Sestdiena, 2021. gada 27. novembris

Vārda diena: Lauris, Norberts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Kauja pie Zamas pilsētas Ziemeļāfrikā, toreizējās Kartāgas valsts teritorijā, 202. gada pirms mūsu ēras 19. oktobrī, izšķīra visu tālāko vēstures gaitu. Tajā sakāvi cieta kartāgiešu vadoņa Hanibāla armija, un uzvaru svinēja Scīpiona komandētie romiešu leģioni. Ja Hanibāls būtu uzvarējis, Roma, iespējams, nekad nekļūtu par to vareno Eiropas impēriju, kādu to pazīst vēsture.

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Viedpulkstenis, dators, pat gudra veļasmašīna - viss var noderēt kiber-garnadžiem, lai piekļūtu datiem un līdz ar to nozagtu naudu. Tas skar gan uzņēmumus, gan var skart jebkuru iedzīvotāju. Oktobris ir Eiropas kiberdrošības mēnsis, kad ikvienam datora un interneta lietotājam tiek atgādināts par veidiem, kā pasargāt savu datoru no kiber-garnadžiem. Latvijā pašlaik populārākais kibernoziegumu veids ir izspiešana.
*
Ir rudens, drīz būs ziema, un skaidrs, ka aktīvākie dārza darbi ir noslēgušies. Tomēr īsti dārzkopji zina, ka vēl jau arī šobrīd var atrast dažus darāmus darbus.

Viesos:

Narvils Māris
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības eksperts

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Zemkopības ministrijas budžets nākamgad dubultots, piešķirta nauda arī papildu prioritātēm
Ārsts: Lēmums ieviest jaunus ierobežojumus nāk novēloti

Zemkopības ministrijas budžets nākošgad būs 770 miljoni eiro, no kuriem 55 piešķirti papildu prioritātēm. Lai arī lielāko daļu no ministrijas kopējā budžeta veido valsts līdzfinansējums Eiropas projektu īstenošanai, tomēr lauksaimnieku organizācijas vērtē, ka tas jāpalielina. Savukārt papildu nauda jātērē zaļo iepirkumu un pesticīdu lietošanas stingrākai kontrolei, kā arī zinātniskiem pētījumiem.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Alvīne Bautra un Kristaps Priede izstādē akcentē lietu kustību un miera stāvokļa utopiju
Riga IFF Latvijas īsfilmu konkursa skatē iekļauta Paula Ķestera filma "Pirmie soļi"

Akcentējot lietu kustību un miera stāvokļa utopiju, Jūrmalas muzejā atklāta gleznotāju Alvīnes Bautras un Kristapa Priedes izstāde, kuras nosaukums ir "Transs and Dance". Izstādes kuratore norāda, ka dabā miera stāvoklis neeksistē. Viss ir iekšēji vibrējošs un plūstošs. Un tieši to abi mākslinieki arī centušies darbos parādīt. Kaut gan Alvīne un Kristaps glezno dažādos žanros, viņus apvieno vairāki kritēriji.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:13

Labrīt

Dzīve pandēmijā: Kādēļ bulgāri negrib vakcinēties?

Sākam jaunu reportāžu sēriju ar nosaukumu „Dzīve pandēmijā”. Pirmā valsts, kur mēs viesosimies, ir Bulgārija. Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem tur ir vakcinēti tikai nepilni 24% pieaugušo. Kādēļ bulgāri tik kūtri vakcinējas, kāda situācija valda veselības aprūpē un ko dara varas iestādes?

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis sestdien aizvadīja titula aizstāvēšanas cīņu, bet jau nākamajā dienā sēdās pie galda ar saviem pārstāvjiem, lai plānotu tālākos karjeras soļus. Iespējamie varianti nākamajai cīņai ir divi, bet pats Briedis vēlas kāpt ringā jau janvārī vai februārī. Pašu bokseru vēlmes gan profesionālajā vidē nereti ir sekundāras, jo visu nosaka pārstāvju vienošanās.
*
Ģimenes studija. Dod Pieci temats - skolu interešu izglītības pieejamība.

Viesos:

Zvaigzne Ilze
LR1 producente

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Eksperte: Drīzumā paplašinās to cilvēku grupu, kam rekomendē trešo vakcīnas devu

Vai Covid-19 pārslimojušiem un reizē vakcinētiem cilvēkiem būtu nepieciešama revakcinācija? Vai revakcinācija būs visiem? Uz jautājumiem, kas saistīti ar vakcināciju pret Covid-19, atbild Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

 

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Hanza: Karstena Jānkes grāmata kliedē mītus par šo tirgotāju apvienību

Karstena Jānkes grāmata par Hanzu iepazīstina lasītājus ar jaunākajiem pētījumiem par Hanzu un meklē atbildi uz to, kas bija šī neparastā tirgotāja apvienība? Kādi mīti valda Eiropas kolektīvajā vēstures uztverē par Hanzu?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča ietekme žanra attīstībā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Kādu ietekmi uz mūsdienu performances žanra attīstību atstājis Austrijas avangarda mākslinieks Hermanis Ničs?

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Otrdiena, 19. oktobris, pl. 12:00

 

 

Mēnesi ilgais «lokdauns» jeb mājsēde valsts budžetam izmaksās ap 200 miljoniem eiro

Covid-19 testu nodošanai gara rinda; grūti sazvanīt testētājus
2022. gada valsts budžetu cer pieņemt līdz valsts svētkiem

EP debates par tiesiskumu un demokrātiju Polijā.

Ziemeļkoreja izmēģinājusi ballistisko raķeti

 

 

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Kambodža: valsts ar šaušalīgu vēsturi, kurā nav "McDonald's"

Mēs cikliski ceļojam no viena pasaules reģiona uz citu, ar apskaužamu regularitāti atgriežoties arī pie Dienvidaustrumāzijas valstīm. Šajā reģionā atlicis atlicis palūkoties tikai uz Kambodžas Karalisti.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 19. oktobris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Valsts budžets 2022: Zemkopības ministrijas prioritātes

Krustpunktā sadarbībā ar Latvijas Radio Ziņu dienestu veido raidījumu ciklu "Valsts budžets 2022 - tuvplānā". Pētām un analizējam, kā nozaru ministrijas iecerējušas izlietot nodokļos iekasēto naudu. Šoreiz uzmanības lokā lauksaimniecība jeb Zemkopības ministrijas prioritātes.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Skolas un interešu izglītības vides pieejamība bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Labdarības maratons "Dod Pieci!" šogad runās par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Ģimenes studijas šai tēmai veltītajā diskusijā runājam par to, cik pieejama bērniem ar funkcionāliem traucējumiem ir skolu un interešu izglītības vide?

Vada:

Agnese Drunka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Jantu Mežu darināt liturģisko tērpu rosināja teicējas Margaritas Šakinas dziesmu garīgums

Bioloģe, tautas tradīciju kopēja un „Saucēju” dziedātāja Janta Meža šopavasar ieguva vēl vienu augstāko izglītību – pabeidza Latvijas Mākslas akadēmiju, diplomdarbā apzinot Latvijas amatnieku rokām darinātos katoļu baznīcas liturģiskos tērpus.

 

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:35

Radio mazā lasītava

Latvijas preses vēsture: Sarunas ar Egonu Strautiņu un Voldemāru Hermani. 2. daļa

2022. gada janvārī svinēsim latviešu preses 200 gadu jubileju. Dažas subjektīvas lappuses nesenajā preses vēsturē ieskicējam kopā ar žurnālistiem Egonu Strautiņu un Voldemāru Hermani. "Laika Grāmata" klajā laidusi Egona Strautiņa "Kantoris 72/89" un Voldemāra Hermaņa grāmatu "Mana skiču klade". Sarunas 2. daļa.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

​Latvija pagarina ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju
​Faktiskā bezdarba līmenis septembrī samazinājās līdz 6,4%

Latvijas valdība sēdē otrdien, 19. oktobrī, atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu pierobežā ar Baltkrieviju. To rosināja iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!"), ņemot vērā, ka situācija pie robežas arvien nav stabilizējusies.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša - Pie skatītājiem nonākusi jau piektā epizode no daudzsēriju mākslas filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene". Priekšpēdējais stāstījums vēsta par Kārļa Ulmaņa apvērsumu un tā izvērstajām pārmaiņām ne tikai preses dzīvē, bet arī vispārējā Latvijas iekšpolitikā.
Mediju apskats.
Šī diena vēsturē - Kauja pie Zamas pilsētas Ziemeļāfrikā, toreizējās Kartāgas valsts teritorijā, 202. gada pirms mūsu ēras 19. oktobrī, izšķīra visu tālāko vēstures gaitu. Tajā sakāvi cieta kartāgiešu vadoņa Hanibāla armija, un uzvaru svinēja Scīpiona komandētie romiešu leģioni. Ja Habibāls būtu uzvarējis, Roma, iespējams, nekad nekļūtu par to vareno Eiropas impēriju, kādu to pazīst vēsture.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

1000 jaunās māmiņas saņems paciņas, kas palīdzēs parūpēties par bērnu elektrodrošību
VARAM vēlas datus uzglabāt četros nacionāla līmeņa koplietošanas pakalpojumu centros

Ar vides objekta atklāšanu Rīgā sāks informatīvu kampaņu par bērnu elektrodrošību, 1000 jaunās māmiņas saņems paciņas, kas palīdzēs parūpēties par bērnu elektrodrošību

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Enerģijas cenu stabilizēšanos varam gaidīt apkures sezonas beigās

Līdz ar dabasgāzes un elektroenerģijas cenu kāpumu nu jau mēnesi varam vērot, ka ik dienas arvien dārgāka kļūst arī degviela. Eksperti norāda, ka naftas cenu lēciens ir tieši saistīts ar citu energoresursu sadārdzināšanos. Turklāt pašreizējās prognozes nerāda, ka situācija drīzumā varētu stabilizēties. Tieši pretēji – cenas pat turpinās augt. Notiekošā vērotāji arī kritizē valdību, ka nepietiekama pievēršanās šai lietai drīzumā var parādīt lielas problēmas.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam. Šogad jūnijā pēc 2 gadu remontdarbiem tika atklāta atjaunotā Dundagas pils daļa. Pils celta 13. gadsimta vidū, tagad atjaunoti logi un durvis, koka dēļu grīdas, uzstādīts apgaismojums un sakārtota ugunsdrošības sistēma. Mūsdienās Dundagas pilī svin svētkus un kāzas, notiek ekskursijas un vietējo gardumu degustācijas, pilī iekārtotas naktsmītnes un te atrodas arī Dundagas Mākslas un mūzikas skola.
Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 19. oktobris, pl. 18:00

 

* Jau pēc nedēļas nāksies lūgt palīdzību ārvalstīm Covid-19 pacientu ārstēšanai; premjers rosina obligātu vakcināciju vecumā virs 50 gadiem
* Covid-19 testu nodošanai gara rinda; grūti sazvanīt testētājus
* Eiropas Parlamentā asas debates par tiesiskumu Polijā

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Kambodža: valsts ar šaušalīgu vēsturi, kurā nav "McDonald's"

Mēs cikliski ceļojam no viena pasaules reģiona uz citu, ar apskaužamu regularitāti atgriežoties arī pie Dienvidaustrumāzijas valstīm. Šajā reģionā atlicis atlicis palūkoties tikai uz Kambodžas Karalisti.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Brīvprātīgā darba pieredze. "Latvijas Sarkanā Krusta" pārstāve Agnese Trofimova

Brīvprātība – mana sirdsbalss. Šovakar Monopolā uzvelkam Sarkanā krusta karogu, kurš pasaulē plīvo jau vairāk nekā 150 gadus. Par to, kā šīs organizācijas cilvēki iesaistās un palīdz šodien, saruna ar biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāju Agnesi Trofimovu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Eksperte: Drīzumā paplašinās to cilvēku grupu, kam rekomendē trešo vakcīnas devu

Vai Covid-19 pārslimojušiem un reizē vakcinētiem cilvēkiem būtu nepieciešama revakcinācija? Vai revakcinācija būs visiem? Uz jautājumiem, kas saistīti ar vakcināciju pret Covid-19, atbild Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

 

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ezis vientuļnieks un Mincīte atrod mājas. Pasaku stāsta Harijs Misiņš.

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Valsts budžets 2022: Zemkopības ministrijas prioritātes

Krustpunktā sadarbībā ar Latvijas Radio Ziņu dienestu veido raidījumu ciklu "Valsts budžets 2022 - tuvplānā". Pētām un analizējam, kā nozaru ministrijas iecerējušas izlietot nodokļos iekasēto naudu. Šoreiz uzmanības lokā lauksaimniecība jeb Zemkopības ministrijas prioritātes.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Andreja Skaiļa ironisks detektīvstāsts "Lucifers un viņa svīta"

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Kambodža: valsts ar šaušalīgu vēsturi, kurā nav "McDonald's"

Mēs cikliski ceļojam no viena pasaules reģiona uz citu, ar apskaužamu regularitāti atgriežoties arī pie Dienvidaustrumāzijas valstīm. Šajā reģionā atlicis atlicis palūkoties tikai uz Kambodžas Karalisti.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča ietekme žanra attīstībā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Kādu ietekmi uz mūsdienu performances žanra attīstību atstājis Austrijas avangarda mākslinieks Hermanis Ničs?

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Brīvprātīgā darba pieredze. "Latvijas Sarkanā Krusta" pārstāve Agnese Trofimova

Brīvprātība – mana sirdsbalss. Šovakar Monopolā uzvelkam Sarkanā krusta karogu, kurš pasaulē plīvo jau vairāk nekā 150 gadus. Par to, kā šīs organizācijas cilvēki iesaistās un palīdz šodien, saruna ar biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāju Agnesi Trofimovu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Skolas un interešu izglītības vides pieejamība bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Labdarības maratons "Dod Pieci!" šogad runās par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Ģimenes studijas šai tēmai veltītajā diskusijā runājam par to, cik pieejama bērniem ar funkcionāliem traucējumiem ir skolu un interešu izglītības vide?

Vada:

Agnese Drunka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Hanza: Karstena Jānkes grāmata kliedē mītus par šo tirgotāju apvienību

Karstena Jānkes grāmata par Hanzu iepazīstina lasītājus ar jaunākajiem pētījumiem par Hanzu un meklē atbildi uz to, kas bija šī neparastā tirgotāja apvienība? Kādi mīti valda Eiropas kolektīvajā vēstures uztverē par Hanzu?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk