• Piektdiena, 2020. gada 25. septembris
  • Vārda diena: Rauls, Rodrigo
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Turpināsim ar tematu, kas skar bērnu namus un bāriņtiesas. Tajās vērojama liela kadru mainība. Turpretim, pusaudžus, kam jau tuvojas 18 gadu, no bērnu namiem neviens nepaņem. Ko darīt šādā situācijā, kas apgrūtina bērnu namu likvidēšanu? Kā tas ir Vidzemē, Alūksnes pusē? Noskaidrosim telefonsarunā ar laikraksta Alūksnes un Malienas ziņas galveno redaktori Līgu Vīksnu, mob. 26 47 00 54

Visas minētās problēmas ir novērojamas Alūksnē?

Ko iesaka pašvaldība?

Viesos:

Vīksna Līga
'Alūksnes un Malienas ziņas' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ints Dālderis: Mikronodokļa paaugstinājumam vajadzētu būt pakāpeniskam

Finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis intervijā Latvijas Radio 1, runājot par potenciālajām izmaiņām vairākos nodokļu režīmos atzina, ka, piemēram, mikronodoklis, kā norāda pārsvarā darba devēji, kropļo konkurenci, jo mikronodokļa režīmā strādājošie maksā mazākus sociālos nodokļus.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Šodien Ķīpsalā sāksies ikgadējie Grāmatu svētki. Līdz 1. Martam tur jau 23.reizi pulcēsies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, spēļu ražotāji, mazie un lielie lasītāji. Grāmatu svētkos piedalīsies arī uzņēmumi no ārvalstīm. Notiks semināri, prezentācijas, meistarklases, konkursi un spēles. Vienlaikus Ķīpsalā notiek arī izglītības izstāde Skola 2020. Līdz ar to, apmeklētāju pulks būs gana liels. Vairāk par Grāmatu svētkiem izstāstīs projekta vadītāja Sanita Blomniece.

29135170

Cik kupls ir dalībnieku pulks - cik daudz izdevniecības, vai tikai no LV vai arī citām valstīm? Kādas ir tendences - vai skaits palielinās/samazinās? Vai būs kādi īpašie pasākumi, tikšanās?

Vija Kilbloka no Zvaigzne ABC nesen Facebook rakstīja, ka viņus tomēr ļoti pierunāja, tādēļ viņu izdevniecība piedalās Grāmatu svētkos. Kādēļ nācās pierunāt? Kādi bija apsvērumi nepiedalīties?

Viesos:

Blomniece Sanita
Grāmatu svētku projektu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

"Satiktie" - fotogrāfa Ojāra Martinsona portretētie cilvēki

Meistarīgi mākslas darbi un vienlaicīgi ļoti interesantas sava laika liecības ir Ojāra Martinsona fotogrāfijas, kas apkopotas izstādē „Satiktie”. Izstādi atklās 28.februārī Ojāra Vācieša muzejā, un tajā būs skatāmi populāru mākslinieku portreti, kas savulaik tapuši žurnālam „Liesma”.

Portretos redzama gan fascinējoši skaistā Maija Tabaka savā darbnīcā, gan ekspresīvais Pēteris Pētersons savā grāmatām pārpildītajā dzīvoklī, gan šarmantais Harijs Liepiņš pie Raiņa pieminekļa Esplanādē un vēl daudzas citas leģendāras personības.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:26

Labrīt

Uģa Lībieša sagatavotais Eiropas notikumu apskats.

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Šajā nedēļas nogalē RTU Ķīpsalas peldbaseinā notiks Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā 50 metru baseinā. Tajā 8 u ārvalstu peldētāji cīnīsies arī par ceļazīmēm uz Vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā. Pieteikti 525 sportisti. Viens no titulētākajiem būs 17.gada Eiropas junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs 100m peldējumā uz muguras Tjerī Bollins. Bez labākajiem Latvijas peldētājiem, startēs arī atlēti no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Čehijas, Šveices un Islandes. Tematu turpina Inita Kresa Katkovska.

08:44

Labrīt

Jauniešu multimediālais kanāls Latvijas Radio 5 - pieci.lv izsludina pieteikšanos jaunajam DJ skolas iesaukumam. Studijā būs DJ skolas programmas vadītāja un pieci.lv multimediju projektu producente Monika Martinso.

Viesos:

Martinso Monika
DJ skolas programmas vadītāja un pieci.lv multimediju projektu producente

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Elektroniskās sistēmas arvien vairāk ienāk uzņēmumos. Tagad arī darba aizsardzības jomā

Ar katru gadu „papīru būšanas” sabiedriskajā un privātajā sektorā arvien vairāk pāriet digitālajā vidē. Piemēram, jaunu būvniecības ieceru iesniegšana tagad notiek elektroniski, bet grozījumi Darba likumā, no 1. jūlija ļaus ar darba aizsardzību saistīto procesu dokumentēšanai izmantot informāciju tehnoloģiju risinājumus. Cik gatavi esam jaunajai digitālajai pasaulei?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Ideālā padomju cilvēka koncepts turpina ietekmēt sabiedrību mūsdienās

Kāds bija Padomju Savienības ideālais pilsonis? Kā tas tika konstruēts un kā tiekšanās uz šo ideālo modeli ietekmēja zinātni? Un visbeidzot, kā ideālā padomju pilsoņa konstruēšana ietekmē sabiedrību mūsdienās?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Literārie procesi Kurzemē. Stāsta Guna Roze, Rolanda Bula un Jana Egle

Par literārajiem procesiem Kurzemē un kopīgo literātu apvienību stendu „Latvijas Grāmatu izstādē” Kultūras Rondo studijā saruna ar „Tukumu literātu apvienības” vadītāju rakstnieci Gunu Rozi un literāti Rolandu Bulu, bet liepājniekus raidījumā pārstāvēs rakstniece Jana Egle.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

"Putnu opera" piedzīvos jau 150. izrādi
Konkurss "Wind Stars 2020" Mārupes mūzikas un mākslas skolu pārvērtis par skudru pūzni

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes „Putnu opera” 29.februārī tiks rādīta jau 150.reizi. Bērnu operas ir rets žanrs ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, tāpēc jo lielāks prieks par „Putnu operas” garo skatuves mūžu. Tās pirmizrāde notika 2000.gada 22.decembrī. Pa šiem 20 gadiem opera piedzīvojusi vairākus atjauninājumus, pēdējo - 2015.gadā.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Inficēšanās ar vīrusu "Covid 19 fiksēta Lietuvā un Baltkrievijā,

Latvijas slimnīcas pirmos pacientus gaida ar stingri izstrādātu kārtību,

Pieaug spriedze Sīrijā. Idlibas provincē gaisa triecienā nogalināti 33 Turcijas karavīri,

Izraēla pirms vēlēšanām apstiprina ebreju apmetņu paplašināšanu okupētajās teritorijās,

No svētdienas laiks Latvijā atkal kļūs nedaudz siltāks!

12:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Žurnālisti par koronavīrusu draudiem, politiķu aktivitātēm pirms Rīgas domes vēlēšanām...

Šķiet, mediju jaunumu lenti arvien vairāk pārņem ziņas par koronavīrusa draudiem. Tas ir viens no tematiem, ko pārrunājam Krustpunktā, kad žurnālisti komentē nedēļas aktualitātes. Ir bijuši arī citi interesanti temati.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Galvenās vērtības - savstarpēja cieņa un uzticēšanās. Ciemos pie Oļševsku ģimenes Valgundē

Ģimenes studija dodas ciemos pie trīs bērnu vecākiem Agneses un Edvīna Oļševskiem

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Kādas perspektīves Latgales laukiem Eiropas Savienības politika paredz un kas jau padarīts reģionā, kur vērojama depopulācija un darbaspējīgo cilvēku emigrācija.

Viesos:

Grundulis Andris
Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks
Seļicka Anita
Latvijas Lauku forums izpilddirektore
Upenieks Aldis
bioloģiskās saimniecības Z/S Kārkliņi īpašnieks
Janovski Dace un Guntis
Labsajūtas kompleksa “Avotiņš” īpašnieki

15:06

Augstāk par zemi

Aldis Pūtelis monogrāfijā pēta latvisko dievu meklējumu ceļus vēsturē

Alda Pūteļa monogrāfija „Domas par latviešu mitoloģiju. Kā tika meklēts latviešu panteons” no jauna uzjunda interesi par 19. gadsimta vidū aktuālajiem latvisko dievu meklējumiem. Savs skatījums uz latvisko panteonu un tā vēlākās apšaubīšanas iemesliem ir literatūras pētniekam Ojāram Lāmam, kurš ilgus gadus pētījis ar eposa „Lāčplēsis” tapšanu saistītos jautājumus.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Dzīves ritmi mūzikā

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Ķīpsalā norisinās starptautiskā izglītības izstāde "Skola"

Līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2020", kurā varēs iepazīties ar jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām. Tāpat izstādē topošie vidusskolēni varēs paši izveidot savas mācību programmas izvēļu grozu.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Mūsdienās bibliotēkas sen jau vairs nav tikai grāmatu krātuves, bet tās ir arī savā ziņā vietējās kopienas izglītības, kultūras un informatīvais centrs. Tā, piemēram, Alūksnes bibliotēka nu jau trešo gadu rīko pasākumu ciklu "Savējie iedvesmo. Tās ir tikšanās ar savas puses cilvēkiem - uzņēmējiem, dažādu nozaru darbiniekiem, māksliniekiem, ar cilvēkiem, kuri savu darbu dara no sirds un ar savu personisko piemēru var iedvesmot arī citus. Vienā no šiem pasākumiem, kad alūksnieši tikās ar vietējiem uzņēmējiem šūšanas cehā "Linden pabija arī Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Kultūras afiša. Gundara Āboliņa režisētās Mārtiņa Zīverta viencēliena lugas "Meli meklē meli" lasījums, koncertzālē "Cēsis orķestris "Rīga un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe sniegs koncertprogrammu "Orķestris "Rīga. Zaļupe un kino mūzika, Ventspils koncertzāles "Latvija Mazajā zālē sestdien, uzstāsies amerikāņu perkusionists, komponists un mākslinieks Ilajs Kešlers

šī diena vēsturē

1926. gada 28. februārī dzimusi Svetlana Alilujeva - padomju diktatora Josifa Staļina meita, kas 1967.gadā aizbēga uz ASV

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Turcija nolēmusi atvērt "robežas vārtus" uz Eiropu. Turp dodas simtiem bēgļu

Turcijā simtiem imigrantu dodas uz pierobežas reģioniem ar Eiropu, jo varasiestādes nolēmušas "atvērt robežas vārtus" bēgļiem uz Eiropu, piektdien vēsta vietējie mediji. Cilvēku kustība sākusies pēc 33 Turcijas armijas karavīru bojāejas ceturtdien gaisa triecienā Idlibas provincē Sīrijas ziemeļrietumos, par kuru tiek vainoti Sīrijas bruņotie spēki.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

ALTUM turpmāk sadarbosies ar Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centru

Finanšu institūcija ALTUM noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centru (LLKC). Turpmāk konsultanti 26 reģionālajos birojos palīdzēs lauksaimniekiem sagatavot pieteikumus aizdevumu saņemšanai.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Koronavīrusa izsaukumos mediķi saņem arī draudus, paildzinās analīžu rezultātu gaidīšanas laiks

Pirmos inficēšanās gadījumus konstatē Lietuvā un Baltkrievijā

Latvijas slimnīcas pirmos jaunā vīrusa pacientus gaida ar stingri izstrādātu kārtību

Bijušā dzelzceļa vadītāja Magoņa lietā tiesā sāk debates

Saspīlējums Sīrijā rada bažas par jaunu migrācijas plūsmu uz Eiropu

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Alpīnists Kristaps Liepiņš jau 38 gadus iekaro pasaules kalnu virsotnes

Atkarība, kura ir interesanta, daudzveidīga un dinamiska. Tā veido aizraušanos, kura motivē, piedzīvo un brīnās par šo pasauli zem kājām. Aptuveni tā kalnos kāpšanu raksturo šī vakara viesis. Par 38 gadiem, kas aizvadīti, iekarojot dažādu kontinentu kalnu virsotnes, saruna ar alpīnistu, instruktoru un piedzīvojumu ekspertu Kristapu Liepiņu.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Elektroniskās sistēmas arvien vairāk ienāk uzņēmumos. Tagad arī darba aizsardzības jomā

Ar katru gadu „papīru būšanas” sabiedriskajā un privātajā sektorā arvien vairāk pāriet digitālajā vidē. Piemēram, jaunu būvniecības ieceru iesniegšana tagad notiek elektroniski, bet grozījumi Darba likumā, no 1. jūlija ļaus ar darba aizsardzību saistīto procesu dokumentēšanai izmantot informāciju tehnoloģiju risinājumus. Cik gatavi esam jaunajai digitālajai pasaulei?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par ganuzēnu, skopo saimnieku un zābaku. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Žurnālisti par koronavīrusu draudiem, politiķu aktivitātēm pirms Rīgas domes vēlēšanām...

Šķiet, mediju jaunumu lenti arvien vairāk pārņem ziņas par koronavīrusa draudiem. Tas ir viens no tematiem, ko pārrunājam Krustpunktā, kad žurnālisti komentē nedēļas aktualitātes. Ir bijuši arī citi interesanti temati.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Andra Kolberga detektīvkomēdija "Es ķeru-tu ķer-mēs ķeram"

Andra Kolberga detektīvkomēdijas Es ķeru-tu ķer-mēs ķeram radiolasījums. Režisors Jānis Vītoliņš. Piedalās Mudīte Šneidere, Svetlana Bless, Juris Lejaskalns, Imants Adermanis, Leons Krivāns, Pēteris Liepiņs, Uldis Vazdiks. 1989. gada ieraksts 2 daļās.

Lasīt vairāk

22:44

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Literārie procesi Kurzemē. Stāsta Guna Roze, Rolanda Bula un Jana Egle
"Putnu opera" piedzīvos jau 150. izrādi
Konkurss "Wind Stars 2020" Mārupes mūzikas un mākslas skolu pārvērtis par skudru pūzni

Par literārajiem procesiem Kurzemē un kopīgo literātu apvienību stendu „Latvijas Grāmatu izstādē” Kultūras Rondo studijā saruna ar „Tukumu literātu apvienības” vadītāju rakstnieci Gunu Rozi un literāti Rolandu Bulu, bet liepājniekus raidījumā pārstāvēs rakstniece Jana Egle.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Alpīnists Kristaps Liepiņš jau 38 gadus iekaro pasaules kalnu virsotnes

Atkarība, kura ir interesanta, daudzveidīga un dinamiska. Tā veido aizraušanos, kura motivē, piedzīvo un brīnās par šo pasauli zem kājām. Aptuveni tā kalnos kāpšanu raksturo šī vakara viesis. Par 38 gadiem, kas aizvadīti, iekarojot dažādu kontinentu kalnu virsotnes, saruna ar alpīnistu, instruktoru un piedzīvojumu ekspertu Kristapu Liepiņu.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

ATKĀRTOJUMS. Kādas perspektīves Latgales laukiem Eiropas Savienības politika paredz un kas jau padarīts reģionā, kur vērojama depopulācija un darbaspējīgo cilvēku emigrācija.

03:57

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Galvenās vērtības - savstarpēja cieņa un uzticēšanās. Ciemos pie Oļševsku ģimenes Valgundē

Ģimenes studija dodas ciemos pie trīs bērnu vecākiem Agneses un Edvīna Oļševskiem

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Ideālā padomju cilvēka koncepts turpina ietekmēt sabiedrību mūsdienās

Kāds bija Padomju Savienības ideālais pilsonis? Kā tas tika konstruēts un kā tiekšanās uz šo ideālo modeli ietekmēja zinātni? Un visbeidzot, kā ideālā padomju pilsoņa konstruēšana ietekmē sabiedrību mūsdienās?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika