• Sestdiena, 2021. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Pirmais vasaras mēnesis, jūnijs, jau aiz muguras, tas bija gana silts, bet noslēdzās ar pamatīgām lietusgāzēm. Ko tas nodarījis labības laukiem un, kādas ir prognozes vasarājiem? Par to vairāk izstāstīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Viesos:

Balodis Oskars
LLKC Augkopības nodaļas vadītājs

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Dece Melbārde: Covid krīze ir pastiprinājusi izaicinājums mediju nozarē

Līdz šim Latvijā politiskā griba ir pietrūkusi, lai stiprināt medijus. Tā šorīt Latvijas Radio sacīja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, kura darbojas Eiropas Parlamenta izveidotajā mediju atbalsta grupā. Viņa norādīja, ka politikai jābūt vērstai uz to, lai nostiprinātu mediju ekonomisko dzīvotspēju, risinātu jautājumus, kas saistīti ar žurnālista drošību un citiem jautājumiem.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Turpinot ierakstu sēriju "Mūžīgie bērni,šoreiz runāsim par to, cik ģimenei, kurā ir bērns invalīds, izmaksā bērna papildu vajadzību nodrošināšana, cik daudz naudas jāiegulda rehabilitācijā un palīglīdzekļos un, ko darīt, ja finansiālais stāvoklis neļauj par pašu līdzekļiem to visu segt. Vairāk Kristapa Feldmaņa ierakstā.

07:44

Labrīt

Rēzeknes Tautas teātris Annas Rancānes lugu “Meklējiet sievieti” izrādīs "Gorā"
Izmaksas ģimenei bērna ar smagu invaliditāti papildu vajadzību nodrošināšanai

Jau šovakar, 1.jūlijā, Latgales vēstniecībā "Gors" savu pirmizrādi piedzīvos Rēzeknes Tautas teātra iestudētā Annas Rancānes luga “Meklējiet sievieti”. Šī luga ir grotesks vēstījums par attiecībām, uzdrīkstēšanos un ticību brīnumam, kā arī pirmā izrāde, kuras iestudēšanu tautas teātris ir atsācis klātienē pēc ilgāka individuālo mēģinājumu procesa attālināti.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Statistika par noslīkušajiem ir traģiska. Jāveicina izpratne par atbildīgu rīcību ūdenī

Aizvadītajā nedēļas nogalē no ūdenstilpēm izcelti pieci noslīkušie. Piecās Jāņu brīvdienās pirms tam noslīka 11 cilvēki, bet šogad kopumā noslīkuši jau vairāk nekā 60 cilvēki. Pērn visa gada laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ūdenstilpēs atradis 96 bojā gājušos. Statistika ir diezgan biedējoša. Saskaņā ar Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra datiem, patiesais noslīkušo skaits ir vēl lielāks, jo ne visos gadījumos tiek iesaistīti mediķi vai glābēji. Kā šo statistiku mainīt pozitīvā virzienā? 

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:15

Eiropa šodien

08:22

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Ar latviešu videomākslas pionieriem veltītu izstādi šodien savu vasaras sezonu atklās peldošais mākslas centrs 'Noass'. Izstāde būs skatāma visu vasaru centra ārtelpās, kur uz vairākiem ekrāniem varēs vērot vizuālu un skanisku saspēli starp dažādu autoru videodarbiem. Līdz ar šo izstādi centrs pievērsīs uzmanību vienai no savām bagātībām, un tas ir video mākslas arhīvs, kurā glabājas mūsu videomākslinieku veikums, sākot no 80.gadu vidus līdz pat mūsdienām. Plašāk Baibas Kuķes ierakstā.

08:44

Labrīt

"Noass" atklāj vasaras sezonu ar latviešu videomākslas pionieriem veltītu izstādi

Ar latviešu videomākslas pionieriem veltītu izstādi savu vasaras sezonu atklāj peldošais mākslas centrs "Noass". Izstāde būs skatāma visu vasaru centra ārtelpās, kur uz vairākiem ekrāniem varēs vērot vizuālu un skanisku saspēli starp dažādu autoru videodarbiem.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Vasaras karstumā jāatceras parūpēties arī par mājdzīvniekiem

Lai gan šonedēļ karstums Latvijā ir mazinājies, laika prognozes liecina, ka jau nākamnedēļ gaidāms karsts un sutīgs laiks, kas var radīt diskomfortu ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu suņiem un kaķiem. Kā palīdzēt mazajiem brāļiem un māsām pārvarēt vasaras karstumu, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Cēsu pils nebeidz pārsteigt: dienvidu tornī atrasts unikāls uzraksts

Cēsu pils dienvidu tornī, apsekojot vairākus gadsimtus nepieejamo vītņu kāpņu telpu, uz kāda akmens atrasts unikāls 16.gadsimta otrajā pusē ieskrāpēts uzraksts. Šis ir senākais un kultūrvēsturiskā ziņā nozīmīgākais akmens virsmā iegrieztais vēstījums, kas saglabājies Cēsu pilī. Latīņu un vācu valodā rakstīto tekstu jau daļēji izdevies atšifrēt.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Alfrēda Stinkula “Mati sarkanā vējā” - liecība par hipijiem Padomju Latvijā

Alfrēds Stinkuls, draugu lokā pazīstams kā Fredis, 20. gadsimta 70. un 80. gados bija viens no spilgtākajiem hipiju kustības pārstāvjiem Latvijā, kas astoņdesmito gadu vidū izceļoja uz Rietumiem. Savu dzīvi viņš aprakstījis autobiogrāfijā “Mati sarkanā vējā”. Alfrēda Stinkula atmiņas uzklausām Kultūras Rondo.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Neierastā spēles laukumā Dailes teātrī tapusi izrāde "Blokmājas Dons Kihots"
Izdota apjomīga vecmeistaram Arvīdam Eglem veltīta monogrāfija

Stāsts par vientuļo pašizolācijā esošo cilvēku – tik neparastu situāciju pirms diviem gadiem apraksta Arturs Dīcis lugā „Blokmājas Dons Kihots”. 1. jūlijā Dailes teātra Vasaras dārzā tās pirmizrāde. Režisora Gundara Silakaktiņa vadībā lomas atveido aktieri Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks. Spēles laukums ir neierasts gan skatītājiem, gan aktieriem, jo viņus šķir stikla siena.

Vada:

Laura Sondore

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

No šodienas atcelti vai mazināti Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi. Vairs nav obligātas sejas maskas sabiedriskajā transportā,

Sākas skolēnu vasaras darbi,

Latvijā aprit gads čeku loterijai, kurā ik mēnesi piedalās aptuveni 60 tūkstoši cilvēku,

Vācija pārņem Eiropas Savienības prezidējošās valsts pienākumus,

Austrālija ievērojami palielinās tēriņus aizsardzībai.

Brīvdienās laiks mazliet uzlabosies, bet nākamnedēļ var kļūt vēl rudenīgāks!

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Populārais grieķu dziedātājs Demiss Rusoss

Viens no dziedātājiem, kura balsi pilnīgi neiespējami sajaukt ar kādu citu, ir grieķu mākslinieks Demiss Rusoss. Dziedātāja karjeras laikā viņa talanta cienītāji iegādājušies tik daudzus mūziķa ierakstus, ka viņš mierīgi varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Demiss Rusoss vairākas reizes uzstājies klātienē arī Latvijas klausītājiem.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Jānis Reirs: Mediji ir jāatbalsta, vai tad ir cita izeja

Studijā finanšu ministrs Jānis Reirs. Šī ir tā reize, kad žurnālistiem un klausītājiem būs iespēja izvaicāt raidījuma viesi. Runājam par naudu, par algām, par atbalstu uzņēmējiem, kā arī trūcīgajiem iedzīvotājiem, runājam arī par nākamā gada budžetu un Latvijas finanšu situāciju. Kopā ar raidījuma vadītāju ministru izvaicās Latvijas Radio žurnāliste Linda Zalāne un Latvijas Televīzijas žurnāliste Rudīte Spakovska.

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Tieslietu ministrija rosina noteikt papildu ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem

Tieslietu ministrija plāno pilotprojektu, lai parāda lietas nodotu ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem un rosina noteikt papildu ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem, aizliedzot viņiem spēlēt azartspēles. Diskutējam arī par uzturlīdzekļu piedziņu no vecākiem, kuri dzīvo ārvalstīs.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Nepārtrauktība. Latvijas ārlietu dienestam 100

Saeimas loma Latvijas ārpolitikas procesā pēdējos gados pieaug

Turpinot vēstījumu par Latvijas ārpolitikas vēsturi un šodienu, stāsts par Latvijas Republikas Saeimas lomu Latvijas ārpolitikas procesā. Stāsta Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Negara Džavadi romānā "Dezorientāliste" savij Irānas vēsturi ar dzimtas hroniku

Negara Džavadi ir Irānā dzimusi franču rakstniece, scenāriste un kinorežisore, pie mums iznācis viņas pirmais un jau daudzas godalgas guvušais romāns "Dezorientāliste". Savā pirmajā literārajā darbā autore meistarīgi savij 20.gadsimta Irānas vēsturi ar pašas senču aizraujošo hroniku. Jāņa Rozes apgāda vadītāja Renāte Punka uzsver, lai arī romāna tēma mums ir svešāda, tieši tāpēc ārkārtīgi interesanta.

Vada:

Laima Slava
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

No šā gada otras puses valsts apmaksās šķidro ēdināšanu neārstējamiem pacientiem

Gada sākumā solīja, ka no 1. jūlija neārstējami slimu pacientu šķidro ēdināšanu apmaksā valsts.Veselības ministrija aprēķinājusi, ka šim nolūkam gadā nepieciešami 735 tūkstoši eiro.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša

Baiba Kušķe stāstīs par nesen iznākušo Artūra Snipa grāmatu 'Rīgas portfelis', kas ir viņa pēdējo gadu dažādu darbu apkopojums. Grāmatā iekļautas esejas, publicistika, filozofiskas dabas sacerējumi un cita žanra darbi. Tas apliecina Snipa personības daudzpusību, pēc izglītības viņš ir inženieris, bet darbojas dažādās jomās un viena no tām ir arī rakstniecība. 'Vienmēr sava ceļa gājējs, nevis viens no daudziem' - tā par viņu saka rakstnieks Alberts Bels.

Tādi esam

Vasarā Liepājā notiek pārgājieni ģimenēm ar bērniem, kuru laikā iespējams tuvāk iepazīt Karostu. Pasākumus ģimenēm ar bērniem rīko biedrība "Baringtons K2 un tās vadītāja Kristīna Lieģeniece. Pirmais pārgājiens šajā dienās jau noticis, bet nākamais jau gaidāmas pavisam drīz 18. Jūlijā. Kāpēc ir svarīgi rīkot šādus izzinošus pārgājienus tieši Karostā, par to ar rīkotāju sarunājās Inga Ozola.

Šī diena vēsturē

1766. gada 1. jūlijā Abvilas pilsētā Francijā tika izpildīts nāvessods 20 gadus jaunajam muižniekam Žanam Fransuā de la Barram. Viņa nepārprotami konstatējamie pārkāpumi bija cepures nenoņemšana kāda katoļu baznīcas svētku gājiena priekšā un netikumīgas literatūras, t.sk. Voltēra "Filozofijas vārdnīcas glabāšana.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Vairs nevar piemērot administratīvos sodus par nelikumīgu prostitūciju

Politiķu nevienprātības dēļ no 1.jūlija vairs neeksistē regulējums, kas ļautu administratīvā kārtā sodīt personas par nelikumīgu prostitūciju.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Covid-19 pandēmijas laikā arī apdrošinātājiem bija jāmācās strādāt jaunos apstākļos

Covid krīze ienesusi izmaiņas daudzās nozarēs. Kā tā ietekmējusi apdrošināšanas jomu? Uzņēmumi aktīvi izmanto eksporta kredīta garantijas, ko līdz gada beigām var saņemt arī eksportam uz Eiropas Savienību. Iedzīvotāji lielāko daļu atlīdzību saņēmuši par ceļojumu apdrošināšanu.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Populārais grieķu dziedātājs Demiss Rusoss

Viens no dziedātājiem, kura balsi pilnīgi neiespējami sajaukt ar kādu citu, ir grieķu mākslinieks Demiss Rusoss. Dziedātāja karjeras laikā viņa talanta cienītāji iegādājušies tik daudzus mūziķa ierakstus, ka viņš mierīgi varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Demiss Rusoss vairākas reizes uzstājies klātienē arī Latvijas klausītājiem.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

Populārais grieķu dziedātājs Demiss Rusoss

Viens no dziedātājiem, kura balsi pilnīgi neiespējami sajaukt ar kādu citu, ir grieķu mākslinieks Demiss Rusoss. Dziedātāja karjeras laikā viņa talanta cienītāji iegādājušies tik daudzus mūziķa ierakstus, ka viņš mierīgi varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Demiss Rusoss vairākas reizes uzstājies klātienē arī Latvijas klausītājiem.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Akcijas "1836" idejas autors Enriko Podnieks: Ceļš ir brīnišķīgs un vajag doties!

Apiet, apceļot un aplidot Latviju. Liekas, kas tur liels, taču izrādās tie ir veseli 1836 kilometri. Šovakar Monopolā vismaz daļu no distances mēģināsim veikt ar mūsu viesa acīm un pieredzi. Akcijas "1836" idejas autors Enriko Podnieks.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Vasaras karstumā jāatceras parūpēties arī par mājdzīvniekiem

Lai gan šonedēļ karstums Latvijā ir mazinājies, laika prognozes liecina, ka jau nākamnedēļ gaidāms karsts un sutīgs laiks, kas var radīt diskomfortu ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu suņiem un kaķiem. Kā palīdzēt mazajiem brāļiem un māsām pārvarēt vasaras karstumu, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Karstā pasaka. Pasaku stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Jānis Reirs: Mediji ir jāatbalsta, vai tad ir cita izeja

Studijā finanšu ministrs Jānis Reirs. Šī ir tā reize, kad žurnālistiem un klausītājiem būs iespēja izvaicāt raidījuma viesi. Runājam par naudu, par algām, par atbalstu uzņēmējiem, kā arī trūcīgajiem iedzīvotājiem, runājam arī par nākamā gada budžetu un Latvijas finanšu situāciju. Kopā ar raidījuma vadītāju ministru izvaicās Latvijas Radio žurnāliste Linda Zalāne un Latvijas Televīzijas žurnāliste Rudīte Spakovska.

Vada:

Evija Unāma
Arnis Krauze

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Arnolds Auziņš "Parādnieki"

Arnolda Auziņa raidluga "Parādnieki" . Režisori: Jadviga Vēvere un Oļģerts Šalkonis. Lomās: Ģirts Jakovļevs, Olga Dreģe, Alfrēds Videnieks, Lūcija Baumane, Ints Burāns, Rasma Garne un Luijs Šmits. 1972.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:39

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Populārais grieķu dziedātājs Demiss Rusoss

Viens no dziedātājiem, kura balsi pilnīgi neiespējami sajaukt ar kādu citu, ir grieķu mākslinieks Demiss Rusoss. Dziedātāja karjeras laikā viņa talanta cienītāji iegādājušies tik daudzus mūziķa ierakstus, ka viņš mierīgi varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Demiss Rusoss vairākas reizes uzstājies klātienē arī Latvijas klausītājiem.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:42

Dzīves ritmi mūzikā

Populārais grieķu dziedātājs Demiss Rusoss

Viens no dziedātājiem, kura balsi pilnīgi neiespējami sajaukt ar kādu citu, ir grieķu mākslinieks Demiss Rusoss. Dziedātāja karjeras laikā viņa talanta cienītāji iegādājušies tik daudzus mūziķa ierakstus, ka viņš mierīgi varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Demiss Rusoss vairākas reizes uzstājies klātienē arī Latvijas klausītājiem.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Alfrēda Stinkula “Mati sarkanā vējā” - liecība par hipijiem Padomju Latvijā
Neierastā spēles laukumā Dailes teātrī tapusi izrāde "Blokmājas Dons Kihots"
Izdota apjomīga vecmeistaram Arvīdam Eglem veltīta monogrāfija

Alfrēds Stinkuls, draugu lokā pazīstams kā Fredis, 20. gadsimta 70. un 80. gados bija viens no spilgtākajiem hipiju kustības pārstāvjiem Latvijā, kas astoņdesmito gadu vidū izceļoja uz Rietumiem. Savu dzīvi viņš aprakstījis autobiogrāfijā “Mati sarkanā vējā”. Alfrēda Stinkula atmiņas uzklausām Kultūras Rondo.

Vada:

Laura Sondore

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Akcijas "1836" idejas autors Enriko Podnieks: Ceļš ir brīnišķīgs un vajag doties!

Apiet, apceļot un aplidot Latviju. Liekas, kas tur liels, taču izrādās tie ir veseli 1836 kilometri. Šovakar Monopolā vismaz daļu no distances mēģināsim veikt ar mūsu viesa acīm un pieredzi. Akcijas "1836" idejas autors Enriko Podnieks.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Tieslietu ministrija rosina noteikt papildu ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem

Tieslietu ministrija plāno pilotprojektu, lai parāda lietas nodotu ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem un rosina noteikt papildu ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem, aizliedzot viņiem spēlēt azartspēles. Diskutējam arī par uzturlīdzekļu piedziņu no vecākiem, kuri dzīvo ārvalstīs.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Cēsu pils nebeidz pārsteigt: dienvidu tornī atrasts unikāls uzraksts

Cēsu pils dienvidu tornī, apsekojot vairākus gadsimtus nepieejamo vītņu kāpņu telpu, uz kāda akmens atrasts unikāls 16.gadsimta otrajā pusē ieskrāpēts uzraksts. Šis ir senākais un kultūrvēsturiskā ziņā nozīmīgākais akmens virsmā iegrieztais vēstījums, kas saglabājies Cēsu pilī. Latīņu un vācu valodā rakstīto tekstu jau daļēji izdevies atšifrēt.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika