• Pirmdiena, 2020. gada 6. jūlijs
  • Vārda diena: Anrijs, Arkādijs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas vīriešu basketbola izlase šovakar ar maču pret Bosniju un Hercegovinu savā laukumā uzsāks Eiropas čempionāta kvalifikāciju. Kaut gan sastāvā nav aptuveni desmit potenciāli labāko spēlētāju, komandas jaunais galvenais treneris Roberts Štelmahers izvēlējies sev zināmus basketbolistus, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Interesantākais fakts gan ir tas, ka šovakar izlases rindās varētu debitēt 34 gadus vecs spēlētājs. Vairāk klausieties Mārtiņa Kļavenieka sagatavotajā ierakstā!

*

Uzņēmumi var darīt labu - radīt darbavietas, bet var arī būt sušķīgi. Uzņēmums Ellikss Holding Ludzā iecerējis būvēt atstrādātu autoeļļu pārstrādes cehu. Pilsētas nomalē, kur vēl padomju gados atradās degvielas uzpildes stacija, plānots izvietot tvertnes un ceha telpas. Tā kā pērn līdzīgu ieceri uzņēmums bija uzsācis īstenot Rēzeknes novada Srūžānos, kur tika konstatēti pārkāpumi, ideja par šāda pārstrādes ceha izbūvi tagad Ludzā dara bažīgu Valsts Vides dienestu. Tāpēc paredzēta padziļināta vides izpēte un jau marta sākumā arī atkārtota sabiedriskā apspriešana. Vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Jaunie NEPLP locekļi: Padomes reputācijas atjaunošana joprojām ir darba kārtībā

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) reputācijas atjaunošana joprojām ir darba kārtībā un jaunievēlētie padomes locekļi Ieva Kalderauska un Jānis Eglītis sola pie tā strādāt. Taču viņi neprecizē, vai Ivaram Āboliņam būtu jāturpina vadīt padomi.

Kalderauska intervijā Latvijas Radio sacīja, ka uzņēmusies atbildību par Latvijas Televīziju un tā dēvēto pakalpojumu pēc pieprasījuma, kā arī līdzatbildību Latvijas Radio un lsm.lv pārraudzībā. Savukārt Eglītis pārraudzīs Latvijas Radio un būs līdzatbildīgs par komercelevīziju un lsm.lv pārraudzību. Viņš par sava darba prioritāti izvirza arī jautājumu par finansējuma palielināšanu sabiedriskajiem medijiem.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

No 1899.gada spēkrata līdz "rolsroisam" ar zelta spieķiem. Retumu parāde Rīgas Motormuzejā

Latvijas antīko automobiļu kolekcionāru rokās nonāk arvien retāki un interesantāki spēkrati – par to liecina izstāde „Garāža”, kas šodien ver durvis Rīgas Motormuzejā. Pēdējo gadu ekskluzīvākie jaunieguvumi aptver teju simt gadu laika posmu, sākot no 1899.gadā izgatavota auto līdz neprātīgam 80.gadu „rolsroisam” ar apzeltītiem disku spieķiem un krokodilādas sēdekļiem.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:24

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Latvijas vīriešu basketbola izlase šovakar ar maču pret Bosniju un Hercegovinu savā laukumā uzsāks Eiropas čempionāta kvalifikāciju. Kaut gan sastāvā nav aptuveni desmit potenciāli labāko spēlētāju, komandas jaunais galvenais treneris Roberts Štelmahers izvēlējies sev zināmus basketbolistus, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Interesantākais fakts gan ir tas, ka šovakar izlases rindās varētu debitēt 34 gadus vecs spēlētājs. Vairāk klausieties Mārtiņa Kļavenieka sagatavotajā ierakstā!

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Spēlējam prāta spēles: iespēja jauki pavadīt laiku un arī papildināt zināšanas

Februārī startē 2020. gada "Prāta spēļu" kauss, kurā aicināti piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji. Vai tā ir tikai lieliska iespēja jauki pavadīt laiku? Uz šo jautājumu atbilde nebūs jāmeklē enciklopēdijā, jo par to saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Gvido Straube: Vārds slepens neizsaka brīvmūrniecības būtību. Tā ir slēgta organizācija

Par masonu kustību jeb brīvmūrniecību droši vien teju katrs būs dzirdējis kādu stāstu vai leģendu. Kurš tik neesot šīs slepenās organizācijas biedrs? Un kādi gan slepeni rituāli tās sanākšanās netiekot veikti? Tas, ka par masoniem zināmā, šķiet, ir mazāk nekā nezināmā, cilvēkiem liek izdomāt pašiem savus stāstus un atbildes uz jautājumiem, kas tur īsti notiek. Un, iespējams, tāpēc masonus ir pētījuši arī vēsturnieki.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Tā skan lībieši. Pēteris Dambergs dzied dziesmu "Čīčōr putni"
LMB nominanti. Vērtē klausītāji Ilze Trautmane, Līga Līce un Rolands Kronlaks

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā – 21. februārī, godā celsim lībiešu valodu un varēsim tiešraidē piedalīties lībiešu valodas mācību stundā, ko rīko Latvijas Universitātes Lībiešu institūts. Arī Kultūras Rondo šajā nedēļā skan lībiešu valoda. Pēteris Dambergs dzied dziesmu "Čīčōr putni".

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Poēma "Varakļānu pils Jūtu dārzs" - izstādes "Neredzamā bibliotēka" papildinājums

„Varakļānu pils Jūtu dārzs” – ir Varakļānu un citu muižu īpašnieka Mihala Jana Borha poēma, kuru Latvijas Nacionālā bibliotēka izdevusi, pievēršot uzmanību savu vēsturisko kolekciju pētniecībai, no kurām četrpadsmit vēl tikai līdz 1. martam aplūkojamas izstādē "Neredzamā bibliotēka".

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Papildu Eiropas fondu naudu e-veselībā vairs neinvestēs, koncentrēsies uz esošās sistēmas pilnveidi

Šodien uzzināsim vai Latviju iekļaus vai neiekļaus tā dēvētajā "pēlēkajā sarakstā"

Eiropas savienības līderi nespēj panākt kompromisu par valstu iemaksām ES budžetā.

ASV izlūkdienesti informējuši Kongresu par Krievijas centieniem panākt Trampa pārvēlēšanu

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Krustpunktā- brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi

Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Žurnālisti par tiesas spriedumu Zolitūdes lietā un citiem notikumiem

Nedēļas notikumu apskats.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Arita Strode-Kļaviņa ar savām fotogrāfijām vēlas mazināt aizspriedumus sabiedrībā

Fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas šobrīd aktuālais fotoprojekts ir ceļojošā izstāde “Neērtie bērni”. Izvadāta pa visiem Latvijas novadiem, tā pašlaik apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, kur izstādītas 15 skaistu ģimeņu fotogrāfijas – tādu ģimeņu, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Kopā ar vīru viņi audzina trīs bērnus. Ciemojamies pie Kļaviņiem Jelgavā.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Atzīmējam Starptautisko Dzimtās valodas dienu, to šogad ieskandina Latgaliešu kultūras gada balva Boņuks

Viesos:

Naua Nikole
Poznaņas Universitātes Polijā profesore
Rancāne Anna
literāte, dzejniece
Husare Edīte
Latgales Vēstniecības GORS mārketinga daļas vadītāja, Latgaliešu kultūras gada balvas BOŅUKS viena no organizatorēm

15:06

Augstāk par zemi

Jauns cikls "Tandēms": Pirmais stāsts par dzejnieci un tulkotāju Laimu Akurateri

Raidījumā Augstāk par zemi jauna rubrika „Tandēms”. Šogad reizi mēnesī stāsts par kādu izcilu personību, atklājot viņu no cilvēciskās, ģimeniskās puses. Pirmais raidījums būs veltījums šī gada jubilārei, 21. janvārī 110 gadi apritēja Jāņa Akuratera meitai, dzejniecei, tulkotājai Laimai Akuraterei.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Dzīves ritmi mūzikā

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Papildu Eiropas fondu naudu e-veselībā neinvestēs; koncentrēsies uz sistēmas pilnveidi

Papildu Eiropas fondu naudu e-veselībā vairs neinvestēs, Veselības ministrija plāno atteikties no e-veselības trešās kārtas īstenošanas. Par to informēja Veselības ministre Ilze Viņķele.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Sūna, ķērpji, ziedi un dažādi augi, kurus cits varbūt sauks par nezālēm, Beverīnas novada Kauguru pagasta iedzīvotājas Spodrītes Grudules rokās pārtop filigrānās gleznās, kurās gan dabas ainavas, gan portreti, tapušas arī ilustrācijas Annas Sakses "Pasakām par ziediem. Šī aizraušanās Spodrītei Grudulei, veidot gleznas no kaltētiem dabas materiāliem, sākusies pirms vairākiem gadu desmitiem un turpinās arī tagad, kad jau rit 87.mūža gads. Tagad, kad sakrājušās vairākas mapes ar dabas materiālu gleznām, Spodrītei Grudulei ir sapnis tās izdod albūmā. Turpina Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Šī diena vēsturē

Šodien rubrikā diena vēsturē mēs atskatīsimies uz 21 februāri, kā dienu, ko varam uzskatīt par apvērsumu fotogrāfijas attīstībā, jo tieši šai dienā pirms 73 gadiem prezentēja Polaroid kameru.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Latvija nav iekļauta finanšu sektora "pelēkajā sarakstā"

Latvija nav iekļauta to valstu "pelēkajā sarakstā", kurās Finanšu darījumu darba grupa (FATF) konstatējusi stratēģiskus trūkumus naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijā mājsaimniecību uzkrājumi veido 4-5% no mēneša ienākumiem

Ja Eiropas valstīs uzkrājumu veidošanai iedzīvotāji atvēl vidēji 10 līdz 12 procentus no mēneša ienākumiem, Šveicē un Luksemburgā pat 20%, tad Latvijā uzkrājumu līmenis svārstās. Pirmskrīzes gados - 2008. un 2009. gadā - uzkrājumi pieauga līdz 13%, ekonomiskās krīzes laikā uzkrājumu nebija vispār, bet pēdējos gados mājsaimniecību uzkrājumi veido 4-5% no mēneša ienākumiem.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Latvija netiek iekļauta finanšu sektora "pelēkajā sarakstā,

Papildu Eiropas fondu naudu "e-veselībā vairs neieguldīs. Koncentrēsies uz esošās sistēmas pilnveidošanu,

Turpinās sarunas par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu,

ASV vienošanos ar talibiem plāno parakstīt februāra beigās,

Nedēļas nogalē Latvijā gaidāms spēcīgs vējš un būs daudz nokrišņu!

18:30

Krustpunktā- brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi

Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Pavārs Mārtiņš Rītiņš vēlas veidot jaunus restorānus

Mārtiņš Rītiņš ir profesionāļu vidū atzīts šefpavārs. Ar savu pasaules pavārmākslas pieredzi un ģimenē ieaudzināto vēlmi pēc labākajiem produktiem Mārtiņš spējis restorānu kultūru Latvijā pacelt augstā līmenī, turklāt izskolojis arī vairākus labus pavārus. Patlaban Mārtiņš aktīvi strādā pie četriem jauniem projektiem. Viņa mērķis ir izveidot restorānus, kas ir pieejami ne tikai elitārai publikai, bet daudz plašākam cilvēku lokam.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Spēlējam prāta spēles: iespēja jauki pavadīt laiku un arī papildināt zināšanas

Februārī startē 2020. gada "Prāta spēļu" kauss, kurā aicināti piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji. Vai tā ir tikai lieliska iespēja jauki pavadīt laiku? Uz šo jautājumu atbilde nebūs jāmeklē enciklopēdijā, jo par to saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pa rsuņiem un kaķi. Pasaku stāsta Uldis Vazdiks

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Žurnālisti par tiesas spriedumu Zolitūdes lietā un citiem notikumiem

Nedēļas notikumu apskats.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Aspazijas nepabeigtā luga "Ragana". 2 daļas

Ragana. Aspazijas nepabeigtās luga 2 raidījumos 4 cēlienos. Lomās LKA studenti. Teicējs - Edmunds Freibergs. Ierakstīts 2018.gada pavasarī. Režisore Zane Daudziņa. Skaņu režisors Andis Ploks.

Vada:

Dzintars Tilaks
Dzintra Matuzāle
Māra Eglīte

Lasīt vairāk

22:43

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā- brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi

Brīvais mikrofons ar teātra kritiķi Zani Radzobi.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Tā skan lībieši. Pēteris Dambergs dzied dziesmu "Čīčōr putni"
LMB nominanti. Vērtē klausītāji Ilze Trautmane, Līga Līce un Rolands Kronlaks
Poēma "Varakļānu pils Jūtu dārzs" - izstādes "Neredzamā bibliotēka" papildinājums

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā – 21. februārī, godā celsim lībiešu valodu un varēsim tiešraidē piedalīties lībiešu valodas mācību stundā, ko rīko Latvijas Universitātes Lībiešu institūts. Arī Kultūras Rondo šajā nedēļā skan lībiešu valoda. Pēteris Dambergs dzied dziesmu "Čīčōr putni".

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Pavārs Mārtiņš Rītiņš vēlas veidot jaunus restorānus

Mārtiņš Rītiņš ir profesionāļu vidū atzīts šefpavārs. Ar savu pasaules pavārmākslas pieredzi un ģimenē ieaudzināto vēlmi pēc labākajiem produktiem Mārtiņš spējis restorānu kultūru Latvijā pacelt augstā līmenī, turklāt izskolojis arī vairākus labus pavārus. Patlaban Mārtiņš aktīvi strādā pie četriem jauniem projektiem. Viņa mērķis ir izveidot restorānus, kas ir pieejami ne tikai elitārai publikai, bet daudz plašākam cilvēku lokam.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

ATKĀRTOJUMS: Atzīmējam Starptautisko Dzimtās valodas dienu, to šogad ieskandina Latgaliešu kultūras gada balva Boņuks

03:57

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Arita Strode-Kļaviņa ar savām fotogrāfijām vēlas mazināt aizspriedumus sabiedrībā

Fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas šobrīd aktuālais fotoprojekts ir ceļojošā izstāde “Neērtie bērni”. Izvadāta pa visiem Latvijas novadiem, tā pašlaik apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, kur izstādītas 15 skaistu ģimeņu fotogrāfijas – tādu ģimeņu, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Kopā ar vīru viņi audzina trīs bērnus. Ciemojamies pie Kļaviņiem Jelgavā.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Gvido Straube: Vārds slepens neizsaka brīvmūrniecības būtību. Tā ir slēgta organizācija

Par masonu kustību jeb brīvmūrniecību droši vien teju katrs būs dzirdējis kādu stāstu vai leģendu. Kurš tik neesot šīs slepenās organizācijas biedrs? Un kādi gan slepeni rituāli tās sanākšanās netiekot veikti? Tas, ka par masoniem zināmā, šķiet, ir mazāk nekā nezināmā, cilvēkiem liek izdomāt pašiem savus stāstus un atbildes uz jautājumiem, kas tur īsti notiek. Un, iespējams, tāpēc masonus ir pētījuši arī vēsturnieki.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika