• Ceturtdiena, 2021. gada 15. aprīlis
  • Vārda diena: Gastons, Aelita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Daugavpilī jaunajam ceļa pārvadam plāno otro būvniecības kārtu.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Krišjānis Kariņš: Labsajūtai un mieram pamata nav, jāpieņem jauni ierobežojumi

“Labsajūtai un mieram pamata šobrīd nav, veselības aprūpes sistēma ir pārslogota un tāpēc jādara viss, lai novērstu pilnīgu krīzi,” intervijā Latvijas Radio sacīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš pateicās visiem mediķiem, kas strādā frontes pirmajā līnijā, un arī visiem sabiedrības locekļiem, kuri ievēro valdības noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Taču premjers uzsvēra, ka šobrīd ir jāpieņem aizvien jauni ierobežojumi un tie skars pulcēšanos un izglītības iestāžu darbu.

Vada:

Lauris Zvejnieks
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Aizvadīta neierasta teātra sezona un neierasta "Spēlmaņu nakts" balvu cremonija

23. novembrī, Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienas vakarā, tika pasniegtas ikgadējās „Spēlmaņu nakts” balvas. Žūrija balvas sadalīja astoņpadsmit kategorijās, izvērtējot vairāk nekā 110 jauniestudējumu 20 dažādās teātra platformās, kas paguva notikt šajā teātrim un mums visiem visai sarežģītajā sezonā. Un arī balvu pasniegšana pandēmijas dēļ noritēja citādāk nekā ierasts.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Pašvaldību deputātu algas arvien atšķiras desmitiem un pat simtiem reižu
Pandēmijas laikā pasaulē pieaugusi vardarbība pret sievietēm

Pašvaldību deputātu atalgojums ir no dažiem simboliskiem eiro mēnesī līdz vairākiem tūkstošiem, ja gadījies būt ievēlētam Rīgā vai Pierīgā un vadīt komitejas vai komisijas. Tik būtiskas atšķirības vietvaru domnieku atlīdzībā pirms vairākiem gadiem Latvijas Radio izpētītais. Vēlāk to apstiprināja arī Valsts kontroles revīzija, kas deputātu atalgojuma sistēmu nodēvēja par neskaidru, necaurspīdīgu un bieži pat slēptu no vietējiem iedzīvotājiem. Revidenti likumdevējam lika labot normatīvus līdz pērnā gada beigām, pašvaldību deputātu atlīdzību padarot skaidrāku.Vai tas ir izdarīts un kas mainīsies līdz ar deputātu skaita būtisku samazinājumu pēc reģionālās reformas nākamgad?

Vada:

Uldis Ķezberis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Pauž bažas par Annas Ludiņas Mākslinieku dārza likteni "Rail Baltica" būvniecības sakarā

Unikāla, bet nu jau diezgan ilgu laiku maz popularizēta kultūrvieta ir Annas Ludiņas Mākslinieku dārzs Inčukalna pagastā. Par dārza likteni pēdējās nedēļās satraukumu pauž dziedātājas tuvinieki un kaimiņi, jo viņiem radušās aizdomas, ka dārzu varētu apdraudēt jaunākais ''Rail Baltica'' dzelzceļa trases novietojums, un projektētāju solījumi nepārliecinot par pretējo.

 

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Privātumu sociālajos tīklos grūti ievērot un nodrošināt

Ar sociālajiem tīkliem cilvēce ir pazīstama vairāk nekā divdesmit gadus, tomēr vēl joprojām ir daudz neskaidrību, kur ir un vai eksistē robeža starp privāto un publisko telpu sociālajos tīklos. Vai sociālo tīklu laikmetā vispār ir iespējams privātums, spriežam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Iespējas atpazīt kaitīgās ķīmiskās vielas drēbēs, rotaļlietās un sadzīves tehnikā

Kā atpazīt kaitīgās ķīmiskās vielas audumos, sadzīves tehnikā un citur, kur likums neparedz rūpīgi uzskaitīt sastāvu, kā tas ir pārtikas gadījumā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Emocijas un komentāri pēc "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas

Emocijas un komentāri par Latvijas teātru gada balvas „Spēlmaņu nakts” ceremoniju, laureātiem un vērtējums par pagājušo sezonu kopumā. Kultūras Rondo diskutē žūrijas pārstāve Līga Ulberte kultūras žurnālists Atis Rozentāls un kritiķe Zane Radzobe.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Dailes teātra gadsimts. 3.studija. Pēdējā, kurā jūtama Eduarda Smiļģa ietekme

Turpinām ciklu „Dailes teātra gadsimts”. Teātra bagāto vēsturi esam nolēmuši atklāt, pētot un iedziļinoties Dailes teātra studiju darbā. Šoreiz kārta 3.aktieru studijai – tā ir pēdējā studija, kurā jūtama Eduarda Smiļģa ietekme. Daži no šīs studijas absolventiem joprojām ir aktīvi savā radošumā un priecē ar lomām Dailes teātra izrādēs.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Dīkstāves pabalstus Plāno piešķirt visiem uzņēmumiem, kam ir apgrozījuma kritums

Saeima apstiprina minimālo ienākumu slieksni. Tas būs 109 eiro

LDz nekomentē bijušā vadītāja amatu pie konkurentiem Ukrainā

Domnieku neētiskas izturēšanās dēļ, Daugavpils domē atkal veidos ētikas komisiju

ASV Kopējo Pakalpojumu administrācija ir devusi zaļo gaismu, lai uzsāktu pāreju uz nākamo ASV prezidenta administrāciju.

Spēlmaņu nakts lielā balva - Nacionālā teātra izrādei "Puika, kurš redzēja tumsā Valtera Sīļa režijā.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Mjanma. Valsts ar visnotaļ savdabīgajiem politiskajiem izaicinājumiem

Runājam par valsti, kurā militāristiem ir pārāk liela politiskā nozīme. Dodamies uz Mjanmas Savienības Republiku. Starp citu, 1989. gadā tieši militārā hunta mainīja Birmas nosaukumu uz Mjanmu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 24. novembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Lobēšanas atklātības likums: šāda regulējuma nepieciešamība un iespējas to pieņemt

Kārtējās aizdomas par sponsoru ietekmi politikā atkal liek runāt par lobēšanas atklātības likuma nepieciešamību. Tā nav jauna diskusija. Tagad Saeimā ir izveidota darba grupa jauna likuma izstrādei. Ko šāds likums varētu paredzēt un vai tā esamība padarītu patiesi caurspīdīgu lēmumu tapšanas procesu?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Audzinātāju un auklīšu darba organizācija bērnudārzā: ietekme uz dārziņa dzīvi

Karstas diskusijas vecāku forumos risinās par pirmsskolas pedagogu slodžu modeļiem, Ģimenes studijā plašāks skaidrojums, kā dārziņa dzīvi ietekmē audzinātāju un auklīšu darba organizācija.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Inga Gobzeme Babītē mežrozīšu namiņā gatavo gardumus no mežrozītēm

Ciemojamies Babītes novada Babītes pagastā pie mājražotājas Ingas Gobzemes. Inga pirms sešiem gadiem izveidoja savu uzņēmumu "Mežrozītes.lv". Mežrozītes 4 ha platībā aug Kuldīgas pusē, bet Babītes pagastā Inga no mežrozītēm ražo sīrupu, ievārījumu, tējas un citus produktus. Produkti top mežrozīšu namiņā, ko šogad pirts vietā uzbūvēja Ingas vīrs

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Alūksnes Bānīša stacijas muzejā noris ceļojums laikā un telpā

Alūksnes Bānīša stacijas muzejs ir iekārtots 1901. gadā celtā dzelzceļa bagāžas šķūnī. Te noris ceļojums laikā un telpā, piestājot 10 stacijās posmā Alūksne – Gulbene un klausoties vietējo stāstus. Te var aplūkot sendienu dzelzceļnieku piederumus, iepazīt dzelzceļa vēsturi un sagaidīt arī bānīti.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Arvien biežāk skolas spiestas pilnībā pāriet uz attālināto mācību režīmu

Covid-19 izplatības dēļ arvien biežāk skolas gan Rīgā, gan Latvijas reģionos spiestas pilnībā pāriet uz attālināto mācību režīmu.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Mazās kokles, kurās ir līdz 11 stīgām, Latvijā gatavo daudzi kokļu meistari. Bet lielās koncertkokles, kam ir 32 un vairāk stīgas, un kas sver pat 12 kilogramus, gatavo tikai 2 meistari. Pie viena no koncertkokļu meistariem - Pētera Putniņa Doles salā ciemojās Daina Zalamane.

Kultūras afiša

"Kino Bize" šonedēļ uzsāk jaunu filmu programmu Klasikas kino vakari, ik mēnesi jaunatklājot un izgaismojot vizionāras un kinematogrāfa vēsturē būtiskas filmas.

Šī diena vēsturē

1963. gada 22. novembrī atentātā tika nogalināts Savienoto Valstu prezidents Džons Ficdžeralds Kenedijs. Jau tajā pašā dienā tika apcietināts domājamais slepkava - strādnieks Lī Hārvijs Osvalds. Taču arī pašu Osvaldu 24. novembrī nogalināja kāds naktsklubu biznesa darbinieks Džeks Rūbijs, kurš, savukārt, mira dažus gadus vēlāk no nedziedināmas slimības.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Valdībā lemj par atbalsta pasākumu paplašināšanu uzņēmējiem

Dīkstāves atbalstam varētu kvalificēties visi komersanti ar apgrozījuma kritumu, neatkarīgi no nozares, paredz 24. novembrī valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē iekļautie Ekonomikas ministrijas izstrādātie noteikumi.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Valdības apstiprinātās kūdras pamatnostādnes izstrādātājiem ļauj prognozēt darbu

Pirms gada Valsts kontrole nāca klajā ar kārtējo neglaimojošo revīzijas ziņojumu, ka Zemkopības ministrija gadu desmitiem tīši izsaimniekojusi Latvijas kūdras purvus. Proti, revidenti atklāja, ka mūsu valstī nav pienācīgas kūdras izstrādes politikas, ka neesam apjautuši kūdras resursu apjomu un līdz ar to nevaram jēdzīgi kontrolēt, cik šīs bagātības paliek, turklāt purvus uzņēmējiem atdodam par sviestmaizi. Tagad, pēc piecu gadu darba, valsts ir radījusi kūdras ilgtspējīgas izmantošanas pamatnostādnes nākamajiem desmit gadiem. Ko tās dos valstij un ko - uzņēmējiem?

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

* Valdībā turpina spriest par epidemioloģisko situāciju valstī

* Dīkstāves pabalstus plāno piešķirt visiem ar apgrozījuma kritumu

* Lietuvas parlaments premjeres amatam apstiprina Šimonīti

*Aviokompānijas pasažieriem varētu prasīt Covid19 vakcinēšanās apliecinājumu

Vada:

Dace Simanoviča

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Mjanma. Valsts ar visnotaļ savdabīgajiem politiskajiem izaicinājumiem

Runājam par valsti, kurā militāristiem ir pārāk liela politiskā nozīme. Dodamies uz Mjanmas Savienības Republiku. Starp citu, 1989. gadā tieši militārā hunta mainīja Birmas nosaukumu uz Mjanmu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

NBS karavīrs, grupas "Auļi" bundzinieks Kaspars Indrēvics. Arī bitenieks un mednieks

Kaspars Indrēvics spēlē bungas grupā „Auļi” un folkloras kopā „Laiksne”. Kaspars pats darina bungas un uzskata, ka bungu skaņa zināmā mērā ieved tādā kā transā un rada cilvēkā jaunu enerģiju. Ikdienā Kaspars lasa lekcijas Biznesa augstskolā „Turība” un strādā Nacionālo bruņoto spēku Militārajā policijā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Privātumu sociālajos tīklos grūti ievērot un nodrošināt

Ar sociālajiem tīkliem cilvēce ir pazīstama vairāk nekā divdesmit gadus, tomēr vēl joprojām ir daudz neskaidrību, kur ir un vai eksistē robeža starp privāto un publisko telpu sociālajos tīklos. Vai sociālo tīklu laikmetā vispār ir iespējams privātums, spriežam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kaziņa. Pasaku stāsta Laura Jeruma

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Lobēšanas atklātības likums: šāda regulējuma nepieciešamība un iespējas to pieņemt

Kārtējās aizdomas par sponsoru ietekmi politikā atkal liek runāt par lobēšanas atklātības likuma nepieciešamību. Tā nav jauna diskusija. Tagad Saeimā ir izveidota darba grupa jauna likuma izstrādei. Ko šāds likums varētu paredzēt un vai tā esamība padarītu patiesi caurspīdīgu lēmumu tapšanas procesu?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Sieviete dzintarā. Agates Nesaules romāna radiovariants. 1. un 2. daļa

Agates Nesaules romāna "Sieviete dzintarā" radiovariants. Režisore Antonija Apele. Lasa Katrīne Pasternaka. 1998. gada ieraksts. 1. un 2. daļa.

Lasīt vairāk

22:46

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Mjanma. Valsts ar visnotaļ savdabīgajiem politiskajiem izaicinājumiem

Runājam par valsti, kurā militāristiem ir pārāk liela politiskā nozīme. Dodamies uz Mjanmas Savienības Republiku. Starp citu, 1989. gadā tieši militārā hunta mainīja Birmas nosaukumu uz Mjanmu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Emocijas un komentāri pēc "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas
Dailes teātra gadsimts. 3.studija. Pēdējā, kurā jūtama Eduarda Smiļģa ietekme

Emocijas un komentāri par Latvijas teātru gada balvas „Spēlmaņu nakts” ceremoniju, laureātiem un vērtējums par pagājušo sezonu kopumā. Kultūras Rondo diskutē žūrijas pārstāve Līga Ulberte kultūras žurnālists Atis Rozentāls un kritiķe Zane Radzobe.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

NBS karavīrs, grupas "Auļi" bundzinieks Kaspars Indrēvics. Arī bitenieks un mednieks

Kaspars Indrēvics spēlē bungas grupā „Auļi” un folkloras kopā „Laiksne”. Kaspars pats darina bungas un uzskata, ka bungu skaņa zināmā mērā ieved tādā kā transā un rada cilvēkā jaunu enerģiju. Ikdienā Kaspars lasa lekcijas Biznesa augstskolā „Turība” un strādā Nacionālo bruņoto spēku Militārajā policijā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Audzinātāju un auklīšu darba organizācija bērnudārzā: ietekme uz dārziņa dzīvi

Karstas diskusijas vecāku forumos risinās par pirmsskolas pedagogu slodžu modeļiem, Ģimenes studijā plašāks skaidrojums, kā dārziņa dzīvi ietekmē audzinātāju un auklīšu darba organizācija.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Iespējas atpazīt kaitīgās ķīmiskās vielas drēbēs, rotaļlietās un sadzīves tehnikā

Kā atpazīt kaitīgās ķīmiskās vielas audumos, sadzīves tehnikā un citur, kur likums neparedz rūpīgi uzskaitīt sastāvu, kā tas ir pārtikas gadījumā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika