Ceturtdiena, 2022. gada 1. decembris

Vārda diena: Emanuels, Arnolds

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Nākamais Romas impērijas diktators Gajs Jūlijs Cēzars savus izšķirošos panākumus kaldināja, dažos gados pakļaudams Galliju – milzīgu un resursiem bagātu teritoriju. Pēdējais cēliens šai cīņā bija gallu sacelšanās ķēniņa Verkingetorīga vadībā, kas beidzās ar gallu padošanos 3. oktobrī, 52. gadā pirms Mūsu ēras.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Ekonomijas nolūkos Ministru kabineta noteikumos ir veikti grozījumi, kas atļauj dzīvojamās mājās samazināt karstā ūdens temperatūru, jo līdz šim mājas pārvaldītājam bija pienākums karstā ūdens temperatūru nodrošināt ne zemāku par +55 grādiem. Rēzeknes pilsētas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums „Rēzeknes Namsaimnieks karstā ūdens temperatūru ir samazinājis līdz pat 35 grādiem un rītā un vakarā stundās līdz 48. Par šādu temperatūras pazeminājumu gan iebilst Veselības inspekcijā.
*
Jau esam stāstījuši par Labklājības ministrijas ieceri izveidot mūsdienīgus senioru ciematus. 18 Latvijas pašvaldībām nākamgad būs iespēja pretendēt finansējumam ģimeniskai videi pietuvinātas ilgstošas aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai pensijas vecuma iedzīvotājiem. Viena no pašvaldībām, kas apsver šāda senioru ciemata izveidi, ir Alūksne. Jau prezentēts lokālplānojums un publiskā apspriešana plānota oktobrī un novembrī.

Viesos:

Apine Sandra
laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” galvenā redaktora pienākuma izpildītāja

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Kāda būs nākamā valdība? Analizē "Jaunās Vienotības" un "Progresīvo" pārstāvji

Šodien, 3. oktobrī, 14.Saeimā ievēlētās partijas dosies pie Valsts prezidenta, lai runātu par savām prioritātēm un konsultētos par nākamās valdības aprisēm. Tiek pieļauts, ka prezidents tiesības pirmajiem veidot valdību piešķirs šo vēlēšanu uzvarētājiem – "Jaunajai Vienotībai".

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Šī gada augustā būvmateriālu cenas, salīdzinot ar gadu iepriekš, palielinājās par 20,5%, savukārt, strādnieku darba samaksa nozarē pieauga par 10%. Tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Cenu sadārdzinājums un piegāžu kavēšanās, īpaši gada pirmajā pusē, bija liels izaicinājums visiem būvniekiem un daļa celtniecības līgumu tika pārskatīti, daļa līgumu tika lauzti. Šobrīd pasaulē jau vērojama atsevišķu būvmateriālu cenu samazināšanās, bet nākamgad nozarē algu kāpums varētu būt straujāks nekā šogad.
*
Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās šā gada augustā, salīdzinot ar augustu pirms gada, pieauga par 21,2%, bet, ņemot vērā straujo cenu kāpumu, salīdzināmajās cenās tas pieauga par 1,4%. Gada griezumā mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga pārtikas un degvielas preču grupās, bet samazinošā ietekme augustā bija nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījuma kritumam. Augustā nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums gada griezumā nedaudz saruka par 0,2%, iedzīvotājiem sākot mazāk iegādāties nepārtikas preces, ko ietekmē augstās cenas.

Viesos:

Zīle Dace
Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Kādi būs jaunās Saeimas un valdības galvenie politiskie un ekonomiskie izaicinājumi?

Centrālā vēlēšanu komisija ir apkopojusi visus vēlēšanu rezultātus, un zināms nākamās Saeimas sastāvs. Jaunajā Saeimā iekļuvuši septiņi politiskie spēki. Kādi būs galvenie politiskie un ekonomiskie izaicinājumi, kas sagaida jauno valdību, vērtē Filips Rajevskis, - politologs un sabiedrisko attiecību firmas “Mediju tilts” līdzīpašnieks, un ekonomists Fiskālās disciplīnas padomes locekli un bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Kādi ir 21.gadsimta Latvijas zemnieki? Atbildes meklē Ivara Selecka filma ''Zemnieki"

Kādi ir 21.gadsimta Latvijas zemnieki? Kā viņi dzīvo? Ko viņi domā? – atbildes uz šiem jautājumiem meklē mūsu kino klasiķa Ivara Selecka jaunā dokumentālā filma "Zemnieki". 4. oktobrī tai būs pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace", un no rītdienas to izrādīs arī kinoteātros visā Latvijā.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

"Labo darbu nedēļā" šogad īpaša vērība pievērsta ukraiņu iesaistei aktivitātēs

No 3. līdz 9.oktobrim norisinās akcija "Labo darbu nedēļa". To 14. gadu pēc kārtas rīko labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv". Kā ierasts, šīs nedēļas laikā aicinām visu Latvijas sabiedrību būt aktīviem, paskatīties apkārt, ieraudzīt un sniegt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams. Šogad īpaša vērība pievērsta tam, lai Latvijā dzīvojošie ukraiņi aktīvi tiktu iesaistīti un līdzdarbotos labo darbu veikšanā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Nakts veļa un atpūtas tērpi modes vēsturē

No gariem naktskrekliem līdz siltām flaneļa pidžamām, no mājas kostīmiem un grezniem halātiem līdz sporta apģērbam - kā mainījusies atpūtas un nakts tērpu mode laika gaitā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Zināmi "Spēlmaņu nakts" nominanti: kāda bijusi aizvadītā teātra sezona

Kā varam raksturot aizvadīto teātra sezonu, pārskatot gada balvas teātrī „Spēlmaņu nakts” pretendentu sarakstu, kas tapis, skatoties vairāk nekā simts sezonas jauniestudējumu? Pie kādiem secinājumiem nonākusi žūrija, kam vērību pievērsuši žurnālisti?

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Pirmdiena, 3. oktobris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Pievienotā vērtība

Norēķini skaidrā naudā: vai tie pazudīs no mūsu ikdienas pavisam

Raidījumā Pievienotā vērtība par skaidru naudu - cik to apgrozām un cik izmaksā nauda. Arī skaidrojam, kā veicies ar jaunu uzņēmumu piesaistīšanu biržai Latvijā. Un, protams, skatāmies, kā klājas mūsu portfeļiem.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska
Linda Zalāne

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 3. oktobris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts prezidents Egils Levits

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts prezidents Egils Levits.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Ukraiņu bērni Latvijas skolās: kā nodrošināt, lai viņu mācīšanās būtu pilnvērtīga?

Ukraiņu bērni Latvijas skolās: kā iespējams nodrošināt, lai viņu mācīšanās būtu pilnvērtīga?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Diasporas līdzdalība 14. Saeimas vēlēšanās: par kādu noskaņojumu liecina izvēles

Kopā ar ekspertiem analizējam latviešu diasporas līdzdalību 14. Saeimas vēlēšanās: cik aktīvi bijuši vēlētāji ārpus Latvijas; par kādu noskaņojumu liecina viņu izvēle - kādas vērtības un Latvijas attīstības iespējas diasporas vēlētājs atbalstījis? Kas tehniski būtu jāuzlabo vēlēšanu rīkošanā ārpus Latvijas turpmāk?

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Ko no jaunās Saeimas un valdības sagaida dažādu jomu pārstāvji?

Ko no jaunās Saeimas un valdības sagaida dažādu jomu pārstāvji - mediķi, skolotāji, ārvalstu investori, nevalstiskās organizācijas?

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Jauna izrāde JRT "(R)evolūcija", režisors Gatis Šmits. Nākotnes distopija par kontrolētu nākotnes sabiedrību, kuras dzīve atkarīga no tehnoloģijām.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.
Šī diena vēsturē: Nākamais Romas impērijas diktators Gajs Jūlijs Cēzars savus izšķirošos panākumus kaldināja, dažos gados pakļaudams Galliju - milzīgu un resursiem bagātu teritoriju. Pēdējais cēliens šai cīņā bija gallu sacelšanās ķēniņa Verkingetorīga vadībā, kas beidzās ar gallu padošanos 3. oktobrī, 52. gadā pirms Mūsu ēras.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Iepazīstina ar aktualitātēm ēdināšanas ārpakalpojumā Rīgas skolās

Rīgas dome iepazīstina ar aktualitātēm ēdināšanas ārpakalpojumā un uzņēmēju izstrādātās platformas pusdienlaiks.lv tehnisko darbību.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijā būvmateriālu cenas šogad augušas par 20%, algas - par 10%

Latvijā būvmateriālu cenas šogad augušas par 20%, algas par 10%, bet pasaulē jau vērojama koksnes un metāla cenu samazināšanās.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Top komikss bērniem latgaliski „Sunāns breiveibā”

Vēsturniece, žurnāliste un latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv redaktore Laura Melne šobrīd strādā pie savas pirmās grāmatas, kas būs komikss bērniem latgaliešu rakstu valodā. Grāmatai dots nosaukums „Sunāns breiveibā”. Šobrīd māksliniece Vivianna Maria Staņislavska strādā pie komiksa ilustrācijām. Ar grāmatas idejas autori Lauru Melni sarunājās Lāsma Zute-Vītola.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Pirmdiena, 3. oktobris pl. 18:00

 

Saeimas vēlēšanu uzvarētāji vispirms sola domāt par darbiem, tikai tad par koalīciju; pirmos uzdevumus dod arī prezidents

Ko no jaunievēlētajiem politiķiem sagaida sabiedrības pārstāvji?

Jauna aptauja liecina, ka sasniegts jebkad augstākais atbalsts par Ukrainas iestāšanos NATO

Krievijas parlaments ratificē līgumus par četru Krievijas okupēto Ukrainas teritoriju iekļaušanu Krievijas sastāvā

 

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Ķepa uz sirds

Kas ir saudzētava zivīm un citiem ūdens iemītniekiem?

Mūs ik pa brīdim pārsteidz stāsti par to, ka cilvēki glābj dzīvniekus: ir eksotisko dzīvnieku glābēji, zirgu glābēji, pat papagaiļu glābēji, bet nu pirmo reizi dzirdam par zivju un citu ūdens iemītnieku glābšanu! Kas ir saudzētava zivīm un citiem ūdens iemītniekiem?

Vada:

Magnuss Eriņš
Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Režisore Krista Burāne: Ja man būtu burvju nūjiņa, es tās spēku ieliktu izglītības sistēmā

Mākslas darbi, kas dzīvi padara draudzīgu gan cilvēkiem, gan dabai. Ar šādu uzrunu Monopols dodas pie šī vakara viešņas, kas aizraujot sevi, liek kustēties tuvai un tālākai apkārtnei. Režisore, dramaturģe, starpdisciplināru mākslas projektu autore Krista Burāne.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

"Labo darbu nedēļā" šogad īpaša vērība pievērsta ukraiņu iesaistei aktivitātēs

No 3. līdz 9.oktobrim norisinās akcija "Labo darbu nedēļa". To 14. gadu pēc kārtas rīko labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv". Kā ierasts, šīs nedēļas laikā aicinām visu Latvijas sabiedrību būt aktīviem, paskatīties apkārt, ieraudzīt un sniegt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams. Šogad īpaša vērība pievērsta tam, lai Latvijā dzīvojošie ukraiņi aktīvi tiktu iesaistīti un līdzdarbotos labo darbu veikšanā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Viltus draugs slinkums. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts prezidents Egils Levits

Krustpunktā Lielā intervija: Valsts prezidents Egils Levits.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesos:

Lūsiņa Inese
muzikoloģe
Denisjuka- Straupe Liene
flautiste

Vada:

Inta Pīrāga

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Pievienotā vērtība

Norēķini skaidrā naudā: vai tie pazudīs no mūsu ikdienas pavisam

Raidījumā Pievienotā vērtība par skaidru naudu - cik to apgrozām un cik izmaksā nauda. Arī skaidrojam, kā veicies ar jaunu uzņēmumu piesaistīšanu biržai Latvijā. Un, protams, skatāmies, kā klājas mūsu portfeļiem.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska
Linda Zalāne

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Zināmi "Spēlmaņu nakts" nominanti: kāda bijusi aizvadītā teātra sezona

Kā varam raksturot aizvadīto teātra sezonu, pārskatot gada balvas teātrī „Spēlmaņu nakts” pretendentu sarakstu, kas tapis, skatoties vairāk nekā simts sezonas jauniestudējumu? Pie kādiem secinājumiem nonākusi žūrija, kam vērību pievērsuši žurnālisti?

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Režisore Krista Burāne: Ja man būtu burvju nūjiņa, es tās spēku ieliktu izglītības sistēmā

Mākslas darbi, kas dzīvi padara draudzīgu gan cilvēkiem, gan dabai. Ar šādu uzrunu Monopols dodas pie šī vakara viešņas, kas aizraujot sevi, liek kustēties tuvai un tālākai apkārtnei. Režisore, dramaturģe, starpdisciplināru mākslas projektu autore Krista Burāne.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesos:

Lūsiņa Inese
muzikoloģe
Denisjuka- Straupe Liene
flautiste

Vada:

Inta Pīrāga

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Ukraiņu bērni Latvijas skolās: kā nodrošināt, lai viņu mācīšanās būtu pilnvērtīga?

Ukraiņu bērni Latvijas skolās: kā iespējams nodrošināt, lai viņu mācīšanās būtu pilnvērtīga?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Nakts veļa un atpūtas tērpi modes vēsturē

No gariem naktskrekliem līdz siltām flaneļa pidžamām, no mājas kostīmiem un grezniem halātiem līdz sporta apģērbam - kā mainījusies atpūtas un nakts tērpu mode laika gaitā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk