcu, vispirms jāmazina tās zaudējumi, uzsver Stradiņa slimnīcas jaunais vadītājs,

Ķīnas vēstniecība pieprasa labot Igaunijas izlūkdienesta ziņojumu, mūsu kaimiņvalsts pretenzijas noraida,

Šovakar pasniegs mūzikas ierakstu balvas "Zelta mikrofons!

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Irāna. Viens no intriģējošākajiem un atšķirīgākajiem valstiskuma piemēriem pasaulē

Latvijas Radio 1 turpmāk otrdienās plkst. 12.30 skanēs raidījums „Diplomātiskās pusdienas”. Kāpēc pusdienas? Tāpēc, ka pusdienlaiks parasti tiek izmantots tieši pusdienām. Kāpēc diplomātiskās? Tāpēc, ka diplomātija patiesībā ir ārpolitikas veidošanas māksla.

Vada:

Uģis Lībietis
Rihards Plūme
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

The Beatles

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Markus Riva: Manas dziesmas vairāk rodas sāpīgos brīžos un pārdzīvojumos

Markus, jau mazs būdams, saprata, ka būs mūziķis, lai gan ir bijusi doma arī kļūt par ārstu. Mūziku viņš raksta no 12 gadu vecuma. Markus Riva šobrīd strādā pie materiāla jaunam albumam, turpina koncertdarbību Latvijā un NVS valstīs, kā arī sadarbībā ar kustību „Neklusē” gatavojas apciemot vairākas Latvijas skolas, lai aktualizētu mobinga problēmu jauniešu starpā un veicinātu tās novēršanu.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Pieaug finanšu krāpniecības gadījumi. Bieži nezināšanas dēļ atbalstu sniedz klienti

2019. gadā dubultojies finanšu  krāpniecības mēģinājumu skaits internetā un ne tikai. Kādi ir izplatītākie finanšu krāpniecības veidi, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Rūķīšu strīds. Pasaku stāsta Uldis Vazdiks

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā turpinām sarunu par paliatīvo aprūpi

Krustpunktā šodien runājam par tematu, ko daudz esam apsprieduši projekta „Izmisuma zonā” ietvaros, un tā ir paliatīvā aprūpe. Un šoreiz sarunā par atbalstu paliatīvās aprūpes pacientu tuviniekiem.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Džeroms Kiltijs "Mīļais melis"

Piedāvājam noklausīties Džeroma Kiltija lugas "Mīļais melis" iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī. Režisors Žanis Katlaps. Bernarda Šova lomā Kārlis Sebris, Stellas Kempbelas lomā Elza Radziņa. 1964.gada ieraksts. Izrāde 2 daļās.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:46

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Irāna. Viens no intriģējošākajiem un atšķirīgākajiem valstiskuma piemēriem pasaulē

Latvijas Radio 1 turpmāk otrdienās plkst. 12.30 skanēs raidījums „Diplomātiskās pusdienas”. Kāpēc pusdienas? Tāpēc, ka pusdienlaiks parasti tiek izmantots tieši pusdienām. Kāpēc diplomātiskās? Tāpēc, ka diplomātija patiesībā ir ārpolitikas veidošanas māksla.

Vada:

Uģis Lībietis
Rihards Plūme
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Tā skan lībieši. Valta Ernštreita dzejolis, veltīts lībiešu Rīgai
LMB nominanti. Vērtē klausītāji Ingrīda Burāne, Andris Morkāns un Lauma Mellēna
Izstāžu zāli "Arsenāls" slēgs rekonstrukcijai. Stāsta Māra Lāce un Elita Ansone

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā – 21. februārī, godā celsim lībiešu valodu un varēsim tiešraidē piedalīties lībiešu valodas mācību stundā, ko rīko Latvijas Universitātes Lībiešu institūts. Arī Kultūras Rondo šajā nedēļā skan lībiešu valoda. Dzejnieks Valts Ernštreits lasa savu dzejoli lībiešu valodā, kas veltīts lībiešu Rīgai.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Markus Riva: Manas dziesmas vairāk rodas sāpīgos brīžos un pārdzīvojumos

Markus, jau mazs būdams, saprata, ka būs mūziķis, lai gan ir bijusi doma arī kļūt par ārstu. Mūziku viņš raksta no 12 gadu vecuma. Markus Riva šobrīd strādā pie materiāla jaunam albumam, turpina koncertdarbību Latvijā un NVS valstīs, kā arī sadarbībā ar kustību „Neklusē” gatavojas apciemot vairākas Latvijas skolas, lai aktualizētu mobinga problēmu jauniešu starpā un veicinātu tās novēršanu.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Delikātie jautājumi. Saruna par sievietes veselību un rūpēm par sevi pēc dzemdībām

Pēcdzemdību aprūpe ir nepārvērtējami svarīga sievietes veselībai un turpmākās dzīves kvalitātei. Joprojām ir daudz ābeces patiesību, ko jaunās māmiņas nedrīkstētu ignorēt, pat ja jautājumi un problēmas ir delikātas.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Jauns raidījumu cikls par kosmosu. Pirmizrādes skatē Parīzē piedalījās arī Latvijas Radio

Pavisam nesen, 10. februārī, no Kanaveralas raga startēja Eiropas Kosmosa aģentūras un NASA zonde „Solar Orbiter”. Tās uzdevums būs pētīt mums tuvāko zvaigzni - Sauli. Par šo un arī citām šobrīd aktuālajām kosmosa izpētes misijām saruna raidījumā.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika