• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Vides konsultatīvā padome joprojām ir pret Vides ministrijas virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes reformu, kas paredz dabas aizsardzības un kontroles pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam. Jautājums izskatīts atkārtotā darba grupā, taču vides organizācijas arvien nav guvušas atbildes par rīkojumā uzdotās reformas iemesliem. Dabas aizsardzības pārvaldes vadība izglītības funkciju apvienošanā problēmas nesaskata, taču bažījas par ekspertu trūkumu, pārdalot citas funkcijas Vides dienestam.

**

Latvijā izmēģina videi draudzīgākus kravu pārvadājumi no Krievijas uz citām Eiropas valstīm. Caur Liepājas ostu pirmo reizi izmēģināts kravas automašīnas treileri transportēt, izmantojot nevis autoceļu, bet gan dzelzceļu. Pagaidām Latvijā tam vēl nav speciāls aprīkojums jeb platformas treileru pārvadāšanai pa dzelzceļu, taču citviet Eiropā šādu prakse nav nekas jauns.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ko "Gods kalpot Rīgai" un Oļegs Burovs sola Rīgai?

Partija “Gods kalpot Rīgai” un tās priekšgājēja LPP/LC Rīgas domes valdošajā koalīcijā bijusi vairāk nekā 10 gadus. Galvaspilsētas ārkārtas vēlēšanās pirmo reizi startēs atsevišķi no partijas „Saskaņa”. GKR par prioritāti izvirzījusi visu lielo tiltu un maģistrālo ceļu sakārtošanu, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs solījis dažu gadu laikā atrisināt problēmu ar rindām uz bērnudārziem un novērst mākslīgi sadārdzinātus rēķinus par Rīgas Namu pārvaldnieka nodrošinātajiem pakalpojumiem.

Vada:

Jānis Ramāns
Jānis Kincis

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Augustā Daugavpilī ceturtdienās skan cikla "Muzikālais augusts" koncerti

Ik ceturtdienu kā ierasts augustā, jau astoto gadu pēc kārtas Daugavpilī skanējumu sāk koncertu cikls ar nosaukumu “Muzikālais augusts”. Vasaras pēdējais mēnesis Daugavpilī būs visdažādāko stilu un žanru mūzikas piepildīts, šoreiz pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu mūziķu izpildījumā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Ilze Viņķele: Turpmāk paredzēts mazināt Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus

Neskatoties uz situācijas pasliktināšanos pasaulē, Latvijā saslimšana ar Covid-19 tiek kontrolēta. Tāpēc valdība jau pēc nedēļas varētu lemt par ierobežojumu atcelšanu. Tā intervijā Latvijas radio uzsvēra Veselības ministre Ilze Viņķele no „Attīstībai/Par!”. Galvenokārt atvieglojumi skars sabiedrisko ēdināšanu un publiskos pasākumus, kuros varēs pulcēties vairāk apmeklētāju.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Vides konsultatīvā padome joprojām ir pret Vides ministrijas virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes reformu, kas paredz dabas aizsardzības un kontroles pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam. Jautājums izskatīts atkārtotā darba grupā, taču vides organizācijas arvien nav guvušas atbildes par rīkojumā uzdotās reformas iemesliem. Dabas aizsardzības pārvaldes vadība izglītības funkciju apvienošanā problēmas nesaskata, taču bažījas par ekspertu trūkumu, pārdalot citas funkcijas Vides dienestam.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

"Viss ir Norm.a" - ar kampaņu vēlas mazināt stereotipus par psihiskās veselības problēmām

Psihiskās veselības traucējumi var piemeklēt jebkuru un ir tikai normāli meklēt palīdzību pie speciālistiem. Ko darīt, lai mazinātu stereotipus, kā mainīt sabiedrības viedokli un kā efektīvi risināt psihiskās veselības problēmas.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Arī Latvijā reizēm esam gana aizspriedumaini. Saruna par rasismu

Gadījums, kad policists ASV nogalināja melnādaino Džordžu Floidu, raisījis plašus nemierus un diskusijas par rasismu visā pasaulē. Lai gan pastāv arī viedoklis, ka rasisms īsti nav Latvijas problēma, diskusijas vismaz publiskajā telpā liecina, ka par to noteikti ir vismaz jārunā. Turklāt, Latvijas vēsturiskā pieredze liecina un arī virkne datu liecina par to, ka varam būt gana aizspriedumaini.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

"Savvaļa" - mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru veidota izstāde dabā

Tuvības formas ar materiālu, dabu un telpu - tā mākslinieki paši raksturo to, kas risinās izstādē „Savvaļa”. Izstāde „Savvaļa” ir mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru kopīgi veidota izstāde dabā. Plašā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem izstāde jau kādu laiku skatāma, no 1.augusta tai pievienojušies jauni mākslas darbi.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Aizvadītā teātra sezona: reakcija uz krīzes situāciju un jaunas tendences skatuves mākslā

Kā vērtēt aizvadīto sezonu Latvijas teātros? Vai kādreiz lietosim jēdzienu „postpandēmiskais teātri”? Cik atšķirīgi vai vienoti teātri reaģējuši krīzes situācijā un par kādām jaunām tendencēm skatuves mākslā varam runāt – skaidrojam sarunā ar teātra zinātnieci Edīti Tišheizeri, "Spēlmaņu nakts" žūrijas pārstāvi Andru Rutkēviču un kultūras žurnālistu Ati Rozentālu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* Labklājības ministrija iepazīstina ar plānu, kā uzlabot asistentu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti

* Nākamnedēļ varētu mazināt vairākus Covid 19 dēļ noteiktos ierobežojumus

* Vērtē Ekonomisko lietu tiesas gatavību sākt darbu

* Vašingtonā turpinās vērienīga Nord Stream2 lobēšana

Vada:

Dace Simanoviča

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu "Tiguļkalns"

8. augustā pulksten 20 Talsos jau devīto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Iecerētās izmaiņas Tiesībsarga likumā: Vai tiesībsarga uzraudzībai jābūt stingrākai

Vai vajag ierobežot laiku, cik ilgi tiesībsarga amatā drīkst atrasties viens cilvēks? Ar šādu priekšlikumu klajā nācis "Jaunās Vienotības" deputāts Andrejs Judins, iegūstot arī citu kolēģu atbalstu. Pašreizējais tiesībsargs amatā ir jau otro termiņu, un deputāti grib liegt viņam turpināt darboties – divi termiņi esot pietiekams laiks ikvienam, ilgāk tādā amatā neesot auglīgi darboties. Kritiķi saka – tas tāpēc, ka tiesībsargs radījis galvassāpes valdībai – viņš ieguvis Satversmes tiesas atbalstu jau vairākās jomās, kas saistās ar budžetu un valsts atbalstu nabadzīgākajai tautas daļai.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 4. augusts

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Droša guļvieta zīdainim: vai gulēšana kopā ar vecākiem tiešām ir bīstama

Slimību profilakses kontroles centrs pievērš uzmanību zīdaiņu drošībai, uzsverot arī drošas gulēšanas nozīmi. Skaidrojam, kāda ir droša guļvieta zīdainim un vai gulēšana blakus vecākiem ir bīstama.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Elejas pagasta piemājas saimniecībā "Kimjāņi" pie ķiploku audzētāja Artūra Kima

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Jelgavas novada Elejas pagasta piemājas saimniecībā "Kimjāņi" pie ķiploku audzētāja Artūra Kima. Viņa vecāki Aija un Jānis savulaik siltumnīcās audzēja tomātus un gurķus, pēc tam puķu stādus, ko audzē arī tagad. Saimniecībā 17 ha aug ķiploki, un Artūrs iegādājies modernu, ķiploku audzēšanai nepieciešamu tehniku. Pagājušajā sezonā saimnieki izaudzējuši 47 tonnas ķiploku.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Reiz radio...

Jauniešu radio, radio jauniešiem - "Radiobumba" kādreiz, Pieci.lv šodien

Pirms gadiem 20 kopā sanāca daži jaunieši un vidusskolēni un izveidoja „Radiobumbu”. Rīcības brīvība veidojot sižetus, uzdrošināšanās darīt ko jaunu, un pāri visam milzīgs azarts būt daļai no Radio – tāds bija šis jauniešu raidījums, bet pirms septiņiem gadiem te piedzima jau vesels kanāls – Pieci.lv, kura zināmākais zīmols ir ikgadējais labdarības maratons „Dod pieci!”.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Diskusijās meklē iespējas celt garantēto minimālo ienākumu

4.augustā Labklājības ministrijas (LM) pārstāviji un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde kopīga sēde sprieda par garantētā minimālā ienākuma (GMI) celšanu. Kā zināms LM pašvaldībām piedāvājusi divus variantus GMI līmeņa celšanai. Viens no variantiem, ko piedāvā ministrija, ir noteikt GMI līmeni 109 eiro apmērā un trūcīgas personas ienākumu līmeni - 218 eiro.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam (atkārtojums)

Uzņēmums "Madonas maiznieks darbojas no 1944. gada. Ilgus gadus to vadīja Jānis Zahars, tagad viņa iesākto turpina meita Māra Zahare - Bombāne. Madonā cep vairāk nekā 50 dažādu veidu maizi, bulciņas un cepumus, un cepšanas procesu var apskatīt arī tūristi. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Sazvanām Tomu Treibergu Lietuvā, kur notiek Lietuvas starpautiskais literatūras festivāls "Dzejas pavasaris", viņš arī apmeklē Lietuvas Nacionālo mākslas muzeju.

Par šiem notikumiem Toms pastāstīs raidījumā "Kultūras rondo" ceturtdien un jaunnedēļ (pirmdien), bet pirms tam - aicinājums nedēļas nogalē doties uz Cēsīm.

Šī diena vēsturē

1693. gada 4. augusts tiek piesaukts kā datums, kad Šampaņas Oviljē benediktiešu abatijas vīna pagraba meistars tēvs Pjērs Perinjons esot atklājis šampanieša izcilās īpašības. Par stāsta un, līdz ar to, arī datuma vēsturisko patiesumu gan nākas šaubīties, tomēr tēva Perinjona nopelni šampanieša tapšanā ir nenoliedzami.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Baltkrievijā sākusies iepriekšējā balsošana prezidenta vēlēšanās
Mainīt biļetes, atcelt nenotikušās izrādes - teātru izvēle Covid-19 pandēmijas dēļ

Baltkrievijā 4.augustā sākusies iepriekšējā balsošana pirms 9.augustā paredzētajām prezidenta vēlēšanām. Opozīcija aicina vēlētājus boikotēt iepriekšējo balsošanu, lai nepieļautu manipulāciju ar vēlēšanu rezultātiem.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Eksperti: ASV ekonomikas atveseļošanas temps atkarīgs no spējas savaldīt vīrusu

Covid-19 radījis nopietnas galvassāpes teju visām pasaules valstīm un to ekonomikām. Izņēmums nav arī pasaules lielākā ekonomika - ASV. Eksperti norāda, ka tas, cik ātra būs ASV ekonomikas atkopšanās, būs atkarīgs no Savienoto Valstu spējas savaldīt vīrusu. Ekonomiku atveseļošana prasa arī kopīgus centienus, tiesa, tiem kaitē ģeopolitiskās norises, piemēram, saspringtās ASV un Ķīnas attiecības.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu "Tiguļkalns"

8. augustā pulksten 20 Talsos jau devīto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu "Tiguļkalns"

8. augustā pulksten 20 Talsos jau devīto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Mūziķe un rotu māksliniece Maija Sējāne-Īle

Deviņus gadus Maija Sējāne-Īle bija rotu pavēlniece un bija šajā procesā ar sirdi un dvēseli. Bet mūzika vienmēr bijusi daļa no viņas. Un tagad pasaules mūzikas grupas „Kanisaifa” vokāls, vargāns un perkusijas, kā arī Nila Īles mūzikas studijas mūziķe saka tā: „Kā tilts uz mana sapņa piepildījumu ir mans vīrs un lielais skolotājs Nils Īle, kurš manu sapni ir palīdzējis piepildīt, iedrošinot, ļaujoties plūdumam, noticot sev un savām spēcīgajām saknēm.”

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

"Viss ir Norm.a" - ar kampaņu vēlas mazināt stereotipus par psihiskās veselības problēmām

Psihiskās veselības traucējumi var piemeklēt jebkuru un ir tikai normāli meklēt palīdzību pie speciālistiem. Ko darīt, lai mazinātu stereotipus, kā mainīt sabiedrības viedokli un kā efektīvi risināt psihiskās veselības problēmas.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Īkšķīša piedzīvojumi. Pasaku stāsta Imants Skrastiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Iecerētās izmaiņas Tiesībsarga likumā: Vai tiesībsarga uzraudzībai jābūt stingrākai

Vai vajag ierobežot laiku, cik ilgi tiesībsarga amatā drīkst atrasties viens cilvēks? Ar šādu priekšlikumu klajā nācis "Jaunās Vienotības" deputāts Andrejs Judins, iegūstot arī citu kolēģu atbalstu. Pašreizējais tiesībsargs amatā ir jau otro termiņu, un deputāti grib liegt viņam turpināt darboties – divi termiņi esot pietiekams laiks ikvienam, ilgāk tādā amatā neesot auglīgi darboties. Kritiķi saka – tas tāpēc, ka tiesībsargs radījis galvassāpes valdībai – viņš ieguvis Satversmes tiesas atbalstu jau vairākās jomās, kas saistās ar budžetu un valsts atbalstu nabadzīgākajai tautas daļai.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jiri Tūlika stāsts "Kad dzeguze kūko"

Igauņu rakstnieka Jiri Tūlika stāsta "Kad dzeguze kūko" radiolasījums. Tulkojusi Anna Žīgure. Režisors Viktors Zvaigzne. Lasa Dina Kvelde un Uldis Dumpis. 1973.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:32

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu "Tiguļkalns"

8. augustā pulksten 20 Talsos jau devīto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

"Savvaļa" - mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru veidota izstāde dabā
Aizvadītā teātra sezona: reakcija uz krīzes situāciju un jaunas tendences skatuves mākslā

Tuvības formas ar materiālu, dabu un telpu - tā mākslinieki paši raksturo to, kas risinās izstādē „Savvaļa”. Izstāde „Savvaļa” ir mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru kopīgi veidota izstāde dabā. Plašā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem izstāde jau kādu laiku skatāma, no 1.augusta tai pievienojušies jauni mākslas darbi.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Mūziķe un rotu māksliniece Maija Sējāne-Īle

Deviņus gadus Maija Sējāne-Īle bija rotu pavēlniece un bija šajā procesā ar sirdi un dvēseli. Bet mūzika vienmēr bijusi daļa no viņas. Un tagad pasaules mūzikas grupas „Kanisaifa” vokāls, vargāns un perkusijas, kā arī Nila Īles mūzikas studijas mūziķe saka tā: „Kā tilts uz mana sapņa piepildījumu ir mans vīrs un lielais skolotājs Nils Īle, kurš manu sapni ir palīdzējis piepildīt, iedrošinot, ļaujoties plūdumam, noticot sev un savām spēcīgajām saknēm.”

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Droša guļvieta zīdainim: vai gulēšana kopā ar vecākiem tiešām ir bīstama

Slimību profilakses kontroles centrs pievērš uzmanību zīdaiņu drošībai, uzsverot arī drošas gulēšanas nozīmi. Skaidrojam, kāda ir droša guļvieta zīdainim un vai gulēšana blakus vecākiem ir bīstama.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Arī Latvijā reizēm esam gana aizspriedumaini. Saruna par rasismu

Gadījums, kad policists ASV nogalināja melnādaino Džordžu Floidu, raisījis plašus nemierus un diskusijas par rasismu visā pasaulē. Lai gan pastāv arī viedoklis, ka rasisms īsti nav Latvijas problēma, diskusijas vismaz publiskajā telpā liecina, ka par to noteikti ir vismaz jārunā. Turklāt, Latvijas vēsturiskā pieredze liecina un arī virkne datu liecina par to, ka varam būt gana aizspriedumaini.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika