• Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
  • Vārda diena: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Gaļas liellopu nozares attīstība.

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Sociālais psihologs: Nauda par vakcinēšanos ir bezizejas risinājums

Dot dāvanas vai naudas balvas par to, lai cilvēki vakcinētos, būtu kritisks bezizejas risinājums, jo pēc tam cilvēkiem vajadzēs maksāt katru reizi, kad vajadzēs revakcinēties vai potēties pret citām slimībām. To šorīt Latvijas Radio raidījumā Labrīt minēja Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers.

Vada:

Lauris Zvejnieks
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Izstādē pie saimes galda sapulcinātas Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības

Siguldas spieķa darināšanas prasmes, Maija dziedājumi pie ciemu krustiem Ziemeļlatgalē, nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Carnikavā – ir dažas no Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtībām. Kopumā sarakstā šobrīd iekļautas 24 vērtības, bet saraksts katru gadu ir atvērts jauniem pieteikumiem. Būt sarakstā nozīmē tradīcijas nozīmības un savdabības izcelšanu, kā arī tās dzīvu pastāvēšanu, jo sarakstā iekļauj tikai tās tradīcijas, kas joprojām tiek koptas.

Kopš 2000. gadu sākuma pēc UNESCO iniciatīvas šādus sarakstus veido lielākā daļa pasaules valstu. Lai Latvijas sarakstu popularizētu un ļautu iepazīt dziļāk – no 15. jūnija Brīvdabas muzejā būs skatāma izstāde "Saimes galds". Izstāde simboliskā nozīmē pie saimes galda būs sapulcinājusi visas 24 dzīvās tradīcijas, atklājot tās kā īpašu mūsu kultūras bagātību.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:13

Labrīt

"Citādais" izglītībā: nespējot atrast asistentu skolā, vecāki kļūst par bērna solabiedru

Kad bērns ar speciālām vajadzībām mācās vispārizglītojošajā skolā, viņam nereti vajadzīgs asistents. Taču to ir grūti atrast, jo atalgojums nav motivējošs. Nav arī kāda mācību centra, kur speciālistus sagatavotu, tāpēc vecākiem nākas meklēt asistentus paziņu lokā. Ja tas neizdodas, mammai vai tētim pašam jākļūst par bērna solabiedru. Labklājības ministrija no jūlija plāno palielināt asistentu atalgojumu, tomēr pieliktie 80 centi par nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas problēmu var arī neatrisināt. Latvijas Radio turpina stāstu sēriju par iekļaujošo izglītību, un šoreiz vairāk – par birokrātisko slogu un nenovērtēto palīgu darbu.

Vada:

Linda Spundiņa

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Iedzīvotāji izmanto bezmaksas psiholoģiskās palīdzības iespējas.

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Digitālais Covid-19 sertifikāts: iesaka ne tikai lejuplādēt viedierīcē, bet arī izdrukāt

Kā darbojas digitālais Covid-19 sertifikāts, cik efektīvas ir vakcīnas pret jaunākajiem vīrusa paveidiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Kosmosa kuģu atlūzas Zemes orbītā: aktuāli samazināt jaunu veidošanas ātrumu

Kosmosa kuģu atlūzas Zemes orbītā nule kā radījušas bojājumus Starptautiskajai kosmosa stacijai, bet daļa no atlūzām draud nekontrolēti krist uz Zemes. Kā šī milzu ātrumā dreifējošā izgāztuve radusies, kādus riskus tā rada un kā to savākt?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Varēju atvēzēties kā nekad. Kristīne Jurjāne par darbu pie filmas par Emīliju Benjamiņu
Dzejas velobrauciens kopā ar Andri Ogriņu

"Salīdzinoši ar filmām, ko esmu iepriekš taisījusi kopa ar Dāvi Sīmani, nu šoreiz es varēju atļauties atvēzēties kā nekad," sarunā Kultūras rondo atklāj kostīmu māksliniece un scenogrāfe Kristīne Jurjāne. Viņa pabeigusi darbu pie daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Otrdiena, 15. jūnijs, pl. 12:00

 

* Ēdinātāji atļauju uzņemt klientus restorānu iekštelpās uzskata par papildu slogu, nevis atvieglojumu
* Nespējot atrast asistentu skolā, vecāki kļūst par bērna sola biedru
* Gaidāms pilnais tiesas spriedums Magoņa un Osinovska krimināllietā
* Džonsons atliek Anglijā paredzēto karantīnas ierobežojumu pilnīgo atcelšanu

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Kongo - dabas resursiem bagāta valsts, bet sliktu sociālekonomisko situāciju

Dodamies atpakaļ uz Āfriku, šoreiz – uz Kongo Demokrātisko Republiku. Bijušo Zairu, saīsināti sauktu arī daudzās citos salikumos, kur populārākais ir Kongo-Kinšasa, kas iekļauj arī valsts galvaspilsētas nosaukumu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 15. jūnijs

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Dzīvnieku audzēšana: vai Latvijas zvēraudzētāji ir gatavi stiprināt labturības pasākumus

Arvien vairāk Eiropas valstis izšķiras par zvēraudzēšanas aizliegšanu. Eiropas Parlamentā pieņemta rezolūcija, ka nākamo sešu gadu laikā būtu jāaizliedz dzīvnieku audzēšanu sprostos. Vai Latvijas zvēraudzētāji gatavi būtiskai dzīvnieku labturības pasākumu pastiprināšanai, vai Latvijā pavisam jāliedz audzēt dzīvniekus kažokādu ieguvei

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Nosacījumi studiju uzsākšanai un kādi iestājpārbaudījumi sagaida studētgribētājus šogad?

Kādi iestājpārbaudījumi sagaida studētgribētājus un kādas atbalsta iespējas pieejamas studiju uzsākšanai un turpināšanai?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Jūrmalnieka Irbes dienasgrāmata. Slēptās un noklusētās homoseksuāļu subkultūras apraksti

Šobrīd pūļa finansēšanas kampaņā tiek vākti līdzekļi Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatas pirmā sējuma "Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmatas 1927-1949" izdošanai. Šo dienasgrāmatu var lasīt gan kā personības augšanas stāstu mūža garumā, gan lielu vēstures notikumu aculiecinieka vēstījumu.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:35

Radio mazā lasītava

Grosvaldu pieci bērni un Latvijas vēsture simts gadu garumā. Pirmais impulss bija Mērijas jaunākās zābaki, kurus Kristīne Želve ieraudzīja 2014. gada izstādē. Top filma „Mērijas ceļojums" par muzejnieci Mēriju, kura atved atpakaļ uz Latviju muzeju vērtības. Tad seko izstāde „Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts". Un tagad romāns. Kristīne Želve Grosvaldu pašu rakstītajam, kā pati saka, ir iedevusi balsi romānā „Grosvaldi". Kristīnes Želves romānu „Grosvaldi" izdevis „Neputns".

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Diskutē par bērnu paliatīvo aprūpi: iesaka risinājumus atbildīgajām institūcijām

15. jūnijā aizvadīta tiešsaistes konference "Tilti, kas vieno", kurā runāja par bērnu paliatīvo aprūpi. Konference pulcēja ģimenes un paliatīvās aprūpes pakalpojuma sniegšanā iesaistīto valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus, nevalstisko organizāciju sektoru. 

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Lai no jauna skatītājos iedzīvinātu interesi par kino skatīšanos uz ekrāna arī citu skatītāju vidū, kinoteātris "Splendid Palace" uzsācis filmas izrādīt savā pagalmā, dodot tam pieskaņotu nosaukumu: "Splendid Garden".

Šī diena vēsturē

„Slavenākā balle pasaules vēsturē - tā reizēm tiek dēvētas viesības Ričmondas hercogienes rezidencē Briselē 1815. gada 15. jūnijā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Ārlietu ministrija aicina ceļot apdomīgi

Ārlietu ministrija (ĀM) 15. jūnijā uzsākusi informatīvu kampaņu, kuras mērķis, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai Latvijā un citviet pasaulē, ir sniegt ieteikumus Latvijas iedzīvotājiem ceļošanai šovasar.  Kampaņa ilgs līdz 25. jūnijam. Tajā iekļauti astoņi ieteikumi. 

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijā aug degvielas cenas; vasaras vidū tās varētu nedaudz pazemināties

Atvieglojot pandēmijas ierobežojumus un līdz ar ceļošanas atsākšanos augot pieprasījumam pēc degvielas uz sauszemes un gaisā, arvien vairāk pamanāms degvielas cenu kāpums. Tiesa, degviela sāka sadārdzināties jau pērn vasaras izskaņā, bet pirmskrīzes augstumi vēl nav sasniegti. Taču vasaras vidū varam piedzīvot pat nelielu cenu kritumu.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam

Aizvadītās nedēļas nogalē notika „Atvērtās dienas laukos, kad tūristi varēja ciemoties 240 tūrisma objektos visā Latvijā. Pirmo reizi akcijā varēja apskatīt arī Lantes pusmuižu Ropažu novadā, kas celta 19. gadsimta 2. pusē un atrodas Lielās Juglas krastā. Padomju laikos muižā bija zirgu iznomāšanas punkts un kolhoza kantoris. Pirms gada Lantes muiža ieguva jaunus saimniekus un pagājušās nedēļas nogalē muižā notika gan ekskursijas, gan tējas ceremonija. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 15. jūnijs, pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Kongo - dabas resursiem bagāta valsts, bet sliktu sociālekonomisko situāciju

Dodamies atpakaļ uz Āfriku, šoreiz – uz Kongo Demokrātisko Republiku. Bijušo Zairu, saīsināti sauktu arī daudzās citos salikumos, kur populārākais ir Kongo-Kinšasa, kas iekļauj arī valsts galvaspilsētas nosaukumu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Džeza vēsturnieks un mūziķis Indriķis Veitners ir arī pilnīgu dulls makšķernieks

Džeza slimība. Tieši ar šādu diagnozi saslimis mūsu šī vakara viesis Monopolā. Un izrādās, kaite ir tik lipīga, ka par tās ietekmi jāraksta grāmata. Par Latvijas džeza mūziku saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru un Džeza mūzikas katedras dibinātāju un vadītāju, džeza vēsturnieku un pētnieku Indriķi Veitneru.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Digitālais Covid-19 sertifikāts: iesaka ne tikai lejuplādēt viedierīcē, bet arī izdrukāt

Kā darbojas digitālais Covid-19 sertifikāts, cik efektīvas ir vakcīnas pret jaunākajiem vīrusa paveidiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

„Peldēšanas pasaku" stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Dzīvnieku audzēšana: vai Latvijas zvēraudzētāji ir gatavi stiprināt labturības pasākumus

Arvien vairāk Eiropas valstis izšķiras par zvēraudzēšanas aizliegšanu. Eiropas Parlamentā pieņemta rezolūcija, ka nākamo sešu gadu laikā būtu jāaizliedz dzīvnieku audzēšanu sprostos. Vai Latvijas zvēraudzētāji gatavi būtiskai dzīvnieku labturības pasākumu pastiprināšanai, vai Latvijā pavisam jāliedz audzēt dzīvniekus kažokādu ieguvei

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Karels Čapeks "Kā rodas izrāde"

Čehu rakstnieka Karela Čapeka darba "Kā rodas izrāde" radiouzvedums. Tulkojuma autore Anna Bauga. Dramatizējuma autore un režisore Antonija Apele. Piedalās Kaspars Pūce, Juris Kalniņš, Baiba Broka, Inta Tirole, Dainis Bērziņš un citi. Skaņu režisors un mūzikas noformētājs Andis Ploks. Ierakstīts 2008. gadā.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:45

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Kongo - dabas resursiem bagāta valsts, bet sliktu sociālekonomisko situāciju

Dodamies atpakaļ uz Āfriku, šoreiz – uz Kongo Demokrātisko Republiku. Bijušo Zairu, saīsināti sauktu arī daudzās citos salikumos, kur populārākais ir Kongo-Kinšasa, kas iekļauj arī valsts galvaspilsētas nosaukumu.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

23:45

Mūzika

Travis

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Varēju atvēzēties kā nekad. Kristīne Jurjāne par darbu pie filmas par Emīliju Benjamiņu
Dzejas velobrauciens kopā ar Andri Ogriņu

"Salīdzinoši ar filmām, ko esmu iepriekš taisījusi kopa ar Dāvi Sīmani, nu šoreiz es varēju atļauties atvēzēties kā nekad," sarunā Kultūras rondo atklāj kostīmu māksliniece un scenogrāfe Kristīne Jurjāne. Viņa pabeigusi darbu pie daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Džeza vēsturnieks un mūziķis Indriķis Veitners ir arī pilnīgu dulls makšķernieks

Džeza slimība. Tieši ar šādu diagnozi saslimis mūsu šī vakara viesis Monopolā. Un izrādās, kaite ir tik lipīga, ka par tās ietekmi jāraksta grāmata. Par Latvijas džeza mūziku saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru un Džeza mūzikas katedras dibinātāju un vadītāju, džeza vēsturnieku un pētnieku Indriķi Veitneru.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Nosacījumi studiju uzsākšanai un kādi iestājpārbaudījumi sagaida studētgribētājus šogad?

Kādi iestājpārbaudījumi sagaida studētgribētājus un kādas atbalsta iespējas pieejamas studiju uzsākšanai un turpināšanai?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Kosmosa kuģu atlūzas Zemes orbītā: aktuāli samazināt jaunu veidošanas ātrumu

Kosmosa kuģu atlūzas Zemes orbītā nule kā radījušas bojājumus Starptautiskajai kosmosa stacijai, bet daļa no atlūzām draud nekontrolēti krist uz Zemes. Kā šī milzu ātrumā dreifējošā izgāztuve radusies, kādus riskus tā rada un kā to savākt?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk