• Svētdiena, 2020. gada 29. novembris
  • Vārda diena: Ignats, Virgīnija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Sandis Ģirģens: Pirms lemt par ārkārtas situācijas ieviešanu, ministri uzklausīs ekspertus

Valdība un Krīzes vadības padome 3.novembrī spriedīs par pasākumiem Covid-19 izplatības Latvijā ierobežosanai. Šobrīd vēl nav skaidrs, vai valdība lems par atkārtotas ārkārtas situācijas ieviešanu valstī. Kā intervijā Latvijas Radio norādīja Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, ministri vēlas vēl uzklausīt ekspertu viedokļus un tad pieņemt lēmumu.

Vada:

Lauris Zvejnieks
Aiga Pelane

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Valdība lems par ārkārtas situācijas atjaunošanu.

Viesos:

Ģirģens Sandis
Iekšlietu ministrs

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

"Ornamentu kosmoss" Latvijas dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka izstādē

Viņu dēvē par Latvijas dizaina un lietišķās mākslas pamatlicēju. Rozentāla, Purvīša, Valtera laikabiedrs; mākslinieks ar savu, nesajaucamu rokrakstu – Jūlijs Madernieks. Viņa 150. gadadienā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs cēlis gaismā mākslinieka daudzveidīgo mantojumu – interjera dizainu, mēbeles, grāmatu dizainu, tapešu rakstus, burtu veidolu un vēl, un vēl. Muzejā cer, ka bagātīgā izstāde rosinās jaunu intereses vilni par Madernieku un viņa stilu jaunajā paaudzē, līdzīgi kā pirms gadiem desmit notika ar viņa skolnieku Ansi Cīruli.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Baidens vai Tramps. Diametrāli pretējos uzskatos ir arī daudzi Amerikas latvieši

Ir pienākusi ASV prezidenta vēlēšanu diena. Šoreiz daudzviet Amerikā ir gaidāma sen neredzēta vai pat rekordliela vēlētāju aktivitāte. To apliecina iepriekšējās balsošanas dati. Iespējams, tas ir skaidrojams ar krasi atšķirīgiem viedokļiem, kas sabiedrībā valda par līdzšinējā prezidenta Donalda Trampa un viņa oponenta Džo Baidena piemērotību valsts vadītāja krēslam.

Diametrāli pretējos uzskatos ir arī daudzi Amerikas latvieši. Tādēļ Latvijas Radio korespondents Artjoms Konohovs tikās ar vairākiem Floridā dzīvojošajiem diasporas pārstāvjiem, lai saprastu viņu argumentus par labu vienam vai otram kandidātam.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Makšķernieki aicina aizliegt rūpniecisko zveju Burnieku ezerā.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Uzkrājumi: Pirms sākt ieguldīt finanšu tirgos, svarīgi izveidot drošības spilvenu

Lai gan aptaujas, kas veiktas pirms pandēmijas laika, rāda, ka naudas uzkrājumus veido vismaz puse Latvijas iedzīvotāju, lielākā daļā gadījumu to apjoms nepārsniedz vienas mēnešalgas lielumu. Tas, protams, ir labāk nekā nekas, bet kādas ir iespējas šo drošības spilvenu palielināt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Kas vieno cilvēkus, kuri ilgi dzīvo, - kā šūnu līmenī, tā ikdienas paradumos?

Kas vieno cilvēkus, kuri ilgi dzīvo - kā šūnu līmenī, tā ikdienas paradumos? Palielinoties cilvēka dzīves ilgumam, arī pētnieki daudz vairāk uzmanības pievērsuši dažādām ar novecošanos saistītām problēmām. Vai, pētot vairāk šīs slimības, esam vairāk pietuvojušies ilga mūža noslēpumam, vai tieši otrādi - nezināmā ir aizvien vairāk?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Filmizrāde "Kino un mēs". Stāsta režisors Matīss Kaža

Par filmizrādi “Kino un mēs”, kas vienlaikus iezīmē mūsdienīgas kino formas pieteikumu, kurā apvienoti teātra un kino elementi saruna ar režisoru Matīsu Kažu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Skārienjūtīgā valoda: jauno vārdu ienākšana valodā
Rēzeknē režisors Mārtiņš Eihe iestudējis izrādi "Pērs Gints. Dzīves fikcija"

Sadaļā "Skārienjūtīgā valoda" turpinām runāt par jaunvārdiem un iemesliem, kāpēc tie ne vienmēr tik viegli ieguļas aktuālajā latviešu valodas lietojumā. Ieklausāmies gan valodas speciālistes Dites Liepas novērojumos, gan uzrunājam valodas lietotājus.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Diplomātiskās pusdienas

ASV: Valsts divpartiju sistēma, vēlēšanu sistēma un federālās sistēmas darbība

Amerikas Savienotajās Valstīs tieši šodien, 3.novembrī, notiek ASV prezidenta vēlēšanas. Šī ir izšķirošā vēlēšanu diena. Šoreiz vēlamies runāt par vairākām lietām – par ASV divpartiju sistēmas īpatnībām, par vēlēšanu sistēmu un to, kā federālā sistēma vispār darbojas.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 3. novembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Budžets 2021: Vai projekts un to pavadošie likumprojekti ir vēl jāuzlabo

Saeimā uz otro lasījumu tiek gatavots nākamā gada budžeta projekts un lai arī valdības koalīcijas pārstāvji to ir saukuši gan par atlabšanas un cilvēcības budžetu, tomēr to pavadošās nodokļu izmaiņas ir izpelnījušās daudz kritikas. Vai budžeta projekts un to pavadošie likumprojekti ir vēl jāuzlabo?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Bērna svars dzimstot: vai pēdējos gados pasaulē nāk lielāki bērni

Klausītājas rosināts temats: kāds ir normāls bērna dzimšanas svars, vai taisnība, ka pēdējos gados dzimst lielāki bērni un kāpēc tas tā. Kā liels bērna svars ietekmē dzemdību gaitu un arī vēlāk bērna attīstību?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Ilze Kupča Mārupē cep kūkas un veido kūku muzeju

Ciemojamies pie Ilzes Kupčas Mārupes novadā. Ilze pēc izglītības ir juriste, bet pēc pirmā dēla piedzimšanas sāka cept kūkas. Jau 13 gadus viņa ir mājražotāja un izveidojusi savu uzņēmumu "Dabas saldumu maģija". Ilze cep 25 veidu kūkas, bet vispopulārākā joprojām ir lauku kūka ar biskvītu.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Reiz radio...

Latvijas Radio - 95. Atskatāmies uz skanīgiem un vēsturiskiem pieturas punktiem

Savā 95.dzimšanas dienā redzam, ka šīs radio pamatfunkcijas nav mainījušās kopš tā dibināšanas, tajā pašā laikā radio mainās, aug, veidojas. Raidījumā atskatāmies uz šiem 95 gadiem – skanīgiem un vēsturiskiem pieturas punktiem Latvijas Radio skanēšanas ceļā.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Burtniekos diskutē par rūpnieciskās zvejas aizliegšanu Burtnieku ezerā

3. novembrī Burtnieku kultūras centrā norisinājās konference "Burtnieks 2022", kuras laikā diskutēja par rūpnieciskās zvejas nākotni Burtnieku ezerā.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Kaspars Bērziņš un Aija Zariņa Pārgaujas novada Stalbes pagasta Mūrniekos pagājušā gada pavasarī sāka no koka gatavot balansa dēļus. Jaunieši jau veiksmīgi piedalījušies Pārgaujas pašvaldības grantu konkursā un tikuši pie finansiāla atbalsta, kā arī darbojas Valmieras biznesa inkubatorā. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša.

Nākamnedēļ sāksies Nacionālais kinofestivāls "Lielais Kristaps", bet jau šovakar sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un LTV Kultūras redakcijas Facebook labā norisināsies kino profesionāļu diskusija par kādu sasāpējušu tēmu saistībā ar šo festivālu. Kādu -to pastāstīs Toms Treibergs.

Šī diena vēsturē

Bērnībā kā daudzi mani vienaudži arī es kolekcionēju pastmarkas. Par nopietnu hobiju tas tā arī nekļuva, taču atceros, ka mūsu - nepieredzējušo un ne sevišķi nopietno kolekcionāru aprindās - dažas pastmarkas bija sevišķi prestižās. Tam nebija sakara ar šo marku filatēlisko vērtību, bet gan drīzāk ar tēmu. Un visai augstu šajā neoficiālajā topā bija padomju un citu sociālisma zemju pastmarkas ar padomju suņiem kosmonautiem. Šķiet, ka arī manā kolekcijā bija marka ar visuma tālēs traucošu raķeti un šuneli noļukušām ausīm. Šis šunelis bija slavenā Laika - nenoteiktas izcelsmes kucīte, kuru padomju kosmosa kuģis "Sputņik 2 aizrāva kosmosā 1957. gada 3. novembrī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Bioloģisko atkritumu šķirošana Latvijā: no 2021. vai 2023. gada
Sabiedrības vides apziņa par atkritumu neatstāšanu dabā ir krietni uzlabojusies

Saeimas deputāti Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēdē vērtē, vai Latvijā varētu šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus jau no 2021.gada.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Modes mākslinieki: Covid laiks prasa jostas savilkšanu un drosmi darboties radoši

Covid-19 modi nav atcēlis un arī šajā rudenī par spīti plašajiem pulcēšanās ierobežojumiem norisinājās gan ikgadējā Latvijas modes gada balvas pasniegšana, gan Rīgas modes nedēļa. Tomēr šie modes svētki ir vien aisberga redzamā daļa un aiz tās slēpjas modes industrijas pārstāvju ikdiena. Latvijas Radio uzrunātie dizaineri atzīst, ka šis krīzes laiks prasa ne vien jostas savilkšanu, bet arī drosmi un spēju darboties radoši. Interesējamies, kā krīzi pārdzīvo un savā labā izmanto Latvijas modes industrijas pārstāvji un vai Covid-19 laiks ietekmējis modes tendences pasaulē.

 

Vada:

Linda Zalāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Amerikas savienotajās valstīs notiek prezidenta vēlēšanas

Turpina lemt par papildus pasākumiem Covid-19 ierobežošanai

Nelielo slimnīcu iespējas pildīt visus Covid krīzes diktētos noteikumus atšķiras.

Aizliedz elektroenerģiju importēt no Baltkrievijas uz Latviju arī tranzītā caur Krieviju.

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Diplomātiskās pusdienas

ASV: Valsts divpartiju sistēma, vēlēšanu sistēma un federālās sistēmas darbība

Amerikas Savienotajās Valstīs tieši šodien, 3.novembrī, notiek ASV prezidenta vēlēšanas. Šī ir izšķirošā vēlēšanu diena. Šoreiz vēlamies runāt par vairākām lietām – par ASV divpartiju sistēmas īpatnībām, par vēlēšanu sistēmu un to, kā federālā sistēma vispār darbojas.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Gleznotāja Ildze Ose. Cilvēks, kurš seko saviem sapņiem

Iedvesmā starp Šveici un Latviju - šis bijis jaunas mākslinieces darba un dzīves ceļš. Nu tas piestājis atkal Latvijā, lai izrādītu ceļā izdarītos darbus. Mūsu viešņa – cilvēks, kurš ne tikai redz, bet arī seko saviem sapņiem – māksliniece Ildze Ose.

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Uzkrājumi: Pirms sākt ieguldīt finanšu tirgos, svarīgi izveidot drošības spilvenu

Lai gan aptaujas, kas veiktas pirms pandēmijas laika, rāda, ka naudas uzkrājumus veido vismaz puse Latvijas iedzīvotāju, lielākā daļā gadījumu to apjoms nepārsniedz vienas mēnešalgas lielumu. Tas, protams, ir labāk nekā nekas, bet kādas ir iespējas šo drošības spilvenu palielināt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kā mēnestiņš draugus meklēja . Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Budžets 2021: Vai projekts un to pavadošie likumprojekti ir vēl jāuzlabo

Saeimā uz otro lasījumu tiek gatavots nākamā gada budžeta projekts un lai arī valdības koalīcijas pārstāvji to ir saukuši gan par atlabšanas un cilvēcības budžetu, tomēr to pavadošās nodokļu izmaiņas ir izpelnījušās daudz kritikas. Vai budžeta projekts un to pavadošie likumprojekti ir vēl jāuzlabo?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jāņa Jurkāna luga "Oāze"

Jāņa Jurkāna luga Oāze. Lomās: Uldis Dumpis, Marina Janaus, Māris Andersons, Aīda Ozoliņa, Tālivaldis Āboliņš, Rasma Garne, Romualds Ancāns, Jānis Skanis, Indra Burkovska, Viktors Čestnovs, Ilze Rūdolfa, Voldemārs Šoriņš, Jānis Paukštello, Kaspars Pūce. Režisore Irēna Cērmane. 1990. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:52

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

ASV: Valsts divpartiju sistēma, vēlēšanu sistēma un federālās sistēmas darbība

Amerikas Savienotajās Valstīs tieši šodien, 3.novembrī, notiek ASV prezidenta vēlēšanas. Šī ir izšķirošā vēlēšanu diena. Šoreiz vēlamies runāt par vairākām lietām – par ASV divpartiju sistēmas īpatnībām, par vēlēšanu sistēmu un to, kā federālā sistēma vispār darbojas.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Filmizrāde "Kino un mēs". Stāsta režisors Matīss Kaža
Skārienjūtīgā valoda: jauno vārdu ienākšana valodā
Rēzeknē režisors Mārtiņš Eihe iestudējis izrādi "Pērs Gints. Dzīves fikcija"

Par filmizrādi “Kino un mēs”, kas vienlaikus iezīmē mūsdienīgas kino formas pieteikumu, kurā apvienoti teātra un kino elementi saruna ar režisoru Matīsu Kažu.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Gleznotāja Ildze Ose. Cilvēks, kurš seko saviem sapņiem

Iedvesmā starp Šveici un Latviju - šis bijis jaunas mākslinieces darba un dzīves ceļš. Nu tas piestājis atkal Latvijā, lai izrādītu ceļā izdarītos darbus. Mūsu viešņa – cilvēks, kurš ne tikai redz, bet arī seko saviem sapņiem – māksliniece Ildze Ose.

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Bērna svars dzimstot: vai pēdējos gados pasaulē nāk lielāki bērni

Klausītājas rosināts temats: kāds ir normāls bērna dzimšanas svars, vai taisnība, ka pēdējos gados dzimst lielāki bērni un kāpēc tas tā. Kā liels bērna svars ietekmē dzemdību gaitu un arī vēlāk bērna attīstību?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Kas vieno cilvēkus, kuri ilgi dzīvo, - kā šūnu līmenī, tā ikdienas paradumos?

Kas vieno cilvēkus, kuri ilgi dzīvo - kā šūnu līmenī, tā ikdienas paradumos? Palielinoties cilvēka dzīves ilgumam, arī pētnieki daudz vairāk uzmanības pievērsuši dažādām ar novecošanos saistītām problēmām. Vai, pētot vairāk šīs slimības, esam vairāk pietuvojušies ilga mūža noslēpumam, vai tieši otrādi - nezināmā ir aizvien vairāk?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika