• Svētdiena, 2021. gada 9. maijs
  • Vārda diena: Klāvs, Einārs, Ervīns
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Pirmā dzelzceļa satiksmes līnija kontinentālajā Eiropā tika atklāta 1835. gada 5. maijā. Tā savienoja Beļģijas galvaspilsētu Briseli ar vēlāko dzelzceļa mezglu Mešelenu.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Lai veicinātu vietējo pārtikas ražotāju darbību, to atpazīstamu un produkcijas realizāciju, Eiroreģions Ezeru zeme Latgales pierobe˛ā īsteno projektu Vietējās pārtikas ražošanas un piegādes atbalsta sistēmas attīstība Utenas Latgales pārrobežu reģionā/ Local Foods. Tā ir kopīga Latvijas-Lietuvas programma, kuras mērķis ir attīstīt vietējo pārtikas ražotāju atbalsta sistēmu, kas ietver īsās pārtikas piegādes ķēdes četrus soļus: ražošanu, popularizēšanu, piegādi un pārdošanu. Idejas būtība ir nodrošināt vietējo produktu izstrādi un pārdošanu patērētājiem tieši no ražotājiem. Lai arī šis laiks ar Covid izplatību vieš savas korekcijas projekta īstenošanā, tomēr vietējās produkcijas ražošana ir jāattīsta, saka projekta īstenotāji.
*
Savdabīga situācija izveidojusies Jaunpilī, jo tur kāda ieinteresēta persona vēlas privatizēt pusi no ezera. Ar kādu mērķi?

Viesos:

Plaude Ivonna
Laikraksta “Neatkarīgās Tukuma ziņas” galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:05

Sociālais paziņojums

07:06

Labrīt

Pavļuts: Eiropas rādītājus vakcinācijas aptveres ziņā Latvijai vajadzētu sasniegt vasarā

Veselības ministrs Daniels Pavļuts („Attīstībai/Par!”) intervijā Latvijas Radio programmā Labrīt! atzina, ka Saeimas lēmums atļaut atsākt darbu āra terasēm no 7.maija, atspoguļo daļas sabiedrības patiešām lielo nogurumu no ilgstošajiem ierobežojumiem. Taču Pavļuts uzsvēra, ka epidemioloģiskā situācija Latvijā atkal pasliktinās, kamēr vidēji Eiropā saslimstība ar Covid-19 mazinās.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Noslēdzies jauno mākslinieku darbu konkurss par Aukstā kara periodu Latvijā un ASV

Ar trīs laureātu paziņošanu tikko noslēdzies starpvalstu mākslas konkurss, ko rīkoja mākslas galerija "Art Pegazs" ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Konkursā bija aicināti piedalīties jaunie mākslinieki, kuriem bija visai neparasts uzdevums. Viņiem bija jāiepazīst tā sauktais Aukstā kara periods Amerikā un Latvijā un pēc tam jārada mākslas darbi, kas apvieno kardināli pretējos mākslas stilus, kas tolaik dominēja katrā no valstīm.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:05

Sociālais paziņojums

08:06

Labrīt

Vissāpīgākie lēmumi skolu tīkla reformas ietvaros būs jāpieņem jaunajām pašvaldībām

Vissāpīgākie lēmumi skolu tīkla reformas ietvaros būs jāpieņem jaunajām pašvaldībām pēc 5.jūnija vēlēšanām. Jau 2023.gadā valsts finansējumu pilnībā nesaņems tās izglītības iestādes, kurās būs neatbilstošs skolēnu skaits. Protams, svarīgi sasniegt arī kvalitātes kritērijus, taču ar to vien finansējumu noturēt nevarēs, tā paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvais ziņojums. Interesējamies par to, cik aktīvi pašvaldības skolu tīklu kārtojušas līdz šim.

Vada:

Paula Dēvica

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Šobrīd bērnu nometņu darbība nav atļauta, un tas nozīmē, ka organizatoriem tāpat kā pērn ir neziņa par šīs vasaras darbu būs vai nebūs iespēja organizēt bērniem nometnes? Pērn „zaļo gaismu bērnu nometņu darbībai deva pašā maija izskaņā, 25, maijā, kad tika paziņots, ka nometnes no 1. jūnija varēs notikt. Latvijas Radio uzrunātie nometņu organizatori pauž, ka šajā gadā ziņu vēlētos saņemt nedaudz savlaicīgāk, vismaz maija vidū. Izglītības un zinātnes ministrijā Latvijas Radio noskaidroja, ka, lai arī bērnu nometņu darbība nav atļauta, Valsts izglītības satura centrs šobrīd strādā pie nometņu vadītāju sagatavošanas. Turpmākie lēmumi valdībā tiks pieņemti, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī. Ar kādām grūtībām un neziņu saskaras nometņu organizatori?
*
Ģimenes studijā būs saruna par to, ka šim bija jābūt pirmajam gadam bez bērnu namiem, solījums no politiķiem nav izpildīts.

Viesos:

Znotiņa Mairita
LR1 raidījumu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Viedpulksteņos iestrādātās funkcijas ļauj sekot līdzi savam veselības stāvoklim

Bez pareiza laika rādīšanas, saziņas iespējām, modernajos viedpulksteņos to izstrādātāji ir ielikuši funkcijas, kas cilvēkam ļauj kontrolēt savuveselības stāvokli. Ar viedpulksteņu palīdzību šobrīd ikviens var izmērīt arī asinsspiedienu un veikt elektrokardiogrammas testu. Bet kā šādas iespējas izmantot?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

No jūras uz sauszemi jeb kā dzīvajām radībām pieauga kājas

Pasaules vēsturē viens no aizraujošākajiem stāstiem ir par laiku, kad dzīvās būtnes pielāgojās dzīvei uz sauszemes. Kā šis process notika, atklāj paleontologs, Latvijas Universitātes
Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģijas nodaļas vadītājs Ervīns Lukševičs.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:58

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas nominanti
“Manifests. No futūrisma līdz mūsdienām” - 102 mākslas manifesti vienā izdevumā
Koncertzāles “Latvija” ieeju aizšķērsos konteiners ar kultūru

Latvijas Dizaina gada balva kā nacionāls dizaina nozares konkurss notiek Latvijas Dizaineru savienības komandai sadarbojoties ar Kultūras ministriju. Starptautiskā žūrija noslēgusi savu darbu pie balvas nominantu saraksta izveides. Pārskatām to kopā ar vērtētāju komisijas pārstāvjiem, arhitektu Pēteri Bajāru un dizaineri Aneti Žukovu.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Trešdiena, 5. maijs, pl. 12:00

 

* Pandēmijas laikā būtiski pieaudzis pieprasījums pēc psihoterapeita - rindā jāgaida pat gadu
* Zāļu valsts aģentūras direktors tiesāsies par pazemināšanu amatā
* Pēc traģēdijas nelegālajā hostelī sola likumu izmaiņas, lai šādi gadījumi neatkārtotos
* Izraēlā joprojām neizdodas izveidot koalīcijas valdību

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

12:30

Reģioni krustpunktā

Parkā uz soliņiem, stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē

Aktieri parkā uz soliņiem, deju kolektīvi stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē - plašāk par vidzemnieku pieredzi raidījumā.

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 5. maijs

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Priekšvēlēšanu diskusija: infrastruktūras attīstība novados

Gaidot nākamās pašvaldību vēlēšanas, turpinām partiju diskusijas par pilsētās un novados svarīgajiem jautājumiem. Pagājušajā nedēļā deputātu kandidāti sprieda par to, vai un kā sekmējama uzņēmējdarbība reģionos, un visi bija vienisprātis, ka būtisks nosacījums, lai uzņēmēji varētu tur darboties ir laba infrastruktūra. Ar to, pirmām kārtām, tiek domāti labi ceļi, tomēr tas nav viss.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Latvija bez bērnunamiem: kas traucē īstenot mērķi un sniegt ģimenisku vidi katram bērnam

Vai esam pietuvojušies valsts izvirzītajam mērķim "2021.gads - Latvija bez bērnunamiem", kas traucē sniegt ģimenisku vidi katram bērnam un kā Kapseļu ielas bērnunama darbiniekiem un tur mītošajiem bērniem izdevies nepazaudēt ar sabiedrību arī pandēmijas laikā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

14:58

Sociālais paziņojums

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Zīmolstāsti.lv

Zīmols un mīts: Kāpēc izvēli ietekmē gada skaitlis, stilizēts šrifts un attēls uz etiķetes

Zīmols un mīts, kā, būvējot šolaiku zīmolus, tiek izmantoti vēsturisku priekšstatu elementi, kuriem nav tiešas saistības ar attiecīgo uzņēmumu vai produktu, bet kas to sasaista ar kāda pagātnes perioda un attiecīgā dzīves modeļa uztveri? Kāpēc mūsu izvēli ietekmē gada skaitlis vai attiecīgi stilizēts šrifts un attēls uz etiķetes?

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:35

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Maigs un dzeldīgs ir Knuts Skujenieks savā pirmajā dzejas krājumā "Lirika un balsis"

Knuta Skujenieka dzejas sniegums mūsu literatūras vēsturē nav pārvērtējams. Aktīvā atdzejotāja darbība autora redzējumu papildinājusi ar vēl vairākiem poētikas sazarojumiem, kuru stīgojumos allaž būtiska ir indivīda un vēstures norišu sadursme. Maigs un dzeldīgs, sapņains un reālistiski tiešs Knuts Skujenieks ir savā pirmajā dzejas krājumā "Lirika un balsis", kas aptver starp 1972. un 1977. gadu tapušos darbus.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī
Ar pazemināšanu amatā soda arī Zāļu valsts aģentūras vadītāju Henkuzenu

Pēc mēneša, 5.jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Alda Bukša romāns "Brāļi" uzmanībnu pievērsa, jo iznāca vienlaikus latgaliski un kopnacionālā valodā. Taču grāmatā ir arī aizraujoša kriminālintriga un mūsdienu Latgales pierobežas dzīves dokumentējums.

Šī diena vēsturē

Pirmā dzelzceļa satiksmes līnija kontinentālajā Eiropā tika atklāta 1835. gada 5. maijā. Tā savienoja Beļģijas galvaspilsētu Briseli ar vēlāko dzelzceļa mezglu Mešelenu.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

No kosmosa varētu nogāzties Ķīnas nesējraķetes atlūzas
IZM rosina skolotāju algas celt līdz 1200 eiro tuvākajā laikā

Tuvākajās dienās uz Zemes no kosmosa varētu nogāzties Ķīnas nesējraķetes atlūzas. Tomēr konkrētu to nokrišanas vietu zinātnieki nevar nosaukt.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Reemigrācijas projektā līdz šim iesaistījusies 4721 ģimene, 842 - atgriezušās Latvijā

Pirms trīs gadiem Latvijā tika izveidots reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkls. Tā mērķis – sekmēt iedzīvotāju atgriešanos Latvijā, sniedzot bezmaksas konsultācijas par darba un uzņēmējdarbības iespējām, izglītību, dzīvesvietu un pašvaldības pakalpojumiem konkrētajā reģionā. Līdz šī gada martam projektā iesaistījusies 4721 ģimene, Latvijā atgriezušās 842 ģimenes, to plāno darīt vēl 567 ģimenes.

 

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam
Otaņķu senlietu krātuvei šogad aprit 20 gadu jubileja. Kaut arī svētki digitālā formātā ar krātuves pērļu video stāstiem jau izrādīti, tie joprojām ir apskatāmi Nīcas novada mājas lapā. Tos veidojusi Otaņķu senlietu krātuves vadītāja Lelde Jagmina, kura pārņēmusi savas vecmāmiņas izloloto mantojumu. Ar Leldi Jagminu sarunājās Inga Ozola.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Trešdiena, 5. maijs, pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Reģioni krustpunktā

Parkā uz soliņiem, stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē

Aktieri parkā uz soliņiem, deju kolektīvi stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē - plašāk par vidzemnieku pieredzi raidījumā.

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Džeza vēsturnieks un mūziķis Indriķis Veitners ir arī pilnīgu dulls makšķernieks

Džeza slimība. Tieši ar šādu diagnozi saslimis mūsu šī vakara viesis Monopolā. Un izrādās, kaite ir tik lipīga, ka par tās ietekmi jāraksta grāmata. Par Latvijas džeza mūziku saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru un Džeza mūzikas katedras dibinātāju un vadītāju, džeza vēsturnieku un pētnieku Indriķi Veitneru.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

19:58

Sociālais paziņojums

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Viedpulksteņos iestrādātās funkcijas ļauj sekot līdzi savam veselības stāvoklim

Bez pareiza laika rādīšanas, saziņas iespējām, modernajos viedpulksteņos to izstrādātāji ir ielikuši funkcijas, kas cilvēkam ļauj kontrolēt savuveselības stāvokli. Ar viedpulksteņu palīdzību šobrīd ikviens var izmērīt arī asinsspiedienu un veikt elektrokardiogrammas testu. Bet kā šādas iespējas izmantot?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaka, kurā dzen un piedzen. Imanta Ziedoņa pasaku stāsta Edgars Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Priekšvēlēšanu diskusija: infrastruktūras attīstība novados

Gaidot nākamās pašvaldību vēlēšanas, turpinām partiju diskusijas par pilsētās un novados svarīgajiem jautājumiem. Pagājušajā nedēļā deputātu kandidāti sprieda par to, vai un kā sekmējama uzņēmējdarbība reģionos, un visi bija vienisprātis, ka būtisks nosacījums, lai uzņēmēji varētu tur darboties ir laba infrastruktūra. Ar to, pirmām kārtām, tiek domāti labi ceļi, tomēr tas nav viss.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Dārzniece. Elvīras Kociņas romāna dramatizējums

Lasīt vairāk

22:37

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Reģioni krustpunktā

Parkā uz soliņiem, stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē

Aktieri parkā uz soliņiem, deju kolektīvi stāvlaukumos – amatierkolektīvi atsāk mēģinājumus klātienē - plašāk par vidzemnieku pieredzi raidījumā.

Lasīt vairāk

23:45

Mūzika

Eurythmics

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas nominanti
“Manifests. No futūrisma līdz mūsdienām” - 102 mākslas manifesti vienā izdevumā
Koncertzāles “Latvija” ieeju aizšķērsos konteiners ar kultūru

Latvijas Dizaina gada balva kā nacionāls dizaina nozares konkurss notiek Latvijas Dizaineru savienības komandai sadarbojoties ar Kultūras ministriju. Starptautiskā žūrija noslēgusi savu darbu pie balvas nominantu saraksta izveides. Pārskatām to kopā ar vērtētāju komisijas pārstāvjiem, arhitektu Pēteri Bajāru un dizaineri Aneti Žukovu.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Džeza vēsturnieks un mūziķis Indriķis Veitners ir arī pilnīgu dulls makšķernieks

Džeza slimība. Tieši ar šādu diagnozi saslimis mūsu šī vakara viesis Monopolā. Un izrādās, kaite ir tik lipīga, ka par tās ietekmi jāraksta grāmata. Par Latvijas džeza mūziku saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru un Džeza mūzikas katedras dibinātāju un vadītāju, džeza vēsturnieku un pētnieku Indriķi Veitneru.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Latvija bez bērnunamiem: kas traucē īstenot mērķi un sniegt ģimenisku vidi katram bērnam

Vai esam pietuvojušies valsts izvirzītajam mērķim "2021.gads - Latvija bez bērnunamiem", kas traucē sniegt ģimenisku vidi katram bērnam un kā Kapseļu ielas bērnunama darbiniekiem un tur mītošajiem bērniem izdevies nepazaudēt ar sabiedrību arī pandēmijas laikā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

No jūras uz sauszemi jeb kā dzīvajām radībām pieauga kājas

Pasaules vēsturē viens no aizraujošākajiem stāstiem ir par laiku, kad dzīvās būtnes pielāgojās dzīvei uz sauszemes. Kā šis process notika, atklāj paleontologs, Latvijas Universitātes
Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģijas nodaļas vadītājs Ervīns Lukševičs.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk