• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Burtnieku novada novembra domes sēdē beidzot pielikts punkts jau vairāk, kā desmit gadus ilgušajām diskusijām un strīdiem turpināt, vai aizliegt rūpniecisko zveju Burtnieka ezerā. Pret rūpniecisko zveju iebilda makšķernieki, uzsverot, ka ezerā strauji sarukuši zandartu un līdaku lomi, samazinājies tā saukto "trofeju zivju daudzums. im liegumam, kur paredzēts ar 2022.gadu, pamatojums ir atjaunot un saglabāt plēsīgo zivju resursus, un līdz ar to arī veicināt, lai Burtnieku ezers kļūtu pievilcīgāks makšķerniekiem un tūristiem.

*

Vairākās pašvaldības Covid-19 izplatība uz iedzīvotāju skaitu ir krietni vien plašāka nekā citviet. Tādēļ no šodienas Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novados būs spēkā stingrāki ierobežojumi vīrusa izplatībai. Kas mainās no šodienas un, kā uz šiem ierobežojumiem reaģē tieši Pierīgā?

Viesos:

Lūse Eva
'Rīgas Apriņķa avīzes' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

FKTK vadītāja: Plāno atvieglot banku prasības finanšu noziegumu uzraudzībā

27. novembrī notiks Finanšu sektora attīstības padome, kurā spriedīs par samērīgumu finanšu noziegumu uzraudzībā. Kā šorīt intervijā Latvijas Radio atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vadītāja Santa Purgaile, banku klienti bieži sūdzas par pārāk lielām prasībām, kas traucē veiksmīgai sadarbībai.

Tāpēc FKTK kopā ar Finanšu nozares asociāciju izstrādāja 20 punktu plānu, kas ļaus atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību. Purgaile minēja, ka plāns ir pietiekami plašs, tāpēc aptuveni 5-6 punktus varēs izpildīt līdz šī gada beigām, taču pārējie prasīs ilgāku laiku.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Novembris ir Ojāra Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, un šai saistībā viņa muzejā nesen durvis vērusi jauna pastāvīgā izstāde 'Starp dzejoļiem'. Tā papildina pastāvīgo ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu. Viena no ekspozīcijas telpām veltīta dzejnieka aizrautībai ar akmeņu krāšanu, bet otrā var apskatīt viņa zīmējumus, no koppapīra izgrieztās sniegpārslas, kā arī viņa rakstāmmašīnas mākslu. Izstāde noslēdzas ar aicinājumu doties pastaigā pa Ojāra Vācieša vietām Pārdaugavā, ko piedāvā arī pavisam nesen izveidotais audiogids 'Ojāra soļi'.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Izstāde "Starp dzejoļiem" vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu

Novembris ir Ojāra Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, un šai saistībā viņa muzejā nesen durvis vērusi jauna pastāvīgā izstāde "Starp dzejoļiem". Tā papildina pastāvīgo ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu. Viena no ekspozīcijas telpām veltīta dzejnieka aizrautībai ar akmeņu krāšanu, bet otrā var apskatīt viņa zīmējumus, no koppapīra izgrieztās sniegpārslas, kā arī viņa rakstāmmašīnas mākslu.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

Eiropas aktualitātes šonedēļ.

*

Saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti no Austrijas, Parlamenta Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komitejas priekšsēdētāju Evelīnu Regneri. Šajā nedēļā pasaulē tika atzīmēta starptautiskā diena vardarbības pret sievietēm izskaušanai. Savukārt Eiropas rīcībā ir ļoti Stambulas konvencija, lai vardarbību mazinātu. Latvija, līdz ar vēl sešām valstīm, gan to vēl nav ratificējusi.

Viesos:

Regnere Evelīna
EP deputāte no Austrijas, Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komitejas priekšsēdētāja

08:24

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

No nākamā gada tiks samazināti darbaspēka nodokļi vispārējā nodokļu režīmā strādājošajiem. Proti, par vienu procentpunktu samazinās Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi. To uz pusēm dalīs darba devēji un darba ņēmēji. Ieguvēji būs abi darba devējiem par 0,5 procentpunktiem samazināsies nodokļu slogs, bet darbinieka makā būs papildus eiro. Piemēram, Finanšu ministrijas aprēķini liecina, ka cilvēkam, kurš saņem 1000 eiro uz papīra, kas ir tuvu vidējās algas apmēram valstī nākamajā gadā makā būs par aptuveni 23 eiro vairāk. Tāpat tiks paaugstināts diferencētā ienākuma nodokļa slieksnis no pašreizējiem 1200 eiro uz 1800 eiro un no šī soļa lielākie ieguvēji, pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, būs vidējās algas kategorijā strādājošie. Latvijas Radio uzrunāja vairākus vispārējā nodokļu režīmā strādājošos un skaidroja, kādu ieguvumu jeb cik daudz eiro viņu makos līdz ar nākamo gadu papildus ieripos. Protams, jāņem vērā, ka ieguvuma apmēru ietekmē tādi faktori kā algas apmērs un apgādājamo skaits.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Akcija #WhiteFriday. Tās ietvaros aicina ziedot labdarības organizācijām

Iespējas, kā ziedot naudu labdarībai ir dažādas. Akcija #WhiteFriday jeb „Baltā piektdiena” ir domāta, lai vāktu naudu nevalstisko un labdarības organizāciju vajadzībām, kas, savukārt, par saziedoto naudu organizē savu ikdienas darbu.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Spāņu gripa pirms simts gadiem un Covid-19 mūsdienas: cik līdzīgi ir abi vīrusi?

Viens no veidiem, kā censties izskaidrot nezināmo, ir salīdzināšana. Mūsdienu Covid realitātē, kad jautājumu aizvien ir vairāk, nekā atbilžu, iespējams, palīdz stāsts par citu epidēmiju, kas Eiropu skāra ļoti plaši pirms simts gadiem, proti, Spāņu gripu. Taču cik līdzīgi ir abi vīrusi?

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Mākslinieki ar starptautisku projektu izgaismo neērtās, bieži noklusētās tēmas

“Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules” - par starptautisko projektu, kas izgaismo neērtās, bieži noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar mākslas zinātnieci, izstādes kuratori Ievu Astahovsku.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Dailes teātra gadsimts. 8. un 9.studija. Teātra nesenā pagātne

Esam pietuvojušies Dailes teātra šodienai. Cikla „Dailes teātra gadsimts” noslēdzošajā raidījumā ieskatīsimies nesenā pagātnē, kad skatuves mākslā skolotas Dailes teātra 8. un 9.studija. Šo studiju audzēkņi jau mācījās Kultūras akadēmijā.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* 12 pašvaldībās stājas spēkā papildu ierobežojumi Covid-19 izplatības dēļ

* Rīga un Pierīgas pašvaldības savu interešu aizstāvībai veidos alternatīvu Lielo pilsētu asociācijai

* AstraZeneca vakcīna uzrādījusi lielāku efektivitāti, nekā iepriekš, jāveic papildu pētījumi

*Latvijas basketbolistiem Eiropas atlases turnīrā šodien spēle pret Grieķiju

Vada:

Dace Simanoviča

12:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu

 Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Aktualitātes: LIZDA prasa Šuplinskas demisiju, garākā budžeta apspriešana

Epidemioloģiskā situācija neuzlabojas, ieviesti stingrāki drošības noteikumi skolās. Savukārt Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība pieprasa nozares ministres Ilgas Šuplinskas demisiju. 2021.gada budžeta apspriešana ieies vēsturē kā līdz šim garākā budžeta apspriešana Saeimā.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

"Ralfs gatavo". Ielūkojamies ģimenes projekta tapšanas virtuvē

Latvijas Televīzijas žurnālistes un "Rīta Panorāmas"  vadītājas Karīnas Rubenes un viņas vīra fotogrāfa Mārča Baltskara dēli - astoņgadīgais Ralfs un četrus gadus vecais Martins - raidījumā "Ralfs gatavo" mazos skatītājus iedrošina izmēģināt pagatavot vienkāršas un veselīgas maltītes.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Uorvaļstu investicejis i izaicynuojumi – apbolvuoti lobuokī Latgolys regiona uzjiemieji

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns
Dinija Jemeļjanova

Lasīt vairāk

15:06

Augstāk par zemi

"Lēciens" - daudzšķautņains kino stāsts par Sima Kudirkas izmisīgo lēcienu

Pēc pāris dienām apritēs 50 gadi kopš lietuviešu jūrnieka Sima Kudirkas izmisīgā lēciena no padomju zvejas kuģa uz ASV krasta apsardzes kuteri, lai lūgtu politisko patvērumu. Lietuviešu režisores Ģiedres Žickītes dokumentālā filma "Lēciens" šo stāstu izstāsta daudzšķautņaini un neviennozīmīgi. Filmas pirmizrāde Rīgā plānota 27. novembrī, ARTDOCFEST tiešsaistes filmu skatē.

Lasīt vairāk

15:36

Dzīves ritmi mūzikā

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Visas nedēļas garumā Saeima 2.lasījumā skata nākamā gada budžetu

Saeima piekto dienu turpina skatīt 2021.gada budžeta likumprojektu pakotni galīgajā lasījumā. Darbs pie budžeta notiek daļēji attālināti e-Saeimas sistēmā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

133 ēku stāsti, kas lasāmi un skatāmi nupat izdotajā grāmatā, ir Alūksnes muzeja un vietējo fotogrāfu dāvana savai pilsētai tās 100tajā jubilejā. Šī grāmata, jeb foto albūms sniedz iespēju salīdzināt, kā Alūksne šajā laikā ir mainījusies. Un vairāk par šo alūksniešu iniciatīvu dokumentēt savu pilsētu, Vidzemes korespondentes Guntas Matisones ierakstā.

Kultūras afiša

Šodien tiešsaistes platformās sāk izrādīt divas jaunas filmas: spēlfilma "Cojs un vēsturiska filma "Lēciens", sākas arī festivāla ArtDocFest Riga retrospekcija. Adventa laika pasākumi.

Šī diena vēsture

2005. gada 27 novembrī Francijā pabeidz pasaulē pirmo daļējo cilvēka sejas transplantācijas operāciju."

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Polija un Ungārija vēlas bloķēt ES budžetu

Polija un Ungārija 26.novemrī parakstīja kopīgu deklarāciju, apņemoties atbalstīt vienam otru un bloķēt Eiropas Savienības (ES) tēriņu plānu, ja bloks turpinās saistīt ES finansējumu ar tā dēvēto likuma varu.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Bezkontakta maksājumus "Android" viedtelefoniem nodrošinās "Google Pay"

Aizvien populārāki Latvijā kļūst bezkontakta maksājumi - par pirkumiem līdz 50 eiro norēķināmies, nopīkstinot maksājumu karti, viedtelefonu vai viedpulksteni, neievadot PIN kodu. Ja līdz šim bankas bezkontakta maksājumus "Android" viedtelefoniem nodrošināja caur savām mobilajām lietotnēm, tad turpmāk to varēs izdarīt arī caur "Google Pay".

 

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Pašvaldības Covid-19 papildus ierobežojumiem spējušas ātri pielāgoties, aktualizē datoru trūkumu attālinātām mācībām

Ārsti aicina pārskatīt veselības aprūpes finansējumu un Covid-19 piemaksu apmērus

Šogad Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņēmusi divreiz vairāk spriedumu Latvijas lietās nekā pērn

Navaļnijs aicina Eiropas Savienību mainīt sankciju politiku

Polija turpinās bloķēt Eiropas Savienības daudzgadu budžeta pieņemšanu

Vīna dēļ no jauna uzvirmojis Ķīnas un Austrālijas tirdzniecības saspīlējums

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu

 Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Psihoterapeite, narkoloģe Ināra Vārpa. Saruna par dažādajām vardarbības sejām

Sabiedrisko mediju labdarības maratons „Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam. saruna par dažādajām vardarbības sejām ar psihoterapeiti un narkoloģi Ināru Vārpu. Ināra visu mūžu strādā ar cilvēkiem, palīdz viņu gājumu ievirzīt adekvātā, pašpietiekamā un sevis bagātinošā gultnē.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Iespējas kā ziedot naudu labdarībai ir dažādas. Akcija #WhiteFriday, jeb "Baltā piektdiena ir domāta tam , lai vāktu naudu nevalstisko un labdarības organizāciju vajadzībām, kas, savukārt, par saziedoto naudu organizē savu ikdienas darbu. Vairāk par akciju saruna piektdienas raidījumā.

Viesos:

Dimanta Rūta
Ziedot.lv vadītāja
Slaviņš Ģirts
Mobilly vadītājs
Vaivare Inese
Brīvprātīgo kustības "Viegli palīdzēt" pārstāve
Balodis Ivars
Apeirons Valdes priekšsēdētājs
Tentere Gundega
"Centrs Marta" pārstāve
Butāne Veronika
Latvijas Bērnu fonda projektu vadītāja

Vada:

Elvis Jansons

20:45

Labu nakti

Sērdienīte un mātes meita trejace. Pasaku stāsta Ilze Jura

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Aktualitātes: LIZDA prasa Šuplinskas demisiju, garākā budžeta apspriešana

Epidemioloģiskā situācija neuzlabojas, ieviesti stingrāki drošības noteikumi skolās. Savukārt Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība pieprasa nozares ministres Ilgas Šuplinskas demisiju. 2021.gada budžeta apspriešana ieies vēsturē kā līdz šim garākā budžeta apspriešana Saeimā.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Sieviete dzintarā. Agates Nesaules romāna radiovariants. 7. un 8. daļa

Agates Nesaules romāna "Sieviete dzintarā" radiovariants. Režisore Antonija Apele. Lasa Katrīne Pasternaka. 1998. gada ieraksts. 7. un 8. daļa.

Lasīt vairāk

22:44

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu

 Krustpunktā Brīvais mikrofons ar enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Mākslinieki ar starptautisku projektu izgaismo neērtās, bieži noklusētās tēmas
Dailes teātra gadsimts. 8. un 9.studija. Teātra nesenā pagātne

“Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules” - par starptautisko projektu, kas izgaismo neērtās, bieži noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar mākslas zinātnieci, izstādes kuratori Ievu Astahovsku.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Psihoterapeite, narkoloģe Ināra Vārpa. Saruna par dažādajām vardarbības sejām

Sabiedrisko mediju labdarības maratons „Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam. saruna par dažādajām vardarbības sejām ar psihoterapeiti un narkoloģi Ināru Vārpu. Ināra visu mūžu strādā ar cilvēkiem, palīdz viņu gājumu ievirzīt adekvātā, pašpietiekamā un sevis bagātinošā gultnē.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Uorvaļstu investicejis i izaicynuojumi – apbolvuoti lobuokī Latgolys regiona uzjiemieji

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns
Dinija Jemeļjanova

Lasīt vairāk

03:57

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

"Ralfs gatavo". Ielūkojamies ģimenes projekta tapšanas virtuvē

Latvijas Televīzijas žurnālistes un "Rīta Panorāmas"  vadītājas Karīnas Rubenes un viņas vīra fotogrāfa Mārča Baltskara dēli - astoņgadīgais Ralfs un četrus gadus vecais Martins - raidījumā "Ralfs gatavo" mazos skatītājus iedrošina izmēģināt pagatavot vienkāršas un veselīgas maltītes.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Spāņu gripa pirms simts gadiem un Covid-19 mūsdienas: cik līdzīgi ir abi vīrusi?

Viens no veidiem, kā censties izskaidrot nezināmo, ir salīdzināšana. Mūsdienu Covid realitātē, kad jautājumu aizvien ir vairāk, nekā atbilžu, iespējams, palīdz stāsts par citu epidēmiju, kas Eiropu skāra ļoti plaši pirms simts gadiem, proti, Spāņu gripu. Taču cik līdzīgi ir abi vīrusi?

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika