• Trešdiena, 2020. gada 23. septembris
  • Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Vai no Latvijas māla tapušais ķieģelis var būt eksportprece? Ja atceramies leģendāro Rīgas kinostudijas filmu "Ceplis, tad tās galvenajam varonim šis nodoms gan izgāžas, jo atklājas, ka māls ķieģeļu ražošanai nav derīgs. Bet Priekuļu novada Liepā esošais uzņēmums SIA "Lode jau daudzus gadus pierāda pretējo, un tieši te atrodamais māls ir pamatā tam, lai taptu arī ārvalstu tirgū pieprasīta produkcija. Uzņēmumā gatavo pat ļoti ekskluzīvus ķieģeļus, kas ir roku darbs un ir pieprasīti seno piļu, mūru un klosteru restaurācijas darbos gan pašu mājās Latvijā, gan ārvalstīs.

*

Šodien plānots sasaukt pašvaldību SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" kapitāldaļu turētāju pārstāvju ārkārtas sapulci. Tajā pārrunās saistībā ar uzņēmumu sākto kriminālprocesu. Atkritumu apsaimniekotājs "Piejūra" radījis kaitējumu vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā.

Viesos:

Plaude Ivonna
'Neatkarīgās Tukuma ziņas' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

KP vadītājs: galvenais mērķis sobrīd - panākt iestādes budžeta un algu palielinājumu

Līdz gada beigām Latvijai jāpieņem likuma grozījumi, kas nostiprinātu Konkurences padomes (KP) neatkarību, ko paredz attiecīga ES direktīva. Likuma grozījumi jau ir sagatavoti, bet vēl ir apspriešanas stadijā. To intervijā Latvijas Radio 1 atzina jaunais Konkurences padomes vadītājs Juris Gaiķis. Viņš arī uzsvēra, ka par savu galveno mērķi šobrīd ir izvirzījis budžeta palielinājumu iestādei.

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Lai arī piedzīvotā pandēmijas situācija Latvijas teātrus skāra smagi, tā rosināja meklēt jaunus ceļus ārpus ierastajiem rāmjiem, un lielai daļai teātru tas izdevies pat ļoti veiksmīgi. Tā atzīst žūrijas pārstāvji, kas vērtēja aizvadītās sezonas izrādes, izraugoties pretendentus Spēlmaņu nakts balvām. Lai izceltu teātru veikumus neparastos formātos, šoreiz izveidota arī jauna nominācija Gada notikums digitālajā vidē. Pārējās nominācijas ir tādas pašas kā citos gados, un nomināciju skaita ziņā līderis ir Nacionālais teātris, kam seko Jaunais Rīgas teātris un Liepājas teātris. Ļoti plaši nominācijās pārstāvēti neatkarīgie teātri, kas izcēlušies ar ļoti interesantiem un oriģināliem projektiem. Spēlmaņu nakts ūrijas pārstāvji visi kā viens aizvadīto sezonu tomēr raksturo kā ļoti savādu un dīvainu.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

"Spēlmaņu nakts" žūrija: Covid situācija rosināja teātrus meklēt jaunus ceļus

Lai arī piedzīvotā pandēmijas situācija Latvijas teātrus skāra smagi, tā rosināja meklēt jaunus ceļus ārpus ierastajiem rāmjiem, un lielai daļai teātru tas izdevies pat ļoti veiksmīgi. Tā atzīst žūrijas pārstāvji, kas vērtēja aizvadītās sezonas izrādes, izraugoties pretendentus "Spēlmaņu nakts" balvām.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Re:Check pēta: "Ventas Balss", Radio Baltkom un astoņzobu mizgrauzis

Vasaras sākumā žurnālisti vērsa uzmanību, ka krīzes laikā medijiem papildus piešķirtā valsts nauda tikusi arī portālam "BB.lv" un laikrakstam "Segodņa", kas regulāri izplata Kremļa dezinformāciju. Šoreiz stāsts par to, kādu apšaubāmu informāciju izplata Radio Baltkom un Ventspils laikraksts "Ventas Balss". Re:Baltica faktu pārbaudes projektā Re:Check šomēnes pievērsāmies egļu astoņzobu mizgrauzim.

Vada:

Annija Petrova

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Šogad iekavējusies vīnogu raža Latvijā. Tādēļ ražas apjomu zemnieki pagaidām nelēš, jo ir riski, ka daļa vīnogu šķirņu uz lauka nepagūs nogatavoties, laika apstākļu dēļ. Tikmēr plēves tuneļos audzētās vīnogas ik gadu dod jau prognozējamu un labu vīnogu ražu. Vietējās galda vīnogas gan patlaban lielākoties iegādājamas tikai tirgos vai saimniecībās nevis veikalu ķēdēs. Vīnkopju biedrība vērtē, ka nozarei ir potenciāls, bet vīnogu audzēšana līdz ražai prasa vairākus gadus, kas ietekmē attīstības ātrumu.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Jaunajā sezonā jaunumi arī LTV programmā. Viena pirmizrāde jau šovakar un drīzumā jauns talantu šovs. LTV uzsāks talantu šovu + pirmizrāde jaunajam raidījumam "Pārtikas revidents".

Viesos:

Ruduša Rita
LTV programmu daļas vadītāja

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Pieaugušo tālākizglītība: aicina pieteikties programmai kokapstrādes nozarē

Tas nebūs pārspīlējums, bet mācību procesā iegūtās zināšanas, nereti noveco ātrāk, nekā tiek izsniegts izglītības dokuments vai sertifikāts. Tāpēc ar katru gadu palielinās pieaugušo tālākizglītības programmu nozīme, kas pieejamas arī Latvijas reģionos. Par vienu no tām saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Jūras krasts mainās, jāmainās arī robežām starp privātīpašumu un visiem pieejamo zemi

Jau romiešu tiesībās ar likuma varu tiku nostiprināts uzskats, ka jūras piekraste pieder visai sabiedrībai un sabiedrībai ir tiesības baudīt šī visu kopējā labuma augļus. Taču jūras robežas mainās, kas nozīmē, ka būtu jāmainās arī visiem piederošās piekrastes robežām? Kāpēc ir svarīgi šīs robežas pārskatīt un kā tas notiek?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Komponists Alvils Altmanis aicina uz jubilejas koncertu

Alvils Altmanis – komponists, kurš ir  profesionāls klarnetists ar labu stāžu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un kurš kompozīcijai pievērsies jau brieduma gados, studēdams Romualda Kalsona kompozīcijas klasē, šodien ir Kultūras Rondo studijā.

 

 

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Kultūras Rondo mēro "Mūsdienu Barona ceļa" posmu no Zemītes līdz Aizdzirei

Imanta Ziedoņa muzeja izveidotais vairāk nekā 800 kilometru garais maršruts „Mūsdienu Barona ceļš”, kuru atklāja Tartu, šodien, 16.septembrī, turpinās Kandavas pagastā. Ir ceļojuma 27. diena un Kultūras Rondo ir Zemītē, kur jau no plkst. 10 ceļā devušās mūsu kolēģes Ingvilda Strautmane un Santa Lauga.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Saeimas komisija idejiski atbalsta ieceri vietējas nozīmes referendumos ieviest elektronisko nobalsošanu

Maksātnespējas administratoru asociācija neizpratnē par kontroles dienesta pārbaužu rezultātiem

Iepirkumu uzraugi konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionos aizliedz slēgt līgumus septiņās lotēs.

Eiropas Komisija vēlas paaugstināt 2030. gada emisiju samazināšanas mērķi no pašreizējiem 40

Palestīnieši kritizē Izraēlas noslēgtos miera līgumus ar Bahreinu un Apvienotajiem Arābu emirātiem

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes diasporā. Komentē portāla "Baltic Ireland" redaktore Laima Ozola

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien skatu vēršam plašāk un sazināmies ar portāla “Baltic Ireland” redaktori Laimu Ozolu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Jānis Reirs: Nākamā gada budžeta piedāvājumam lielos vilcienos iebildumu nav

Finanšu ministrijas izstrādātā nodokļu reforma, Eiropas Savienības ekonomikas atveseļošanai atvēlēto miljardu izmantošana - sarunas temati, izvaicājot finanšu ministru Jāni Reiru.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Interešu izglītības iespējas Covid ierobežojumu apstākļos

Kā Covid-19 piesardzības pasākumi tiks īstenoti interešu izglītībā un kur uzturēties bērniem starp skolu un pulciņiem, ja mūzikas skolā un citviet, kur notiek nodarbības, drīkst ierasties tikai 10 minūtes pirms to sākuma, bet ceļš līdz mājām un vēlreiz atpakaļ ir pārāk tāls?

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

„Dīpīši” – latviešu bēgļu nometņu iemītnieki

Otrā pasaules kara izskaņā, Latvijai atkārtoti nonākot padomju okupācijā, 160 000 – 200 000 latviešu bēga uz Vāciju, Zviedriju un citām Rietumeiropas valstīm. Viņi kļuva par „dīpīšiem” – latviešu bēgļu nometņu iemītniekiem.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Radio mazā lasītava ceļo. Tiekamies ar lasītājiem Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos

Radio mazā lasītava aizceļojusi uz Murjāņiem kopā ar rakstnieci, valodnieci, literatūrzinātnieci Lalitu Muižnieci, izdevēju un apgāda "Mansards" vadītāju Jāni Ogu. Imanta Ziedoņa muzejā - vasaras mājā "Dzirnakmeņi" - sagaida Ance Caune.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

EK prezidente Urzula fon der Leiena Eiropas Parlamentā atskaitās par stāvokli savienībā

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena 16.septembrī uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātus. Viņa atskaitās par EK paveikto Covid-19 pandēmijas un ekonomiskās krīzes seku novēršanā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Desmito reizi Liepājā dzejas dienu laikā tiks apsniegtas Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis. Nu jau vairākus gadus pasākuma rīkošanā un žūrijā darbojas liepājniece, literatūrzinātniece Linda Zulmane. Izlasīt visas grāmatas, pirms tiek pasniegta balva, ir aizraujošs notikums. Par ieviesto literāro darbu balvu vairāk interesējās Inga Ozola.

Kultūras afiša

Inga Ābele, stāstu krājums "Balta kleita". 9 stāsti par 9 sievietēm.

Šī diena vēsturē

Šodien Meksika svin savus nacionālos svētkus - Neatkarības dienu. 1810. gada 16. septembrī Doloresas pilsētas draudzes gans Migels Idalgo ar zvana skaņām sasauca pilsētniekus dievnamā un aicināja viņus uz cīņu pret Spānijas koloniālo virskundzību, aizsākot Meksikas Neatkarības karu.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Saziņa ar VID uzņēmējiem no 2022.gada plānota tikai elektroniski
Sāksies elektroniskā pieteikšanās RSU Jauno mediķu akadēmijai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 16.septembrī galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz, ka iesniegumus Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nodokļu administrēšanas jautājumos varēs iesniegt tikai, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Programma “Piens un augļi skolai”: kādas izmaiņas ieviesa Covid pandēmija

Bezmaksas skolas piena programma Latvijā tika ieviesta pirms 16 gadiem, bet pirms 10 gadiem pirmsskolnieki un 1. - 9. klašu audzēkņi bez maksas trīs reizes nedēļā sāka saņemt arī augļus un dārzeņus. Šai laikā izdzerti 37 000 tonnu pasterizēta piena un apēsti 8000 tonnas augļu un dārzeņu. Tikko noslēgusies pieteikšanās programmai jaunajā mācību gadā un Lauku atbalsta dienests turpina vērtēt pretendentus. Kādas izmaiņas pērnā gada programmā “Piens un augļi skolai” ienesa Covid pandēmija un ko programmā vajadzētu mainīt?

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes diasporā. Komentē portāla "Baltic Ireland" redaktore Laima Ozola

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien skatu vēršam plašāk un sazināmies ar portāla “Baltic Ireland” redaktori Laimu Ozolu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Arhitekti Gunitu Kuļikovsku interesē veidot pilsētas sajūtu, vibrāciju un piedzīvojumu

„Vividly” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijā, kas 2015.gadā aizsāka darbību ar virtuālās realitātes tehnoloģiju lietojumu arhitektūrā un pilsētplānošanā. Uzņēmuma vadītāja Gunita Kuļikovska ir lietpratēja arhitektūrā, pilsētbūvē un pilsētplānošanā. Žurnāls “Archipreneur” nodēvējis viņu par vienu no septiņām iedvesmojošākajām uzņēmējām arhitektūras jomā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Pieaugušo tālākizglītība: aicina pieteikties programmai kokapstrādes nozarē

Tas nebūs pārspīlējums, bet mācību procesā iegūtās zināšanas, nereti noveco ātrāk, nekā tiek izsniegts izglītības dokuments vai sertifikāts. Tāpēc ar katru gadu palielinās pieaugušo tālākizglītības programmu nozīme, kas pieejamas arī Latvijas reģionos. Par vienu no tām saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Baltkrievu tautas pasaku nedēļa. Vīrs un sieva. Pasaku stāsta Ilze Rūdolfa

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Jānis Reirs: Nākamā gada budžeta piedāvājumam lielos vilcienos iebildumu nav

Finanšu ministrijas izstrādātā nodokļu reforma, Eiropas Savienības ekonomikas atveseļošanai atvēlēto miljardu izmantošana - sarunas temati, izvaicājot finanšu ministru Jāni Reiru.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Sveicam Rūdolfu Plēpi jubilejā. Alfrēda Krūkļa stāsts "Pēdējais valsis"

17.septembrī aktierim, režisoram Rūdolfam Plēpim apritēs 70 gadu jubileja. Sākam ielūkoties Radioteātra krājumos un piedāvājam noklausīties Alfrēda Krūkļa stāstu "Pēdējais valsis". Piedalās: Rūdolfs Plēpis, Ilze Rūdolfa un Āris Rozentāls. Režisors Imants Skrastiņš. 1999. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:58

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes diasporā. Komentē portāla "Baltic Ireland" redaktore Laima Ozola

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien skatu vēršam plašāk un sazināmies ar portāla “Baltic Ireland” redaktori Laimu Ozolu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Komponists Alvils Altmanis aicina uz jubilejas koncertu
Kultūras Rondo mēro "Mūsdienu Barona ceļa" posmu no Zemītes līdz Aizdzirei

Alvils Altmanis – komponists, kurš ir  profesionāls klarnetists ar labu stāžu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un kurš kompozīcijai pievērsies jau brieduma gados, studēdams Romualda Kalsona kompozīcijas klasē, šodien ir Kultūras Rondo studijā.

 

 

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Arhitekti Gunitu Kuļikovsku interesē veidot pilsētas sajūtu, vibrāciju un piedzīvojumu

„Vividly” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijā, kas 2015.gadā aizsāka darbību ar virtuālās realitātes tehnoloģiju lietojumu arhitektūrā un pilsētplānošanā. Uzņēmuma vadītāja Gunita Kuļikovska ir lietpratēja arhitektūrā, pilsētbūvē un pilsētplānošanā. Žurnāls “Archipreneur” nodēvējis viņu par vienu no septiņām iedvesmojošākajām uzņēmējām arhitektūras jomā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Interešu izglītības iespējas Covid ierobežojumu apstākļos

Kā Covid-19 piesardzības pasākumi tiks īstenoti interešu izglītībā un kur uzturēties bērniem starp skolu un pulciņiem, ja mūzikas skolā un citviet, kur notiek nodarbības, drīkst ierasties tikai 10 minūtes pirms to sākuma, bet ceļš līdz mājām un vēlreiz atpakaļ ir pārāk tāls?

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Jūras krasts mainās, jāmainās arī robežām starp privātīpašumu un visiem pieejamo zemi

Jau romiešu tiesībās ar likuma varu tiku nostiprināts uzskats, ka jūras piekraste pieder visai sabiedrībai un sabiedrībai ir tiesības baudīt šī visu kopējā labuma augļus. Taču jūras robežas mainās, kas nozīmē, ka būtu jāmainās arī visiem piederošās piekrastes robežām? Kāpēc ir svarīgi šīs robežas pārskatīt un kā tas notiek?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika