Trešdiena, 2024. gada 17. jūlijs

Vārda diena: Aleksejs, Aleksis, Alekss

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

1943. gada 18. janvārī Sarkanā armija pārrāva Vermahta fronti pie Ļeņingradas, pārtraucot 16 mēnešus ilgušo pilsētas totālo blokādi.

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Rēzeknes pašvaldība ārkārtas domes sēdē decembra sākumā nolēma lauzt līgumu ar uzņēmumu Clean Rˮ. Šāds lēmums tika pieņemts, jo ne pašvaldību, ne iedzīvotājus neapmierināja kā uzņēmums tīra pilsētas trotuārus. Līdzīgi iebildumi pret uzņēmumu bija arī iepriekšējos gados. Un lai gan ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis, Rēzeknē uzņēmums „Clean R turpina strādāt.
*
Kamēr valsts meklēja naudu skolu apgādei ar skābekļa mēraparātiem, Aizputes skola, kas covid uzbrukumu piedzīvoja viena no pirmajām, ar pašvaldības atbalstu tādus mērītājus pati sapirkusi jau sen. Ko šie aparāti dod skolai un mācību procesa nodrošināšanai?

Viesos:

Kupiča Liene
Laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Finansists: Nodokļa samazināšana – viegls veids energoresursu cenu krīzes mazināšanai

Šodien, 18. janvārī, valdošā koalīcija turpinās diskutēt, kā kompensēt iedzīvotājiem energoresursu cenu straujo kāpumu. Vakar koalīcijas partneri vienojās, ka ar līdzšinējo atbalstu ir par maz. Kā intervijā Latvijas Radio norādīja finansists Ģirts Rungainis, energoresursu cenu kāpums skar daudzas mājsaimniecības, un nodokļu samazinājums būtu vieglāk īstenojamais īstermiņa risinājums.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Kultūras centra "Iļģuciems" skatlogos skatāmi lielformāta dekoratīvie šķīvji un akvareļi

Lielformāta dekoratīvie šķīvji un akvareļu gleznas – Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” skatlogos ir apskatāmi divu mākslinieču krāsām bagātie darbi. Centra pārstāve Latvijas Radio stāsta, ka abās izstādēs ir apvienoti tehniski sarežģīti darbi, kuros garāmgājēji varot apbrīnot kā mākslas speciālistes spēj kontrolēt nekontrolējamo.

Vada:

Viktors Demidovs

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Grib un var strādāt: cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem iekļaušanās darba tirgū

Darba tirgū sevi pierādīt cenšas arī cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Tiesa gan, šiem cilvēkiem nereti atrast darbu, īpaši, augstu kvalificētu, ir daudz sarežģītāk nekā cilvēkiem bez invaliditātes. Diemžēl iemesls tam bieži nav objektīvs - uzņēmumi nereti vienkārši nav ieinteresēti darbā pieņemt cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem. Pirmkārt jau izpratnes trūkuma dēļ. Tomēr nereti darba devēja noraidījums ir saistīts ar bailēm par pastiprinātu uzmanību no valsts un pašvaldības iestāžu puses.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

No 1. jūlija patversmē nogādātie nereģistrētie suņi būs 72 stundu laikā jāčipē un jāreģistrē datubāzē. Līdz šim Ministru kabineta noteikumos reģistrācijas laiks nebija precizēts. Izmaiņas ieviestas, lai pašvaldības varētu izsekot patversmēs esošo dzīvnieku plūsmu un tai sekojošo finansējumu. Rīgas patversme Ulubele norāda, ka jaunie noteikumi radīs papildu slodzi un izmaksas, savukārt citas radio aptaujātās patversmes atrasto dzīvnieku pēc iespējas ātrāku reģistrāciju atbalsta.
*
LR2 dziesmu aptaujā Muzikālā banka no šodienas. līdz 25. janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par 15 klausītāju iemīļotākajām dziesmām. Balsošana notiek mājaslapā muzikalabanka.lv. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums „Muzikālās bankas 2021 apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notiks 29. janvārī plkst. 21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra.

Viesos:

Mauriņš Kaspars
LR direktors

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Šķirošana ir galvenais veids, kā samazināt rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu

Sakarā ar dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu, šogad mainījusies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Pieaugums ir būtisks, bet daudzi iedzīvotāji joprojām nav izmantojuši visas iespējas rēķina samazinājumam. Par iespējām maksāt mazāk par atkritumu apsaimniekošanu saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Varas izjūta: cilvēki kļūst nežēlīgi, kad to rokās nonāk kontrole pār citiem

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados skandalozais Stenfordas cietuma eksperiments radīja virkni ētisku un zinātnisku pārkāpumu, taču interese par pētāmo objektu un varas attiecībām nav mazinājusies. Kāpēc cilvēki kļūst vardabīgi un nežēlīgi brīdī, kad to rokās nonāk kontrole pār citiem?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Vācbaltu 19. gadsimta mākslinieka Georga Vilhelma Timma radošā darbība
Jaunie horeogrāfi izrādē "Glitch" rosina pārdomas par perfekcionismu un cilvēciskām bailēm

Vācbaltu mākslinieka Georga Vilhelma Timma izdevēja darbība Krievijā un rosība  Rīgas mākslas dzīvē 19.gadsimta otrajā pusē. Ceļojums uz Alžīriju un radošās izpausmes Berlīnē. Kultūras rondo iepazīstam Georgu Vilhelmu Timmu.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 18. janvāris, pl. 12:00

Vada:

Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Urugvaja: pirmrindniece politikā un ekonomikā Dienvidamerikā

Dodamies uz kādu valsti, kas ir zināma kā pirmrindniece politikā un ekonomikā Dienvidamerikā. Tā ir Urugvajas Austrumu Republika, vai kā tā tiek bieži vien dēvēta arī vienkārši Urugvaja. Jāpiemin, ka paši Urugvajas iedzīvotāji vienmēr atgādina, ka tie pārstāv Urugvaju un lūdz nejaukt valsti ar Paragvaju.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 18. janvāris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Diskusija: vai un kas jāmaina zinātnes finansēšanā?

Valsts kontrole atklājusi trūkumus zinātnes finansēšana. Tai nav pārliecības, ka līdzekļi tiek novirzīti nospraustajam mērķim - Latvijas ekonomikas izaugsmei. Diskutējam, vai un kas jāmaina zinātnes finansēšanā?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:58

Sociālais paziņojums

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Neauglības ārstēšana: atbalsts ģimenēm, kurām ir grūtības kļūt par vecākiem

Neauglības ārstēšanu Latvijā valsts sievietēm apmaksās līdz 40 gadu vecumam. Kādi ir jaunie nosacījumi un ar kādām problēmām saskaras ģimenes, kurām ir grūtības kļūt par vecākiem?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Brīvības bulvāris

Vai mēs redzam sevi no malas? Saruna ar sociālantropoloģi Daci Dzenovsku

Saruna ar sociālantropoloģi Daci Dzenovsku par liberālās demokrātijas krīzi, mūsdienu globāliem procesiem – cik saistīti vai norobežoti mēs esam, vai mēs redzam sevi no malas, vai mūs pamazām apņem tukšums un kāpēc tik neiespējami mums ir ieraudzīt tagadni.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

15:34

Radio mazā lasītava

Žurnāliste Ieva Požarska rekonstruē aktiera un klauna Jurija Ņikuļina dzīvesstāstu

„Briljanta roka” un „Kaukāza gūstekne” – pirmais, kas nāk prātā, minot aktiera Jurija Ņikuļina vārdu. Taču viņš bija ne tikai aktieris ar traģikomiķa talantu, bet arī izcils klauns un cirka direktors. Žurnāliste Ieva Požarska rekonstruē Jurija Ņikuļina dzīvesstāstu, balstoties uz viņa atmiņām un intervijām, kā arī tuvinieku un draugu teikto.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Latviešu vēsturisko zemju attīstības plāna izstrādei iesniegti 276 priekšlikumi
Vērtēs iespēju apziņot ceļu lietotājus ekstremālu braukšanas apstākļu gadījumā

Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) aicinājumam sniegt priekšlikumus Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādei atsaukušies interesenti no visām vēsturiskajām zemēm - līdz šim brīdim saņemti 276 priekšlikumi.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Toms Treibergs no raidijuma "Kultūras rondo" iepazīstina ar islandiešu režisora Valdimāra Jouhansona filmu "Jērs" - par cilvēku, dabu un pārdabisko.
Mediju apskats.
Šī diena vēsturē. 1943. gada 18. janvārī Sarkanā armija pārrāva Vermahta fronti pie Ļeņingradas, pārtraucot 16 mēnešus ilgušo pilsētas totālo blokādi.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Latvijā konstatē šogad pirmos putnu gripas gadījumus savvaļas putniem
Lai mazinātu Covid-19 izplatību, Liepājā un Ogrē atsevišķās skolās ir attālinātās mācības

Latvijā šogad pirmo reizi savvaļas putniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa. Sešiem mirušiem gulbjiem laboratoriski apstiprināts augsti patogēnās putnu gripas H5N1 apakštips, kas dominē saslimšanas gadījumos savvaļas putniem un mājputniem Eiropas valstīs kopš pagājušā gada oktobra, informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Tiesībsargs uzteic lēmumu saistībā ar INN piemērošanu saimnieciskās darbības veicējiem

Tiesībsargs: Satversmes tiesas lēmums kas nosaka, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošana saimnieciskās darbības veicējiem, kas strādā bez peļņas, ir kā laba ceļa maize politikas veidotājiem.

Vada:

Linda Zalāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam. Ķeguma novada Tomes pagastā pērnā gada augustā atklāja biedrības „Dzīvais māls radošo māju. Ja līdz augustam māla darbus apdedzināja tikai āra ceplī, augstā temperatūrā līdz 1000 grādiem, tad tagad radošās nodarbības apkurinātās un labiekārtotās telpās varēs notikt visu gadu un māla darbus varēs apdedzināt arī elektriskajā ceplī. Biedrības „Dzīvais māls vadītāja Aina Zagorska ir keramiķe jau 4. paaudzē.
Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 18. janvāris, pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Stiprie stāsti

Kaspars Bokta Zaubē uzbūvējis bioloģisko graudu pirmapstrādes kompleksu

Ciemojamies pie konkursa „Sējējs” pērnā gada uzvarētāja nominācijā „Bioloģiskā lauku saimniecība” Kaspara Boktas Cēsu novada Zaubes pagastā. Kaspars darbojas vairākās nozarēs un 700 ha bioloģiski audzē graudus. Pērn Zaubes pagastā viņš uzbūvēja bioloģisko graudu pirmapstrādes kompleksu.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Ginekoloģe Vija Veisa spēlē klavieres un atzīst, ka tas ir labs veids stresa mazināšanai

Vija Veisa ir ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja. Mediķu vidē ārste Vija Veisa tiek uzskatīta par jauno ginekologu paaudzes līderi. Pirms pāris gadiem viņa aktīvi iesaistījās Rīgas Dzemdību nama speciālistu cīņā pret izdegšanu un par pienācīgu atalgojumu.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Šķirošana ir galvenais veids, kā samazināt rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu

Sakarā ar dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu, šogad mainījusies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Pieaugums ir būtisks, bet daudzi iedzīvotāji joprojām nav izmantojuši visas iespējas rēķina samazinājumam. Par iespējām maksāt mazāk par atkritumu apsaimniekošanu saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Trīs tēva padomi u.c. pasakas stāsta Martins Dukurs

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Diskusija: vai un kas jāmaina zinātnes finansēšanā?

Valsts kontrole atklājusi trūkumus zinātnes finansēšana. Tai nav pārliecības, ka līdzekļi tiek novirzīti nospraustajam mērķim - Latvijas ekonomikas izaugsmei. Diskutējam, vai un kas jāmaina zinātnes finansēšanā?

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Senču asiņu balss

Džeka Londona stāsta "Senču asiņu balss" fragmenti.

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Urugvaja: pirmrindniece politikā un ekonomikā Dienvidamerikā

Dodamies uz kādu valsti, kas ir zināma kā pirmrindniece politikā un ekonomikā Dienvidamerikā. Tā ir Urugvajas Austrumu Republika, vai kā tā tiek bieži vien dēvēta arī vienkārši Urugvaja. Jāpiemin, ka paši Urugvajas iedzīvotāji vienmēr atgādina, ka tie pārstāv Urugvaju un lūdz nejaukt valsti ar Paragvaju.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Vācbaltu 19. gadsimta mākslinieka Georga Vilhelma Timma radošā darbība
Jaunie horeogrāfi izrādē "Glitch" rosina pārdomas par perfekcionismu un cilvēciskām bailēm

Vācbaltu mākslinieka Georga Vilhelma Timma izdevēja darbība Krievijā un rosība  Rīgas mākslas dzīvē 19.gadsimta otrajā pusē. Ceļojums uz Alžīriju un radošās izpausmes Berlīnē. Kultūras rondo iepazīstam Georgu Vilhelmu Timmu.

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ginekoloģe Vija Veisa spēlē klavieres un atzīst, ka tas ir labs veids stresa mazināšanai

Vija Veisa ir ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja. Mediķu vidē ārste Vija Veisa tiek uzskatīta par jauno ginekologu paaudzes līderi. Pirms pāris gadiem viņa aktīvi iesaistījās Rīgas Dzemdību nama speciālistu cīņā pret izdegšanu un par pienācīgu atalgojumu.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Neauglības ārstēšana: atbalsts ģimenēm, kurām ir grūtības kļūt par vecākiem

Neauglības ārstēšanu Latvijā valsts sievietēm apmaksās līdz 40 gadu vecumam. Kādi ir jaunie nosacījumi un ar kādām problēmām saskaras ģimenes, kurām ir grūtības kļūt par vecākiem?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Varas izjūta: cilvēki kļūst nežēlīgi, kad to rokās nonāk kontrole pār citiem

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados skandalozais Stenfordas cietuma eksperiments radīja virkni ētisku un zinātnisku pārkāpumu, taču interese par pētāmo objektu un varas attiecībām nav mazinājusies. Kāpēc cilvēki kļūst vardabīgi un nežēlīgi brīdī, kad to rokās nonāk kontrole pār citiem?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk