• Sestdiena, 2020. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Mārtiņš Bondars: Latvija var iekļūt "Moneyval" pelēkajā sarakstā. Tas bremzēs attīstību

Latvijas finanšu sektorā izveidojusies pata situācija, kad viena puse redz problēmas un meklē risinājumus, bet otra saka, ka neko nedrīkst mainīt, intervijā Latvijas Radio pauda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (Attīstībai/ Par!). Viņš atgādināja, ka Latvijai draud iekļaušana "Moneyval" pelēkajā sarakstā, kas bremzētu ekonomisko attīstību.

Vada:

Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Cēsu mākslas festivāls pārsteigs ar vērienīgu piedāvājumu

Ar sevišķi vērienīgu vizuālās mākslas programmu – gan saturiski, gan apjoma ziņā – šogad pārsteigs Cēsu mākslas festivāls. Programmas centrā būs slavenu diasporas latviešu mākslinieku darbi, apskatāmi jaunās, speciāli mākslai pielāgotās telpās, kas iekārtotas bijušās Neredzīgo biedrības rūpnīcas teritorijā.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Depozītsistēmas ieviešana Latvijā: Kamēr ilgst strīdi, atkritumu daudzums aug

Vides organizācijas atbalsta tūlītēju depozīta sistēmas ieviešanu dzēriena iepakojumam Latvijā, bet atkritumu apsaimniekotāji saka, ka sistēmai jābūt citādai – plašākai. Kuram taisnība un vai depozīta sistēma vispār Latvijā tiks ieviesta?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Iepazīstam L'Oreal stipendijas Sievietēm zinātnē 2019.gada laureātes

Šoreiz pievēršam uzmanību kādam jau tradicionālam notikumam zinātnē – jau 15.reizi pasniegtas „L’Oreal stipendijas sievietēm zinātnē. Svinīgā ceremonija notika 11.jūnijā un trīs Latvijas laureātes jau nākamajā dienā viesojas raidījumā Zināmais nezināmajā. Par saviem pētījumiem un interesi pievērsties zinātnei stāsta Marina Makrecka-Kūka, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece, Laura Dembovska, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta pētniece, un Jana Vecstaudža, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta Biomateriālu inovāciju un attīstības centra pētniece.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Iznācis Anda Surgunta dzejoļu apkopojums "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm"

Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā dzejnieka Anda Surgunta dzejoļu apkopojumu "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", kurā iekļauti no 2003. līdz 2018. gadam rakstītie darbi. Diemžēl, šis ir pēcnāves krājums, jo pagājušajā gadā dzejnieka dzīve traģiski aprāvās 34 gadu vecumā. Izdevumu kopīgi ar Preiļu konceptuālisma kustības pārstāvi Eināru Pelšu sastādījis dzejnieks Artis Ostups.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Hildas Vīkas darbus varēs iepazīt apjomīgā izstādē

Savu pirmo personālizstādi viņa sarīkoja 1927. gadā Dailes teātra mākslas salonā, spilgti sevi piesakot pagājušā gadsimta 20.–30. gadu mākslas ainā. No 15. jūnija Hildas Vīkas gleznas un zīmējumi būs aplūkojam Latvijas Nacionālā muzeja galvenajā ēkā 4.stāva izstāžu zālē.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Negaisā cietušās pašvaldības apjauš postījumus un rēķina zaudējumus

Šonedēļ karstums turpināsies un negaiss gaidāms gan šodien, gan turpmākajās dienās.

Pētījumā secina, ka kontrabandas preču pircēju skaits Latvijā samazinās

Protestētāji bloķējuši Honkongas centru, Likumprojekta izskatīšana pārcelta

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Par mūsdienu tabakas smēķēšanas ierīču ietekmi uz veselību domas dalās

Saruna par mūsdienu smēķēšanas iekārtām. Tās nereti tiek dēvētas kā smēķēšanas kaitējumu samazinošas un kā zemāka riska produkti. Vai tā patiešām ir? Vai varam par šiem produktiem runāt kā par veselīgākiem? Viedokļi dalās.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Edgars Rinkēvičs par aktuālo: norises ES pēc vēlēšanām, notikumu attīstība Moldovā

Krustpunktā saruna par ārlietām. Studijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Ministrs atzīst, ka aktuālie jautājumi viņa dienaskārtībā ir norises Eiropas Savienībā (ES) pēc parlamenta vēlēšanām, saistībā ar amatpersonu izvēli un arī daudzgadu budžetu. Tāpat ārlietu ministrija nopietni seko līdzi notikumu attīstībai Moldovā. Šī valsts ir viena no austrumu partnerības sadarbības partneriem un Rinkēvičs norāda, ka situācija ir tur ir tāda, kuru nevar atstāt bez ievērības. Trešā lieta – šobrīd notiek apjomīga vēstnieku rotācija.

Vada:

Aidis Tomsons
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Izlaidumu laiks. Ko dāvināt un vai nepieciešamas dāvanas skolai un skolotājiem

Izlaiduma laika saruna. Skolu un bērnudārzu absolventu vecāku starpā notiek diskusijas ne tikai par to, kā ritēs izlaiduma neoficiālā daļa. Daudz tiek runāts arī, kā pateikties pedagogiem, ko dāvināt izglītības iestādei. Diskustējam par dāvanu apjomu un nepieciešamību.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Neatkarības karš.1919.

Neatkarības karš.1919. Vācbaltiešu loma Latvijas valsts veidošanā

Durbes pils muzejā apskatāma izstāde „Par dzimteni un Latviju”, kas atklāj vairākus maz zināmus vēstures faktus par Latvijas Neatkarības kara laiku Tukumā un Tukuma novadnieku, tostarp vācbaltiešu, ieguldījumu mūsu valsts veidošanā un cīņā par tās neatkarību. Stāsta izstādes autore Durbes pils muzeja vadītāja vēsturniece Inta Dišlere.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Gunars Saliņš (1924 - 2010) Raidījumā Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru Toms un Svens ieskatās autora dzejoļu krājumā "Melnā saule" (1967). Atkārtojums no 20.janv.2018

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Pētījums: Latvijā kontrabandas preču pircēju skaits pēdējos gados samazinās

Latvijā kontrabandas preču pircēju skaits pēdējos gados samazinās, tomēr tas joprojām ir pietiekami liels, 12.jūnijā Nacionālajā kontrabandas problemātikas forumā sacīja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Pētījuma dati liecina, ka šogad 11% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pirkuši kontrabandas tabaku, 5% ir pirkuši kontrabandas degvielu, bet 4% - kontrabandas alkoholu.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Par kuldīdznieku nu jau daļēji kļuvis mākslas zinātnieku Uldis Jaunzems - Pētersons, kurš ikdienā tur rūpalu par mākslas izstādēm Kuldīgas mākslas namā un Kuldīgas mākslinieku rezidencē. Arī pašlaik Kuldīgā skatāmas divas aktuālās izstādes, viena no tām ir plenēra laikā tapušo Latvijas mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde, otra jau akadēmijas absolventu izstāde. Par dzīvi un darbu Kuldīgā ar kuratoru Uldi Pētersonu sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. Inese Dreimane "Vēstule ar pielikumu". Debijas romāns, par radinieku izjūtām, kad viņu tuviniekus pēckara gados aizveda bez paskaidrojuma uz čeku, lai noskaidrotu viņu turpmākos likteņus, reizēm bija nepieciešami gadu desmiti.

Šī diena vēsturē

"Šekspīra Globusa teātris ir iespējami precīzi rekonstruēta 16./17. gs. mijas teātra ēka Londonā - kādreizējās Viljama Šekspīra skatuves atdarinājums. Savu darbību teātris uzsāka 1997. gada 12. jūnijā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Vairākas pašvaldības negaisa seku likvidēšanai varētu lūgt valsts atbalstu

Otrdien piedzīvotā negaisa postījumu likvidēšanai Tukuma, Kandavas un Engures novadu pašvaldības varētu lūgt valsts atbalstu.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijā starptautisko sertifikātu GLOBALG.A.P saņēmuši tikai daži pārtikas ražotāji

Starptautisko sertifikātu GLOBALG.A.P, kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu, izmanto jau 200 000 ražotāji 135 pasaules valstīs. Latvijā GLOBALG.A.P sertifikāts pagaidām piešķirts eksportētājiem - diviem ražotājiem un vienam kooperatīvam, bet Lietuvā to saņēmuši jau 23 ražotāji. Arī vācu veikalu ķēde „Lidl”, kas darbojas Lietuvā, ražotājiem prasa uzrādīt šo sertifikātu.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Negaisā cietušās pašvaldības lūgs naudu postījumu novēršanai. Kontrabandas preču pircēju skaits Latvijā samazinās, tomēr tas joprojām ir pietiekami liels. Maskavā aiztur simtiem cilvēku, kas neatļautā gājienā pauda atbalstu žurnālistam Ivanam Golunovam. Lielbritānija apņemas 30-mit gadu laikā samazināt oglekļa dioksīda izmešus teju līdz nullei.

Vada:

Lauris Zvejnieks

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Par mūsdienu tabakas smēķēšanas ierīču ietekmi uz veselību domas dalās

Saruna par mūsdienu smēķēšanas iekārtām. Tās nereti tiek dēvētas kā smēķēšanas kaitējumu samazinošas un kā zemāka riska produkti. Vai tā patiešām ir? Vai varam par šiem produktiem runāt kā par veselīgākiem? Viedokļi dalās.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Dziedātāja Elīna Šimkus: Turpinu eksperimentēt ar balss robežām, ar žanriem un laikmetiem

Elīna Šimkus atzīst, ka nozīmīga vieta viņas radošajā biogrāfijā ir senajai mūzikai. 13. jūlijā Rundāles pils Zelta zālē romantisku vakaru lordu un milēdiju iecienītākās 16. gadsimta angļu renesanses mūzikas skaņās aicina izbaudīt dziedātāja Elīna Šimkus, par sava solovakara galveno tēmu pasludinot – mīlestību.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Depozītsistēmas ieviešana Latvijā: Kamēr ilgst strīdi, atkritumu daudzums aug

Vides organizācijas atbalsta tūlītēju depozīta sistēmas ieviešanu dzēriena iepakojumam Latvijā, bet atkritumu apsaimniekotāji saka, ka sistēmai jābūt citādai – plašākai. Kuram taisnība un vai depozīta sistēma vispār Latvijā tiks ieviesta?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kā Jānis kungu izārstēja. Pasaku stāsta Venta Vecumniece

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Edgars Rinkēvičs par aktuālo: norises ES pēc vēlēšanām, notikumu attīstība Moldovā

Krustpunktā saruna par ārlietām. Studijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Ministrs atzīst, ka aktuālie jautājumi viņa dienaskārtībā ir norises Eiropas Savienībā (ES) pēc parlamenta vēlēšanām, saistībā ar amatpersonu izvēli un arī daudzgadu budžetu. Tāpat ārlietu ministrija nopietni seko līdzi notikumu attīstībai Moldovā. Šī valsts ir viena no austrumu partnerības sadarbības partneriem un Rinkēvičs norāda, ka situācija ir tur ir tāda, kuru nevar atstāt bez ievērības. Trešā lieta – šobrīd notiek apjomīga vēstnieku rotācija.

Vada:

Aidis Tomsons
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Anna Rancāne dzejā, dziesmās

Radioteātris apaļā dzīves jubilejā sveic dzejnieci, dramaturģi, publicisti, čaklo un stipro latgalieti Annu Rancāni . Kompozīcija, kurā skanēs Annas Rancānes balss un dzeja cauri gadiem, un dziesmas, kas tapušas dažādos laikos ar Annas Rancānes dzeju.

 

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:56

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Par mūsdienu tabakas smēķēšanas ierīču ietekmi uz veselību domas dalās

Saruna par mūsdienu smēķēšanas iekārtām. Tās nereti tiek dēvētas kā smēķēšanas kaitējumu samazinošas un kā zemāka riska produkti. Vai tā patiešām ir? Vai varam par šiem produktiem runāt kā par veselīgākiem? Viedokļi dalās.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Iznācis Anda Surgunta dzejoļu apkopojums "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm"
Hildas Vīkas darbus varēs iepazīt apjomīgā izstādē

Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā dzejnieka Anda Surgunta dzejoļu apkopojumu "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", kurā iekļauti no 2003. līdz 2018. gadam rakstītie darbi. Diemžēl, šis ir pēcnāves krājums, jo pagājušajā gadā dzejnieka dzīve traģiski aprāvās 34 gadu vecumā. Izdevumu kopīgi ar Preiļu konceptuālisma kustības pārstāvi Eināru Pelšu sastādījis dzejnieks Artis Ostups.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Dziedātāja Elīna Šimkus: Turpinu eksperimentēt ar balss robežām, ar žanriem un laikmetiem

Elīna Šimkus atzīst, ka nozīmīga vieta viņas radošajā biogrāfijā ir senajai mūzikai. 13. jūlijā Rundāles pils Zelta zālē romantisku vakaru lordu un milēdiju iecienītākās 16. gadsimta angļu renesanses mūzikas skaņās aicina izbaudīt dziedātāja Elīna Šimkus, par sava solovakara galveno tēmu pasludinot – mīlestību.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Izlaidumu laiks. Ko dāvināt un vai nepieciešamas dāvanas skolai un skolotājiem

Izlaiduma laika saruna. Skolu un bērnudārzu absolventu vecāku starpā notiek diskusijas ne tikai par to, kā ritēs izlaiduma neoficiālā daļa. Daudz tiek runāts arī, kā pateikties pedagogiem, ko dāvināt izglītības iestādei. Diskustējam par dāvanu apjomu un nepieciešamību.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Iepazīstam L'Oreal stipendijas Sievietēm zinātnē 2019.gada laureātes

Šoreiz pievēršam uzmanību kādam jau tradicionālam notikumam zinātnē – jau 15.reizi pasniegtas „L’Oreal stipendijas sievietēm zinātnē. Svinīgā ceremonija notika 11.jūnijā un trīs Latvijas laureātes jau nākamajā dienā viesojas raidījumā Zināmais nezināmajā. Par saviem pētījumiem un interesi pievērsties zinātnei stāsta Marina Makrecka-Kūka, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece, Laura Dembovska, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta pētniece, un Jana Vecstaudža, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta Biomateriālu inovāciju un attīstības centra pētniece.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika