• Ceturtdiena, 2020. gada 4. jūnijs
  • Vārda diena: Sindija, Sintija, Elfrīda
  • Rīgā +12.8°C, - vējš 0m/s, 752mm Hg, 78%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Šajos ārkārtas situācijas apstākļos vairākas sabiedriskās ēdināšanas vietas spiestas uz laiku pārtraukt savu darbu. Tā tas ir arī reģionos, lai gan ir, protams, ēstuves, kas vēl ir atvērtas. Gatavošana mājās šobrīd daudziem rit pilnā sparā un nereti arī lielos apjomos, jo jāspēj nodrošināt maltīti bērniem, kas parasti ēda pusdienas skolā. Tās ir arī izmaksas un resursi. Bet ir pašvaldības, kas palīdz tiem iedzīvotājiem, kam tas nepieciešams. Par to, kā ir Valkas un Smiltenes pusē, mums izstāstīs laikraksta Ziemeļlatvija redaktore Inguna Johansone.

Viesos:

Johansone Inguna
Laikraksta 'Ziemeļlatvija' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Jānis Sārts: Par Covid 19 izplatās arī mērķēta dezinformācija

Viltus ziņu izplatība ir ļoti liela visā pasaulē un par Covid 19 izplatās arī mērķēta dezinformācija, kas galvenokārt nāk no Krievijas un Ķīnas, intervijā Latvijas Radio sacīja NATO izcilības centra direktors Jānis Sārts, gan piebilstot, ka pēdējā nedēļā Krievijas dezinformācijas apjomi ir samazinājušies, kamēr Ķīnas – pieauguši.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Gaidot Lieldienas, garīdznieki aicina uz pārdomām par to, kā raudzīties uz šī brīža sarežģīto situāciju. Šorīt dzirdēsim luterāņu mācītāju Kristu Kalniņu. Viņš uzskata, ka šobrīd mums ir dāvāta vienreizēja iespēja beidzot norimt, palikt klusumā un nopietni pārdomāt, ko priekš mums katra nozīmē neparastā vēsts par Kristus Augšāmcelšanos. Mācītājam pašam šogad paliks 50 gadu, tādēļ viņš pēdējā laikā daudz domājis gan par savu dzīvi, gan to, kas viņu sagaida pēc tās. Šīs pārdomas ne vienmēr bijušas pacilājošas un iedrošinošas, līdz Dievs viņam dāvājis ļoti skaistu garīgu pieredzi, ar kuru viņš šorīt arī dalīsies ar radio klausītājiem.

Viesos:

Kalniņš Krists
Luterāņu mācītājs

07:44

Labrīt

Kalupes iedzīvotāji izveidojuši ekspozīciju par dzīvi pagājušajā gadsimtā

 Arī Latvijas mazajos pagastos kultūras dzīve nav apstājusies. Daugavpils novada Kalupes pagastā iedzīvotāji ir dalījušies ar savām senlietām - iepriekšējā gadsimta somām, kleitām, traukiem un dažādiem aksesuāriem, lai kopīgā ekspozīcijā parādītu to, kā ir dzīvojuši, kādas bijušas modes tradīcijas, ko sievietes ģērbušas un ko veikalos varējuši nopirkt.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Kā "Mikrofons" no "Amerikas balss" slāpētāja kļuva par tautas vienotāju
Populārā kultūra ir spēcīgs komunikācijas līdzeklis. Intervija ar Zani Radzobi

Ierakstu sērijā, kurā stāstām par mediju lomu ceļā uz brīvību,šoreiz stāsts par leģendāro Latvijas Radio raidījumu “Mikrofons”. Lai gan tas 1965.gadā tika veidots ar mērķi aizvilināt padomju klausītājus prom no “kaitnieciskās” raidstacijas “Amerikas balss”, laika gaitā tieši “Mikrofons” izrādījās tas, ap kuru tauta saliedējās.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

LTV programmu daļas direktore Rita Ruduša par Lieldienu programmu televīzijā.

Viesos:

Ruduša Rita
LTV programmu daļas direktore

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Ķīmiķe: Šobrīd nederēs parastie tīrīšanas līdzekļi. Vajadzīgi dezinfekcijas līdzekļi
Psihoterapeite: Ja nevaram iet uz sporta zāli, jāmeklē, ko varam likt vietā

Covid-19 pandēmijas laikā ik uz soļa mums atgādina par dezinfekciju un tīrīšanu, tostarp ir ieteikumi, kā mājās pagatavot tīrīšanas līdzekļus, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot kopā ar ķīmiķi un vides zinātņu doktori Janu Simanovsku pētām dezinfekcijas līdzekļu sastāvu, lietošanu un drošību.

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Ētiskās dilemmas robotikā. Arī latviski pieejams UNESCO ziņojums par robotikas ētiku

Roboti nešaubīgi ietekmē cilvēku uzvedību un rada izmaiņas sabiedrībā un kultūrā, liek diskutēt par problēmām, kas saistītas ar drošību, privātumu un privātuma robežām. Kādas ir ētiskās dilemmas robotikā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Atklājums Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles restaurācijā - gailis sēž 91,6 metru augstumā
Aizvadītais gads literatūrā. Vērtē Rudīte Kalpiņa, Terēze Rūdule un Skaidrīte Lasmane

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles restaurācija – šobrīd atjauno torņa smaili, kupolu un arī Rīgas senākais gailis gaida savu apzeltīšanu. 3. aprīlī to nocēla no 86 metrus augstās torņa smailes.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Dzejniece Ingmāra Balode savulaik Montas Kromas dzejoļus zinājusi pat no galvas

Dzejnieci un tulkotāju Ingmāru Balodi Montas Kromas dzejā sadzīviskā atklātība. Savulaik viņa Kromas dzejoļus zinājusi no galvas, bet šajā neparastajā dzejas pasaulē viņu ievedusi rakstniece un dzejniece Vizma Belševica.

“Mani Kromas dzejā ļoti pārsteidz tā sadzīviskā atklātība, tāds dienasgrāmatiskums, kurā vispār nav nekāda doma par kaut kādu redaktoru, vai ka tu sevi kaut kur pieturi, vai iegrožo, bet, piemēram, kaut vai par šo satikto gleznotāju uz ielas un par lietussargu, un par to, ka tā ir tāda sadzīve, kas pēkšņi top par to dzejas telpu,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” stāsta Ingmāra Balode.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Darba tiesību aizsargi aicina nebaidīties un ziņot par darba tiesību pārkāpumiem korona-vīrusa krīzes laikā,

78-i miljoni iztērēti ātrgaitas internetam, kuru dārdzības dēļ lieto maz,

Ar dezinformēšanu šobrīd visaktīvāk nodarbojas Ķīna un Krievija,

Igaunijas valdībā domstarpības par Covid-19 izraisīto ekonomisko problēmu risināšanu,

Neapmierināts ar Eiropas Savienības reakciju uz korona-krīzi, no amata atkāpies Eiropas Pētniecības padomes vadītājs!

12:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Ilga Šuplinska: Attālinātais mācību process notiek gana veiksmīgi

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu slēgtas skolas un skolēni mācās attālināti. Kā tas ietekmēs mācību gada noslēgumu, eksāmenu rīkošanu un stāšanos augstskolās? Par to Krustpunktā izvaicājam izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Izmaiņas interešu izglītībā un privāto bērnudārzu darbībā ārkārtas situācijas laikā

Interesējamies, kāda ir situācija interešu izglītībā, vai un kā turpinās nodarbības un kāda ir to apmaksas kārtība. Tāpat arī skaidrojam, cik lielā mērā šobrīd ir saglabāta maksa par vietu privātajās pirmsskolas izgltībās iestādēs.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Nepārtrauktība. Latvijas ārlietu dienestam 100

Konsulārā dienesta darbība pagātnē un šodien. Stāsta Guna Japiņa

Vēstījumā par Latvijas ārlietu dienesta darbību pirmo reizi pievēršamies šī dienesta aktivitātēm mūsdienās. Sarunas tēma – Latvijas Republikas Konsulārais dienests pagātnē un šodien. Stāsta Ārlietu ministrijas Konsulārā dienesta direktore Guna Japiņa.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

"Bārā ienāk zirgs"

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Aptauja: Krīzes laikā ienākumi būtiski sarukuši 25% Latvijas iedzīvotāju
Finanšu ministrija piedāvā atvieglotus nosacījumus ziedojumu veikšanai krīzes laikā

Pašreizējās krīzes laikā, kas saistīta ar koronavīrusa Covid-19 izplatības mazināšanai ieviestajiem ierobežojumiem, ienākumi būtiski samazinājušies 25% Latvijas iedzīvotāju, norāda "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, atsaucoties uz institūta veiktās aptaujas datiem.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Šajā laikā īpaši vērts pievērst uzmanību tam, cik fiziski aktīvi ir bērni, uzskata fitnesa trenere un topošā fizioterapeite Jeļena Miezīte no Kuldīgas, kura ikdienā strādā ne tikai ar pieaugušajiem, bet arī bērniem no Pelču speciālās internātpamatskolas attīstības centra, kam ir nopietnas fiziskas saslimšanas. Arī šķietami veseli bērni mūsdienās ir arvien ar nopietnākām muguras un citām problēmām. Ar treneri par pielāgošanos krīzes apstākļiem un veselīgu dzīves vaidu, sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. Latviski izdota itāļu fiziķa un rakstnieka Paolo Džordāno eseja "Sērgas laikā". Grāmata tapusi Itālijā, pandēmijas uzliesmojuma laikā, šī gada marta pirmajās dienās.

šī diena vēsturē

"Siržu savienība - tādā poētiskā vārdā tika nodēvēta militāri politiskā alianse starp Franciju un Lielbritāniju, kas tika noslēgta 1904. gada 8. aprīlī, un kuru pazīstam ar nosaukumu Antante.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

VADC lūdz 0 rēzus negatīvo asins grupu donoru palīdzību
Jaunais skolotāja profesijas standarts. Vērtē nozarē iesaistītie

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem. Šobrīd īpaši tiek gaidīti 0 rēzus negatīvo asins grupu donori. Tāpat asins krājumā vajadzīgs 0, A rēzus pozitīvo un A rēzus negatīvo asinsgrupu papildinājums.

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

RTU aicina pieteikties mācībām par klimata pārmaiņu ietekmi un to novēršanu

Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji strādā no mājām vai pat palikuši bez darba. Lai šo laiku izmantotu lietderīgi, eksperti iesaka papildināt zināšanas un apgūt jaunas prasmes. Rīgas Tehniskā universitāte aicina dažādu nozaru profesionāļus pieteikties mācībām par klimata pārmaiņu ietekmi un to novēršanu.

 

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

Sophie Ellis Bextor

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Par tētiem ar mammas acīm - biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa

Ar stipru un maigu garu vienlaikus. Tā Kārlis raksturojis savu tēva lomu ģimenē. To sajust ārkārtas laikā ir svarīgāk nekā citreiz. Mūsu saruna šovakar Monopolā par tētiem ar mammas acīm - biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Ķīmiķe: Šobrīd nederēs parastie tīrīšanas līdzekļi. Vajadzīgi dezinfekcijas līdzekļi
Psihoterapeite: Ja nevaram iet uz sporta zāli, jāmeklē, ko varam likt vietā

Covid-19 pandēmijas laikā ik uz soļa mums atgādina par dezinfekciju un tīrīšanu, tostarp ir ieteikumi, kā mājās pagatavot tīrīšanas līdzekļus, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot kopā ar ķīmiķi un vides zinātņu doktori Janu Simanovsku pētām dezinfekcijas līdzekļu sastāvu, lietošanu un drošību.

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kā radušās Alpu kalnu ganu dziesmas . Pasaku stāsta Aija Uzulēna

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Ilga Šuplinska: Attālinātais mācību process notiek gana veiksmīgi

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu slēgtas skolas un skolēni mācās attālināti. Kā tas ietekmēs mācību gada noslēgumu, eksāmenu rīkošanu un stāšanos augstskolās? Par to Krustpunktā izvaicājam izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Vilis Lācis "Akmeņainais ceļš"". 2. un 3. daļa

Šodien dzimšanas dienā sveicam aktrisi Astrīdu Kairišu! Turpinām klausīties Viļa Lāča romāna "Akmeņainais ceļš" 1964.gada radio iestudējumu Nikolaja Mūrnieka režijā. Dramatizējuma autors Valdis Grēviņš. Izpilda Liepājas teātra aktieri. Alīses lomā šīs dienas gaviļniece Astrīda Kairiša. Pārējās lomās: Jānis Melderis, Jānis Laviņš, Helga Dancberga ,Jānis Dreiblats, Vilis Verners, Dace Arāja un Mārtiņš Antenišķis. Iestudējuma 2. un 3., noslēguma daļas.

 

"

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:58

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Dzejniece Ingmāra Balode savulaik Montas Kromas dzejoļus zinājusi pat no galvas
Atklājums Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles restaurācijā - gailis sēž 91,6 metru augstumā
Aizvadītais gads literatūrā. Vērtē Rudīte Kalpiņa, Terēze Rūdule un Skaidrīte Lasmane

Dzejnieci un tulkotāju Ingmāru Balodi Montas Kromas dzejā sadzīviskā atklātība. Savulaik viņa Kromas dzejoļus zinājusi no galvas, bet šajā neparastajā dzejas pasaulē viņu ievedusi rakstniece un dzejniece Vizma Belševica.

“Mani Kromas dzejā ļoti pārsteidz tā sadzīviskā atklātība, tāds dienasgrāmatiskums, kurā vispār nav nekāda doma par kaut kādu redaktoru, vai ka tu sevi kaut kur pieturi, vai iegrožo, bet, piemēram, kaut vai par šo satikto gleznotāju uz ielas un par lietussargu, un par to, ka tā ir tāda sadzīve, kas pēkšņi top par to dzejas telpu,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” stāsta Ingmāra Balode.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Par tētiem ar mammas acīm - biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa

Ar stipru un maigu garu vienlaikus. Tā Kārlis raksturojis savu tēva lomu ģimenē. To sajust ārkārtas laikā ir svarīgāk nekā citreiz. Mūsu saruna šovakar Monopolā par tētiem ar mammas acīm - biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Izmaiņas interešu izglītībā un privāto bērnudārzu darbībā ārkārtas situācijas laikā

Interesējamies, kāda ir situācija interešu izglītībā, vai un kā turpinās nodarbības un kāda ir to apmaksas kārtība. Tāpat arī skaidrojam, cik lielā mērā šobrīd ir saglabāta maksa par vietu privātajās pirmsskolas izgltībās iestādēs.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Ētiskās dilemmas robotikā. Arī latviski pieejams UNESCO ziņojums par robotikas ētiku

Roboti nešaubīgi ietekmē cilvēku uzvedību un rada izmaiņas sabiedrībā un kultūrā, liek diskutēt par problēmām, kas saistītas ar drošību, privātumu un privātuma robežām. Kādas ir ētiskās dilemmas robotikā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika