Piektdiena, 2024. gada 23. februāris

Vārda diena: Haralds, Almants

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Šī diena vēsturē.1956. gadā Melburnas olimpisko spēļu laikā notiek ūdenspolo mačs starp Ungāriju un PSRS, kas iesaukts par "Asinis ūdenī" un tiek uzskatīts par visslavenāko ūdenspolo maču šī sporta veida vēsturē. Spēle notika pēc Ungārijas sacelšanās apspiešanas un ungāru ūdenspolo izlase darīja visu, lai "atriebtos" PSRS komandai, un arī uzvarēja ar 4:0. Spēlei nebeidzoties, nokaitētā atmosfēra neizturēja un izcēlās kautiņš.
*
Pēc gandrīz desmit gadu politiskiem solījumiem līdz realitātei varētu nonākt kādas salīdzinoši mazas, bet nozīmīgas ielas sakārtošanas plāni Daugavgrīvā, Rīgā. Flotes iela ir nozīmīga ar to, ka vasarās tā ir vienīgā normālā piekļuve jūrai Bolderājas iedzīvotāju tūkstošiem, bet visa gada garumā un jo sevišķi rudeņos pa ielu no kuģiem tiek izvestas kravas, tajā skaitā Ukrainā nokultie graudi. Sabiedrība tagad ceļ balsis, lai politiķi ielas sakārtošanai atrastu naudu. Taču nauda atrasta nav.
*
Līdz pat šai svētdienai - 10. decembrim dažādās Rīgas kultūrtelpās, bibliotēkās, kafejnīcās un citviet norisinās ikgadējie „Latvijas prozas lasījumi. Jau ceturto reizi vieta plašajā festivāla programmā ir arī konkursam „Latgales prozas lasījumi. Šogad tajā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 21 autors, no kuriem kā finālisti izvirzīti septiņi labākie dalībnieki. Konkursa noslēguma pasākums "Proza un karbonādes" notiks rīt - 7. decembrī Rēzeknē, kur tad arī tiks noskaidrots šī gada "Latgales prozas lasījumu" uzvarētājs.

Vada:

Elīna Baltskara

06:30

Ziņas

06:33

Sporta ziņas

06:38

Labrīt

Laika ziņas.
*
Reģionu aktualitātes.
*
Šogad samazinājies bioloģisko saimniecību skaits. Nozares asociācija, kā vienu no būtiskiem iemesliem min vājo atbalsta sistēmu tieši bioloģiskajai ražošanai, mainoties lauksaimniecības politikas plānošanas periodiem. Lielākoties no nozares aiziet mazākas saimniecības. Tikmēr tās saimniecības, kuras paliek šajā nozarē bieži cenšas arī eksperimentēt un stiprina neatkarību. Piemēram, kāda dārzeņu saimniecība, kurā audzē, piemēram, arī Briseles kāpostus, kurus vēl šobrīd ievāc zem biezās sniega segas.
*
Cēsis nereti dēvē par vienu no visskaistākajām vietām, kur Latvijā dzīvot, taču arī šajā pilsētā ir vidi degradējošas būves. Pašvaldība nu tās ir saskaitījusi un apzinājus.

Viesos:

Gabrāns Jānis
Laikraksta "Druva" žurnālists

Vada:

Elīna Baltskara

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Misijas "Pakāpieni" atbalsts pasargājis no sliktiem scenārijiem. Lidijas stāsts
“Save Ukraine” vadītājs aicina darīt visu iespējamo, lai palīdzētu ukraiņiem izdzīvot

Tik apbrīnojamus un patiesi mīlošus cilvēkus sastapt dzīvē ir liela dāvana – tā par misijas "Pakāpieni" komandu saka divu bērnu māmiņa Lidija Broka. Lidijai bija tikai 15 gadu, kad viņai pieteicās pirmais bērns. Kaut arī viņa bija ļoti apmulsusi no šīs situācijas, viņa skaidri zināja, ka bērnu vēlas paturēt. No bērna tēva atbalstu viņa nesaņēma, arī pašas ģimenē bija materiāli ļoti spiedīgi apstākļi, tāpēc sociālā dienesta darbinieki ieteica viņai vērsties pēc palīdzības misijā "Pakāpieni". Viņa tur saņēma ne tikai praktisku un morālu atbalstu, bet arī vērtīgas iemaņas un zināšanas visai tālākai dzīvei.

Vada:

Elīna Baltskara

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Salabot pieeju jūrai Daugavgrīvā Rīgas dome sola nākamajā vai aiznākamajā gadā

Pēc gandrīz desmit gadu politiskiem solījumiem līdz realitātei varētu nonākt kādas salīdzinoši mazas, bet nozīmīgas ielas sakārtošanas plāni Daugavgrīvā Rīgā. Nozīmīga Flotes iela ir ar to, ka vasarās tā ir vienīgā jēdzīgā piekļuve jūrai Bolderājas iedzīvotāju tūkstošiem, bet visa gada garumā un jo sevišķi rudeņos pa ielu no kuģiem tiek izvestas kravas, tajā skaitā Ukrainā nokultie graudi. Sabiedrība tagad ceļ balsis, lai politiķi ielas sakārtošanai atrastu naudu. Taču nauda atrasta nav.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Interneta mediju apskats.
*
Ārzemju ziņas.
*
turpinām vakar iesākto tematu par iespējamu seksuālu vardarbību jauniešu nometnēs K.I.D. Vakar šo portāla Delfi un Latvijas Radio kopprojektu Līdera pieskāriens publicējām reidierakstu platformā Dokumentārijs, portālā lsm un arī Delfos.
Vakar arī par šo tematu sarunājāmies ar vienu no raidieraksta autorēm Olgu Dagiļevu, taču šodien turpinot par šo tematu runāt, uz seksuālo vardarbību pret jauniešiem lūkosimies plašāk.

Viesos:

Balode Laila
Centra “Dardedze” valdes locekle

Vada:

Elīna Baltskara

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Laika ziņas.
*
Kultūras afiša – jaunumu akadēmiskajā mūzikā.
*
Līdz pat šai svētdienai - 10. decembrim dažādās Rīgas kultūrtelpās, bibliotēkās, kafejnīcās un citviet norisinās ikgadējie „Latvijas prozas lasījumi. Jau ceturto reizi vieta plašajā festivāla programmā ir arī konkursam „Latgales prozas lasījumi. Šogad tajā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 21 autors, no kuriem kā finālisti izvirzīti septiņi labākie dalībnieki.
Konkursa noslēguma pasākums "Proza un karbonādes" notiks rīt - 7. decembrī Rēzeknē, kur tad arī tiks noskaidrots šī gada "Latgales prozas lasījumu" uzvarētājs.
*
Nepalaid garām sabiedriskajos medijos. Aicinām nelaist garām iespēju izmantot Sabiedrisko mediju portāla lsm. sadaļas Bērnistaba sagatavoto decembra mēneša un arī Ziemassvētku piedāvājumu pašiem mazākajiem.

Viesos:

Antiņa Ināra
LSM.lv “Bērnistabas” redaktore

Vada:

Elīna Baltskara

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Kā turēties pretī viltus ziņu lavīnai?

Ja kāds apgalvos, ka nekad nav iekritis uz viltus ziņām, tad šis cilvēks vai nu liekuļo, vai neklausās radio, neskatās televīziju, nelasa avīzes un žurnālus, nelieto sociālos tīklus un citus plašsaziņas līdzekļus. Tehnoloģijas ļauj ietērpt viltus ziņas tik glītā iepakojumā, ka tām var noticēt ikviens. Un tomēr, kā turēties pretī viltus ziņu lavīnai?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

09:58

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Kā no klints atseguma vai izraktas fosilijas var izstāstīt miljoniem gadu senu stāstu?

Mezozojs, Paleozojs, Devons... Kā un kurš atklāja šādus Zemes vēstures ēras un periodus un kā, aplūkojot ģeoloģiskus atsegumus, var spriest par šo periodu ilgumu, apstākļiem, dzīvības formām un par dabas katastrofām? Kā no klints atseguma vai izraktas fosilijas var izstāstīt miljoniem gadu senu stāstu?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

10:58

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Kultūras rondo redzes lokā izmaiņas Latvijas Nacionālā teātra repertuārā
Uģis Olte veido koncertfilmu par smagās mūzikas grupu "Tesa"

Kultūras rondo redzes lokā izmaiņas Latvijas Nacionālā teātra repertuārā.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:05

Pusdiena

Trešdiena, 6. decembris, pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Reģioni krustpunktā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 6. decembris

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Vai augstskolas ir gatavas pielāgoties mākslīgā intelekta revolūcijai?

Vai augstskolas ir gatavas pielāgoties mākslīgā intelekta ieviestajai revolūcijai?

Vada:

Aidis Tomsons
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Līdera apskāviens: Pētījums par jaunu meiteņu seksuālo izmantošanu jauniešu organizācijā

Pieauguši vīrieši spēlējas ar uzmanības pievēršanu. Gadiem ilgi nometņu rīkotāji iesaista attiecībās un seksuāli izmanto pusaudzes un jaunietes. Latvijas Radio un portāla "Delfi" pētījums "Līdera apskāviens" atklāj sistemātisku jaunu sieviešu seksuālu izmantošanu jauniešu organizācijā "K.I.D". Saruna par to, ko atklājuši un izpētījuši podkāsta veidotāji.

Vada:

Agnese Linka
Liene Vimba

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Draudi NATO Austrumu flangam. Mūžībā devies Henrijs Kisindžers

Draudi NATO Austrumu flangam. Venecuēla vēlas anektēt daļu Gajānas teritoriju. Simts 100 gadu vecumā mūžībā devies bijušais ASV valsts sekretārs Henrijs Kisindžers.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Valsts aizsardzības dienesta 3.iesaukumā pavēstes varētu saņemt līdz pat 500 jauniešu
Trešdiena, 6. decembrīs, pl. 16:00

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā pavēstes varētu saņemt līdz pat 500 jauniešu. Papildus atlasi rīkos 23.janvārī, jo pieteikušies pārāk maz brīvprātīgo. Pēc nejaušības principa izvēlētie jaunieši pavēstes saņems deklarētajā adresē vai arī e-adresē portālā "Latvija.lv". Obligātā kārtā iesauktajiem gan jārēķinās ar mazākiem labumiem kā brīvprātīgajiem.

Lasīt vairāk

16:44

Reģioni krustpunktā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Starpbrīdis

Biedrība "Tavi draugi" veido labdarības veikalu un aicina iesaistīties tā tapšanā

Biedrībai "Tavi draugi" top labdarības veikals, kura veidošanā var iesaistīties ikviens, ziedojot vairs nevajadzīgas, bet aizvien lietojamas lietas. Veikals būs kā platforma mantisko ziedojumu pārvēršanai finasiālos ziedojumos, lai atbalstītu Ukrainas kara hospitāļus un Latvijas iedzīvotājus krīzes situācijās.

Vada:

Toms Grēviņš
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Starpbrīdis

Biedrība "Tavi draugi" veido labdarības veikalu un aicina iesaistīties tā tapšanā

Biedrībai "Tavi draugi" top labdarības veikals, kura veidošanā var iesaistīties ikviens, ziedojot vairs nevajadzīgas, bet aizvien lietojamas lietas. Veikals būs kā platforma mantisko ziedojumu pārvēršanai finasiālos ziedojumos, lai atbalstītu Ukrainas kara hospitāļus un Latvijas iedzīvotājus krīzes situācijās.

Vada:

Toms Grēviņš
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

17:58

Sociālais paziņojums

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Trešdiena, 6. decembrīs, pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Brīvības bulvāris

Demokrātijas kvalitāte Latvijā. Saruna ar "Mana balss" vadītāju Imantu Breidaku

Saruna ar sabiedrības līdzdalības platformas “Mana balss” vadītāju Imantu Breidaku par demokrātijas kvalitāti Latvijā, jaunām un vecām demokrātijas formām un to līdzās pastāvēšanu, Latvijas politisko dienaskārtību, tēmām, kas sāp mūsu sabiedrībai, e-vēlēšanām un e-demokrātijas robežām.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

18:44

Mūzika

18:58

Sociālais paziņojums

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Žaņa Lipkes muzeja direktore Lolita Tomsone raksturo un vērtē situāciju Izraēlā

Lolita Tomsone ir ilggadēja Žaņa Lipkes memoriāla vadītāja un ilgus gadus dzīvojusi Izraēlā, apgūstot ebreju tautas vēsturi un kultūru. Viņa strādā, lai izglītotu Latvijas sabiedrību par to, kas ir ebreji un holokausts. Lolitai Izraēlā ir gan draugi, gan mīļotais vīrietis, un pati šajā valstī nodzīvojusi 14 gadus, tāpēc kopš 7. oktobra nežēlīgā „Hamās” teroristu uzbrukuma nepārtraukti ar drebošu sirdi seko ziņām no Izraēlas.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Kā turēties pretī viltus ziņu lavīnai?

Ja kāds apgalvos, ka nekad nav iekritis uz viltus ziņām, tad šis cilvēks vai nu liekuļo, vai neklausās radio, neskatās televīziju, nelasa avīzes un žurnālus, nelieto sociālos tīklus un citus plašsaziņas līdzekļus. Tehnoloģijas ļauj ietērpt viltus ziņas tik glītā iepakojumā, ka tām var noticēt ikviens. Un tomēr, kā turēties pretī viltus ziņu lavīnai?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Galdaut, klājies. Pasaku stāsta Ārija Stūrniece

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Vai augstskolas ir gatavas pielāgoties mākslīgā intelekta revolūcijai?

Vai augstskolas ir gatavas pielāgoties mākslīgā intelekta ieviestajai revolūcijai?

Vada:

Aidis Tomsons
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Ernests Hemingvejs "Kam skanēs zvans". 2. daļa

Ernesta Hemingveja romāna "Kam skanēs zvans" radioiestudējums. 2. daļa. Lomās: Uldis Dumpis, Olga Dreģe, Lāsma Kugrēna, Tālivaldis Āboliņš, Alfrēds Videnieks, Jānis Kubilis un citi. Režisors Andrejs Migla. Skaņu režisors Maigonis Ozols. 1980.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:47

Mūzika

23:00

Ziņas

23:14

Laika ziņas

23:15

Reģioni krustpunktā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Reģionos problēmjauniešus vieglāk paturēt redzeslokā

Lasīt vairāk

23:30

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Kultūras rondo redzes lokā izmaiņas Latvijas Nacionālā teātra repertuārā
Uģis Olte veido koncertfilmu par smagās mūzikas grupu "Tesa"

Kultūras rondo redzes lokā izmaiņas Latvijas Nacionālā teātra repertuārā.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Zināmais nezināmajā

Kā no klints atseguma vai izraktas fosilijas var izstāstīt miljoniem gadu senu stāstu?

Mezozojs, Paleozojs, Devons... Kā un kurš atklāja šādus Zemes vēstures ēras un periodus un kā, aplūkojot ģeoloģiskus atsegumus, var spriest par šo periodu ilgumu, apstākļiem, dzīvības formām un par dabas katastrofām? Kā no klints atseguma vai izraktas fosilijas var izstāstīt miljoniem gadu senu stāstu?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Žaņa Lipkes muzeja direktore Lolita Tomsone raksturo un vērtē situāciju Izraēlā

Lolita Tomsone ir ilggadēja Žaņa Lipkes memoriāla vadītāja un ilgus gadus dzīvojusi Izraēlā, apgūstot ebreju tautas vēsturi un kultūru. Viņa strādā, lai izglītotu Latvijas sabiedrību par to, kas ir ebreji un holokausts. Lolitai Izraēlā ir gan draugi, gan mīļotais vīrietis, un pati šajā valstī nodzīvojusi 14 gadus, tāpēc kopš 7. oktobra nežēlīgā „Hamās” teroristu uzbrukuma nepārtraukti ar drebošu sirdi seko ziņām no Izraēlas.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Divas puslodes

Draudi NATO Austrumu flangam. Mūžībā devies Henrijs Kisindžers

Draudi NATO Austrumu flangam. Venecuēla vēlas anektēt daļu Gajānas teritoriju. Simts 100 gadu vecumā mūžībā devies bijušais ASV valsts sekretārs Henrijs Kisindžers.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Līdera apskāviens: Pētījums par jaunu meiteņu seksuālo izmantošanu jauniešu organizācijā

Pieauguši vīrieši spēlējas ar uzmanības pievēršanu. Gadiem ilgi nometņu rīkotāji iesaista attiecībās un seksuāli izmanto pusaudzes un jaunietes. Latvijas Radio un portāla "Delfi" pētījums "Līdera apskāviens" atklāj sistemātisku jaunu sieviešu seksuālu izmantošanu jauniešu organizācijā "K.I.D". Saruna par to, ko atklājuši un izpētījuši podkāsta veidotāji.

Vada:

Agnese Linka
Liene Vimba

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Mūzika