• Otrdiena, 2020. gada 20. oktobris
  • Vārda diena: Leonīda, Leonīds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

Covid-19 pandēmija visā pasaulē ir izraisījusi pamatīgu ekonomisko krīzi. Ja atceramies teicienu, ka katra krīze ir arī iespēju laiks, tad arī šoreiz dažādu jomu eksperti jau spriež, kas pēc šīs krīzes mainīsies. Ir skaidrs, ka izmaiņas būs. Taču kā vienmēr, citiem šīs izmaiņas nāks par labu, citiem nē. Tāpat katrai labajai lietai ir arī sava ēnas puse. Noslēdzot mūsu šīs nedēļas ekonomikas analizēšanu, parunāsim par jauno dzīvi ekonomikā pēc Covid 19 krīzes.

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Administratīvi teritoriālā reforma, līdz ar atsevišķu pašvaldību teritoriju apvienošanu, paredz, ka vienā novadā jāapvieno arī muzeji vai pilis. Šis jautājums aktualizējies Tukuma pusē. Vairāk izstāstīs laikraksta Neatkarīgās Tukuma ziņas galvenā redaktore Ivonna Plaude.

Viesos:

Plaude Ivonna
'Neatkarīgās Tukuma ziņas' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Politologs: Nereti Egila Levita runās teiktais ir atšķīries no reālas rīcības

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 2.jūlijā, informēs par aizvadīto prezidentūras pirmo gadu. Politologs, Latvijas Universitātes profesors Juris Rozenvalds intervijā Latvijas Radio atzina, ka Levits esot bijis aktīvs starptautiskā mērogā. Piemēram, pēc ilgāka klusuma perioda mūsu valsts prezidents uzaicināts uz Davosas Ekonomikas forumu, tāpat teicis daudzas runas arī Latvijas iedzīvotājiem.

Tomēr nereti runās teiktais ir atšķīries no reālas rīcības. Rozenvalds norādīja, ka Levits nav iestājies par mediķu atalgojumu, izsludinājis reģionālo reformu, lai arī pats uzskatījis, ka tā nav labākā ko varēja izdarīt. Politologs uzskata, ka Levits vairāk rīkojas valdošās koalīcijas, ne visas tautas interesēs.

Vada:

Aiga Pelane
Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Vēsturiskie dārzi, kas ieskauj Latvijas pilis un muižas, ir ļoti būtiska kultūrvēsturiska vērtība, kas daudzus gadus ir atstāta novārtā. Nu jau otro gadu tai īpašu uzmanību cenšas pievērst Vēsturisko dārzu dienas, kas notiks šo sestdien un svētdien. Piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Līdzās izzinošām pastaigām pa dārziem un parkiem notiks arī koncerti, spēles, radošās darbnīcas, degustācijas un citi pasākumi. Plašāk Baibas Kuķes ierakstā.

07:44

Labrīt

Otro gadu notiks Vēsturisko dārzu dienas
Ģimenes spiestas aizbraukt no Latvijas bērnu ar īpašām vajadzībām nākotnes vārdā

Vēsturiskie dārzi, kas ieskauj Latvijas pilis un muižas, ir ļoti būtiska kultūrvēsturiska vērtība, kas daudzus gadus ir atstāta novārtā. Nu jau otro gadu tai īpašu uzmanību cenšas pievērst Vēsturisko dārzu dienas, kas notiks 4.un 5. jūlijā. Piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Līdzās izzinošām pastaigām pa dārziem un parkiem notiks arī koncerti, spēles, radošās darbnīcas, degustācijas un citi pasākumi.

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:26

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Jau šodien, visticamāk vakarpusē, uzzināsim jaunā Latvijas Futbola federācijas prezidenta vārdu. Par šo krēslu cīnīsies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no KPV LV un šībrīža Latvijas Telpu futbola asociācijas vadītājs Vadims Ļašenko. Aizkulisēs mēļo, ka Ģirģens varētu iegūt 10 līdz 15 biedru balsis, bet Ļašenko lojalitāti gatavi apliecināt vairāk nekā 100 biedru. Tās gan ir tikai prognozes, kas var tikt pilnībā apgāztas. Par šodien gaidāmo cīņu, kurā noskaidrosies Latvijas bagātākās sporta federācijas jaunā vadītāja vārds stāsta Mārtiņš Kļavenieks.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Dārza darbi: jūlija sākumā var arī nedaudz paslinkot, bet dārzu nevajag aizmirst

Jūlija sākumā dārzā varam arī paslinkot, tomēr ar vienu aci augi ir jā uzmana, lai kāds kaitēkļi vai kāda sēnīte nesāk tos bojāt. Bet par citiem gada septītā mēneša sākuma dārza darbiem vairāk stāsta dārzkopības speciālistes Maruta Kaminska un Vija Rožukalne.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Biotehnoloģiju pienesums nākotnē: izaicinājumi jomas pētniekiem

Vai biotehnoloģijas var glābt pasauli un pārāk lielas cerības neliekam uz bioinženierijas pleciem? Kā efektīvi un ilgtspējīgi izmantot dabas resursu un kādi ir izaicinājumi pētniekiem, kas šajā jomā strādā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Valmieras vasaras teātra festivāls būs!

Kā šogad norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls un kādu programmu tas gatavo saviem skatītājiem, pārrunājam ar festivāla direktoru Reini Suhanovu. Sazināsimies ar režisoriem Ingu Tropu un Elmāru Seņkovu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Iepazīstam Lestenes un Gaiķu baznīcas kopā ar sakrālā mantojuma pētnieci Mārīti Putniņu
Liepājā atkal skanēs cikls "Mūzika dievnamam". To atklās ērģelniece Ilze Reine

Apgāda “Neputns” sērija “Mākslas pieminekļi Latvijā” papildināta ar vēsturnieces Mārītes Putniņas pētījumu par Tukuma, Kandavas, Jaunpils, Engures, Saldus un Brocēnu novada baznīcām. Grāmata tapusi trīs ar pusi gadus, līdzīgi kā iepriekšējais vēsturnieces veikums sērijas ietvaros - “Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Zemgalē”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Egils Levits Valsts prezidenta amatā aizvadījis pirmo gadu.

Vismaz desmit novadu pašvaldības gatavo pieteikumu Satversmes tiesā par novadu reformu.

ASV reģistrē Covid-19 inficēto rekordskaitu.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Lapsiņš - talantīgs estrādes skaņradis 60.gados

Latvijas estrādes rītausmā pie dziesmu sacerēšanas ķērās gan pianisti Elga Igenberga un Raimonds Pauls, gan kontrabasists Egils Švarcs, gan diplomētie skaņraži Ģederts Ramans un Edmunds Goldšteins. Šo profesiju lauciņā izņēmums bija Uldis Lapsiņš, kurš absolvēja Latvijas valsts konservatorijas mūzikas teorijas klasi, kur, protams, apguva arī kompozīcijas tehniku.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes: Rīgas domes vēlēšanu kampaņas, Covid ierobežojumi mazinās

Nedēļas aktualitātes: Uzņem apgriezienus Rīgas domes vēlēšanu kampaņas, izmaiņas ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Sakņu pētniecība palīdz izprast attiecības šodien. Saruna ar Helmaņu ģimeni

Ciemojamies Helmaņu ģimenē. Uvi un Daci varam izvaicāt kā pieredzējušus vecākus, jo abiem ir trīs meitas, ģimenē aug arī Daces vecākais dēls un kopā ar Uvja diviem lielajiem dēliem viņu pulciņš ir kupls. Tajā ir viss – jaunieši, pusaudzis, māsas, no kurām jaunākā vēl pavisam mazulīte.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Daugovpiļs cītūksnis – vakar, šudiņ, reit

Latgaliskajā raidījumā šodien esam Daugavpils cietoksnī, ieskatāmies tā vēsturē, šodienas situācijā un iezīmējam nākotnes ieceres.

Klausies latgaliešu valodu arī Latvijas Radio!

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns

Lasīt vairāk

15:06

Augstāk par zemi

Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājums "Kliedziens starp āboliem" un viņas mūžs

2020.gada 2. maijā mūžībā tika aizsaukta dzejniece, tulkotāja Ināra Kaija Eglīte. Raidījumā, ko piedāvāsim noklausīties atkārtojumā, krāšņs stāsts par ceļu uz pirmo dzejas krājumu 70 gadu vecumā „Kliedziens starp āboliem".

 

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Dzīves ritmi mūzikā

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Atkritumu savākšana ceļmalās pēdējos piecos gados izmaksājusi 2,8 miljonus eiro

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) atkritumu savākšanai no valsts autoceļiem pēdējo piecu gadu laikā iztērējis 2,8 miljonus eiro, informēja LAU pārstāvis Juris Aksels Cīrulis.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Umurgas pagasta briežu dārzā "Jaunozoli šis ir mazuļu laiks, lielākā briedēnu jau ir piedzimuši un starp tiem arī pieci ar baltu spalvu. Tas gan nav pārsteigums, jo aizvadītajā gadā "Jaunozolu briežiem piepulcējās balts briežu tēvs, kura izcelsme ir pat dižciltīga, jo viņa senči nākuši no Anglijas karaliskā briežu dārza. Uz "Jaunozolu briežu dārzu skatīt baltos briedēnus un viņu dižciltīgo tēvu devās Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Kultūras afiša

Ikšķilē 'Saulrieta dziesmu' koncertus uzsāks Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, Zasā ar jautru muzikālu performanci viesosies mūziķis Vairis Nartišs, bet Rīgā turpināsies festivāls 'Rīgas Ritmi'. Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma vecmeistaram Rihardam Zariņam veltīta izstāde, bet Latvijas muižās un pilīs jau otro gadu notiks Vēsturisko dārzu dienas.

šī diena vēsturē

1971. gada 3. Jūlijā Parīzē mirst amerikāņu rokgrupas "The Doors" līderis Džims Morisons.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Austrumu slimnīcas ārsti sagatavojuši vadlīnijas racionālākai antibiotiku lietošanai
Aicina piedalīties talkā, lai ierobežotu Tatārijas salāta izplatību

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir apkopojuši jaunākos ieteikumus, kas palīdzēs dažādu specializāciju mediķiem un ģimenes ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antibiotikas pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Noslēdzies Latvijas Bankas rīkotais studentu zinātniski pētniecisko darbu konkurss

Latvijas Banka jau 18 gadus rīko studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu. Šogad konkursā piedalījās 40 studenti ar 23 zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Lai uzrakstītu kvalitatīvu darbu un iegūtu godalgotu vietu, studentiem jāizvēlas interesanta ekonomikas vai finanšu tēma un darbā jāizmanto nestandarta metodes.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Lapsiņš - talantīgs estrādes skaņradis 60.gados

Latvijas estrādes rītausmā pie dziesmu sacerēšanas ķērās gan pianisti Elga Igenberga un Raimonds Pauls, gan kontrabasists Egils Švarcs, gan diplomētie skaņraži Ģederts Ramans un Edmunds Goldšteins. Šo profesiju lauciņā izņēmums bija Uldis Lapsiņš, kurš absolvēja Latvijas valsts konservatorijas mūzikas teorijas klasi, kur, protams, apguva arī kompozīcijas tehniku.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Lapsiņš - talantīgs estrādes skaņradis 60.gados

Latvijas estrādes rītausmā pie dziesmu sacerēšanas ķērās gan pianisti Elga Igenberga un Raimonds Pauls, gan kontrabasists Egils Švarcs, gan diplomētie skaņraži Ģederts Ramans un Edmunds Goldšteins. Šo profesiju lauciņā izņēmums bija Uldis Lapsiņš, kurš absolvēja Latvijas valsts konservatorijas mūzikas teorijas klasi, kur, protams, apguva arī kompozīcijas tehniku.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Monopola viesis plastikas ķirurgs Gundars Krauklis

Šovakar Monopolā saruna par ļoti izsmalcinātu medicīnas nozari – plastisko un mikroķirurģiju. Cik mēs sabiedrībā zinām, saprotam jeb izprotam šīs medicīnas nozīmību, jautājam šī vakara viesim - sertificētam plastikas ķirurgam, mikroķirurgam un rokas ķirurgam Gundaram Krauklim.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Dārza darbi: jūlija sākumā var arī nedaudz paslinkot, bet dārzu nevajag aizmirst

Jūlija sākumā dārzā varam arī paslinkot, tomēr ar vienu aci augi ir jā uzmana, lai kāds kaitēkļi vai kāda sēnīte nesāk tos bojāt. Bet par citiem gada septītā mēneša sākuma dārza darbiem vairāk stāsta dārzkopības speciālistes Maruta Kaminska un Vija Rožukalne.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Nakts ezīšu pasaka. Pasaku stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes: Rīgas domes vēlēšanu kampaņas, Covid ierobežojumi mazinās

Nedēļas aktualitātes: Uzņem apgriezienus Rīgas domes vēlēšanu kampaņas, izmaiņas ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Anšlavs Eglītis "Pēc kaut kā cēla, nezināma". 1. daļa

Anšlava Eglīša (attēlā kopā ar Mudīti Austriņu trimdā) komēdija Pēc kaut kā cēla, nezināma Valmieras teātra iestudējumā. Lomās: Jānis Samauskis, Ausma Dūle, Ņina Leimane, Jevgeņijs Uzuliņš. Režisors Pēteris Lūcis.1993. gada ieraksts. 1. daļa.

Lasīt vairāk

22:54

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Lapsiņš - talantīgs estrādes skaņradis 60.gados

Latvijas estrādes rītausmā pie dziesmu sacerēšanas ķērās gan pianisti Elga Igenberga un Raimonds Pauls, gan kontrabasists Egils Švarcs, gan diplomētie skaņraži Ģederts Ramans un Edmunds Goldšteins. Šo profesiju lauciņā izņēmums bija Uldis Lapsiņš, kurš absolvēja Latvijas valsts konservatorijas mūzikas teorijas klasi, kur, protams, apguva arī kompozīcijas tehniku.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

23:42

Dzīves ritmi mūzikā

Komponists un pianists Uldis Lapsiņš - talantīgs estrādes skaņradis 60.gados

Latvijas estrādes rītausmā pie dziesmu sacerēšanas ķērās gan pianisti Elga Igenberga un Raimonds Pauls, gan kontrabasists Egils Švarcs, gan diplomētie skaņraži Ģederts Ramans un Edmunds Goldšteins. Šo profesiju lauciņā izņēmums bija Uldis Lapsiņš, kurš absolvēja Latvijas valsts konservatorijas mūzikas teorijas klasi, kur, protams, apguva arī kompozīcijas tehniku.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Valmieras vasaras teātra festivāls būs!
Iepazīstam Lestenes un Gaiķu baznīcas kopā ar sakrālā mantojuma pētnieci Mārīti Putniņu
Liepājā atkal skanēs cikls "Mūzika dievnamam". To atklās ērģelniece Ilze Reine

Kā šogad norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls un kādu programmu tas gatavo saviem skatītājiem, pārrunājam ar festivāla direktoru Reini Suhanovu. Sazināsimies ar režisoriem Ingu Tropu un Elmāru Seņkovu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola viesis plastikas ķirurgs Gundars Krauklis

Šovakar Monopolā saruna par ļoti izsmalcinātu medicīnas nozari – plastisko un mikroķirurģiju. Cik mēs sabiedrībā zinām, saprotam jeb izprotam šīs medicīnas nozīmību, jautājam šī vakara viesim - sertificētam plastikas ķirurgam, mikroķirurgam un rokas ķirurgam Gundaram Krauklim.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Daugovpiļs cītūksnis – vakar, šudiņ, reit

Latgaliskajā raidījumā šodien esam Daugavpils cietoksnī, ieskatāmies tā vēsturē, šodienas situācijā un iezīmējam nākotnes ieceres.

Klausies latgaliešu valodu arī Latvijas Radio!

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns

Lasīt vairāk

03:57

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Sakņu pētniecība palīdz izprast attiecības šodien. Saruna ar Helmaņu ģimeni

Ciemojamies Helmaņu ģimenē. Uvi un Daci varam izvaicāt kā pieredzējušus vecākus, jo abiem ir trīs meitas, ģimenē aug arī Daces vecākais dēls un kopā ar Uvja diviem lielajiem dēliem viņu pulciņš ir kupls. Tajā ir viss – jaunieši, pusaudzis, māsas, no kurām jaunākā vēl pavisam mazulīte.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Biotehnoloģiju pienesums nākotnē: izaicinājumi jomas pētniekiem

Vai biotehnoloģijas var glābt pasauli un pārāk lielas cerības neliekam uz bioinženierijas pleciem? Kā efektīvi un ilgtspējīgi izmantot dabas resursu un kādi ir izaicinājumi pētniekiem, kas šajā jomā strādā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika