• Ceturtdiena, 2020. gada 4. jūnijs
  • Vārda diena: Sindija, Sintija, Elfrīda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 752mm Hg, 74%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Lielo sportu ar mācībām apvienot nekad nav bijis viegli. Paralēli trenējoties un regulāri sportojot visaugstākajā līmenī, pabeigt Alma mater , izdodas tikai nedaudzajiem.

Šis ir piemērots laiks, lai saliktu punktus uz i tiem, kam rit pēdējais mācību gads augstskolā.

Vai sportotājiem ir kādas finansiālas privilēģijas, kuras ir tās sportistiem draudzīgākās augstskolas, kas veicina abu procesu apvienošanu un vai mācību iestādes arvien nopietnāk pievēršas tā saucamo duālās karjeras atlētu atbalstam? Tematu skaidroja Inita Kresa Katkovska.

**

Līdz ar ārkārtas situāciju valstī atcelti daudzie pavasara stādu tirgi. Nozares pārstāvji prognozē, ka stādu audzētājiem šis būs zaudējumu gads, īpaši nelielām saimniecībām, kam gadatirgus apmeklētāju iepirktais veido ap 70 no visa gada apgrozījuma. Tāpat arī vairumtirdzniecībā un audzētavās uz vietas pieprasījums pagaidām ir neliels. Atsevišķi audzētāji apgūst stādu tirdzniecību tiešsaistē un sūta tos pa pastu, kas gan nav iespējams visiem stādu veidiem. Plašāk Sintijas Amotes ierakstā

**

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Līga Meņģelsone: Uzņēmumi šajā laikā veido arī jaunus biznesa modeļus un produktus

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone intervijā Latvijas Radio 1 atzina, ka organizācijas un valdības kopējais darbs krīzes pārvarēšanai ir intensīvs. Vienlaikus Menģelsone norādīja, ka šis ir arī ļoti radošs laiks - uzņēmumi šajos apstākļos, lai izturētu un izdzīvotu, pārskata savas biznesa stratēģijas, izveidojot arī pilnīgi jaunus biznesa modeļus un produktus.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Ārkārtas situācija ievieš korekcijas amatierkolektīvu ikdienā. Cēsu teātra pieredze

Izpārdotas, bet nenospēlētas vairākas izrādes, neizdziedāts arī Teātra dienas koncerts un pirmizrāde aprīļa nogalē arī, protams, nenotiks. Tādas korekcijas ārkārtas situācija viesusi Cēsu teātra plānos. Cēsu amatierteātra dalībniekiem, tāpat, kā citiem pašdarbības kolektīviem – dejotājiem, dziedātājiem – tagad izpaliek arī kopīgie mēģinājumi. Cēsu teātra aktieri gan telefonsarunās vērtē, ka šī pauze nebūt neļaus kolektīvam izjukt, bet gan, kad dzīve atgriezīsies normālās sliedēs, būs vēl lielāks entuziasms darbam.

Vada:

Gunta Matisone

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

No koronavīrusa nav izdevies izvairīties arī Gazas joslai, kas ir viena no visblīvāk apdzīvotajām un nabadzīgākajām vietām pasaulē. Pagaidām palestīniešu kontrolētajā teritorijā ir reģistrēts salīdzinoši neliels skaits vīrusa inficēto, taču nevar izslēgt iespēju, ka tas strauji pieaugs. Vīrusa uzliesmojums var pilnībā sagraut Gazas ekonomiku un veselības aprūpes sistēmu, kas jau gadiem cieš no kaimiņvalstu īstenotas blokādes. Vairāk stāsta Uldis Ķezberis.

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Lielo sportu ar mācībām apvienot nekad nav bijis viegli. Paralēli trenējoties un regulāri sportojot visaugstākajā līmenī, pabeigt Alma mater , izdodas tikai nedaudzajiem.

Šis ir piemērots laiks, lai saliktu punktus uz i tiem, kam rit pēdējais mācību gads augstskolā.

Vai sportotājiem ir kādas finansiālas privilēģijas, kuras ir tās sportistiem draudzīgākās augstskolas, kas veicina abu procesu apvienošanu un vai mācību iestādes arvien nopietnāk pievēršas

tā saucamo duālās karjeras atlētu atbalstam?

Tematu skaidroja Inita Kresa Katkovska.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Zaļajā ceturtdienā jātīra māja! Darām to kopā ar kārtošanas entuziasti Danu Gulbi
Cilvēkiem ir grūti atbrīvoties no lietām. Skaidro p sihoterapeite Velga Sudraba

Latviešiem par Zaļo ceturtdienu daudz ticējumu, viens no spilgtākajiem un arī šim laikam aktuāls, ka Zaļās ceturtdienas rītā jācenšas iztīrīt visus mājas kaktus. Tieši ar to nodarbosimies ceturtdienas rītā, sarunājoties ar kārtošanas entuziasti Danu Gulbi.

Vada:

Agnese Drunka

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Influenceri nav mūsdienu fenomens, bet gadsimtiem zināms mārketings

Influenceri, ietekmētāji, ietekmeļi – nav tādas skaidras vienošanās par to, kā būtu jāsauc šie sociālo tīklu ietekmē radušies mārketinga spēlētāji. Taču skaidrs ir, ka šādu influenceru izmantošana komunikācijā kļūst aizvien ikdienišķāka. Vai tas ir pēdējo gadu fenomens, vai influenceru mārketings pazīstams gadsimtiem ilgi?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

LNB ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" komanda meklē stāstus par dzimtu Bībelēm
Aizvadītais gads literatūrā. Vērtē Artis Ostups, Sandra Ratniece un Vents Zvaigzne

Nacionālās bibliotēkas pastāvīgās ekspozīcijas „Grāmata Latvijā” komanda meklē stāstus par dzimtu Bībelēm, kas mantotas no paaudzes paaudzē un ietver pašrocīgi veiktas piezīmes vai atzīmes par būtiskiem dzimtas notikumiem.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Montas Kromas daiļrades vēsturiskie aspekti. Stāsta Pēteris Draguns

Interneta žurnāls "Punctum", trešo festivālu veltot spilgtajai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai, laidis klajā dzejas grāmatu "Monta Kroma. Re:". Īpaši šim izdevumam, iedvesmojoties no Kromas tekstiem, savus dzejoļus radījuši 23 mūsdienu dzejnieki, tostarp arī Pēteris Draguns, kurš par Montas Kromas daiļrades vēsturiskajiem aspektiem rakstījis arī savu bakalaura darbu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Vada:

Svens Kuzmins

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Rīgas domes pagaidu administrācija pieņem šā gada budžeta projektu "bez jaunām politiskām iniciatīvām

Televīzijas kanālu Tava klase kopumā vērtē atzinīgi, par grūtu angļu valoda

Skandināvijas valstīs atšķirīga pieeja cīņā ar Covid-19

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

Kāpēc ārstniecības iestādes kļuvušas par Covid-19 perēkļiem?

Ārsti cīnās pandēmijas frontes pirmajās līnijās un paši kļūst par vīrusa pārnēsātājiem. Vai mediķi ir pietiekami pasargāti un arī paši ievēro ārkārtējās situācijas noteikumus?

Vada:

Zane Mače
Anita Brauna

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kā šodienas krīzes lēmumi ietekmēs valsts ekonomiku nākotnē?

Mums ir pieejami jau četri miljardi eiro, lai pārvarētu krīzi, ko radījusi COVID pandēmija. Tā šonedēļ sacījis finanšu ministrs, uzsverot, ka līdzekļi pietiks gan krīzes laikā, gan pēc tam. Kas tā ir par naudu, kā to tērēt vispareizāk?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot, lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Bērnu slimnīcas fonds uzsācis labdarības un informatīvu kampaņu "Es apņemos", lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Kā dažādās pasaules valstīs cilvēki pārdzīvo koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojumus

Divas puslodes: Pasaule un pandēmija.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Guntars Catlaks: Eksāmenu sesija izskatīsies citāda nekā ierasts

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādījusi, ja ārkārtējā situācija vairs netiks pagarināta, Izglītības un zinātnes ministrija piedāvās centralizētos eksāmenus rīkot jūnijā, pretējā gadījumā pieļaujot to norisi vēl vēlāk, bet sliktākajā gadījumā paliekot pie gada vidējā vērtējuma.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Pirms 30 gadiem, aprīļa sākumā, Modris Vilsons Tērvetes novada Augstkalnes pagastā izveidoja zemnieku saimniecību Ausekļi. Tāpat kā citus gadus, arī šogad lauksaimniekampavasaris sākas ar zemes sagatavošanu un sējas darbiem. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša - Pirms nepilna gada iznāca mākslas albums "Latvijas māksla Valsts Tretjakova galerijā", šodien dosimies virtuālā Tretjakova galerijas apskatē un pievērsīsim uzmanību tās bagātībām.

šī diena vēsturē:

1388. gadā pie Nēfelses (tag. Šveices Glarusas kantonā) šveiciešu vienības kārtējo reizi sakāva Habsburgu erchercoga armiju, uz visiem laikiem izbeidzot Habsburgu dinastijas mēģinājumus pakļaut savai varai Šveices kalniešus.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Lieldienas aicina svinēt savās mājās ģimenes lokā

Veselības ministrija atgādina: šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegta.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Lauksaimniecībā trūkst gan kvalificēta darbaspēka, gan palīgstrādnieku

Ārkārtējās situācijas laikā, kad saslimšanas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ daļa cilvēku uz laiku ir zaudējusi darbu, Zemkopības ministrija aicina izmantot iespēju rast darbu lauku saimniecībās un uzņēmumos. Daļa Latvijas lauku saimniecību izjūt darbaspēka trūkumu un piedāvā gan pastāvīgu, gan sezonas darbu dažādās lauksaimniecības nozarēs. Arī Latgalē, trūkst  ne tikai apmācītu un profesionālu strādnieku, bet arī palīgstrādnieku.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Pieņemts Rīgas budžets. Covid-19 seku likvidēšanai rezervē teju 14 miljonus eiro,

Centralizētos eksāmenus pagaidām neatceļ, maijā gan tie nenotiks,

Televīzijas kanālu "Tava klase kopumā vērtē atzinīgi. Par grūtu angļu valoda,

Eiropas Savienības Tiesa pieprasa apturēt Polijas tiesnešu disciplinārās palātas darbību,

Lielā piektdiena Latvijā būs pārsvarā saulaina! Cilvēkus aicina nepulcēties vienuviet.

18:30

Atvērtie faili

Kāpēc ārstniecības iestādes kļuvušas par Covid-19 perēkļiem?

Ārsti cīnās pandēmijas frontes pirmajās līnijās un paši kļūst par vīrusa pārnēsātājiem. Vai mediķi ir pietiekami pasargāti un arī paši ievēro ārkārtējās situācijas noteikumus?

Vada:

Zane Mače
Anita Brauna

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava

"Prom no acīm, prom no prāta!” Šovakar Monopols uzmanību pievērš mūsdienu pārmērīgajai patēriņa kultūrai un aicina paskatīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu nākotnes attīstībai. Mūsu viešņa – Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Zaļajā ceturtdienā jātīra māja! Darām to kopā ar kārtošanas entuziasti Danu Gulbi
Cilvēkiem ir grūti atbrīvoties no lietām. Skaidro p sihoterapeite Velga Sudraba

Latviešiem par Zaļo ceturtdienu daudz ticējumu, viens no spilgtākajiem un arī šim laikam aktuāls, ka Zaļās ceturtdienas rītā jācenšas iztīrīt visus mājas kaktus. Tieši ar to nodarbosimies ceturtdienas rītā, sarunājoties ar kārtošanas entuziasti Danu Gulbi.

Vada:

Agnese Drunka

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Sniegpulkstenīte. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kā šodienas krīzes lēmumi ietekmēs valsts ekonomiku nākotnē?

Mums ir pieejami jau četri miljardi eiro, lai pārvarētu krīzi, ko radījusi COVID pandēmija. Tā šonedēļ sacījis finanšu ministrs, uzsverot, ka līdzekļi pietiks gan krīzes laikā, gan pēc tam. Kas tā ir par naudu, kā to tērēt vispareizāk?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Alfrēda Dziļuma noveles "Pelni" radiovariants

Alfrēda Dziļuma noveles Pelni radiovariants. Piedalās Marina Janaus, Ilze Vazdika, Tālivaldis Āboliņš un Viktors Čestnovs. Režisore Irēna Cērmane. 1990. gada ieraksts.

Vada:

Alda Briede

Lasīt vairāk

22:44

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

Kāpēc ārstniecības iestādes kļuvušas par Covid-19 perēkļiem?

Ārsti cīnās pandēmijas frontes pirmajās līnijās un paši kļūst par vīrusa pārnēsātājiem. Vai mediķi ir pietiekami pasargāti un arī paši ievēro ārkārtējās situācijas noteikumus?

Vada:

Zane Mače
Anita Brauna

Lasīt vairāk

23:58

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Montas Kromas daiļrades vēsturiskie aspekti. Stāsta Pēteris Draguns
LNB ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" komanda meklē stāstus par dzimtu Bībelēm
Aizvadītais gads literatūrā. Vērtē Artis Ostups, Sandra Ratniece un Vents Zvaigzne

Interneta žurnāls "Punctum", trešo festivālu veltot spilgtajai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai, laidis klajā dzejas grāmatu "Monta Kroma. Re:". Īpaši šim izdevumam, iedvesmojoties no Kromas tekstiem, savus dzejoļus radījuši 23 mūsdienu dzejnieki, tostarp arī Pēteris Draguns, kurš par Montas Kromas daiļrades vēsturiskajiem aspektiem rakstījis arī savu bakalaura darbu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava

"Prom no acīm, prom no prāta!” Šovakar Monopols uzmanību pievērš mūsdienu pārmērīgajai patēriņa kultūrai un aicina paskatīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu nākotnes attīstībai. Mūsu viešņa – Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot, lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Bērnu slimnīcas fonds uzsācis labdarības un informatīvu kampaņu "Es apņemos", lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Influenceri nav mūsdienu fenomens, bet gadsimtiem zināms mārketings

Influenceri, ietekmētāji, ietekmeļi – nav tādas skaidras vienošanās par to, kā būtu jāsauc šie sociālo tīklu ietekmē radušies mārketinga spēlētāji. Taču skaidrs ir, ka šādu influenceru izmantošana komunikācijā kļūst aizvien ikdienišķāka. Vai tas ir pēdējo gadu fenomens, vai influenceru mārketings pazīstams gadsimtiem ilgi?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika