• Pirmdiena, 2020. gada 28. septembris
  • Vārda diena: Sergejs, Svetlana, Lana
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Vangažos atkal saasinājusies ķiplokveidīgā smaka no teritorijas, ko apsaimnieko uzņēmums "Vangažu Termināls. Iedzīvotāji pie situācijas risināšanas ķērušies pašrocīgi, jo atbildīgās instances to nedara. Tomēr pagaidām rezultāta nav. Šodien Valsts vides dienests veiks pārbaudi teritorijā. Iedzīvotāji cer, ka beidzot atklāsies patiesā aina. Tikmēr "Vangažu Termināls savu vainu situācijā neredz. Plašāk stāsta Paula Dēvica.

**

Arvien biežāk cilvēki izvēlas mājās izaudzētos ābolus izspiest sulās, šo darbu uzticot firmām, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Liepājā jau augusta beigās kādā degvielas uzpildes stacijas laukumā parādījās telts, kas skaidri apliecina, ka sulu spiešanas sezona ir sākusies. Ja pērn veidojušās garas rindas, tad šogad gribētāju ir mazāk, kas tiek skaidrots ar ne tik labo ābolu ražu. Vairāk Ingas Ozolas ierakstā

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Jānis Citskovskis: Reformu plāns valsts pārvaldē ir aptuveni pusceļā

Reformu plāns valsts pārvaldē kopumā pildās labi un šobrīd ir aptuveni pusceļā, tā intervijā Latvijas Radio norādīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. 

Viņš pauda pārliecību, ka nākamā gada beigās būs sasniegti visi nospraustie mērķi un būs jāizvirza jauni, jo arī pārvalde iet līdzi laikam, kļūst modernāka, ievieš inovatīvus risinājumus

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Filmu "Jelgava '94" režisors Jānis Ābele dēvē par pieaugšanas stāstu

17.septembrī Jelgavā, bet rīt Rīgā pirmizrādi piedzīvos pēc Jāņa Joņeva populārā romāna veidotā Jāņa Ābeles spēlfilma „Jelgava 94”. Režisors to raksturo kā atklātu un patiesu jauna cilvēka pieaugšanas stāstu. Filmas centrā ir 14 gadīgais Jānis, parasts pusaudzis, kurā vienā brīdī pamostas dumpinieciskuma gars un viņš ierasto ģimenisko dzīves kārtību nomaina ar smagā metāla klausīšanos un klejojumiem kopā ar draugiem Nāvi un Zombi.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Iniciatīvu "Ierēdnis ēno uzņēmēju" vērtē uzņēmēji un ierēdņi

16.septembrī pirmo reizi notika iniciatīva "Ierēdnis ēno uzņēmēju", kādi ir secinājumi abām pusēm - uzņēmējiem un ierēdņiem, kas viņiem sekoja, stāsta Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms un uzņēmuma "Karavela" valdes loceklis Andris Bite.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Vangažos atkal saasinājusies ķiplokveidīgā smaka no teritorijas, ko apsaimnieko uzņēmums "Vangažu Termināls. Iedzīvotāji pie situācijas risināšanas ķērušies pašrocīgi, jo atbildīgās instances to nedara. Tomēr pagaidām rezultāta nav. Šodien Valsts vides dienests veiks pārbaudi teritorijā. Iedzīvotāji cer, ka beidzot atklāsies patiesā aina. Tikmēr "Vangažu Termināls savu vainu situācijā neredz. Plašāk stāsta Paula Dēvica.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

LOK aicina vingrot kopā un atgādina par rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu

20.septembrī pulksten 10 visā Latvijā vismaz 150000 cilvēku piedalīsies vienotā rīta vingrošanas nodarbībā, ko rīko Latvijas Olimpiskā komiteja. Kāpēc ir svarīgi vingrot katru dienu un sākt jau tagad?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Darbs nākotnē: jo vairāk vajadzīgi roboti, jo vairāk - cilvēki, kas tos izdomā un pieskata

Attīstoties tehnoloģijām, būtiski mainās arī tas, kādas prasmes, īpašības un zināšanas cilvēkam ir nepieciešamas profesionālajā dzīvē. Arī darba vide mainās un lielāka nozīme ir mākslīgā intelekta risinājumiem. Uz ko jābūt gataviem darba devējiem un darba ņēmējiem?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Jēkabpilī Dzejas dienās īpašā dzejas siltumnīcā stādīta eko dzeja
Ar izstādi "Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts" iepazīstina tās veidotājas

Rudens ir ražas laiks ne vien dārzos un siltumnīcās, tas ir ražas laiks arī dzejniekiem. Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros Jēkabpilī tikko aizvadīts festivāls “Eko dzeja”, kura laikā pilsētā izveidota simboliska Dzejas siltumnīca.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Latvijas Radio koris gatavojas Komitasa Liturģijas jaunās redakcijas pirmatskaņojumam

Ar armēņu garīgajiem dziedājumiem un priestera un komponista Komitasa skaņdarbu pētīšanu aizrāvies ir diriģents Sigvards Kļava, kurš kopā ar Latvijas Radio kori gatavojas Komitasa Liturģijas jaunās redakcijas pirmatskaņojumam Sv. Jāņa baznīcā. Saruna par Sigvarda Kļavas un Radio kora tikšanos ar Komitasu mūzikā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpils Neredzīgo ciemata pastāvēšana visdrīzāk ir laika jautājums

Viesojamies Neredzīgo biedrības ciematā Daugavpilī. Latvijā kopumā šādi ciemi četri – pirmais bija Rīgā, tad Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. Pētām, kā rit dzīve rit šādos ciematos, ar ko tā atšķiras no citiem mikrorajoniem, kas šādos ciemos dzīvo un kas mainījies kopš to tapšanas.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā - diskusija: Kā slimnīcu tīkla optimizācija ietekmēs veselības aprūpi?

Veselības ministrija plāno optimizēt slimnīcu tīklu, lai visi iedzīvotāji saņemtu vienlīdzīgu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un kvalitāti. Ko īsti nozīmē slimnīcu tīkla optimizācija, kā to sajutīs iedzīvotāji,  par to diskutējam raidījumā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Bērns kautrējas no sava kailuma: kā veidot veselīgu sava ķermeņa uztveri

Kādā vecumā bērni sāk kautrēties no kailuma un vai bērnu kailums no citu acīm jāslēpj publiskās vietās? Cik ilgi puikam iet līdzi mammai baseina ģērbtuvē un kas formē veselīgu sava ķermeņa uztveri pieaugot?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Augstāk par zemi

17.gs. Alsungā: Laiks, kad suitu novads ieguva tam līdz mūsdienām raksturīgo savdabību

29. septembrī Alsungā tiks atvērts Daces Priedes romāns “Kur sarkanas ogas auga”, kas no jauna atgādinās par 17. gadsimta Alsungas novada pārvaldnieka Johana Ulriha fon Šverina valdīšanas laiku, kad suitu novads ieguva savdabību, kas to izceļ vēl mūsdienās. Savukārt sarunā ar teoloģijas doktorantu Reini Norkārklu uz šo laika posmu Latvijā mēģinām paraudzīties plašākā kontekstā.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Airītes stacijas mantojums: stāsti par dzelzceļa attīstību Latvijā pagājušajā gadsimtā

Vienīgais oriģinālais interjera priekšmets Airītes dzelzceļa stacijā ir koka sols uzgaidāmajā telpā, taču atjaunotajā industriālā mantojuma objektā ar informācijas stendiem un citiem dzelzceļa stacijai piederošiem priekšmetiem ir radīts pagātnes noskaņojums, kad te cilvēki strādāja dzelzceļa kasē, citi pirka biļetes, gaidīja vilcienu, sagaidīja atbraucējus un pavadīja aizbraucējus.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

No 15. septembra mainījušās prasības taksometriem lidostas "Rīga" teritorijā

No svētdienas, 15.septembra, lidostas "Rīga" teritorijā pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru var veikt tikai tie pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības, kas nodrošinās Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem būs izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Kā veicas praksē?

 

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Pagājušajā gadā - Latvijas simtgadē, Tomes bijušajā pamatskolā tika izveidots Ķeguma novada muzejs. Tajā atrodas arī novadpētniecības materiāli, tomēr pamatekspozīcija veltīta dieviem slaveniem novadniekiem - rakstniecei Regīnai Ezerai un dzejniekam Jāzepam Osmanim. Ķeguma novada muzejā bija Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Rītvakar kinoteātrī "Forum Cinemas" notiks režisora Jāņa Ābeles filmas "Jelgava 94" pirmizrāde. Pirmajiem iespēja iepazīties ar Jāņa Joņeva kulta romāna ekranizāciju vakar bija, protams, jelgavniekiem, bet par to, ko no šīs filmas iespējams gaidīt pārējiem kinoskatītājiem, pastāstīs Toms Treibergs.

Šī diena vēsturē

1859. gada 17. septembrī Sanfrancisko mītošais izputējušais uzņēmējs Džošua Abrahams Nortons sāka sevi dēvēt par "Savienoto Valstu imperatoru Nortonu I. Uzvedība, kas daudzviet citur pasaulē viņam draudētu ar trakonamu, Sanfrancisko iedzīvotāju vidū izpelnījās simpātijas un gatavību spēlēt līdzi šajā mazliet skumjajā farsā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Stāvoklis šobrīd Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs, kur saslimuši bērn?
Saeimas komisija neatbalsta ārkārtas situācijas ieviešanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Siguldas pirmskolas izglītības iestādē "Tornīši", kurā audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija, ēdināšana līdz šim notikusi nelegāli.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Kurzemes loks - ko tas dos uzņēmējiem

Kurzemes loks ir viens no vērienīgākajiem elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projektiem kopš neatkarības atjaunošanas. Trešā posma izbūvē no Ventspils uz Rīgu ieguldīti 127 milj. eiro, tai skaitā 55 milj. eiro Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Valdība atbalsta novadu reformu - līdzšinējo 119-it vietvaru vietā veidot 36-as

Saeimas komisija neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Deputāti noraida priekšlikumu par paplašinātu depozīta sistēmu

Eiroparlaments atbalsta Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas vadītājas amatam

Apvienotās Karalistes Augstākā tiesa sāka skatīt lietu par Džonsona lēmumu apturēt parlamenta darbu.

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpils Neredzīgo ciemata pastāvēšana visdrīzāk ir laika jautājums

Viesojamies Neredzīgo biedrības ciematā Daugavpilī. Latvijā kopumā šādi ciemi četri – pirmais bija Rīgā, tad Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. Pētām, kā rit dzīve rit šādos ciematos, ar ko tā atšķiras no citiem mikrorajoniem, kas šādos ciemos dzīvo un kas mainījies kopš to tapšanas.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Pētnieka Ingus Pērkona iespaidi pēc pirmās arktiskās ekspedīcijas uz Svalbāru

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks Ingus Pērkons detalizēti ir pētījis bioloģiski aktīvo zāļu vielu ceļojumu ārpus cilvēka organisma. Šī gada augustā Latvijas Universitātes zinātnieki devās ekspedīcijā uz Svalbāras arhipelāgu, lai pētītu ledājus un vides piesārņojumu. Līdzi pieredzes bagātajiem polārpētniekiem,  ekspedīcijā devās arī doktorants Ingus Pērkons, kuram šī bija pirmā arktiskā ekspedīcija.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

LOK aicina vingrot kopā un atgādina par rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu

20.septembrī pulksten 10 visā Latvijā vismaz 150000 cilvēku piedalīsies vienotā rīta vingrošanas nodarbībā, ko rīko Latvijas Olimpiskā komiteja. Kāpēc ir svarīgi vingrot katru dienu un sākt jau tagad?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Lasām Ērika Kūļa grāmatu "Niķa un Riķa stiķi". "Kāju pasaku" stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā - diskusija: Kā slimnīcu tīkla optimizācija ietekmēs veselības aprūpi?

Veselības ministrija plāno optimizēt slimnīcu tīklu, lai visi iedzīvotāji saņemtu vienlīdzīgu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un kvalitāti. Ko īsti nozīmē slimnīcu tīkla optimizācija, kā to sajutīs iedzīvotāji,  par to diskutējam raidījumā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Kārlis Ieviņš "Saule un ēnas"

Kārļa Ieviņa romāna "Saule un ēnas" fragmentus lasa Ilze Rūdolfa, Māra Matīsa, Juris Rudzītis un Kaspars Brūveris. Režisore Antonija Apele. Dramatizējums ierakstīts 1996.gadā.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:56

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpils Neredzīgo ciemata pastāvēšana visdrīzāk ir laika jautājums

Viesojamies Neredzīgo biedrības ciematā Daugavpilī. Latvijā kopumā šādi ciemi četri – pirmais bija Rīgā, tad Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. Pētām, kā rit dzīve rit šādos ciematos, ar ko tā atšķiras no citiem mikrorajoniem, kas šādos ciemos dzīvo un kas mainījies kopš to tapšanas.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Jēkabpilī Dzejas dienās īpašā dzejas siltumnīcā stādīta eko dzeja
Ar izstādi "Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts" iepazīstina tās veidotājas
Latvijas Radio koris gatavojas Komitasa Liturģijas jaunās redakcijas pirmatskaņojumam

Rudens ir ražas laiks ne vien dārzos un siltumnīcās, tas ir ražas laiks arī dzejniekiem. Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros Jēkabpilī tikko aizvadīts festivāls “Eko dzeja”, kura laikā pilsētā izveidota simboliska Dzejas siltumnīca.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Pētnieka Ingus Pērkona iespaidi pēc pirmās arktiskās ekspedīcijas uz Svalbāru

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks Ingus Pērkons detalizēti ir pētījis bioloģiski aktīvo zāļu vielu ceļojumu ārpus cilvēka organisma. Šī gada augustā Latvijas Universitātes zinātnieki devās ekspedīcijā uz Svalbāras arhipelāgu, lai pētītu ledājus un vides piesārņojumu. Līdzi pieredzes bagātajiem polārpētniekiem,  ekspedīcijā devās arī doktorants Ingus Pērkons, kuram šī bija pirmā arktiskā ekspedīcija.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Bērns kautrējas no sava kailuma: kā veidot veselīgu sava ķermeņa uztveri

Kādā vecumā bērni sāk kautrēties no kailuma un vai bērnu kailums no citu acīm jāslēpj publiskās vietās? Cik ilgi puikam iet līdzi mammai baseina ģērbtuvē un kas formē veselīgu sava ķermeņa uztveri pieaugot?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Darbs nākotnē: jo vairāk vajadzīgi roboti, jo vairāk - cilvēki, kas tos izdomā un pieskata

Attīstoties tehnoloģijām, būtiski mainās arī tas, kādas prasmes, īpašības un zināšanas cilvēkam ir nepieciešamas profesionālajā dzīvē. Arī darba vide mainās un lielāka nozīme ir mākslīgā intelekta risinājumiem. Uz ko jābūt gataviem darba devējiem un darba ņēmējiem?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika