• Trešdiena, 2020. gada 3. jūnijs
  • Vārda diena: Ineta, Inta, Intra
  • Rīgā +11.1°C, Z vējš 0.4m/s, 759mm Hg, 58%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas Basketbola savienībai kopš šīs nedēļas sākuma ir jauns vadītājs - bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kaut gan viņu amatā ievēlēja jau 21. janvārī, iepriekšējais prezidents Valdis Voins savas pilnvaras nolika pirmdien. Jaunā prezidenta viens no aktuālākajiem darbiem ir valdes izveide, lai tā varētu izraudzīties jauno ģenerālsekretāru. Vairāk par aktuālajām pārmaiņām Latvijas Basketbola savienībā klausieties Mārtiņa Kļavenieka sagatavotajā ierakstā!

**

Atmiņas un koncentrēšanās spēju trenēšana, redzesloka un vārdu krājuma paplašināšana, intelektuālā un emocionālā izaugsme - šie ir tikai daži no argumentiem, kurus pedagogi min par labu lasīšanai. Bet kā šobrīd, kad skolēniem saistošāks ir telefons un internets, veicināt grāmatu lasīšanu? Un kā panākt, lai jauniešu vidū tas būtu arī populāri un stilīgi? Un vai, piemēram, dzeju var iepazīt ar viedierīču palīdzību? Tieši tāds piedāvājums skolu jauniešiem šobrīd ir kultūras centrā "Siguldas devons. Te esošās piecas Dzejas teltis ir viens no pirmajiem soļiem novadā, īstenojot aktivitāti "Sigulda lasa. Par lasīšanas popularizēšanu Siguldas novadā, plašāk Vidzemes korespondentes Guntas Matisones ierakstā.

**

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Zanda Kalniņa-Lukaševica vērtē Latvijās un Lielbritānijas turpmāko sadarbību pēc "Brexit"

Līdz šim neviens brīvās tirdzniecības līgums nav noslēgts gada laikā, tāpēc tas ir liels izaicinājums, lai šādu līgumu ar Lielbritāniju (pēc tās šīs dienas izstāšanās no Eiropas Savienības) izdotos noslēgt. Mēs esam ieinteresēti, lai tas būtu plašs un aptverošs tirdzniecības līgums, Latvijas Radio sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Jauni un radoši cilvēki Liepājā apvienojušies "Mikropolē"

"Mikropole" – interaktīvās traģikomēdijas, šādi Liepājā sociālajos tīklos sevi pieteikusi radošu cilvēku komanda. Tās kodolu veido Liepājas Universitāte rakstniecības un kultūras vadības studenti, topošie aktieri un jauno mēdiju mākslinieki.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

Nedēļas notikumu apskats un intervija ar Lielbritānijas vēstnieku Latvijā Kītu Šenonu

08:24

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Latvijas Basketbola savienībai kopš šīs nedēļas sākuma ir jauns vadītājs - bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kaut gan viņu amatā ievēlēja jau 21. janvārī, iepriekšējais prezidents Valdis Voins savas pilnvaras nolika pirmdien. Jaunā prezidenta viens no aktuālākajiem darbiem ir valdes izveide, lai tā varētu izraudzīties jauno ģenerālsekretāru. Vairāk par aktuālajām pārmaiņām Latvijas Basketbola savienībā klausieties Mārtiņa Kļavenieka sagatavotajā ierakstā.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Apceļo dzimto zemi! Iepazīstinām ar tūrisma piedāvājumiem izstādē "Balttour 2020"

Izklausās neticami, bet ari šogad, apceļojot dzimto zemi, mēs Latviju varam atklāt no jauna. Tiešraidē no ikgadējās starptautiskās tūrisma izstādes-gadatirgus „Balttour 2020” iztaujāsim pašmāju tūrisma profesionāļus par jauniem un labi aizmirstiem maršrutiem un galamērķiem, kas atrodas tepat Latvijā, kā arī ārpus mūsu valsts robežām.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis: Ko esam uzzinājuši par vikingiem Latvijā

Latvija nule kā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam izvirzījusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Līdz ar to ir noslēdzies 10 gadus ilgs arheoloģiskās izpētes un vērtību apzināšanas darbs, lai nomināciju varētu sagatavot un pamatot, ar ko Grobiņa unikāla pasaulē. Ko tad esam uzzinājuši par vikingiem Latvijā un ar ko Grobiņas arheoloģiskais ansamblis unikāls pasaulē?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

"Džemma Skulme. Saruna ar laiku". "Džemma Skulme. Viņas glezniecība"

"Džemma Skulme. Saruna ar laiku". "Džemma Skulme. Viņas glezniecība". Par gleznotājas sadarbību ar jaunajiem, krāsas atklājumiem un „Vēstures piezīmēm” saruna ar izstāžu kuratori Ingu Šteimani un mūziķi un komponistu Jāni Šipkēvicu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Laikmetīgās dejas izrādes janvārī

Latvijas dejas informācijas centra notikumu kalendārā dejas izrāžu ir daudz, ieskaitot baletu, tautisko deju koncertus un laikmetīgās dejas izrādes. Uzmanību pievēršam laikmetīgās dejas izrādēm, kas rādītas janvārī.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Valsts policija līdz rītam veikusi kratīšanu "Rīgas namu pārvaldniekā, domes vadība aizdomās par korupciju iepriekš lūgusi KNAB palīdzību,

Šodien Lielbritānija pamet Eiropas Savienību,

Pasaules Veselības organizācija izsludina starptautisku ārkārtas situāciju saistībā ar vīrusa uzliesmojumu Ķīnā,

Pēc siltām un lietainām brīvdienām gaidāms neliels sals!

12:30

Krustpunktā

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani

Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Žurnālisti par netīrajiem miljoniem, Rīgas domes budžetu un citām aktualitātēm

Nedēļas aktualitātes vērtē žurnālisti.

Vada:

Aidis Tomsons
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Jefremovu ģimenes ikdiena: savstarpēja palīdzība un atbalsts

Inga un Jānis Jefremovi pirms pāris gadiem nolēma pārcelties no Jelgavas uz Kandavu. Kā rit piecu bērnu ģimenes ikdiena Vītoliņu mājās un kāpēc Jefremovi palīdz viens otram un atbalsta cits citu.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Topošais sabiedrisko mediju likums un diskusijas par latgaliešu valodas iekļaušanu tajā ar konkrētu procentuālu apjomu.

Viesos:

Kaimiņš Artuss
13.Saeimas deputāts (KPV LV), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija
Dika-Bokmeldere Sanita
Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos
Bitāns Agris
zvērināts advokāts, aktīvs latgaliešu valodas aizstāvis

15:06

Augstāk par zemi

Dzejniece Inga Pizāne - vārdu burve, ar savu valodas, tēlu, pieredzes pasauli

Iznācis jaunās paaudzes dzejnieces Ingas Pizānes jau otrais dzejoļu krājums „Siena, ko nosiltināt.” Inga Pizāne mērķtiecīgi pilnveido savas rakstīšanas prasmes, beigusi Literāro akadēmiju, piedalījusies dzejas festivālos ASV, Eiropā. Raksta arī prozu, izmēģinājusi roku dramaturģijā un atdzejā. No kā dzimst viņas dzeja?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Dzīves ritmi mūzikā

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Turpmāk veterinārārsti informēs PVD par neatbilstošu mājdzīvnieku aprūpi

Turpmāk veterinārārsti ziņos Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) par dzīvnieku īpašniekiem, kuri nenodrošinās veterinārmedicīnisko aprūpi dzīvnieku smagas saslimšanas gadījumos, informē Latvijas Veterinārārstu biedrība.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Šo gadu ar jaunām ierosmēm un lēmumiem, kas veicinātu apkārtējai videi un cilvēkam draudzīgu saimniekošanu, sācis Siguldas novads, bet būtībā tas ir secīgs turpinājums jau desmit gadus īstenotajām aktivitātēm. Tā, piemēram, no šī gada kultūras un dažādos sabiedriskos pasākumos vairs nevar izmantot plastmasas vienreizējās lietošanas traukus, savukārt, lai novada saimniecībās veicinātu bioloģisko saimniekošanu, ir ieviestas būtiskas nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Vairāk par Siguldas novada Zaļās domāšanas stratēģiju interesējās Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Kultūras afiša

Lielajā Ģildē šovakar koncerts, kurā skanēs Gustava Mālera dziesmas no cikla "Zēna brīnumrags", digitālajā vietnē "Opera Vision" būs skatāms Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" ieraksts un Vidzemes koncertzālē Cēsis uzstāsies čelliste un dziedātāja Ajanna Vitera Džonsone ar grupu

Šī diena vēsturē

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Latvijas IKP provizoriskais pieaugums ceturtajā ceturksnī - 1,1%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pērn ceturtajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 1,1%, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Aizvadīts jau ceturtais Latvijas izcilo uzņēmumu inovāciju forums

30.janvārī Rīgā notika Latvijas izcilo uzņēmumu inovāciju forums. Lielos valsts uzņēmumus bieži dēvējam par konservatīviem, lēniem un smagnējiem. Lai šos stereotipus lauztu, pirms diviem gadiem satikās četru valsts kapitālsabiedrību pārstāvji, lai dalītos pieredzē, mācītos, veidotu kopīgus projektus un gala rezultātā stiprinātu inovāciju ekosistēmu Latvijā.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

No Rīgas namu pārvaldnieka izkrāpti, iespējams, vairāki miljoni eiro, ir divi aizturētie

Latvijā līdz šim nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu

Jau no sestdienas Lielbritānija vairs nebūs Eiropas Savienības sastāvā.

Latgales pašvaldības atzīst, ka ar novadu kartes pārzīmēšanu ir par maz. Pašvaldībām vairāk rūp autoceļi un uzņēmējdarbība

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Krustpunktā

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani

Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Pianists Gints Žilinskis aizrauj jautrā "boogie-woogie" dejā

Kamēr blūzs tradicionāli izsaka dažādas emocijas, boogie-woogie aizrauj tevi jautrā dejā. Monopols šovakar tiekas ar latvieti, kas teju vai ielien aframerikāņu simts gadu senajā muzicēšanas stilā. Mūsu viesis - pianists Gints Žilinskis.

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Apceļo dzimto zemi! Iepazīstinām ar tūrisma piedāvājumiem izstādē "Balttour 2020"

Izklausās neticami, bet ari šogad, apceļojot dzimto zemi, mēs Latviju varam atklāt no jauna. Tiešraidē no ikgadējās starptautiskās tūrisma izstādes-gadatirgus „Balttour 2020” iztaujāsim pašmāju tūrisma profesionāļus par jauniem un labi aizmirstiem maršrutiem un galamērķiem, kas atrodas tepat Latvijā, kā arī ārpus mūsu valsts robežām.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Zaķēns Lapkritītis ziemā. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Žurnālisti par netīrajiem miljoniem, Rīgas domes budžetu un citām aktualitātēm

Nedēļas aktualitātes vērtē žurnālisti.

Vada:

Aidis Tomsons
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jānis Klīdzējs "Kāpēc tu tik maz smejies?"

Jāņa Klīdzēja stāsta "Kāpēc tu tik maz smejies?" dramatizējums. Piedalās : Vija Artmane, Anita Grūbe, Andrejs Žagars un Ivars Elerts. Stāstu dramatizējis Reinis Ādmīdiņš. Režisors Didzis Cauka. 1992. gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:52

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani

Brīvais mikrofons ar ārstu Uģi Gruntmani.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

"Džemma Skulme. Saruna ar laiku". "Džemma Skulme. Viņas glezniecība"
Laikmetīgās dejas izrādes janvārī

"Džemma Skulme. Saruna ar laiku". "Džemma Skulme. Viņas glezniecība". Par gleznotājas sadarbību ar jaunajiem, krāsas atklājumiem un „Vēstures piezīmēm” saruna ar izstāžu kuratori Ingu Šteimani un mūziķi un komponistu Jāni Šipkēvicu.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Pianists Gints Žilinskis aizrauj jautrā "boogie-woogie" dejā

Kamēr blūzs tradicionāli izsaka dažādas emocijas, boogie-woogie aizrauj tevi jautrā dejā. Monopols šovakar tiekas ar latvieti, kas teju vai ielien aframerikāņu simts gadu senajā muzicēšanas stilā. Mūsu viesis - pianists Gints Žilinskis.

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

ATKĀRTOJUMS. Topošais sabiedrisko mediju likums un latgaliešu valoda

03:57

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Jefremovu ģimenes ikdiena: savstarpēja palīdzība un atbalsts

Inga un Jānis Jefremovi pirms pāris gadiem nolēma pārcelties no Jelgavas uz Kandavu. Kā rit piecu bērnu ģimenes ikdiena Vītoliņu mājās un kāpēc Jefremovi palīdz viens otram un atbalsta cits citu.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis: Ko esam uzzinājuši par vikingiem Latvijā

Latvija nule kā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam izvirzījusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Līdz ar to ir noslēdzies 10 gadus ilgs arheoloģiskās izpētes un vērtību apzināšanas darbs, lai nomināciju varētu sagatavot un pamatot, ar ko Grobiņa unikāla pasaulē. Ko tad esam uzzinājuši par vikingiem Latvijā un ar ko Grobiņas arheoloģiskais ansamblis unikāls pasaulē?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika