• Sestdiena, 2021. gada 23. janvāris
  • Vārda diena: Strauta, Grieta, Rebeka
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Jelgavā Pilsētas pasāžā odien notiks skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums ar nosaukumu "Cits bazārs". Tajā jaunajiem uzņēmējiem - skolēniem - būs iespēja prezentēt saražotās inovatīvās preces un produktus. Arī citās Latvijas pilsētās vēl līdz februāra vidum notiks Cits bazārs, bet orīt uzzināsim tieši par Jelgavas skolēnu idejām un to, ko šis pasākums piedāvā. Par to vairāk zina stāstīt laikraksta Zemgales ziņas galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Viesos:

Leiburga Agnese
'Zemgales ziņas' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Barikāžu laika atcere. Saruna ar 1991.gada Barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļo

1991. gada 13. janvāra vakarā Rīgā sāka celt barikādes, lai aizsargātu Augstākās padomes ēku, televīziju, Daugavas tiltus un citus stratēģiski svarīgus objektus. Asiņainākie notikumi risinājās 20. janvārī, kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku. Barikādes organizāja Latvijas Tautas fronte un tajās piedalījās aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija unikāls nevardarbīgās pretošanās paraugs.

20. janvārī, ir Barikāžu aizstāvju atceres dienā, Latvijas Radio 1 saruna ar 1991.gada Barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļo. Viņš ir arī 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un tā prezidents.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Pirms 29 gadiem Rīgā risinājās janvāra barikāžu dramatiskākie notikumi. Visu pagājušo nedēļu stāstījām ļoti personiskus barikāžu dalībnieku stāstus un atmiņas par tā laika notikumiem. Barikāžu laiks bija satricinošs gan tiem, kuri pavadīja saltas dienas un naktis pie ugunskuriem, organizēja smago tehniku, cēla barikādes un palīdzēja cietušajiem, gan tiem, kuri šajā laikā vēl bija bērni un pusaudži, kuri līdz galam nesaprata šo notikumu nozīmību. Taču bija skaidrs: notiek kaut kas svarīgs, un tur ir jābūt klāt. Tāpēc šorīt piedāvājam mazliet citādu un agrāk nedzirdētu stāstu. Tas pieder aktrisei Gunai Zariņai.

Viesos:

Zariņa Guna
JRT aktrise

07:44

Labrīt

Rīgas Kino muzeja ekspozīcija papildināta ar dokumentālajam kino veltītu sadaļu
Barikāžu laiks. Citāds stāsts. Atminas aktrise Guna Zariņa

Būtisks jaunums Rīgas Kino muzejā – pastāvīgā ekspozīcija „Aizekrānija” nesen papildināta ar ļoti svarīgu sadaļu, veltītu Latvijas dokumentālajam kino. Izstādē var iepazīt gan dokumentālo filmu, gan kino hroniku tapšanu. Taču izstāde nav veidota kā vēsturisks atskats, tā vairāk pievēršas procesam, dažādiem dokumentālā kino stiliem un personībām.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:14

Labrīt

Turpinās sarunas par aprūpes slimnīcu izveidi Rīgā

Rīgā šobrīd ir trīs universitātes slimnīcas, no tām divas ir pieaugušajiem – Rīgas Austrumu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas. Universitātes slimnīca ir augstākā līmeņa veselības aprūpes ekselences centrs, kurā būtu jāizmeklē un jāārstē paši sarežģītākie un retākie gadījumi. Tomēr šobrīd Rīgā nav zemāku līmeņu slimnīcu, tādēļ universitātes slimnīcām jāuzņemas visu rīdzinieku aprūpe. Veselības ministrija kopā ar Rīgas domi turpina sarunas par aprūpes slimnīcu izveidi, tomēr absolūtas vienprātības šajā jautājumā abām pusēm pagaidām vēl nav.

Vada:

Daira Zīle
Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Agnese Drunka - "Globālais latvietis" tagad ir pirmdienās, runās par kultūras vērtību saglabāšanu ārzemēs.

Viesos:

Drunka Agnese
Programmu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Telpaugu kopšana ziemā: laiks sākt tos apgriezt

Kamēr dārzā īsti vēl nav ko darīt, ja nu vienīgi var nopļaut mauriņu, vairāk laika var veltīt telpaugu apčubināšanai. Par telpaugu kopšanu un ko jau var sēt podiņos, lai aug uz palodzes, saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Rīgā top Baltijas biomateriālu ekselences centrs

Drīzumā Rīgā tiks izveidots Baltijas biomateriālu ekselences centrs. Pie tā kopīgi strādā pētnieki no dažādām institūcijām. Kas ir biomateriāli un kādas iespējas jaunais centrs radīs kā zinātniekiem, tā sabiedrībai?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

"Zalša līgava" un "Zalkša līgava" - Aspazijas interpretējums Jaunajā Rīgas teātrī

Aspazija – 1928. Inga Tropa – 2020. „Zalša līgava” un „Zalkša līgava”. Par Aspazijas interpretējumu un izcēluma vietām Kultūras Rondo studijā saruna ar iestudējuma radošo komandu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

"ISSP" galerijā apskatāma izstāde “Wow, kāds lielisks skats”

Biedrības „ISSP” galerijā Berga bazārā šobrīd skatāma izstāde “Wow, kāds lielisks skats”. Ekspozīciju telpa ir pārtapusi improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā apskatāmi sešu mākslinieku darbi, kuri tapuši, uzturoties ISSP Rīgas rezidencē.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Turpina apspriest iespējas samazināt PVN vairākiem pārtikas produktiem:

Mednieku savienība kritizē ieceri ievērojami palielināt valsts nodevu apmēru,

Valstis apņemas neiejaukties Lībijas konfliktā,

Melburnā sākas sezonas pirmais "Grand Slam tenisa turnīrs "Australian Open,

Rīgā, Doma laukumā, iedegts barikāžu laika atceres ugunskurs. Cilvēku atmiņas joprojām spilgtas!

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Baltica pēta: Instagram influenceri sola ārstēt vēzi ar sulu un sodu

Foto sociālo tīklu Instagram katru mēnesi lieto vairāk cilvēku nekā skatās populārāko TV vakara ziņu pārraidi. Instagram lietotājiem, kam ir daudz sekotāju, bieži piedāvā kaut ko reklamēt un par to maksā. Populārākie var ietekmēt sabiedrības domu, tādēļ tos mēdz saukt par influenceriem. Re:Baltica daļu influenceru sauc par ietekmeļiem, jo tie pārdod vai reklamē produktus, kuri sola brīnumefektus, piemēram, ārstēt vēzi.

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 20. janvāris

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Aidis Tomsons
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Partijas KPV.lv priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš aicina uz partijas pašlikvidāciju

Šodien Krustpunktā lielā intervija ar partijas KPV.lv priekšsēdētāju Artusu Kaimiņu.

Vada:

Aidis Tomsons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Pieklājība bērniem jāmāca tikai ģimenē, vai tas ir arī skolas un bērnudārza ziņā

Saruna par pieklājību un pieklājības mācīšanu bērniem. Vai tas tikai ģimenes ieguldījums, izaudzināt pieklājīgu bērnu, vai savu artavu šai ziņā var dot arī skola un bērnudārzs un kā to ietekmē vide, kurā dzīvojam.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Vai visiem trimdas arhīviem jāatgriežas Latvijā: viedokļi par un pret

Privāto arhīvu liktenis – kāda ir mūsu pieredze trimdas kultūras vērtību apzināšanā un saglabāšanā. Dažādām atmiņu institūcijām ir dažādas intereses. Viens – kur likt trimdā izdoto literatūru, bet otrs – kas notiek ar saraksti un dokumentāciju? Trešais – memoriālo priekšmetu nozīme. Kur labāk trimdas materiālus glabāt – mītnes zemes krātuvē vai Latvijā?

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:46

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Pauž bažas par ieceri ievērojami celt valsts nodevu medniekiem

Valsts meža dienests (VMD) sagatavojis un Zemkopības ministrijai iesniedzis valsts nodevu apmēra projektu, kas paredz ievērojami palielināt valsts nodevu medniekiem. Mednieku savienība iecerētās izmaiņas kritizē. Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas deputāti 20.janvārī tikās ar Latvijas Mednieku savienības vadītāju Jāni Baumani, lai pārrunātu ieceri palielināt maksas par medniecību un tās ietekmi uz medniecības nozari.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Barikāžu dalībnieks Jānis Žuks. Visnozīmīgākais apbalvojums – dēla atzinība

Tādi esam

 

 

Barikāžu dalībnieks Jānis Žuks. Visnozīmīgākais apbalvojums - dēla atzinība

 

1991. gada janvāris uz mūžiem ierakstīts Latvijas vēsturē, kā laiks, kad Latvijas tauta atklāti iestājās par savas atjaunotās valsts pastāvēšanu. Divas nedēļas Rīgā uz barikādēm cilvēku no dažādiem Latvijas novadiem nevardarbīgā pretošanās deva pretsparu OMON specvienībām. Ludzānietis Jānis Žuks, kurš barikāžu laikā atradās pie televīzijas torņa, to laiku uzskata par ļoti svarīgu Latvijai. Vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

 

Kultūras afiša. "Zalkša līgava" JRT, rež. Inga Tropa.

 

Šī diena vēsturē

 

1980. gada Olimpiskās spēles Maskavā bija vienīgās, kas notika kādā toreizējās padomju sistēmas valstī. Tomēr 1980. gada 20. janvārī Savienotās Valstis paziņoja, ka boikotēs šīs spēles, un izvērsa plašu starptautisku Maskavas olimpiādes boikota kampaņu.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Ķīnā pieaug saslimšanas gadījumi ar nezināmu vīrusu
Jaunā interneta vietnē apkopo latviešu skatuviskās dejas zelta fondu

Ķīnā turpina izplatīties nezināmais vīruss, kas līdzīgs SARS (smagajam akūtajam respiratorajam sindromam), un nedēļas nogalē apstiprināti 139 jauni inficēšanās gadījumi, 20.janvārī paziņojušas varasiestādes. Vuhaņā, kas tiek uzskatīta par uzliesmojuma epicentru, nedēļas nogalē konstatēti 136 jauni inficēšanās gadījumi, kā arī trešais pacienta nāves gadījums.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Arvien biežāk valsts iestādes vai bankas mājaslapā atbildes sniedz virtuālais asistents

Ja uzdosiet rakstisku jautājumu kādas valsts iestādes vai bankas mājaslapā, iespējams, ka atbildi jums sniegs robots jeb virtuālais asistents. Uzņēmumu reģistra mājaslapā strādā virtuālā asistente Una, bet no šī gada sākuma Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā uz jūsu rakstiski uzdotajiem jautājumiem atbild virtuālais asistents Toms.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Ar barikāžu aizstāvju piemiņas brīžiem noslēdzas janvāra barikāžu nedēļa

Atsāk diskusijas par Pievienotās vērtības nodokļa mazināšanu plašākam produktu klāstam

Atsaukta paraksta dēļ pajūk Rīgas bijušo vicemēru plāns atbrīvot Burovu,Saskaņa sola savākt balsis mēra atlaišanai

Putins iesniedz parlamentam konstitūcijas grozījumus

Izjukusi Norvēģijas valdošā koalīcija. No valdības izstājas labējā spārna Progresa partija

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Baltica pēta: Instagram influenceri sola ārstēt vēzi ar sulu un sodu

Foto sociālo tīklu Instagram katru mēnesi lieto vairāk cilvēku nekā skatās populārāko TV vakara ziņu pārraidi. Instagram lietotājiem, kam ir daudz sekotāju, bieži piedāvā kaut ko reklamēt un par to maksā. Populārākie var ietekmēt sabiedrības domu, tādēļ tos mēdz saukt par influenceriem. Re:Baltica daļu influenceru sauc par ietekmeļiem, jo tie pārdod vai reklamē produktus, kuri sola brīnumefektus, piemēram, ārstēt vēzi.

Lasīt vairāk

18:47

Mūzika

George Benson

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Inese Dreimane: Pret vēstures faktiem jāizturas ar cieņu, jo tie esam mēs paši

Vēsturniece Inese Dreimane strādā Latvijas Okupācijas muzejā. Šobrīd pēta čekas darbības pirmsākumus Latvijā 1940. gadā, kā arī turpina 1941. gadā čekā nošauto cilvēku personību noskaidrošanu. Par savu debijas romānu „Vēstule ar pielikumu” autore saka: „Es nevarēju par to neuzrakstīt.”

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Telpaugu kopšana ziemā: laiks sākt tos apgriezt

Kamēr dārzā īsti vēl nav ko darīt, ja nu vienīgi var nopļaut mauriņu, vairāk laika var veltīt telpaugu apčubināšanai. Par telpaugu kopšanu un ko jau var sēt podiņos, lai aug uz palodzes, saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Sala derības ar zaķi. Vecīša cimdiņš. Pasakas stāsta pēteris Šogolovs, Evita Klimavičiusa, Silvija Bitere, Dace Vītola

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Partijas KPV.lv priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš aicina uz partijas pašlikvidāciju

Šodien Krustpunktā lielā intervija ar partijas KPV.lv priekšsēdētāju Artusu Kaimiņu.

Vada:

Aidis Tomsons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Eiropas Pasaules mūzikas aptauja (WMCE) - 2019. gada populārākie albumi

Vada:

Gita Lancere

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Baltica pēta: Instagram influenceri sola ārstēt vēzi ar sulu un sodu

Foto sociālo tīklu Instagram katru mēnesi lieto vairāk cilvēku nekā skatās populārāko TV vakara ziņu pārraidi. Instagram lietotājiem, kam ir daudz sekotāju, bieži piedāvā kaut ko reklamēt un par to maksā. Populārākie var ietekmēt sabiedrības domu, tādēļ tos mēdz saukt par influenceriem. Re:Baltica daļu influenceru sauc par ietekmeļiem, jo tie pārdod vai reklamē produktus, kuri sola brīnumefektus, piemēram, ārstēt vēzi.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

"ISSP" galerijā apskatāma izstāde “Wow, kāds lielisks skats”

Biedrības „ISSP” galerijā Berga bazārā šobrīd skatāma izstāde “Wow, kāds lielisks skats”. Ekspozīciju telpa ir pārtapusi improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā apskatāmi sešu mākslinieku darbi, kuri tapuši, uzturoties ISSP Rīgas rezidencē.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Inese Dreimane: Pret vēstures faktiem jāizturas ar cieņu, jo tie esam mēs paši

Vēsturniece Inese Dreimane strādā Latvijas Okupācijas muzejā. Šobrīd pēta čekas darbības pirmsākumus Latvijā 1940. gadā, kā arī turpina 1941. gadā čekā nošauto cilvēku personību noskaidrošanu. Par savu debijas romānu „Vēstule ar pielikumu” autore saka: „Es nevarēju par to neuzrakstīt.”

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

Eiropas Pasaules mūzikas aptauja (WMCE) - 2019. gada populārākie albumi

Vada:

Gita Lancere

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Pieklājība bērniem jāmāca tikai ģimenē, vai tas ir arī skolas un bērnudārza ziņā

Saruna par pieklājību un pieklājības mācīšanu bērniem. Vai tas tikai ģimenes ieguldījums, izaudzināt pieklājīgu bērnu, vai savu artavu šai ziņā var dot arī skola un bērnudārzs un kā to ietekmē vide, kurā dzīvojam.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Rīgā top Baltijas biomateriālu ekselences centrs

Drīzumā Rīgā tiks izveidots Baltijas biomateriālu ekselences centrs. Pie tā kopīgi strādā pētnieki no dažādām institūcijām. Kas ir biomateriāli un kādas iespējas jaunais centrs radīs kā zinātniekiem, tā sabiedrībai?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika