• Sestdiena, 2021. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

1916. gada 15. septembrī Francijā pie Sommas notika pirmais tanku uzbrukums pasaules vēsturē britu armija Pirmā pasaules kara Rietumu frontē pret vāciešiem izmantoja tankus Mark I.

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Kvadraciklu iebrauktas risas kāpās un arī pludmalē šāda aina jūrmalā ir vērojama itin bieži. Naudas sods par šādu nodarījumu var sasniegt 350 eiro, bet sodīt ir tikpat, kā neiespējami, tādēļ Vidzemes jūrmalā, Limbažu novadā tiek meklēti arī citi risinājumi.
*
Un tagad pievērsīsimies amatiermākslai, kura šobrīd, līdzīgi kā daudzas citas nodarbes, var notikt klātienē, ievērojot vajadzīgo piesardzību. Tomēr dažādos kolektīvos atsākt darbību nav nemaz tik viegli un, iespējams, var nākties visu sākt no nulles. Ir cilvēki, kas pa šo laiku atraduši citas nodarbes, vai arī nevēlas iesaistīties personisku apsvērumu dēļ, piemēram, nevēlas vakcinēties.

Viesos:

Kupiča Liene
Laikraksta ''Kurzemes Vārds'' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Mērs: Daugavpils neatteiksies no Krievijas naudas padomju karavīru memoriāla sakārtošanai

Daugavpils pilsētas domes iepriekšējais sasaukums izcēlās ar strauju varas pozīcijas maiņu. Jaunajā domes sasaukumā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja krēslu ieņem Andrejs Elksniņš no partijas „Saskaņa”, kurš ir pārliecināts, ka koalīcija nostrādās turpmākos četrus gadus, un Daugavpils pilsētas domē nemitīgās varas maiņas laiki ir pagātnē.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Jaudīga klasika uz Nacionālā teātra skatuves: Ditas Lūriņas Šiilera traģēdijas iestudējums

16. septembrī pirmizrādi piedzīvos viens no Nacionālā teātra šīs sezonas vērienīgākajiem iestudējumiem – Frīdriha Šillera traģēdija "Ferdinands un Luīze". Režisore Dita Lūriņa tajā turpina attīstīt savu interesi par teātri kā visdažādāko mākslu sintēzi, tādēļ runātais vārds izrādē savīsies vienā veselumā ar mūziku, skaņām, gaismām, bet jo īpaši svarīga loma būs kustībām, ko aktieri veiks arī lidojumā virs skatuves.

 

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:05

Labrīt

Piemaksas tikai daļēji var palīdzēt veselības aprūpes sistēmai

Jau pērn, Latvijā sākoties Covid-19 saslimušo skaita straujam pieaugums, mediķi par darbu īpašajos apstākļos saņēma piemaksas. Lai arī šogad mediķu piemaksām, iespējams, varētu tikt izmaksāta pat piecas reizes lielāka naudas summa nekā pērn, arvien vairāk paši mediķi runā, ka grūto darbu slimnīcās ar Covid-19 pacientiem, atalgot tikai ar lielāku naudu, var būt par maz. Arvien vairāk tiek runāts par izdegšanas sindromu. Darbs nesniedz gandarījumu, un daudzi mediķi tam neredz ne gala, ne malas, jo valstī joprojām ir pārāk liels nevakcinēto skaits.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Premjers Krišjānis Kariņš no „Jaunās Vienotības vakar uzdeva Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt priekšlikumus par kārtības maiņu naudas balvu piešķiršanai paralimpisko spēļu dalībniekiem par augstiem sasniegumiem. Kariņš vēlas, lai izvērtē, vai nav atceļams noteiktais ierobežojums piešķirt naudas balvu tikai par vienu, augstvērtīgāko sasniegumu paralimpiskajās spēlēs. Latvijas Paralimpiskās komitejas vadība un godalgotie sportisti ir gandarīti par „ledus sakustēšanos šajā jautājumā.
*
Pieci.lv skan pop up rīta radio!

Viesos:

Makreckis Mārtiņš
LR5 mūzikas redaktors

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Mieloīdā neoplāzija jeb asins vēzis: neārstējama, bet kontrolējama slimība

Mieloīdā neoplāzija jeb asins vēzis ir bīstama, neārstējama, bet kontrolējama slimība, ja vien tā tiek laikus konstatēta. Par slimību, diagnozes noteikšanu un ārstēšanu vairāk interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Sporta apģērba vēsture un sportistu mentālā veselība

Kad sportā ienāca funkcionāls, kustībām ērts apģērbs vīriešiem un kad sievietēm, kā konkrētā laika posma mode ietekmēja arī sporta apģērbu tirgu? Stāsta modes vēsturniece Edīte Parute.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Projekts "DIVI 9": mākslas valodā aktualizēt garīgās veselības un atkarības problēmas

Vairāk nekā trīsdesmit mākslinieku apvienojušies projektā "DIVI 9", lai mākslas valodā izgaismotu un pievērstu uzmanību garīgās veselības un atkarības problēmām. Par saviem nodomiem un multimediālo izrādi “Šī mīlestība nepārdodas” saruna Kultūras rondo studijā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Trešdiena, 15. septembris, pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Reģioni krustpunktā

Rēzeknē operatīvo dienestu darbu apgrūtina daudzdzīvokļu māju auto pārpildītie pagalmi

Rēzeknē operatīvo dienestu darbu apgrūtina daudzdzīvokļu māju auto pārpildītie pagalmi:  problēmu risina ar reidiem un mudina iedzīvotājus labiekārtot māju pagalmus

Vada:

Lāsma Zute - Vītola
Karina Važnaja (Карина Важная)

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 15. septembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Artis Pabriks: Ir liels pamats bažām, ka starptautiskā vide paliks arvien izaicinošāka

Tepat kaimiņos norisinās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības "Zapad 2021". Tās notiek laikā, kad pāri Baltkrievijas robežai Eiropas Savienības virzienā dodas pastiprināta migrantu plūsma. Par šo un citiem drošības jautājumiem iztaujājam aizsardzības ministru Arti Pabriku.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Piedzīvot rudeni kopā ar bērniem! Pieredzes stāsti un profesionāļu ieteikumi

Piedzīvot rudeni kopā ar bērniem - sēņot, zīļot, lapot un sadraudzēties ar vēsākiem laikapstākļiem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Šīs dienas acīm

Nāves sala un strēlnieku gaitas Pirmajā pasaules karā

Nāves sala ir vieta netālu no Rīgas, kas saistās ar Pirmā pasaules kara vēsturi, tajā skaitā ar latviešu strēlnieku vēsturi. Par to, kas bija Nāves sala, saruna raidījumā ar vēsturnieku, rezerves pulkvedi Jāni Hartmani.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:35

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Kadzuo Išiguro romāns "Dienas atlikusī daļa": manierīga, taču ne tukši plakātiska grāmata

Rakstnieks Kadzuo Išiguro ir droši nodēvējams par Renesanses cilvēku - dzimis Japānā, bet kopš piecu gadu vecuma dzīvo Lielbritānijā un tur arī izkopis savu rakstnieka talantu. Ingūnas Beķeres tulkotais romāns "Dienas atlikusī daļa" (1989) ir vispazīstamākais autora darbs, kurš ekranizēts arī kinofilmā. Šī ir manierīga, taču ne tukši plakātiska grāmata, kuras galvenais uzdevums: saprast mums piešķirtā laika vērtību.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Izglītības un zinātnes ministre iepazīstina skolotājus ar plānoto algu pieaugumu
Vēža pacientu ārstēšanai papildus šogad nepieciešami 10 miljoni eiro

Izglītības ministrija nāca klajā ar trīs pedagogu algu finansēšanas modeļiem. Viens – nauda seko klasei – izstrādāts jau iepriekšējās ministres Ilgas Šuplinskas vadībā, taču jaunā ministre Anita Muižniece 15. septembrī skolotāju arodbiedrībai piedāvāja vēl divus variantus.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Norvēģu psihoterapeita un rakstnieka Finna Skorderuda "Nemiers". Autors runā par mūsdienu cilvēka problēmām, iemeslus meklējot ne tikai mediciīnā, bet arī kultūrā.

Mediju apskats.

Šī diena vēsturē. 1916. gada 15. septembrī Francijā pie Sommas notika pirmais tanku uzbrukums pasaules vēsturē - britu armija Pirmā pasaules kara Rietumu frontē pret vāciešiem izmantoja tankus Mark I.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla organizēta drošības akcija
"Dzīvnieku brīvība" cer uz Saeimas konceptuālu atbalstu kažokzvēru audzēšanas aizliegumā

No 16. septembra nedēļas garumā, līdz 22. septembrim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (Roadpol - European Roads Policing Network) organizētā akcija “ROADPOL Drošības dienas”.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Grozījumi Pasta likumā ļaus muitai stingrāk kontrolēt aizdomīgus pasta sūtījumus

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pagājušajā nedēļā skatīja grozījumus Pasta likumā. Tie paredz stingrāk kontrolēt aizdomīgus pasta sūtījumus, kas var saturēt narkotiskās, psihotropās un citas aizliegtās vielas. Likumprojekta mērķis ir paplašināt muitas tiesības attiecībā uz pārrobežu pasta sūtījumu pārbaudi, aizdomīgo pasta sūtījumu izņemšanu, glabāšanu un iznīcināšanu.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam (atkārtojums). Bieži vien dārzā audzējam pupiņas vai kartupeļus, kuru sēklu esam nopirkuši nevis veikalā, bet tās iedevusi vecmāmiņa vai kaimiņiene. Izrādās, paši to nezinot, cilvēki tādā veidā saglabā kultūraugu daudzveidību. Šogad Latvijā veidojas augu un sēklu maiņas punkti un Ikšķilē tādu izveidojusi Sandra Stabinge. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Trešdiena, 15. septembris, pl. 18:00

 

* Izglītības ministrija skolotājiem piedāvā jaunu algu modeli; pagaidām vēl daudz neskaidrību* Kariņš uzdod vienkāršot ierobežojumus pandēmijas pārvarēšanai* Vēl vienu vakcīnu varētu vajadzēt desmit tūkstošiem cilvēku ar novājinātu imunitāti
*Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Leienas ikgadējo uzrunu vērtē kā piesardzīgu
* Kosovas kara noziegumu tiesā sākas pirmā prāva

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Reģioni krustpunktā

Latvijas Radio Latgales studijas žurnālistes Karina Važnaja un Lāsma Zute-Vītola vētīs problēmu, kas aktualizēta Rēzeknē, bet nav sveša arī citās pilsētās, kad ar auto pārpildītie daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi kļuvuši par apgrūtinājumu operatīvo dienestu darbam.

Viesos:

Ščavinskis Viktors
VUGD Rēzeknes daļas komandieris
Savickis Pāvels
Rēzeknes pilsētas domes Administratīvās inspekcijas vadītājs
Stecs Aleksejs
Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos
Dzalbe Pēteris
“Rēzeknes namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Mūziķis - vairāku jaunu un godalgotu filmu mūzikas autors Kārlis Auzāns

20.septembrī kinoteātrī „Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos vēsturiskā daudzsēriju filma „Emīlija. Latvijas preses karaliene”, komponists – Kārlis Auzāns. Kārlis ražīgi strādā un saka: „Mūzika var sniegt tādas sajūtas, kuras izbaudīt dzīvē gadās ļoti reti. Mūzikai ir vairākas nozīmes, tā patiešām ir – caur čellu trio “MeloM” mēģinu runāt ne vairs skaņas, bet emociju valodā.”

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Mieloīdā neoplāzija jeb asins vēzis: neārstējama, bet kontrolējama slimība

Mieloīdā neoplāzija jeb asins vēzis ir bīstama, neārstējama, bet kontrolējama slimība, ja vien tā tiek laikus konstatēta. Par slimību, diagnozes noteikšanu un ārstēšanu vairāk interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Rūķītis Čipijs dzīvo citādi.3. vakars. Pasaku stāsta H.Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Artis Pabriks: Ir liels pamats bažām, ka starptautiskā vide paliks arvien izaicinošāka

Tepat kaimiņos norisinās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības "Zapad 2021". Tās notiek laikā, kad pāri Baltkrievijas robežai Eiropas Savienības virzienā dodas pastiprināta migrantu plūsma. Par šo un citiem drošības jautājumiem iztaujājam aizsardzības ministru Arti Pabriku.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Šodien nozīmīgā jubilejā sveicam aktrisi Ludmilu Leimani - Vītoliņu! Piedāvājam ieklausīties 1979.gadā ierakstītajos poļu humora un satīras stāstos „ Bedre", „Bildinājums" un „Ietilpinātājs". Stāstus lasa Ludmila Leimane - Vītoliņa un Jānis Vītoliņš.

22:20

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Reģioni krustpunktā

Latvijas Radio Latgales studijas žurnālistes Karina Važnaja un Lāsma Zute-Vītola vētīs problēmu, kas aktualizēta Rēzeknē, bet nav sveša arī citās pilsētās, kad ar auto pārpildītie daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi kļuvuši par apgrūtinājumu operatīvo dienestu darbam.

Viesos:

Ščavinskis Viktors
VUGD Rēzeknes daļas komandieris
Savickis Pāvels
Rēzeknes pilsētas domes Administratīvās inspekcijas vadītājs
Stecs Aleksejs
Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos
Dzalbe Pēteris
“Rēzeknes namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Projekts "DIVI 9": mākslas valodā aktualizēt garīgās veselības un atkarības problēmas

Vairāk nekā trīsdesmit mākslinieku apvienojušies projektā "DIVI 9", lai mākslas valodā izgaismotu un pievērstu uzmanību garīgās veselības un atkarības problēmām. Par saviem nodomiem un multimediālo izrādi “Šī mīlestība nepārdodas” saruna Kultūras rondo studijā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Mūziķis - vairāku jaunu un godalgotu filmu mūzikas autors Kārlis Auzāns

20.septembrī kinoteātrī „Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos vēsturiskā daudzsēriju filma „Emīlija. Latvijas preses karaliene”, komponists – Kārlis Auzāns. Kārlis ražīgi strādā un saka: „Mūzika var sniegt tādas sajūtas, kuras izbaudīt dzīvē gadās ļoti reti. Mūzikai ir vairākas nozīmes, tā patiešām ir – caur čellu trio “MeloM” mēģinu runāt ne vairs skaņas, bet emociju valodā.”

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Piedzīvot rudeni kopā ar bērniem! Pieredzes stāsti un profesionāļu ieteikumi

Piedzīvot rudeni kopā ar bērniem - sēņot, zīļot, lapot un sadraudzēties ar vēsākiem laikapstākļiem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Sporta apģērba vēsture un sportistu mentālā veselība

Kad sportā ienāca funkcionāls, kustībām ērts apģērbs vīriešiem un kad sievietēm, kā konkrētā laika posma mode ietekmēja arī sporta apģērbu tirgu? Stāsta modes vēsturniece Edīte Parute.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk