Trešdiena, 2023. gada 29. novembris

Vārda diena: Ignats, Virgīnija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Šodien aprit 80. gadskārta kopš pirmās Rīgas geto ebreju masu slepkavošanas akcijas Rumbulas mežā. Apmēram 24 000 geto ieslodzīto, kā arī apmēram 1000 no Vācijas atvesto ebreju tika nogalināti divās akcijās 1941. gada 30. novembrī un 8. Decembrī.

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Ar domu, nodrošināt vietējam tirgum kvalitatīvu liellopu gaļu, šopavasar tika izveidots kooperatīvs „Latvijas liellops, kurā savus spēkus apvienoja vienpadsmit šīs nozares saimniecības, jo līdz šim gaļas liellopi lielākoties tika audzēti eksportam. Kādi ir kooperatīva darbības pirmie secinājumi un ko ir izdevies paveikt?
*
Šīs dienas gaitā daudz runāsim par NATO ārlietu ministru tikšanos Rīgā, un šis lielais notikums sasaucas arī ar būtisku norisi tepat pašu mājās - 30-mito gadskārtu Zemessardzes bataljonam Cēsīs. Kā Cēsu puses zemessargi jūtas savos svētkos un, kā vērtē pašreizējo drošības situāciju?

Viesos:

Gabrāns Jānis
Laikraksta “Druva” žurnālists

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Pierobežas novada vadītājs: Par migrantiem cilvēki ziņas iegūst no pārrobežu medijiem

Latvijas un Baltkrievijas pierobežā stāvoklis ir mierīgs, taču tas ir līdzīgs ziepju burbulim, kas jebkuru brīdi var pārplīst. Tā situāciju jaunizveidotajā Augšdaugavas novadā intervijā Latvijas Radio raksturoja novada vadītājs Arvīds Kuzins no Daugavpils novada partijas.

Savukārt, iedzīvotāji par notiekošo informāciju iegūst no pārrobežu medijiem un par žoga būvēšanu uz robežas neko daudz nezinot.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Ansamblis "Arcandela" iepazīstina ar balfolk stila mūziku albumā "Balfolk Inspirations"

Siltas, intīmas un dvēseliskas ir balfolk stila mūzikas noskaņas – tā uzskata šī žanra aizsācēji Latvijā. Balfolk mūzika ir cieši saistīta ar deju kustību, kas radās 20.gadsimta 70. gados Francijā un strauji izplatījās visā pasaulē.Latvijā balfolk žanrs ienāca pirms nepilniem desmit gadiem, un viens no tā spilgtākajiem pārstāvjiem ir mūzikas . Tikko ansamblim klajā nācis jauns albums "Balfolk Inspirations".

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Tiesu sistēma pandēmijā: advokāts ar lineālu un trūcīgi ģērbta dalībniece

Pandēmijas laikā šogad pavasarī un rudenī pirmās instances tiesas noņēmušas no izskatīšanas vairākus tūkstošus lietu. Tomēr kopumā vidējais tiesvedību ilgums valstī palielinājies nebūtiski. Kā liecina pēc Latvijas Radio lūguma apkopotie Tiesu administrācijas dati, ievērojams skaits tiesas sēžu atceltas gan gada sākumā mājsēdes laikā, gan arī tagad - oktobrī. Piemēram, šā gada janvārī no izskatīšanas pirmajā instancē noņemtas 2049 lietas. Tā tobrīd bija vairāk nekā puse no visām nozīmētajām sēdēm. Savukārt oktobrī atcelta aptuveni ceturtā daļa no pirmajā instancē nozīmētajām tiesas sēdēm.

Vada:

Indra Sprance

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Lai dažādotu finansējuma iegūšanu vēsturisko ēku atjaunošanai un saglabāšanai, „Kuršu iniciatīvu fonds, kas darbojas senajā Papes Ķoņu ciemā, plāno uzsākt saimniecisko darbību un veidos savu Podnieku darbnīcu. Pārdodot keramiku, nodibinājums varētu pašu spēkiem iegūt līdzekļus dažādu projektu īstenošanai, arī niedru jumtu likšanai piekrastes ciemos. Šāda projekta realizācijai jau izdevies piesaistīt finansējumu no Aktīvo iedzīvotāju fonda. Tieši šobrīd fonds izsludinājis jaunu konkursu sabiedrisko organizāciju kapacitātes stiprināšanai.
*
Krustpunktā būs diskusija par ceļiem.

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Dace Zavadska: Bērniem no 5 gadiem ieteiks vienu vakcīnas devu

Latvijā pilnā sparā rit balstvakcinācija pret Covid-19, tikmēr ievērojams skaits iedzīvotāju, kas būtu gatavi vakcinēties, pat vēl nav saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Vai jaunais  SARS cov 2 variants „Omicron” varētu ietekmēt tālāko vakcinācijas gaitu?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Ko par mūsu veselību var pateikt notekūdeņu monitorings?

Covid-19 izplatību var fiksēt ne tikai tad, kad cilvēki ar simptomiem nodod analīzes laboratorijās, bet jau pašā sākumposmā - mūsu notekūdeņos.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

"Lielajā dzintarā" pirmatskaņos Imanta Kalniņa operu "Matīss, kausu bajārs"
Ar kultūras mantojumu un dzīvajām tradīcijām Rucava ir interesanta arī mūsdienu cilvēkam

Par Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmatskaņojumu, kas tapis pēc Aleksandra Čaka poēmas motīviem saruna ar koncertuzveduma muzikālo vadītāju un diriģentu Aināru Rubiķi.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 30. novembris, pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Nigērija: industriāli attīstīta Āfrikas valsts ar savu kino industriju

Šoreiz raidījums par Nigērijas Federālo Republiku, ko pieteicām jau tad, kad runājām par tās kaimiņvalsti Nigēras Republiku. Nigērija ar saviem gandrīz 220 miljoniem iedzīvotāju ir ne tikai šajā ziņā lielākā Āfrikas valsts, bet arī pasaulē sestā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 30. novembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Diskusija: Vai vietējas nozīmes ceļu stāvoklis uzlabosies, ja tie būs pašvaldību īpašumā

Satiksmes ministrija plāno daļu vietējas nozīmes ceļu pēc brīvprātības principa nodot pašvaldību īpašumā. Vai un kā tas uzlabos vietējas nozīmes ceļu stāvokli?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Nepietiekams joda daudzums organismā: cik svarīga šī viela ir grūtniecības laikā

Vairāk nekā 70% Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekams joda daudzums organismā, bet pārlieku liels sāls daudzums. Cik svarīga joda klātbūtne ir grūtniecēm un zīdaiņiem, kādi riski paredzami no nepietiekama joda daudzuma un kādas vēl uzturvielas, vitamīni un uztura bagātinātāji ir svarīgi grūtniecības laikā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Izdevums "Didahē" - būtisks avots izpratnei par pirmkristietību

Latvijas Bībeles biedrība pirmkristīgo tekstu sērijā laidusi klajā jaunu izdevumu “Didahē jeb Divpadsmit apustuļu mācību”. Grāmata ietver 1. vai 2. gadsimtā tapušu tekstu, kas ir būtisks avots izpratnei par pirmkristietību.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:35

Radio mazā lasītava

Aktrise, runas pedagoģe un arī grāmatas autore Zane Daudziņa un viņas "Dienasgrāmata"

Kad satiekas „komēdiju aktrise” (kā viņa pati sevi nosauc) un runas pedagoģe Zane Daudziņa ar aktieri Gundaru Āboliņu, tad sākas savstarpēja apcelšanās un lomu dalīšana, jo Zane tagad ir arī grāmatas autore – „Zvaigzne ABC” izdevusi viņas „Dienasgrāmatu”.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga
Konferencē spriež par klimatneitralitāti piena lopkopībā

Darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga, paredz 30. novembrī valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. No šī vakara otrdienās Latvijas Televīzijas dokumentālo filmu projekts "Latvijas kods. Latvija šodien" skatītājiem piedāvās piecus jaunus kinostāstus, kuru centrā izcelts cilvēks un viņu iekļaujošā vide.
Mediju apskats.
Šī diena vēsturē. Šodien aprit 80. gadskārta kopš pirmās Rīgas geto ebreju masu slepkavošanas akcijas Rumbulas mežā. Apmēram 24 000 geto ieslodzīto, kā arī apmēram 1000 no Vācijas atvesto ebreju tika nogalināti divās akcijās 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Ziemassvētku tirdziņi varēs notikt "zaļajā" režīmā
Valsts vides dienests uzdevis apturēt Vērgales zvēraudzētavas "Ceļmalnieki" darbību

Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšana būs atļauta epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" drošības vidē, ļaujot tos apmeklēt tikai personām ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, 30. novembrī nolēma valdība.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Melno piektdienu šogad pavadījušas piegādes ķēžu problēmas un mazākas atlaides

Pagājušajā piektdienā miljoniem cilvēku visā pasaulē tiešsaistē un klātienē steidza iegādāt dažādas preces, jo bija pienākusi tradicionālā Melnā piektdiena, kad tirgotāji piedāvā kārdinošas atlaides. Arī šogad Melnā piektdiena aizvadīta pandēmijas zīmē, kas nozīmē, ka reklāmas par dažādiem piedāvājumiem ar atlaidēm bija redzamas un dzirdamas pat kopš septembra. Korekcijas ieviesušas arī piegādes ķēžu problēmas.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam. Kandavniece Gita Zuze jau 15 gadus ada zeķes un čības priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem visā Latvijā. Četrus gadus viņas adītās zeķes kā dāvanu, reģistrējot jaundzimušos, saņem arī jaunie vecāki Kandavas pusē. Šogad viņas paveiktais novērtēts ar Tukuma novada Domes Atzinības rakstu.
Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 30. novembris, pl. 18:00

* Rīga tiekas NATO ārlietu ministri. Uzmanības centrā ne vien jaunā NATO koncepcija, bet arī notikumi Baltkrievijā un Ukrainas pierobežā;
* Jaunais Covid paveids neizbēgami sasniegs Latviju;
* Valsts ieņēmumu dienestā pirmajā nedēļā pieteikumu atbalstam vairāk nekā pērn.

Vada:

Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Nigērija: industriāli attīstīta Āfrikas valsts ar savu kino industriju

Šoreiz raidījums par Nigērijas Federālo Republiku, ko pieteicām jau tad, kad runājām par tās kaimiņvalsti Nigēras Republiku. Nigērija ar saviem gandrīz 220 miljoniem iedzīvotāju ir ne tikai šajā ziņā lielākā Āfrikas valsts, bet arī pasaulē sestā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis pats zīmē ar tintes spalvu

Starp Melnās klints tuksneša un Baltijas jūras smiltīm savas mājas viņš atradis Cēsīs. Dzīvojot šeit, bet redzot laiku visā pasaulē, mūsu šī vakara viesis ienes svaigu dvesmu Latvijas mākslas pasaulē. Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Dace Zavadska: Bērniem no 5 gadiem ieteiks vienu vakcīnas devu

Latvijā pilnā sparā rit balstvakcinācija pret Covid-19, tikmēr ievērojams skaits iedzīvotāju, kas būtu gatavi vakcinēties, pat vēl nav saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Vai jaunais  SARS cov 2 variants „Omicron” varētu ietekmēt tālāko vakcinācijas gaitu?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

4 spalvas Sniegamātei. Pasaku stāsta J.Kirmuška

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Diskusija: Vai vietējas nozīmes ceļu stāvoklis uzlabosies, ja tie būs pašvaldību īpašumā

Satiksmes ministrija plāno daļu vietējas nozīmes ceļu pēc brīvprātības principa nodot pašvaldību īpašumā. Vai un kā tas uzlabos vietējas nozīmes ceļu stāvokli?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

"Mana dzejas diena". Daces Bonātes stāsts par dzejnieci Broņislavu Martuževu

Poētiski muzikāla kompozīcija "Mana dzejas diena". 7. daļa. Aktrises Daces Bonātes stāsts par dzejnieci Broņislavu Martuževu.

Lasīt vairāk

22:59

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Nigērija: industriāli attīstīta Āfrikas valsts ar savu kino industriju

Šoreiz raidījums par Nigērijas Federālo Republiku, ko pieteicām jau tad, kad runājām par tās kaimiņvalsti Nigēras Republiku. Nigērija ar saviem gandrīz 220 miljoniem iedzīvotāju ir ne tikai šajā ziņā lielākā Āfrikas valsts, bet arī pasaulē sestā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

"Lielajā dzintarā" pirmatskaņos Imanta Kalniņa operu "Matīss, kausu bajārs"
Ar kultūras mantojumu un dzīvajām tradīcijām Rucava ir interesanta arī mūsdienu cilvēkam

Par Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmatskaņojumu, kas tapis pēc Aleksandra Čaka poēmas motīviem saruna ar koncertuzveduma muzikālo vadītāju un diriģentu Aināru Rubiķi.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis pats zīmē ar tintes spalvu

Starp Melnās klints tuksneša un Baltijas jūras smiltīm savas mājas viņš atradis Cēsīs. Dzīvojot šeit, bet redzot laiku visā pasaulē, mūsu šī vakara viesis ienes svaigu dvesmu Latvijas mākslas pasaulē. Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Nepietiekams joda daudzums organismā: cik svarīga šī viela ir grūtniecības laikā

Vairāk nekā 70% Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekams joda daudzums organismā, bet pārlieku liels sāls daudzums. Cik svarīga joda klātbūtne ir grūtniecēm un zīdaiņiem, kādi riski paredzami no nepietiekama joda daudzuma un kādas vēl uzturvielas, vitamīni un uztura bagātinātāji ir svarīgi grūtniecības laikā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Ko par mūsu veselību var pateikt notekūdeņu monitorings?

Covid-19 izplatību var fiksēt ne tikai tad, kad cilvēki ar simptomiem nodod analīzes laboratorijās, bet jau pašā sākumposmā - mūsu notekūdeņos.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk