• Sestdiena, 2019. gada 7. decembris
  • Vārda diena: Dzirkstīte, Anta, Antonija
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 749mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Dace Ķezbere: Latvijas Radio valdei pašai jālemj, vai atkāpties

Latvijas Radio valdei pašai jāizlemj, vai tai atkāpties, un vai tieši šobrīd – pirms budžeta pieņemšanas tas būs labākais risinājums radio, tā intervijā programmā Labrīt norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere. Viņa teica, ka par Radio valdes ārkārtas finansējuma pieprasījumu NEPLP visticamāk lems nākamnedēļ, kad būs pilnā sastāvā. Ķezbere bija skeptiska par naudas prasīšanu neparedzētiem gadījumiem, norādot, ka papildu finansējums algām nav iekļauts šādos neparedzētos gadījumos. Tajā pašā laikā Ķezbere atzina, ka iestāsies par jebkuru summu sabiedriskajiem medijiem.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Botāniskajā dārza Palmu mājā aplūkojami papīra liešanas simpozijā tapušie darbi

„Tagad ir āķis lūpā,” tā pēc papīra liešanas simpozija, kas jūlija sākumā notika Ritē, Viesītes novadā, atzīst tā dalībnieces. Rites simpozijā tā dalībnieces ar papīru strādāja visdažādākajos virzienos. Gan lēja papīru no jau gatavām masām, gan darināja augļu un dārzeņu papirusu, gan strādāja ar abaku, kas ir vispopulārākais materiāls papīrmākslā. Viņu veikums simpozijā no šīs nedēļas apskatāms Rīgā, Botāniskajā dārzā, Palmu mājā.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

07:44

Labrīt

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:15

Eiropa šodien

08:17

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Darba tirgus realitātes: kā darba devējam motivēt darbiniekus pilnvērtīgi strādāt

Laikā, kad valstī ir vērojams darba roku trūkums gan privātajā sektorā, gan publiskajā sektorā, īpaši aktualizējas jautājums par to, kā darba devējam motivēt darbiniekus pilnvērtīgi strādāt. Saruna par darba tirgus realitātēm.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Sirds veselība - vēl viens iemesls atcerēties par atvaļinājumu

Vasara daudziem droši vien ir mīļākais gadalaiks, jo tas bieži ir arī atvaļinājuma laiks. To tad ar nepacietību gaidām, lai atpūstos no darba, izgulētos, veltītu laiku ģimenei un hobijiem. Taču atvaļinājumiem ir vēl kāds būtisks ieguvums. Nule kā Sirakūzu Universitātē veiktais pētījums apliecina – atvaļinājumam ir pozitīva ietekme uz sirds veselību.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā pasniegs Baltvilka balvas bērnu literatūrā
Vecpiebalgas novadā notiks teātra zinātniecei Lilijai Dzenei veltīts pasākums

Dzejniekam Jānim Baltvilkam šodien būtu 75. Kā ik gadus viņa dzimšanas dienā notiek starptautiskie bērnu literatūras lasījumi un tiek pasniegtas Baltvilka balvas bērnu literatūrā. Lasījumi jau ir sākušies Botāniskajā dārzā. Latvijas Radio tos fiksē. Par balvai nominētajiem darbiem un apbalvošanas ceremoniju stāsta Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve un balvas organizatore Silvija Tretjakova.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Lībiešu kultūrtelpa mūsdienās - valodā, literatūrā, mākslā un mūzikā

Augusta pirmajā nedēļas nogalē Mazirbē Lībiešu kultūras dienās notiks priekšlasījumi un diskusijas par norisēm mūsdienu lībiešu kultūrtelpā – valodā, literatūrā, mākslā un mūzikā. Tiks pavērtēts Lībiešu institūta pirmais gads. Kultūras Rondo studijā šos jautājumus pārrunājam ar Lībiešu institūta vadītāju Valtu Ernštreitu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

"Valsts nekustamie īpašumi lauž līgumu ar Jaunā Rīgas teātra ēkas būvnieku,

Mediju uzraugs nesteidzas novērst trūkumus sabiedriskā pasūtījuma pārvaldībā, norāda Valsts kontrole,

ASV veiks izmeklēšanu pret lielajām tiešsaistes platformām.

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

50. gados populārais amerikāņu dziedātājs Džerijs Veils

      Ir jābūt patiešām izcili veiksmīgai personībai, lai ar romantiskām melodijām iekarotu klausītāju simpātijas 20. gadsimta 50. gados, kad mūzikas modes virsotnē bija tikai un vienīgi rokenrols. Bet  tieši tas izdevās amerikāņu dziedātājam Džerijam Veilam.

Lasīt vairāk

12:37

Dzīves ritmi mūzikā

50. gados populārais amerikāņu dziedātājs Džerijs Veils

      Ir jābūt patiešām izcili veiksmīgai personībai, lai ar romantiskām melodijām iekarotu klausītāju simpātijas 20. gadsimta 50. gados, kad mūzikas modes virsotnē bija tikai un vienīgi rokenrols. Bet  tieši tas izdevās amerikāņu dziedātājam Džerijam Veilam.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Aktualitātes par sabiedrības tiesībām. Studijā tiesībsargs Juris Jansons

Reizi nedēļā uz studiju aicinām amatpersonas, lai tās iztaujātu kopā ar žurnālistiem un dotu iespēju savus jautājumus uzdot arī klausītājiem. Šodien saruna par sabiedrības tiesībām, tajā skaitā tiesībām uz cilvēka cienīgu dzīvi, kādas ikvienam garantē arī Satversme. Mūsu studijā šodien būs tiesībsargs Juris Jansons.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Ceļojam kopā ar bērniem uz ārvalstīm. Praktiski padomi vecākiem

Ceļošana uz tuvām un tālām ārvalstīm kopā ar bērniem - skaidrojam, kas jāzina vecākiem, vedot bērnu ārpus valsts.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

Eiropas konflikta eskalācija 1914.gadā

Cikla "Pirms 100 gadiem Eiropā" 3. raidījums. Eiropas konflikta eskalācija un karadarbības sākums: Austroungārijas reakcija uz erchercoga Franča Ferdinanda nogalināšanu, ultimāts Serbijai un 1914. gada jūlija krīze Eiropas valstu attiecībās.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Cienījamie lasītāji. Baiba Bičole "Griežos"

Arī Baiba Bičole ir viena no tām latviešu dzejniecēm, kura mazotnē ar saviem vecākiem 1944. gadā bija spiesta doties bēgļu gaitās. Ceļš visbeidzot noslēdzās Amerikas Savienotajās valstīs, kur autore kļuva par Elles ķēķa radošā virmojuma līdzdalībnieci Ņujorkā. Baibas Bičoles dzejas izlasē "Griežos" ir iekļauti dzejoļi, kuri tapuši periodā no 1976. līdz 1979. gadam.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Vai apdraudēts Jaunā Rīgas teātra atjaunošanas projekts?

 

Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārtraukusi līgumu ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieku "Rere būve 1", informēja būvniecības uzņēmumā. Būvnieks tiekot vainots tehniskā projekta kļūdās, ko izstrādājis "Zaigas Gailes birojs". Savukārt VNĪ informēja, ka pārkāpumi konstatēti "Rere būve 1" piesaistītā atbildīgā būvdarbu vadītāja darbībā un tiks vērtētaiespēja atņemt viņam sertifikātu.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Viena no iespaidīgākajām džeza vinila plašu kolekcijām noteikti Latvijā atrodama gleznotāja Valda Līcīša mājās. Mākslinieks, kurš šogad svin savu 80 gadu dzimšanas dienu, Kuldīgas svētku laikā plašākai publikai izrādīja mazu daļiņu no daudzu gadu garumā kolekcionētajām džeza platēm. Padomju laikā viņš bijis viens no pirmajiem dīdžejiem un diskotēku iedibinātājiem. Studējot Latvijas mākslas akadēmijā un arī pēc studijām viņš bijis tas, kurš licis vakara mūziku, šim mērķim gan izmantojot lenšu magnetofonu.Par to plašāk Ingas Ozolas ierakstā.

Kultūras afiša

Ap 600 Latvijas mākslinieku darbi atrodas pasaules nozīmes muzeja krājumā - Valsts Tretjakova galerijā Maskavā. Galerija "Daugava sadarbībā ar Tretjakova galeriju jūlija sākumā klajā laidusi apjomīgu mākslas albumu "Latvijas māksla Valsts Tretjakova galerijā".

Šī diena vēsturē

"Virtuves debates - ar šādu nosaukumu vēsturē pazīstams publisks dialogs, kas 1959. gada 24. jūlijā risinājās Amerikas Nacionālās izstādes atklāšanā Maskavā starp toreizējo padomju līderi, PSKP ģenerālsekretāru Ņikitu Hruščovu un Savienoto Valstu viceprezidentu Ričardu Niksonu."

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Fonds „Plecs” sāk jauno vecāku mācības par “Dod pieci!” saziedotās naudas
Finanšu ministriju aicina izvērtēt iespējas palielināt pašvaldībām aizņēmumu limitu

24. jūlijā mācības uzsāk fonda „Plecs” veidotās "Vecāku izglītības programmas" pirmā jauno vecāku pilotgrupa. Programma izveidota, pateicoties sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem labdarības maratonā "Dod pieci! 2018". Pēc pilotgrupas rezultātu izvērtēšanas tiks uzsāktas mācības jaunajiem vecākiem, kuri ir pieteikušies mācību programmai.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Joprojām vairāki desmiti miljoni latu nav samainīti pret eiro

Joprojām gandrīz 87 miljoni latu jeb 123 miljoni eiro nav samainīti šobrīd jau vairāk nekā piecus gadus Latvijā pastāvošajā valūtā. Latvijas Bankā skaidro, visi lati nekad netiks samainīti pret eiro, jo daļu naudas cilvēki vēlēsies saglabāt piemiņai. Cik aktīvi šobrīd cilvēki maina latus un ko darīt ar kaimiņvalstu naudu - litiem un kronām?

Vada:

Zane Mače

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Talantu galerija

Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska

Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska sastādījusi šovasar klajā nākušo grāmatu "No Apukalna veroties. Alūksnes novada malēnieši senāk un tagad". Sandra Jankovska stāsta par vietējo izloksni, par dzimtās puses kultūrvēstures saglabāšanu un par malēniešu raksturu

 

 

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Kinorežisore Dzintra Geka: Es ņemu spēku no savas ģimenes un filmu enerģētikas

Dzintra Geka ir latviešu kinorežisore un producente, kura viskonsekventāk kopj vienu tēmu – kopš 1998. gada dokumentē materiālus par represētajiem latviešiem un vāc atmiņas par Sibīrijas bērniem. Par darbu pie Sibīrijas filmām, par vēsturisko situāciju un par Krievijas propagandu pret Latviju 14.jūnija priekšvakarā Monopolā dalās kinorežisore Dzintra Geka.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Darba tirgus realitātes: kā darba devējam motivēt darbiniekus pilnvērtīgi strādāt

Laikā, kad valstī ir vērojams darba roku trūkums gan privātajā sektorā, gan publiskajā sektorā, īpaši aktualizējas jautājums par to, kā darba devējam motivēt darbiniekus pilnvērtīgi strādāt. Saruna par darba tirgus realitātēm.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Velna vārds. Pasaku stāsta Ārija Stūrniece

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Aktualitātes par sabiedrības tiesībām. Studijā tiesībsargs Juris Jansons

Reizi nedēļā uz studiju aicinām amatpersonas, lai tās iztaujātu kopā ar žurnālistiem un dotu iespēju savus jautājumus uzdot arī klausītājiem. Šodien saruna par sabiedrības tiesībām, tajā skaitā tiesībām uz cilvēka cienīgu dzīvi, kādas ikvienam garantē arī Satversme. Mūsu studijā šodien būs tiesībsargs Juris Jansons.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Edvards Virza "Karalis Nameitis"

Edvarts Virza. Karalis Nameitis. Dramatizējuma autors un režisors Kārlis Auškāps. Piedalās: Kārlis Auškāps, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Jānis Paukštello, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Vērdiņš u.c. 2008. gada iestudējums 2 daļās.

Vada:

Alda Briede

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

50. gados populārais amerikāņu dziedātājs Džerijs Veils

      Ir jābūt patiešām izcili veiksmīgai personībai, lai ar romantiskām melodijām iekarotu klausītāju simpātijas 20. gadsimta 50. gados, kad mūzikas modes virsotnē bija tikai un vienīgi rokenrols. Bet  tieši tas izdevās amerikāņu dziedātājam Džerijam Veilam.

Lasīt vairāk

23:37

Dzīves ritmi mūzikā

50. gados populārais amerikāņu dziedātājs Džerijs Veils

      Ir jābūt patiešām izcili veiksmīgai personībai, lai ar romantiskām melodijām iekarotu klausītāju simpātijas 20. gadsimta 50. gados, kad mūzikas modes virsotnē bija tikai un vienīgi rokenrols. Bet  tieši tas izdevās amerikāņu dziedātājam Džerijam Veilam.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā pasniegs Baltvilka balvas bērnu literatūrā
Vecpiebalgas novadā notiks teātra zinātniecei Lilijai Dzenei veltīts pasākums
Lībiešu kultūrtelpa mūsdienās - valodā, literatūrā, mākslā un mūzikā

Dzejniekam Jānim Baltvilkam šodien būtu 75. Kā ik gadus viņa dzimšanas dienā notiek starptautiskie bērnu literatūras lasījumi un tiek pasniegtas Baltvilka balvas bērnu literatūrā. Lasījumi jau ir sākušies Botāniskajā dārzā. Latvijas Radio tos fiksē. Par balvai nominētajiem darbiem un apbalvošanas ceremoniju stāsta Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve un balvas organizatore Silvija Tretjakova.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Kinorežisore Dzintra Geka: Es ņemu spēku no savas ģimenes un filmu enerģētikas

Dzintra Geka ir latviešu kinorežisore un producente, kura viskonsekventāk kopj vienu tēmu – kopš 1998. gada dokumentē materiālus par represētajiem latviešiem un vāc atmiņas par Sibīrijas bērniem. Par darbu pie Sibīrijas filmām, par vēsturisko situāciju un par Krievijas propagandu pret Latviju 14.jūnija priekšvakarā Monopolā dalās kinorežisore Dzintra Geka.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Ceļojam kopā ar bērniem uz ārvalstīm. Praktiski padomi vecākiem

Ceļošana uz tuvām un tālām ārvalstīm kopā ar bērniem - skaidrojam, kas jāzina vecākiem, vedot bērnu ārpus valsts.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Sirds veselība - vēl viens iemesls atcerēties par atvaļinājumu

Vasara daudziem droši vien ir mīļākais gadalaiks, jo tas bieži ir arī atvaļinājuma laiks. To tad ar nepacietību gaidām, lai atpūstos no darba, izgulētos, veltītu laiku ģimenei un hobijiem. Taču atvaļinājumiem ir vēl kāds būtisks ieguvums. Nule kā Sirakūzu Universitātē veiktais pētījums apliecina – atvaļinājumam ir pozitīva ietekme uz sirds veselību.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika