• Svētdiena, 2020. gada 29. novembris
  • Vārda diena: Ignats, Virgīnija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas Radio 95-tās dzimšanas dienas gaidās šonedēļ turpinām ierakstu sēriju, kurā iepazīstinām jūs ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā. Un šodien stāsts par vienu no Latvijas Radio ētera operatorēm - Ritu Karnaču.

**

Pašvaldības domju darbs varēs būt atklātāks, bet sabiedrības interese par to arvien vāja.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

LIAA šī gada 9 mēnešos investīcijās piesaistījusi vairāk līdzekļu nekā pērn kopumā

Pirmajos trijos šī gada ceturkšņos Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) piesaistījusi 204 miljonus eiro investīciju, kas ir vairāk nekā visā pagājušajā gadā kopā, Latvijas Radio teica LIAA direktors Kaspars Rožkalns. Pēc viņa vārdiem pērn investīcijās piesaistīti kopumā ap 100 miljoniem eiro.

Vada:

Jānis Ramāns
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Latviski klajā nācis slovāku autora Viliama Klimāčeka romāns "Karstā 68.gada vasara"

Aizraujošs, traģikomisks un melanholijas piesātināts ir slovāku autora Viliama Klimāčeka romāns "Karstā 68.gada vasara", kas vēsta par tā sauktā Prāgas pavasara notikumiem bijušajā Čehoslovākijā. Autors to balstījis reālos cilvēku dzīvesstāstos, un viņu pārsteidzis, cik liels spēks joprojām piemīt šiem notikumiem, kas risinājās vairāk nekā pirms 50 gadiem.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Re:Check pēta: prasības privātskolām, referendumi un vēlēšanu troļļi ASV

Opozīcijas deputāti aicina samazināt referendumu rosināšanai vajadzīgo parakstu slieksni un kā piemēru min Šveici, Itāliju un Poliju. Vai Latvijā iedzīvotājiem ir grūtāk panākt tautas nobalsošanu nekā citur Eiropā? Faktu pārbaudes projekta "Re:Check" jaunākajā dezinformācijas apskatā runājam arī par Kremļa centieniem ar troļļiem jeb viltus profiliem ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu. Vēl arī stāsts par privātskolām. Vai pedagogu arodbiedrības vadītājai taisnība, ka Izglītības ministrija tām plāno mazākas prasības nekā parastajām skolām?

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Radio aizkadrā: ētera operatore Rita Karnača

Latvijas Radio 95. dzimšanas dienas gaidās šonedēļ turpinām ierakstu sēriju, kurā iepazīstinām jūs ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā. Un šodien stāsts par vienu no Latvijas Radio ētera operatorēm – Ritu Karnaču.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Attālinātā saziņa arī medicīnā: Iespēja konsultēties ar ārstu neklātienē

Covid-19 infekcija turpina izvērst savus apmērus, un šādā laikā arvien lielāku aktualitāti iegūst attālinātie saziņas risinājumi. Arī medicīnā. Par iespējam saņemt attālinātu medicīnisku konsultāciju Latvijā, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Sergejs Kruks: Covid situācijas reprezentācija medijos ir ļoti vienveidīga.

Sākoties Covid-19 izraisītajai globālajai pandēmijai, aicinājumam pētīt dažādus šī vīrusa aspektus atsaucās arī Latvijas zinātnieki. Paralēli mediķu un dabas zinātnieku pētījumiem svarīgi ir arī skaidrot, kā vīrusa radītās izmaiņas ietekmē sabiedrību gan kā pilsoņu kopumu, gan indivīdus un mājsaimniecības.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Latvijas mākslas klasiķiem veltītajā sērijā izdota grāmata par mākslinieku Jēkabu Bīni

Kā personīgās intereses par mākslinieku Jēkabu Bīni pārtapa grāmatā un arī izstādē- Kultūras Rondo studijā pārrunāsim ar mākslas vēsturnieci, grāmatas autori Agitu Gritāni.

 

 

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Iznācis dzejnieces Amandas Aizpurietes krājums "Pirms izvākšanās"
LNSO aicina iz Baltijas simfoniskā festivāla koncertiem

Dzejnieces Amandas Aizpurietes jaunākais krājums "Pirms izvākšanās" iznācis pēc septiņu gadu pauzes.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Pandēmijas laiks ārstniecības iestādēs pulcē agresīvākus pacientus un tuviniekus

Saeima sāk darbu pie nākamā gada budžeta

Šogad piesaistītas investīcijas 204-u miljonu eiro apmērā

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Aldis Laviņš.

Protestētāji Polijā izsludina vienas dienas streiku

Vairākas Eiropas valstis pastiprinās ierobežojumus Covid-19 dēļ

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 28. oktobris

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Tālis Linkaits: Jautājums par vilcienu iegādi ir aktuāls un jārisina

Neieviešot lietoto auto nodevu, izrādās, ir apdraudēti plāni iepirkt jaunus dīzeļvilcienus. Par šo un arī citiem ar satiksmi un transportu saistītiem jautājumiem iztaujājam satiksmes ministru Tāli Linkaitu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Vecākiem atņem aprūpes tiesības: Palīdzība bērnam un cilvēkam, kas par viņu rūpējas

Raidījums dokumentāla stāsta ietvaros pēta, kas notiek ar bērnu, kura vecāki zaudē aprūpes tiesības un vienīgais cilvēks, kas var par viņu parūpēties ir bērna vecvecmāmiņa. Kāda ir palīdzības sistēma šādam likteņa nelutinātam bērnam un vienīgajai personai, kas ģimenes ietvaros varētu par viņu rūpēties.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Pret Goliātu

Latvijas Nacionālās neatkarības kustība valstiskuma atjaunošanas procesā

Saruna par politisko kustību trešās atmodas laikā, kura pārstāvēja tā saukto alternatīvo valstiskuma atjaunošanas ceļu. Tās aizsākums bija organizācija Latvijas Nacionālās neatkarības kustība (LNNK), kas brīžiem paralēli ar Latvijas tautas fronti, brīžiem nonākot zināmā konfrontācijā mēģināja īstenot Latvijas valstiskuma atjaunošanas procesu. Stāsta vēsturnieks un jurists Tālavs Jundzis.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Rīgas vāciešu ģimenes atvases Dagmāras Kopštālas dienasgrāmata. Iepazīstina Ojārs Spārītis

Vidēji turīgas Rīgas vāciešu ģimenes atvase – Dagmāra Kopštāla – laika posmā no 1917. līdz 1923. gadam rakstījusi dienasgrāmatu, protams, vācu valodā. Viņa fiksējusi notikumus no sava – pusaugu meitenes – skatu punkta. Vēsturisko notikumu karkasam šie pieraksti piešķir emocionālu dzīvīgumu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Saeima sāk skatīt 2021.gada budžetu. Uzņēmēji un radošie protestē

Saeimas ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā 28.oktobrī vērtē nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2021., 2022. un 2023.gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 28 likumos. Tikmēr pie Saeimas šodien noritēja pikets, iebilstot pret iecerētajām nodokļu izmaiņām.

Vada:

Arta Skuja
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam: Saldus novada muzejā kurzemniekiem ir iespēja tuvāk iepazīt tetovēšanas tradīcijas. Ap 60 dažādu zīmējumu uz savu dzimto pusi aizvedis profesionāls šī aroda pratējs Kārlis Ulmanis, kurš ikdienā strādā galvaspilsētā.. Saldus ir meistara dzimtā puse, tāpēc tieši tur šobrīd cilvēkiem ir iespēja apskatīt sava novadnieka veikumu.

Kultūras afiša: Džordžo Agambens "Esejas" Latvijas Laikmetīgās mākslas centra tulkojumu sērijā. Itāļu filozofs, kurš rakstījis par "izņēmuma valsti", kurai faktiski pielīdzināma arī patreizējā ārkārtas situācija pasaulē.

Šī diena vēsturē: Čehoslovākijas Republika bija viena no jaunajām valstīm, kas tapa Eiropā pēc Pirmā pasaules kara. Tās nodibināšana tika pasludināta Prāgā 1918. gada 28. oktobrī. Tomēr tā bija arī viena no valstīm, kurai nebija lemts pārdzīvot 20. gadsimtu.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Bruņotajos spēkos ir līdz pat 1000 vakanču dažādās specialitātēs Ādažos
Bērnudārzos sāk digitālo mācību un metodisko materiālu aprobāciju

Patlaban Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos ir pieejamas brīvas darbavietas līdz pat 1000 Latvijas pilsoņu 170 dažādās specialitātēs. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pēdējo gadu laikā ir piedzīvojuši ļoti strauju izaugsmi un modernizāciju, tādēļ ir palielinājusies arī iespēja uzņemt savās rindās arvien vairāk cilvēku.

Vada:

Arta Skuja
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Atbalsts zinātnei: finansējuma pieejamība un pietiekamība

Pagājušajā nedēļā noslēdzās pieteikumu iesniegšana Baltijas pētniecības programmas 3. kārtai, kurā piedalās ne tikai Baltijas valstu, bet arī Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas pārstāvji. Latvija iesniedza 81 pieteikumu no 23 pētniecības organizācijām. Kā šobrīd klājas Latvijas zinātniekiem un pētniekiem, kas jau gadiem runā par finansējuma nepietiekamību?

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Režisors Māris Martinsons gatavojas uzņemt filmu par pirmajiem dziedāšanas svētkiem

Māris Martinsons pēc izglītības ir teātra režisors, viens no mūzikas video klipu pamatlicējiem Latvijā. Šobrīd režisors gatavojas filmēšanas procesa uzsākšanai filmai, ko viņš pats to ir nodēvējis par mūža darbu - vēsturiskai filmai „Zeme, kas dzied”.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Attālinātā saziņa arī medicīnā: Iespēja konsultēties ar ārstu neklātienē

Covid-19 infekcija turpina izvērst savus apmērus, un šādā laikā arvien lielāku aktualitāti iegūst attālinātie saziņas risinājumi. Arī medicīnā. Par iespējam saņemt attālinātu medicīnisku konsultāciju Latvijā, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Johans Mušpapīrs. Pasaku stāsta Aigars Rozenbergs

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Tālis Linkaits: Jautājums par vilcienu iegādi ir aktuāls un jārisina

Neieviešot lietoto auto nodevu, izrādās, ir apdraudēti plāni iepirkt jaunus dīzeļvilcienus. Par šo un arī citiem ar satiksmi un transportu saistītiem jautājumiem iztaujājam satiksmes ministru Tāli Linkaitu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Vasilija Žukovska sendienu stāsts "Undīne". Sveicam aktrisi Ilzi Rūdolfu dzimšanas dienā!

Sveicam aktrisi Ilzi Rūdolfu dzimšanas dienā! Vasilija Žukovska sendienu stāsta "Undīne" dramatizējums, kuru veidojis Andrejs Migla. Režisors Didzis Cauka. Piedalās: Kārlis Auškāps, Ilze Rūdolfa, Uldis Pūcītis, Jānis Paukštello, Miervaldis Ozoliņš, Gunta Grīva un Kaspars Pūce. 1989. gada ieraksts trīs daļās.

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Latvijas mākslas klasiķiem veltītajā sērijā izdota grāmata par mākslinieku Jēkabu Bīni
Iznācis dzejnieces Amandas Aizpurietes krājums "Pirms izvākšanās"

Kā personīgās intereses par mākslinieku Jēkabu Bīni pārtapa grāmatā un arī izstādē- Kultūras Rondo studijā pārrunāsim ar mākslas vēsturnieci, grāmatas autori Agitu Gritāni.

 

 

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Režisors Māris Martinsons gatavojas uzņemt filmu par pirmajiem dziedāšanas svētkiem

Māris Martinsons pēc izglītības ir teātra režisors, viens no mūzikas video klipu pamatlicējiem Latvijā. Šobrīd režisors gatavojas filmēšanas procesa uzsākšanai filmai, ko viņš pats to ir nodēvējis par mūža darbu - vēsturiskai filmai „Zeme, kas dzied”.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Vecākiem atņem aprūpes tiesības: Palīdzība bērnam un cilvēkam, kas par viņu rūpējas

Raidījums dokumentāla stāsta ietvaros pēta, kas notiek ar bērnu, kura vecāki zaudē aprūpes tiesības un vienīgais cilvēks, kas var par viņu parūpēties ir bērna vecvecmāmiņa. Kāda ir palīdzības sistēma šādam likteņa nelutinātam bērnam un vienīgajai personai, kas ģimenes ietvaros varētu par viņu rūpēties.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

LNSO aicina iz Baltijas simfoniskā festivāla koncertiem

Bet šovakar, 28.oktobrī, un arī 30.okotbrī varēsim klausīties Baltijas simfoniskā festivāla koncertus. Kopā muzicēs kameransamblis “Tempus Balticus”. Par piektā Baltijas simfoniskā festivāla koncertiem stāsta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika